*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Březen 2017

Bitva o labyrint

31. března 2017 v 19:13 | ČteníkLen |  Edice - Percy Jackson

Bitva o labyrint

Autor: Rick Riordan

Počet stran: 383

Díl, edice: Percy Jackson, díl 4.

Děj: Percy má průšvih v další škole a Grover je souzen radou kopytnatých. Má týden na to, aby našel Pana, jinak mu bude odebrána pátračská licence. Anabeth s Clarisse mají nápad, je to pravděpodobně jediná možnost, kde by mohl být - Daidalův labyrint. Vchod do něj, najdou přímo v táboře. Přesně tudy se chce také Luke s armádou (respektive Kronos) dostat do tábora a všechny zničit.
V táboře se začnou připravovat na útok a Percy se pod vedením Annabeth vydává na výpravu do labyrintu, společně se satyrem Groverem a kyklopem Tysonem. Jejich cílem je najít Daidalovu dílnu uprostřed labyrintu a získat Ariadninu nit, dříve než Luke, která by jim umožnila bezpečný průchod přes labyrint. Dalším úkolem, který si Percy stanovil, je najít Nica a zabránit mu přivolat jeho sestru Bianku do světa živých.
Nica objeví na ranči u Geryona, Percy ho osvobodí, ale stejně s nimi odmítne jít. Jejich cesta pokračuje do Héfaistových dílen. Někde uprostřed se rozdělí a Grover s Tysonem jdou hledat Pana. Annabeth s Percym splní úkol, který jim Héfaistos dá a na oplátku se dozví, jak najít Daidala - potřebují do své výpravy člověka, který ale dokáže prohlédnout mlhu. Percy o jedné takové dívce ví, jmenuje se Rachel.
S její pomocí se dostanou až k Daidalovi, který jim ale vnutí myšlenku, že nemají naději Krona přemoci.
Na cestě zpět najdou Tysona a Grovera, kteří objevili Pana. Ten však touží umřít, a tak nechá Grovera, aby vyslal zprávu, že bůh přirody Pan je skutečně mrtvý. Výprava se vrací do tábora.
Percy při zkoumání labyrintu zjistí, že Kronos využil Lukovo tělo. Annabeth se s tím těžko vyrovnává.
Přes průchod labyrintu se do tábora dostane část Kronovy armády. Táborníci bojují a společnými silami se jim podaří armádu alespoň dočasně zastavit. Daidalos obětuje svůj život, aby zničil labyrint, který vytvořil a je s jeho životem svázaný. Alespoň na chvíli tak mohou načerpat síly.

Výsledek obrázku pro Bitva o labyrint děj

Halt v nebezpečí

17. března 2017 v 16:34 | ČteníkLen |  Edice - Hraničářův učeň

Halt v nebezpečí

Autor: John Flanagan

Počet stran: 428

Edice, díl: Hraničářův učen, díl 9.

Děj: Will, Halt a Horác se setkají během cesty při pronásledování Tennysona a jeho skupiny. Ten, jak se ukáže, má namířeno zpět do Araluenu. Cestu jim komplikují Genovesané, nájemní vrazi v Tennysonových službách. Je tedy nutné s nimi skoncovat. Při střetu v mrtvém lese se Willovi podaří jednoho zabít, ale druhý uprchne.
Will s Haltem vyváznou skoro bez zranění, kromě škrábance na Haltově ruce. Vše se zdá být v pořádku do doby, než Halt začne blouznit, zapomínat a míchat přítomnost s minulostí. Willovi dojde, že šipka z kuše musela být otrávená.
Když už se zdá, že Halt je na tom opravdu zle, Willa napadne zajet do nedalekého Macindawu, pro léčitele Malcolma. Za tři dny je zpátky i s ním. Malcolm ví, jaký jed byl použit, jenže háček je v tom, že neví, z jaké rostliny. Pokud by podal Haltovi opačnou protilátku, zabil by ho.
Halt je na tom čím dál hůř, mladí bojovníci musí jednat. Will se rozhodne zajmout zbylého Genovesana a vymámit z něj informace. Povede se mu to a díky Horácově lstivosti nakonec zjistí, jaký protilék použít. Ten okamžitě zabere a Haltovi začíná být lépe.
Třetího a posledního Genovesana nakonec zabijí, když se pokusí uškrtit Horáce. Skupinka se vrací zpět na hrad Redmont.

Výsledek obrázku pro halt v nebezpečí

Moje hodnocení: Český název prozrazuje značnou část děje, nebudu říkat ze jsem ho nepředvídala, ale nervozita mi vydržela až skoro do poloviny knihy, kdy se konečně začne dít něco pořádného.
Nicméně podle mého, na napětí to knize neubralo. A závěrečné stránky jsem přečetla velice rychle... 8/10 bodů.