*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Dědička ohně

27. února 2017 v 20:31 | ČteníkLen |  Sarah J. Maas

Dědička ohně

Autor: Sarah Janet Maas

Počet stran: 536

Edice, díl: Skleněný trůn, díl 3.

Děj: Celaena Sardothien je dopravena na Wendlyn, aby zabila tamějšího prince i krále. Své rozhodnutí však změní, když vidí nadšené dvořany, kteří ho podporují. Místo toho jí najde vílí válečník jeřáb a zavede za její pratetou, lstivou vílou Maeve. Je to jediná osoba, která jí může zodpovědět otázky, týkající se klíčů Sudby. Než však bude vpuštěna do její země Doranelle, musí projít výcvikem, který povede Jeřáb. Musí ukázat jakou magickou moc v sobě má.
Mezitím se ve Ferianském průsmyku shromažďují čarodějnice ze všech klanů, aby osedlaly královy wyverny a vytvořili tak bojovou jednotku. Týdny tréninku vyústí v souboj mezi klany čarodějnic a jejich vůdkyní se nakonec stane Manon Černozobá se svým wyvernem Abraxosem.
V Adarlanu se Chaol honí za Aedionem, generálem a bratrancem Aelin (Celaeny), který připlul do Adarlanu. Snaží se ho sledovat, ale je odhalen. Ukáže se, že Aedion ve skutečnosti není poskokem krále Adarlanu, ale čeká na návrat Aelin, aby jí mohl sloužit a porazit tak Adarlan. Nakonec dojde k tomu, že se s Chaolem spolčí.
Ve Wendlynu musí Celaena s Jeřábem řešit úmrtí polovičních víl. Přijdou na to, že přijela armáda 200 adarlanských vojáků se třemi stvůrami (princi Valgů), se kterými se Celaena musela již v minulosti utkat. Připravují se na boj. Ukáže se však, že je někdo zradil a tak jim nezbývá nic jiného, než bojovat v oslabení.
Celaena dokáže využít svou magickou moc k tomu, aby tři nestvůry zničila a s nimi i generála Adarlanského krále Narroka. Tím pádem splní i svůj výcvik a může za Maeve. Vyjde najevo, že vlastně neví o moc víc, než sama Celaena a že ji podvedla. Takže Celaena jí začne vyhrožovat svou mocí a osvobodí od ní Jeřába, nicméně ten se rozhodne složit Celaeně krevní přísahu a sloužit jí.
Během svých myšlenkových pochodů Aelin přijde na to, kde je třetí klíč Sudby - a že ho měla, do té doby, než ji Arobynn Hamel, Král vrahů, našel polomrtvou na břehu, po smrti jejích rodičů. Rozhodne se Arobyna najít a svůj přívěšek, kde klíč Sudby byl uložen, mu vzít.
V Adarlanu dojde k rychlému sledu událostí. Chaol s Aedionem jsou odhaleni jako vlastizrádci, stejně tak je odhalena Dorianova magická moc a Sorsha, léčitelka, ke které měl Dorian citové pouto, je zavražděna.
Chaol unikne, král dá Dorianovi stejný nákrčník z černého kamene, jaký měli stvůry, aby ho mohl ovládat a Celaena se vrací pro třetí klíč Sudby. Aedion skončí prozatím ve vězení.

Výsledek obrázku pro dědička ohně

Moje hodnocení: Na začátku měla kniha pomalejší rozjezd, ale od posledních stránek mě nikdo nedokázal odtrhnout. Tenhle díl je založen více na pocitech a vysvětleních. Překvapilo mě, že Maeve je zde vyložena jako záporná postava a líbilo se mi ztvárnění situace při setkání se Celaenou v Doranelle.
Spoustu nedokončených scén (situací) mě nutí si co nejrychleji přečíst další díl.

SPOILER: doufám, že autorka již žádné další mé oblíbené postavy zabíjet nebude.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 27. února 2017 v 20:47 | Reagovat

zajímavé, děkuji za tip :-)

2 Saruma Saruma | Web | 28. února 2017 v 10:26 | Reagovat

Skleněný trůn je suprová sága....

3 Aelin Ashryver Galathynius Aelin Ashryver Galathynius | 2. dubna 2018 v 20:07 | Reagovat

donutilo mě to ještě dříve zajít do knihovny než jsem chtěla, protože to nedokážu nečíst. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama