*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Červen 2016

Večeře s vampýrem

29. června 2016 v 15:20 | ČteníkLen |  Abigail Gibbsová

Temná hrdinka - Večeře s vampýrem

Autor: Abigail Gibbsová

Počet stran: 478

Edice, díl: Temná hrdinka, díl 1.

Děj: Osud Violet Leeové byl zpečetěn na Trafalgarském náměstí v momentě, kdy spatřila bandu vampýrů, kteří povraždili asi 30 lovců a princ Kaspar ji unesl do sídla svého otce. Na život v zajetí si pomalu zvyká, zdá se totiž, že nic jiného jí ani nezbývá. Vampýři čekají, až se dobrovolně rozhodne pro proměnu.
Jedinou útěchou se jí nicméně bezesporu stává jeden z vampýrů, Fabian. Poté co ale odhalí Violet své city k ní, jejich vztah se naruší. Stejně tak bojuje i se svou touhou po Kasparovi, které závěrem podlehne.
Violet několikrát málem přijde o život, nejvážnější situace nastane, když se jí Ilta Crimson pokusí znásilnit a poté zabít. Kaspar mu v tom včas zabrání. Otázkou zůstává jeho motiv.
Když je odhalena zrada Violetina otce (politika), chtějí ji potrestat za to, že o všem věděla - tedy spíše, že jí všechno došlo po Fabianových slovech. Její otec totiž zosnoval vraždu matky Kaspara a zároveň královny.
Dlouholetý vampýr Eaglen jí zachrání, když potvrdí Violetinu funkci v proroctví Temných hrdinek. Je jednou z nich, je druhá. A přišla si pro ní Růže Podzimu (jedna z dimenze, kde žijí Čaromocní a první temná hrdinka).
Na závěr se Violet rozhodne pro svou proměnu a její otec jí nedokáže odpustit.


Moje hodnocení: Popravdě mě kniha moc nezaujala, musím říct, že jsem čekala asi víc. Zdálo se mi, že autorka mohla věnovat více prostoru vysvětlení různých dimenzí, proroctví a dalších prvků. Celkově jsem se nějak nedokázala pořádně začíst... 4/10 bodů.