*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Leden 2017

Život po tobě

11. ledna 2017 v 18:47 | ČteníkLen |  Jojo Moyesová

Život po tobě

Autor: Jojo Moyesová

Počet stran: 400

Edice, díl: Než jsem tě poznala, díl 2.

Děj: Od smrti Willa už uplynulo 18 měsíců a Louisa stále neví, co udělat se svým životem. Jednou večer spadne ze střechy, má štěstí, přežije a nečekají ji trvalé následky. Ačkoli to byla nehoda, její rodiče se bojí, aby nešlo o plánovanou sebevraždu. Proto jí otec donutí chodit na sezení pro truchlící, prostřednictvím Jakea, který tam chodí se seznámí se Samem. Začnou se sbližovat.
Jednou večer má neočekávanou návštěvu, Lily, která tvrdí, že je Willova dcera a chce od Lou pomoct. Ta ale nemá ponětí, co s ní, nicméně u ní bude bydlet. Lily vyvádí průšvihy a dělá si co chce. Louisa jí tak začne seznamovat s Traynorovými, což nedopadne zrovna dobře, ale nakonec se vztahy vyladí.
Přes Nathana dostane nabídku práce v New Yorku, díky Lily jí ale nemůže přijmout. Jednoho dne se ztratí, mezitím ji vydírají kluci jejími nevhodnými fotkami a Louisa se Samem jí nakonec zachrání.
Jednou je Sam postřelen a Louisa si uvědomí, že pro ní znamená všechno a že s ním chce trvalý vztah. Lily se rozhodne bydlet u své pravé babičky Camille Traynorové a Louisa tak má volnou cestu do New Yorku, kde tu práci nakonec dostane.

Výsledek obrázku pro život po tobě

Harry Potter a prokleté dítě

6. ledna 2017 v 19:20 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a prokleté dítě

Autor: Jack Thorne (J.K.Rowlingová, John Tiffany)

Počet stran: 429

Děj: O 20 let později stojí Harry a Ginny se svými dětmi na nádraží a čekají na vlak do Bradavic. Albus se ve vlakem seznamuje se synem Draca Malfoye Scorpiem. Rozumí si, protože oba vyčnívají z davu. Albus není schopen dostát slavnému jménu a o Scorpiovi se říká, že je syn samotného Pána Zla.
Když je Albus přidělen do Zmijozelu, nikdo ve velké síni ani nedutá. Roky plynou a oba dva chlapci se v Bradavicích cítí poněkud mizerně. Když jednou před odjezdem zaslechne Albus rozhovor svého otce Harryho s Amosem Diggorym, který požaduje oživení svého syna pomocí obraceče času, rozhodne se, že se Scorpiem Cedrica zachrání.
Nejprve se vloupají do Ministerstva kouzel a ukradnou obraceč času, poté způsobí obrovské problémy a změní přítomnost, když zasáhnou v minulosti. Cedrika nezachrání.
Dokonce dojde k tomu, že zabijí Harryho, Brumbála, Cedric Diggory se stane smrtijedem a vlády se ujme Pán Zla. Když se jim konečně povede všechny změny vrátit zpátky, o obraceč času přijdou.
Posedlá Delphi, která se chce setkat se svým otcem Voldemortem a zařídit aby opět povstal, jim obraceč sebere a stáhne je s sebou do Godrikova dolu, do dne, kdy zemřeli Harryho rodiče.
Albusovi se podaří kontaktovat Harryho a ten, společně s ostatními, přijde na pomoc. Zajmou Delphi a nechají Voldemorta, aby zabil Lily a Jamese.

Výsledek obrázku pro harry potter a prokleté

Moje hodnocení: Je pravda, že Harry je prostě Harry a do těchto kvalit kniha nedosahovala. Nicméně příběh byl čtivý, stránky ubíhaly velice rychle. Poté, co jsem si zvykla na způsob vyprávění a scénické poznámky, četlo se to samo a dokázala jsem si do detailu představit scénu na jevišti. I nápad se mi velmi líbil, bylo to příjemné navrácení do světa HP. Co bych vytkla je zvláštní náladovost postav - Harry mi přišel nesympatický a pořád si nemohu připustit, že trio dospělo... 9/10 bodů.

