*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Elita

14. ledna 2016 v 17:32 | ČteníkLen |  Kiera Cassová

Elita

Autor: Kiera Cassová

Počet stran: 279

Díl: 2.

Děj: Maxon dává Americe tolik času, kolik si může dovolit, aby si srovnala v hlavě myšlenky, zda se chce stát princeznou. Ta se ale mezitím potají schází s Aspenem. Nedokáže se rozhodnout a vybrat si jednoho z nich.
Při Halloweenské oslavě, kterou America s Maxonem vymyslela, se dívky sejdou se svými rodiči. Nejlepší kamarádka Americy Marlee je přistižena s jedním ze strážců, Maxon jim udělí "milost" a nechá je zbičovat na veřejnosti. Zároveň jsou odsouzeni žít jako Osmí. Po nějakém čase však Maxon Americe ukáže, že je nechal v paláci jako kuchaře.
Po oslavě se začne s Maxonem sbližovat Kriss a America cítí, že už to mezi nimi není jako dřív.
Dívky dostanou úkol - ve skupinách mají realizovat sezení s německými a italskými příslušníky. Kriss a Americe se to povede lépe.
Během pár dní je palác několikrát napaden rebely, je jisté, že jsou to ti horší - jižané. Navíc odnášejí z paláce knihy a nikdo netuší k čemu.
Další úkol, který dívky čeká, je vymyslet svůj vlastní projekt. Když America přijde se zrušením kast a král zjistí, že ji Maxon půjčil deník ze zakázané knihovny, je skoro jisté, že Americu vyhodí. Nakonec ale dostane druhou šanci. Je odhodlaná o Maxona bojovat.


Moje hodnocení: Tahle kniha patří mezi ty, s jejichž hlavní hrdinkou jsem se plně sžila. Vím jak těžké je rozhodovat se mezi dvěma a když si myslíte, že už jste si plně jistí, stane se něco, co vás vaše rozhodnutí donutí přehodnotit. Druhý díl pro mě byl zábavnější také z toho důvodu, že jsem již úplně pochopila systém kast a rozřazení společnosti... 10/10 bodů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Plníte nějakou knižní výzvu?

Ano 47.7% (84)
Ne 38.6% (68)
Chystám se do nějaké zapojit 13.6% (24)

Komentáře

1 samaraanvil samaraanvil | Web | 15. ledna 2016 v 11:17 | Reagovat

Zajímavá knížka.

2 Blb Blb | 2. ledna 2018 v 19:26 | Reagovat

O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama