*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Leden 2016

Divergence

30. ledna 2016 v 18:43 | ČteníkLen |  Edice - Divergence

Divergence

Autor: Veronica Rothová

Počet stran: 341

Edice, díl: Divergence, díl 1.

Děj: V budoucnosti je svět rozdělen do pěti frakcí: Neohroženost, Mírumilovnost, Upřímnost, Sečtělost a Odevzdanost, ze které pochází i šestnáctiletá Beatrice. Nadešel čas, aby si všichni šestnáctiletí zvolili tu svou, do které chtějí patřit až do konce života.
Při talentových zkouškách je odhaleno, že Beatrice je Divergentní, jiná, tudíž nemá přesné předpoklady ani pro jednu z frakcí. Jak se zdá, být Divergentní, je nejen nebezpečné, ale i smrtící. Proto své výsledky nesmí nikomu sdělit, ačkoli přesné důvody nezná.
V den volby se Beatrice rozhodne pro Neohroženost. Získá novou přezdívku - Tris. Dozví se, že pokud se nechce dostat mezi odpadlíky - lidi bez frakce, bude si své místo muset vybojovat. Na základě několika výcvikových fází budou všichni nováčci hodnoceni body, které udají konečné pořadí.
Peter, Drew a Molly jsou schopni pro své místo i vraždit. Odstraní ze hry Edwarda a pokusí se o to i s Tris. Naštěstí se v pravou chvíli objeví Čtyřka, jejich instruktor do kterého se Beatrice zamiluje, a zarazí je.
Čtyřka je dalším člověkem, který ví, že Beatrice je Divergentní - on sám je totiž také. Ukáže Beatrice své jediné čtyři strachy (díky kterým získal přezdívku) a odhalí jí, že jeho pravé jméno je Tobias. Začnou spolu chodit a po vyhodnocení závěrečných zkoušek se Tris dostane do čela tabulky.
Mezitím je na spadnutí válka mezi Odevzdaností a Sečtělostí. Pomocí séra, jenž Sečtělí vymyseli a které navozuje simulace při výcviku, donutí Neohroženost spolupracovat a Odevzané pozabíjet (pomocí počítače totiž ovládají všechny Neohrožené, až na divergentní jedince, které se snaží zničit).
Tris a Tobias (Čtyřka) se oddělí a s trochou komplikací vyndají z počítače data, které ovládají Neohrožené. Během bitvy mimo jiné zemřou i rodiče Tris. Je jasné, že ani do Odevzdanosti a Neohroženosti se nemohou vrátit, míří tedy do úkrytu, který jim zatím poskytne Mírumilovnost.


Moje hodnocení: Spoustu lidí říká, že kniha je něco na způsob Hunger Games. Já jsem se k HG zatím nedostala, takže to nedokážu posoudit. Samotný děj mě nadchl, ač jsem to úplně neočekávala. Atmosféra mě strhla a stránky velmi rychle ubíhaly. Rozhodla jsem se proto podívat i na film. Také se mi líbí nový pohled na svět, zasazený do pěti frakcí... 9/10 bodů.

Smrtící zkouška

23. ledna 2016 v 12:29 | ČteníkLen |  Ostatní

Smrtící zkouška

Autor: Dick Francis

Počet stran: 208

Děj: Randall Drew, bývalý úspěšný žokej, je samotným princem požádán, aby se vydal do Moskvy prověřit bezpečnost účasti lorda Farringforda na olympijských hrách - po záhadném infarktu mladého jezdce Hanse Krammera. Proslýchají se fámy, že na něj v Moskvě čeká tajemný Aljoša a chce mu ublížit. Randal má za úkol zjistit, kdo zmiňovaný Aljoša je.
V Moskvě se sejde s významnými funkcionáři, trenéry i novinářem Malcolmem Herrickem. Během vyšetřování je několikrát úmyslně napadem. Dvoum teroristům jde o to Randalla připravit o život.
Díky indiciím ale přijde na to, že za tím stojí ještě někdo jiný a sice Malcolm. Uváděný Aljoša není osoba, nýbrž vražedná tekutina, která dokáže způsobit do 90 vteřin zástavu srdce.
Malcolm přemluvil Hanse Krammera, aby pro něj přísady této tekutiny ukradl od veterináře a Malcolm ji pak připravil. Prodal ji těm dvěma teroristům za 50 000 liber a namluvil jim, že se jedná o přísně střeženou látku z tajných laboratoří. Navrhl, aby se vyzkoušela na Hansovi, aby zahladil stopy - že přísady jsou volně dostupné a dají se lehce smíchat dohromady. Když teroristé přišli na to, že je "okradl", použili tuto tekutinu na samotného Malcolma, který umírá.
Nakonec ty dva teroristy zavřou a Randall se může vrátit domů, povolit Farringfordovu účast.


Moje hodnocení: Na to, že předchozí dvě Dickensovy knihy se mi četly poměrně obtížně, tuhle jsem pochopila od samého začátku. Byla tam i vedlejší dějová linie, ale do děje jsem se nechtěla jejím uváděním zamotat. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, koňské prostředí je mi velice blízké, takže hodnotím.. 8/10 bodů.

První

21. ledna 2016 v 17:11 | ČteníkLen |  Kiera Cassová

První

Autor: Kiera Cassová

Počet stran: 278

Díl: 3.

Děj: Ze selekce už zůstaly jen America, Kriss, Celesta a Elise. Je jasné, že se bude rozhodovat hlavně mezi Kriss a Americou.
Maxon a America jsou požádáni, aby si promluvili se zástupci severních rebelů, kteří na palác útočí (ale nikdy nikoho nezabili jako jižané), Georgiou a Augustem Illeou. Rebelové tvrdí, že jim jde celou dobu jen o zrušení kast a nabízí, že pokud si Maxon vezme Americu, postarají se o to, aby se jižanské útoky snížily na minimum. Jenže Maxon s Americou si prochází bouřlivým obdobím a král to Americe nedělá o moc lehčí. Se severními rebely tak uzavřou prozatímní příměří.
Když se America vrací domů na pohřeb svého otce, Maxon rozhodne, že ani Celesta, ani Elise nebudou v soutěži pokračovat. Chce jí tak dokázat svou lásku.
Mezitím je Američin bývalý vzah s Aspenem odhalen jejím bratrem Kotou. America se rozhodne, že to Maxonovi poví. Jejich otec jim na rozloučenou napsal dopisy a America zjišťuje, že byl také severním rebelem. Když se vrátí do paláce, stejný znak uvidí i u Kriss a rázem je jasné, že výběr Selekce nebyl náhodný.
Maxon se už už chystá oznámit jméno své manželky (Americy), když ji přistihne v důvěrné chvilce s Aspenem. Nebýt toho, že na slavnostním ceremoniálu se objeví jižní rebelové a Maxona téměř smrtelně zraní, vyhrála by Kriss.
Aspen se dá dohromady s Američinou komornou Lucy a z Americy a Maxona se stanou noví vládci Illey, protože královna a král jsou zavražděni. Stejně tak i Celesta a jedna z komorných Americy Anna. Maxon se rozhodne zrušit kasty.


Moje hodnocení: Byly momenty, které bych nejradši probrečela. Musím říct, že celková dějová zápletka byla (alespoň pro mě) ve spoustě chvílí neočekávaná, nakonec jsem respektovala Američino rozhodnutí si vybrat Maxona místo Aspena a jsem ráda, že to dopadlo dobře. I konec nebyl úplně idealistický, nicméně asi i pro to, se mi kniha líbila ještě o něco víc a co si budeme povídat? Obálka je úchvatná... 10/10 bodů.

Elita

14. ledna 2016 v 17:32 | ČteníkLen |  Kiera Cassová

Elita

Autor: Kiera Cassová

Počet stran: 279

Díl: 2.

Děj: Maxon dává Americe tolik času, kolik si může dovolit, aby si srovnala v hlavě myšlenky, zda se chce stát princeznou. Ta se ale mezitím potají schází s Aspenem. Nedokáže se rozhodnout a vybrat si jednoho z nich.
Při Halloweenské oslavě, kterou America s Maxonem vymyslela, se dívky sejdou se svými rodiči. Nejlepší kamarádka Americy Marlee je přistižena s jedním ze strážců, Maxon jim udělí "milost" a nechá je zbičovat na veřejnosti. Zároveň jsou odsouzeni žít jako Osmí. Po nějakém čase však Maxon Americe ukáže, že je nechal v paláci jako kuchaře.
Po oslavě se začne s Maxonem sbližovat Kriss a America cítí, že už to mezi nimi není jako dřív.
Dívky dostanou úkol - ve skupinách mají realizovat sezení s německými a italskými příslušníky. Kriss a Americe se to povede lépe.
Během pár dní je palác několikrát napaden rebely, je jisté, že jsou to ti horší - jižané. Navíc odnášejí z paláce knihy a nikdo netuší k čemu.
Další úkol, který dívky čeká, je vymyslet svůj vlastní projekt. Když America přijde se zrušením kast a král zjistí, že ji Maxon půjčil deník ze zakázané knihovny, je skoro jisté, že Americu vyhodí. Nakonec ale dostane druhou šanci. Je odhodlaná o Maxona bojovat.


Moje hodnocení: Tahle kniha patří mezi ty, s jejichž hlavní hrdinkou jsem se plně sžila. Vím jak těžké je rozhodovat se mezi dvěma a když si myslíte, že už jste si plně jistí, stane se něco, co vás vaše rozhodnutí donutí přehodnotit. Druhý díl pro mě byl zábavnější také z toho důvodu, že jsem již úplně pochopila systém kast a rozřazení společnosti... 10/10 bodů.

Zvěrolékař v divočině

12. ledna 2016 v 19:03 | ČteníkLen |  Ostatní

Zvěrolékař v divočině

Autor: Luke Gamble

Počet stran: 336

Poznámka: Volně navazuje na titul Zvěrolékař a spol.

Děj: Kniha obsahuje soubor povídek převážně z Lukovy dobrovolné činnosti na různých místech světa, ale i případy v domácím prostředí. Stručně vám některé přiblížím:
- Nedobrovolná pomoc kamarádovi Samovi s krmením tuleně, aby se sám nemusel ušpinit.
- Kastrace divokého hřebce, na kterého byli 3 další veterináři krátcí.
- Amputace nohy psovi, který vyrazil za svými majiteli přes plot.
- Vyhřezlá děloha a práce na statku v naprosto nemožnou chvíli, kdy se měl Luke jet seznámit s rodinou své přítelkyně Cordelie. První dojem udělal celý zamazaný od výkalů a krve.
- Záchrana mladého holouběte na úkor posměchu vesničanů.
- Luke a Sam na výpravě do Afriky, kde pomáhali s různými druhy zvířat a snažili se vysvětlit majitelům jak o ně správně pečovat.
- Záchrana tonoucí krávy a čuník s neobvyklými zvyklostmi.
- Svatební cesta Cordelie a Luka, na které dostal poprvé nápad, že by mohl uběhnout další maraton.
- Luke s pomocníkem zařídil službu pro transport mazlíčků, hned druhý pes jim - ne jejich chybou - utekl, našli ho za několik dní.
- Výprava do Keni kvůli pomoci zvířatům, kde utíkali před rozohněnými obyvateli.
- Práce pro Královskou společnost na ochranu zvířat, na kterou ho záměrně navedl jeden z veterinářů, aby ji Luke vykonal místo něj.

A další povídky


Moje hodnocení: Vtipná, oddechová knížka a moc obdivuji autora za neskutečné odhodlání účastnit se tak těžkého maratonu... 8/10 bodů.

Vytržení

8. ledna 2016 v 17:59 | ČteníkLen |  Lauren Kateová

Vytržení

Autor: Lauren Kateová

Počet stran: 303

Edice, díl: Andělé, díl 3.

Děj: Poté co Luce vstoupila do jednoho z Hlasatelů, honí se za svou minulostí a snaží se najít způsob jak zrušit jejich kletbu. Navštíví mnoho svých i Danielových verzí na různých místech a pokaždé je jejich smysl stejný, vlivem kletby uhoří.
Průvodcem na její cestě se stane kamenný chrlič Bill, ukáže Luce, jak může dosáhnout "přimknutí", kdy se spojí se svou starou verzí dohromady jako jedno tělo.
Daniel i ostatní jsou jí na stopě, setkají se však až úplně na začátku, u Pádu, kdy byli z nebe svrženi všichni andělé, kteří si zvolili Lucifera a ti, kteří se nerozhodli na čí straně stojí. Daniel ji odnese zpátky do přítomnosti.
Luce odhalí, že ve skutečnosti je Bill sám Lucifer. Prozradí jí své plány: vrátit se k Pádu, otevřít Hlasatele a vzít všechny padajcí anděly do přítomnosti, aby vymazal existenci nefilimů jako je třeba Miles a Shelby a vymazal čas mezi minulostí a přítomností a tím i Luceinu existenci.
Padlí andělé na straně zla i dobra se spojí, odhodlaní zhatit Luciferovi jeho plány. Mají devět dní na to, aby dostali všechny anděle tam, kam poprvé dopadli, když je Bůh svrhnul na zem.


Moje hodnocení: Vím, že je to divné, ale recenzi na knihu, které se právě věnuji, si vždycky přečtu až po jejím dočtení. Když jsem hledala reakce na tuto, na blogu svět knížek pod podnadpisem Můj dojem mě uhodila do oka věta: "Reakce po dočtení: Konečně to mám za sebou! :D" Mohla bych to říct asi stejně... Tahle edice mě vážně nebaví. Děj, který má celkově 303 stránek, by se dal shrnout jedním až dvěma souvětími. Strašně se to táhne a i když měla kniha světlé momenty (abych pořád jen nekritizovala), nebavila mě. Pořád se tam dokola opakují city Luce k Danielovi, jsou popisované neustále stejně a už na tom nevidím nic zajímavého... 3,5/10 bodů.

Muka

3. ledna 2016 v 20:23 | ČteníkLen |  Lauren Kateová

Muka

Autor: Lauren Kateová

Počet stran: 326

Edice, díl: Andělé, díl 2.

Děj:Luce je pro svoje vlastní bezpečí nedobrovolně převezena do Pobřežní akademie, kde by se jí údajně nemělo nic stát. Musí lhát svým rodičům i své kamarádce a s Danielem se neustále hádají - teda pouze v případě, že se za ní tajně vydá, protože jindy ji nemá možnost vidět.
Stane se z ní něco jako celebrita, vzhledem k tomu, že její a Danielův příběh zde každý zná. Její spolubydlící Shelby není zpočátku zrovna příjemná, hlavně proto, že Luce odsoudila ještě dřív než ji poznala. Postupně se z nich ale stanou kamarádky.
Společně se Shelby a nakonec i Milesem nahlížejí do Hlasatelů a snaží se zjistit více o Luceině minulosti. Několikrát se tak dostanou do nebezpečí. Luce díky Hlasatelům (stínům) odhalí, že Cam s Danielem uzavřeli příměří, které má trvat 18 dní. Společně ji ochraňují proti Vyhnancům (slepým padlým andělům, kteří se Luce snaží získat pro sebe).
Arriane, která se v akademii nečekaně objeví, Luce potvrdí, že Daniel je jedinou osobou, která dokáže vychýlit rovnováhu zla a dobra.
Když na Díkůvzdání jede Luce domů, doprovází ji Miles (se kterým se políbila a Daniel to viděl, způsobilo to tak mezi všemi třemi napětí) i Shelby, nečekaně se tam objeví i Cam, Gabbe, Daniel a další. Strhne se bitva mezi Vyhnanci a padlými anděly. Pro tentokrát ji padlí andělé vyhrají, ale Luce vstoupí do stínu (Hlasatele) a Daniel je zdá se jediný, kdo ji dokáže přivést zpátky.