Citace:
DRACO: Vždycky jsem ti je záviděl, abys věděl - Weasleyho a Grangerovou. Já měl -
GINNY: Crabbeho a Goyla.
DRACO: Dva dutohlavy, co nerozeznali kartáček na zuby od koštěte. Vy - vy tři - jste zářili, víš to? Měli jste se rádi. Užili jste si sppoustu legrace. To přátelství jsem ti záviděl víc než cokoli jiného.
GINNY: Já jim taky záviděla.
Harry se na ní překvapeně podívá.

ZDROJ: JEDNÁNÍ DRUHÉ, OBRAZ PATNÁCTÝ, Dům Harryho a Ginny Potterových, kuchyň. Harry Potter a prokleté dítě: část první a druhá. V Praze: Albatros, 2016, s. 429. ISBN 978-80-00-04429-3.

Mechanická princezna

5. ledna 2017 v 17:57 | ČteníkLen |  Cassandra Clareová

Mechanická princezna

Autor: Cassandra Clareová

Počet stran: 432

Edice, díl: 3., Pekelné stroje

Děj: Tessa s Jemem mají před svatbou, šťastné chvíle jim však zkomplikuje situace Benedicta Lightwooda, který se promění v obrovského červa a zabije manžela Tatiany (sestry sourozenců Lightwoodových - Gabriela a Gideona). Jeho proměna je důsledek posledního stadia démonní syfilitidy.
Lovci stínů se ho vypraví zničit, přičemž si také z jeho sídla odnesou zápisy o Pekelných strojích a práci pro Magistra.
Cecily, která se rozhodla pro výcvik lovců stínů jde hlavně o to, aby se Will vrátil domů.
Druhou komplikací je, že droga Jin Fen, na níž je Jem závislý a bez které nemůže žít, došla - konkrétněji, vykoupil ji Magistr. Tessa s Willem se vydají za Magnusem pro pomoc. Sám Magistr jim nabízí výměnu - oni dají Tessu a on jim pošle drogu.
Nad sourozenci Lightwoodovými visí hrozba potrestání za činy jejich otce. Konzul Wayland s nimi uzavře obchod - budou sledovat Charlottinu korespondenci a on jim nezabaví majetek ani nepošpiní jejich jméno. Gideon s Gabrielem se ale rozhodnou jinak - dopisy číst budou, aby věděli o čem se nezmiňovat a konzulovi pošlou vymyšlené zprávy. Služebná Sophie na to přijde, ale pochopí je.
Když se Tessa nedostane do Mortmainových rukou, Pekelné stroje rozpoutají bitvu a údajně mrtvá paní Černá za ním odveze Tessu kočárem. Jem je zesláblý a vypadá to, že umírá. 1 Jessamine, která se vrací do Institutu, také skoná - před smrtí jim však prozradí, kde se Magistr pravděpodobně nachází. Konzul to však nepovažuje za dostatečně přesvědčivý důkaz.
Will se tedy vypraví zachránit Tessu sám - na Jemovo přání i ze své vůle. Zatímco v Institutu se Magnus Bane snaží pomoct Jemovi. Ten se však rozhodne, že pro něj již udělali mnohé a je na čase z tohohle světa odejít...
Do Institutu přichází nevídaná návštěva, Aloysius Starkweather. Po jeho vyprávění je zřejmé jedno: Tessa je dítě matky-lovkyně stínů, která nezískala žádné runy a démona.
Zatímco Magistr unešené Tesse poví, že má v plánu s ní založit novou rasu bytostí - s krásou lovců stínů a magickými schopnostmi. Řekne jí, že její přívěšek, mechanického anděla, jí daroval on, aby ji chránil před smrtí. Lstí ji přiměje přeměnit se do podoby Magistrova otce, který mu předá kouzlo, díky němuž budou mechaničtí tvorové nepřemožitelní.
Mezitím se v Institutu Charlotte snaží sehnat spojence, kteří by jim pomohli v bitvě. Will Tessu najde a v komnatě zůstane uvězněn s ní.2
Záchranný tým z Institutu se nakonec dostane na místo pomocí portálu. Automaty na ně zaútočí a strhne se lítá bitva, ve které Henry přijde o možnost chodit. Tessa je nakonec všechny zachrání, když se promění v anděla Ithuriela ze svého náhrdelníku - zatímco jí spaluje nebeský oheň, Mortmain je zničen a jeho Pekelné stroje s ním.
Během bitvy dojdou k neuvěřitelnému odhalení - že bratr Zachariáš je vlastně Jem - nechal se zasvětit a tím se tak vyhnul jisté smrti.
Po letech, kdy Tessa přežije Willovu smrt stářím se opět s Jemem setkají (oba jsou nesmrtelní) a vyznají si sovu nehynoucí lásku.

Výsledek obrázku pro mechanická princezna

Citace:
1 = "Ještě nejsem mrtvý, Wille," pronesl Jem hlasem slabým, leč pevným jako drát. "Co tím Magnus myslel, když se tě ptal, jestli vím, že miluješ Tessu?"
ZDROJ: Duše na písek vylitá. CLAREOVÁ, Cassandra. Pekelné stroje. Praha: Euromedia, 2016, s. 432. Yoli. ISBN 978-80-7549-098-8

2 = "Tvrdíte, že jsem dobrý člověk. Ale já zas tak dobrý nejsem. A navíc jsem - přímo katastrofálně vás miluji."
"Wille..."
"Miluji vás až neuvěřitelně," nedal se umlčet, "a když jste tak blízko, zapomínám, kdo jste. Zapomínám, že jste Jemova. Musím být ten nejhorší člověk na světě, že myslím, nač teď myslím. A přece si nemohu pomoci."
ZDROJ: Věčným spánkem spát. Pekelné stroje: Mechanická princezna. Praha: Euromedia, 2016, s. 432. Yoli. ISBN 978-80-7549-098-8

Moje hodnocení: Na můj vkus byla kniha dost přeslazená (a to mi obvyklé scény nevadí) a místy jsem se potýkala s nudnějšími pasážemi. Na druhou stranu jsem ráda, že se záhady vyjasnili a pozitivní konec má taky něco do sebe :) Jsem ráda, že s Jemem to dopadlo takhle... 7/10 bodů.

Knižní výzva na rok 2017 II.

2. ledna 2017 v 0:01 | ČteníkLen |  Knižní výzva

Knižní výzva 2017 - Databáze knih

Loni jsem se nakonec rozhodla, že zkusím i výzvu na stránkách http://www.databazeknih.cz/. (http://www.ctenarskavyzva.cz/) - ano plnila jsem 3 výzvy. Kdo by měl zájem se podívat, zde je můj profil.

 1. Kniha, která je starší než čtenář
  - Babička (Božena Němcová)
 2. Kniha, která je autorovou prvotinou
  - Skleněný trůn (Sarah Janet Maas)
 3. Kniha, která má na Databázi knih méně než 500 hodnocení
  - Krvavé ostří (Sarah Janet Maas)
 4. Kniha odehrávající se v budoucnosti
  - Dokonalý pár (Ally Condie)
 5. Kniha od severského autora
  - Sofiin svět (Jostein Gaarder)
 6. Kniha, jejíž děj se odehrává v Praze
  - Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek)
 7. Kniha od držitele Pulitzerovy ceny
  -
  Postav hlídku (Harper Lee)
 8. Oblíbená kniha rodičů, prarodičů
  - Povídky (M. Šimek, J. Grossmann)
 9. Kniha, odehrávající se na ostrově
  - Dvůr trnů a růží (Sarah Janet Maas)
 10. Kniha psaná formou deníku
  - Poslední aristokratka (Evžen Boček)
 11. Kniha od autora ze sousedícího státu ČR
  - Modrá jako safír (Kerstin Gier)
 12. Kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů na Databázi knih
  - Mechanická princezna (Cassandra Clareová)
 13. Kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha)
  - Dvůr mlhy a hněvu (Sarah Janet Maas)
 14. Kniha od českého autora
  - Aristokratka ve varu (Evžen Boček)
 15. Kniha se zvířetem v názvu
  - Pohyb a výkon koně - ANATOMIE (G. Higginsová, S. Martinová)
 16. Darovaná kniha
  - Život po tobě (Jojo Moyesová)
 17. Kniha, která má jednoslovný název
  - Fangirl (Rainbow Rowellová)
 18. Kniha s jménem v názvu
  - Harry Potter a prokleté dítě (Jack Thorne)
 19. Kniha pohádek
  - Láska mezi písmenky (J. Picoult, Samantha V. Leer)
 20. Kniha, jejíž první věta začíná otázkou
  - Krysař (Viktor Dyk)

