*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Srpen 2017

Bronzový klíč

3. srpna 2017 v 16:15 | ČteníkLen |  Edice - Magisterium

Bronzový klíč

Autor: Holly Blacková, Cassandra Clareová

Počet stran: 248

Edice, díl: Magisterium, díl 3.

Děj: Call, Aaron, Tamara, Jasper a ostatní učedníci Magisteria se po prázdninách vrací zpátky do školy za značně znepokojivých událostí. Na večírku v Kolegiu, kde jsou vyznamenáni za to, že svět zbavili Konstantina Maddena, dojde k pokusu o vraždu a dokonce i k samotné vraždě.
Na Calla se někdo pokusí shodit lustr, pod záminkou schůzky s jeho spolužačkou Celií a Jennifer ze zlatého ročníku, která mu vzkaz předá, je zabita. Navíc je jisté, že v Magisteriu je špeh. A může to být kdokoli.
Mistr Rufus své svěřence žádá, aby se nepouštěli do pátraní na vlastní pěst. Jenže Callovi jde o život a tak to Tamara, Aaron a dokonce i Jasper nechtějí nechat jen tak. Vypraví se i za nebezpečnými elemetály, jen aby něco zjistili. Aby se dostali dolů, je potřeba bronzového klíče. A ten má u sebe Anastázie Tarquinová, jedna ze členek Shromáždění, která ve škole slouží jako strážkyně. Vloupou se k ní do trezoru a přitom u ní najdou fotku Konstantina Maddena, což je značně podezřelé.
Tamara při výpravě za elementály vidí svou chaosem pohlcenou sestru, jak je uvězněná s nimi. A stejně tak Marcuse, bývalého mistra, který učil Rufuse. Pronásleduje je se svou předpovědí: Jeden z vás selže. Jeden z vás zemře. A jeden z vás už mrtvý je. Zjistí však jen to, že vrahem je největší Makar jejich generace. A je jasné, že Aaron to není. Někde je ještě jeden.
Mají štěstí že Anastázie za krádež klíče vyžaduje pouze omluvu, ale chce také, aby pomohli zachránit zvířata pohlcená chaosem, které chce Shromáždění zabít. Vést je bude Alma z řádu chaosu, kteří na zvířatech pracují. Na oplátku jim pomůže promluvit si s mrtvou Jennifer.
V ten den Alma dostane podezření kdo Call je, ale doopravdy to zjistí až když zemře Aaron.
Call totiž odhalí kdo je tím špehem, ve chvíli kdy je s Aaronem vede do pasti. Je jím Alex Strike, nevlastní syn Anastázie a učeň zlatého ročníku. Společně s Drewem ho učil mistr Joseph ale Alex má vlastní cíle. Ukradne Alkahest a chce Calla zničit. Tamara je přijde zachránit, ale dokáže odstrčit pouze Calla než je Alkahest zasáhne a Aaron umírá.
Mezitím Alex a jeho nohosledi zmizí a když na plac doběhnou mistři, Call je obviněn z jeho vraždy. Přizná se, že je Konstantin Madden, ale ne vrah.
Za ním do cely přijde Anastázie a ukáže se, že je to vlastně jeho matka. Je to matka Jericha a Konstantina Maddenových. A chce mu pomoct.

Výsledek obrázku pro bronzový klíč

Moje hodnocení: Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale konec je opravdu chytlavý a snad až drastický. Hodně mě překvapil, nejradši bych hned přečetla další díl... 8/10 bodů.