Knižní výzva na rok 2017

1. ledna 2017 v 0:01 | ČteníkLen |  Knižní výzva

Knižní výzva 2017 - 70 knih

Jelikož jsem v předchozích ročnících knižní výzvy knihy navyšovala, rozhodla jsem se to letos udělat obráceně. V roce 2016 mám za sebou něco přes 60 knih, takže si myslím, že bych to zvládnout měla. Otázka je, jestli bude tolik času jako v letech minulých. Krásné ikonky i výzvu již tradičně vymyslela a zorganizovala Ells :)
Ale už bez dlouhého povídání... jdeme na to!


Samozřejmě, hrozně ráda bych si myslela, že knížek přečtu 130 abych mohla obdivovat nádhernou přírodní ikonku i na svém blogu. Nicméně, musím se smířit s tím, že to nejspíš nevyjde.


1) Mechanická princezna (Cassandra Clareová) 5. 1. 2017
2) Harry Potter a prokleté dítě (Jack Thorne) 6. 1. 2017
3) Život po tobě (Jojo Moyesová) 9. 1. 2017
4) Bez šance (Neal Shusterman) 15. 1. 2017
5) Na co Alice zapomněla (Liane Moriarty) 28. 1. 2017
6) Skleněný trůn (Sarah Janet Maas) 9. 2. 2017
7) Půlnoční koruna (Sarah Janet Maas) 17. 2. 2017
8) Poslední aristokratka (Evžen Boček) 19. 2. 2017
9) Dědička ohně (Sarah Janet Maas) 26. 2. 2017
10) Krvavé ostří (Sarah Janet Maas) 1. 3. 2017

Koukám, že oproti loňskému roku mám výrazný skluz, budu to muset dohnat! V této době jsem měla skoro již 15 knih...


11) Proč jsme se rozešli (Daniel Handler) 2. 3. 2017
12) Královna stínů (Sarah Janet Maas) 10. 3. 2017
13) Léto, kdy jsme se potkali (Robin Constantinová) 12. 3. 2017
14) Labyrint: Útěk (James Dashner) 15. 3. 2017
15) Halt v nebezpečí (John Flanagan) 16. 3. 2017
16) Řekni mi tři věci (Julie Buxbaum) 20. 3. 2017
17) Jsem roztříštěná (Tahereh Mafi) 23. 3. 2017
18) Aristokratka ve varu (Evžen Boček) 24. 3. 2017
19) Aristokratka na koni (Evžen Boček) 26. 3. 2017
20) Babička (Božena Němcová) 27. 3. 2017


21) Bitva o labyrint (Rick Riordan) 31. 3. 2017
22) Turnaj na Gorlanu (John Flanagan) 3. 4. 2017
23) Spáleniště: zkouška (James Dashner) 6. 4. 2017
24) Jsem zlomená (Tahereh Mafi) 9. 4. 2017
25) Kdybychom se neviděli (Cynthia Handová) 12. 4. 2017
26) Pohyb a výkon koně ANATOMIE (Gillian Higginsová, Stephanie Martinová) 12. 4. 2017
27) Fangirl (Rainbow Rowellová) 17. 4. 2017
28) Oheň (Julianna Baggottová) 26. 4. 2017
29) Povídky (M. Šimek, J. Grossmann) 3. 5. 2017
30) Přemety pod oblaky (P. Jirmus, J. Kotrba) 9. 5. 2017


31) Na větrné hůrce (Emily Brontëová) 13. 5. 2017
32) Horečka (Robin Cook) 17. 5. 2017
33) Toxin (Robin Cook) 19. 5. 2017
34) Mluv (Laurie Halse Anderson) 23. 5. 2017
35) Poslední z bohů (Rick Riordan) 25. 5. 2017
36) Císař Nihon-džinu (John Flanagan) 10. 6. 2017
37) Láska mezi písmenky (J. Picoult, Samantha V. Leer) 15. 6. 2017
38) Svůdné zlo (Wendy Higginsová) 19. 6. 2017
39) Dvůr trnů a růží (Sarah Janet Maas) 22. 6. 2017
40) Dvůr mlhy a hněvu (Sarah Janet Maas) 27. 6. 2017


41) Svůdné nebezpečí (Wendy Higginsová) 30. 6. 2017
42) Svůdné zúčtování (Wendy Higginsová) 2. 7. 2017
43) Jsem rozohněná (Tahereh Mafi) 4. 7. 2017
44) Farma zvířat (George Orwell) 5. 7. 2017
45) Ztracené příběhy (John Flanagan) 9. 7. 2017
46) Léto na druhý pokus (Morgan Matson) 11. 7. 2017
47) Bajky Barda Beedleho (Joanne K. Rowlingová) 11. 7. 2017
48) Historie nás dvou (Rachel Harris) 14. 7. 2017
49) Manželovo tajemství (Liane Moriarty) 21. 7. 2017
50) Pýcha a předsudek (Jane Austenová) 28. 7. 2017


51) Vražedná léčba (James Dashner) 30. 7. 2017
52) Bronzový klíč (Holly Blacková, Cassandra Clareová) 3. 8. 2017
53) Možná jednou (Colleen Hooverová) 5. 8. 2017
54) Manželé odvedle (Shari Lapena) 7. 8. 2017
55) Hranice nevinnosti (Abbi Glinesová) 8. 8. 2017
56) Máj (Karel Hynek Mácha) 9. 8. 2017
57) Kytice (Karel Jaromír Erben) 10. 8. 2017
59) Bílá nemoc (Karel Čapek) 10. 8. 2017
60) Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek) 11. 8. 2017


61) Za hranicí nevinnosti (Abbi Glinesová) 15. 8. 2017
62) Koruna (Kiera Cassová) 18. 8. 2017
63) Smrt krásných srnců (Ota Pavel) 18. 8. 2017
64) Romeo a Julie (William Shakespeare) 19. 8. 2017
65) Kdo chytá v žitě (J.D. Salinger) 24. 8. 2017
66) Malý princ (Antoine de-Saint Exupèry) 25. 8. 2017
67) Báječná léta pod psa (Michal Viewegh) 29. 8. 2017
68) Saturnin (Zdeněk Jirotka) 2. 9. 2017
69) Modrá jako safír (Kerstin Gier) 7. 9. 2017
70) Krysař (Viktor Dyk) 9. 9. 2017

Skvěle, myslím, že si ještě jednu či dvě desítky knih můžu přidat :) Srpen byl knihami opravdu nabitý.


71) Tíha vesmíru (Jennifer Niven) 11. 9. 2017
72) Lakomec (Moliére) 11. 9. 2017
73) Erebos (Ursula Poznanski) 19. 9. 2017
74) Girl online: girl on tour (Zoe Sugg) 19. 9. 2017
75) Sníh nebo popel (Sara Raasch) 22. 9. 2017
76) Podivuhodný případ Benjamina Buttona (F. S. Fitzgerald) 23. 9. 2017
77) Říše bouří (Sarah Janet Maas) 4. 10. 2017
78) Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete (Justine A. Leeová) 10. 10. 2017
79) Zelená jako smaragd (Kerstin Gier) 14. 10. 2017
80) První konec (Lauren James) 17. 10. 2017

Tak že bych zvedla na 90? Snad to stihnu, moc času do konce roku nezbývá a jsem v maturitním ročníku.


81) Hamlet (William Shakespeare) 25. 10. 2017
82) Sofiin svět (Jostein Gaarder) 4. 11. 2017
83) Třináctkrát proto (Jay Asher) 8. 11. 2017
84) Měsíc v sedle (Lauren St Johnová) 10. 11. 2017
85) Poslední začátek (Lauren Jamesová) 15. 11. 2017
86) Rozkaz zabít (James Dashner) 19. 11. 2017
87) Poušť v plamenech (Alwyn Hamiltonová) 23. 11. 2017
88) Ledová krev (Elly Blake) 25. 11. 2017
89) Nemesis (Jo Nesbø) 2. 12. 2017
90) Iluminae (Amie Kaufman, Jay Kristoff) 8. 12. 2017

91) Postav hlídku (Harper Lee) 13. 12. 2017
92) Láska a gelato (Jenna E. Welch) 20. 12. 2017
93) Šepotání (A. G. Howard) 29. 12. 2017
94) Polibek v New Yorku (Catherine Riderová) 30. 12. 2017