Moje hodnocení: Už od počátku jsem se do čtení téhle knihy musela nutit, trvalo mi to nepřiměřeně dlouho, přestože velikost písma a počet stran byly průměrné. Kniha mě zaujala až v podstatě ke konci, kdy se začalo dít něco pořádného. Nevím čím to je, že zrovna tahle edice mě vůbec neoslovila, ale asi jsem prostě očekávala něco víc. Budu se ji snažit dočíst, čistě ze zvědavosti jak to dopadne, oproti prvnímu dílu je to však zklamání... 5/10 bodů.

Knižní výzva na rok 2016 II.

1. ledna 2016 v 10:00 | ČteníkLen |  Knižní výzva

Knižní výzva 2016 - typ 2

Tak tedy, jelikož mi jedna výzva nestačí, dala jsem dohromady za pomoci různých webů také okruhy otázek, které bych ráda splnila. Inspirovala jsem se ze stránek: databazeknih, nikkifinn. Některé otázky jsem si vytvořila sama.
Určila jsem si jedno důležité pravidlo: jeden název knihy smím použít maximálně 2x (nejlépe pouze jednou). A teď už k otázkám:
 • KNIHY, PODLE PŘEVLÁDAJÍCÍ BARVY OBÁLKY
  1, žlutá/oranžová - Aliance (Veronica Rothová)
  2, černá - Mezi láskou a smrtí (Meg Cabotová)
  3, šedá/bílá - Jako blesk (Lauren St Johnová)
  4, červená/růžová - Zamilované duše (Stacey Kade)
  5, zelená (tmavě) - Mechanický princ (Cassandra Clareová)
  6, modrá - Rezistence (Veronica Rothová)
 • KNIHY, ZAČÍNAJÍCÍ NA JEDNOTLIVÁ PÍSMENA V ABECEDĚ
  A - Aliance (Veronica Rothová)
  B - Bylo nás pět (Karel Poláček)
  C/Č - Čekání na zázrak (Stacey Kade)
  D/Ď - Dívka, již jsi tu zanechal (Jojo Moyesová)
  E/F - Elita (Kiera Cassová)
  G/H - Hledání Aljašky (John Green)
  CH/I -
  J - Jako blesk (Lauren St Johnová)
  K - Králové Clonmelu (John Flanagan)
  L - Láska v podsvětí (Meg Cabotová)
  M - Moje kočka si dělá, co chce (Birgit Kieffer)
  N/Ň - Nebe je všude (Jandy Nelsonová)
  O - Obléhání Macindawu (John Flanagan)
  P/Q - Papírová města (John Green)
  R/Ř - Růže podzimu (Abigail Gibbsová)
  S/Š - Stříbrná zátoka (Jojo Moyesová)
  T/Ť - Temná hrdinka (Abigail Gibbsová)
  U/V - Vytržení (Lauren Kate)
  Z/Ž - Zimní moře (Susanna Kearsleyová)
 • KNIHY, O STRÁNKOVÉM OBSAHU:
  1, do 200 stran - Modrá jako indigo (Cathy Cassidy)
  2, do 300 stran - Měděná rukavice (Holly Blacková, Cassandra Clareová)
  3, do 400 stran - Mechanický anděl (Cassandra Clareová)
  4, do 500 stran - Poslední dopis od tvé lásky (Jojo Moyesová)
  5, nad 500 stran - Splynutí (Julianna Baggottová)
 • KNIHY, JEJICHŽ NÁZEV OBSAHUJE:
  1, jedno slovo - Muka (Lauren Kate)
  2, dvě slova - Smrtící zkouška (Dick Francis)
  3, tři slova - Výkupné za Eraka (John Flanagan)
  4, čtyři slova - S větrem o závod (Lauren St Johnová)
 • KNIHY OD 5 AUTORŮ, OD KTERÝCH JSEM DOSUD NEČETLA
  1, Girl online (Zoe Sugg)
  2, Prvních 100 (Kass Morgan)
  3, Všem klukům, které jsem milovala (Jenny Hanová)
  4, Na křídlech racků (Jan Rudzinskyj)
  5, Projekt manželka (Graeme Simsion)
 • PŘEČÍST 5 RŮZNÝCH KNIH Z RŮZNÝCH SÉRIÍ
  1, Síla vzdoru (Suzanne Collinsová)
  2, Moře nestvůr (Rick Riordan)
  3, Železná zkouška (Holly Blacková, Cassandra Clareová)
  4, Čaroděj ze severu (John Flanagan)
  5, Temná hrdinka (Abigail Gibbsová)
 • PŘEČÍST 3 KNIHY K MATURITĚ (DLE VÝBĚRU)
  1, Obraz Doriana Graye (Oscar Wilde)
  2, O myších a lidech (John Steinbeck)
  3, Velký Gatsby (F. S. Fitzgerald)
 • PŘEČÍST 3 KNIHY, KTERÉ JSOU ZFILMOVANÉ
  1, Divergence (Veronica Rothová)
  2, Aréna smrti (Suzanne Collinsová)
  3, Spouštěč (Wulf Dorn)
 • KNIHA, KTERÁ MI ZLOMILA SRDCE - Elita (Kiera Cassová)
 • KNIHA, KTERÁ MĚ ROZBREČELA - Než jsem tě poznala (Jojo Moyesová)
 • KNIHA, KTERÁ MĚ ROZESMÁLA - Zvěrolékař v divočině (Luke Gamble)
 • KNIHA NA "JEDEN ZÁTAH" - Vražedná pomsta (Suzanne Collinsová)
 • 2 KNIHY, KTERÉ VYŠLY V ČR TENTO ROK
  - Odvrácená tvář lásky (Colleen Hooverová)
  - Dcera (Kiera Cassová)
 • KNIHA, KTERÁ MÁ V NÁZVU ČÍSLO - První (Kiera Cassová)
 • KNIHA, KTEROU JSEM VYBRALA POUZE PODLE OBÁLKY - Čistý (Julianna Baggottová)Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, knížku na CH/I jsem nenašla. Jinak myslím, že výzvu jsem poměrně úspěšně splnila :)

Knižní výzva na rok 2016

1. ledna 2016 v 0:01 | ČteníkLen |  Knižní výzva

Knižní výzva 2016 - 50 knih

Po loňském roce (podle mě velice úspěšném, co se týče splnění knižní výzvy) jsem se rozhodla, že i letos se do toho vrhnu po hlavě. Můj cíl je tentokrát o 20 knih vyšší než loni. Jelikož jsem však i minulý rok překonala hranici 60 knih, nemyslím, že to bude problém. Tedy alespoň doufám. I letos tuto konkrétní výzvu zaštiťuje Ells (více zde), od které také pocházejí veškeré ikonky - musím říct, že moc pěkné!


Pevně doufám, že i letos budu svůj počet navyšovat. Přála bych si dosáhnout i úžasných ikonek s vánoční ozdobou a loukou, o tom si však nejspíš budu muset nechat zdát :D


1) Muka (Lauren Kateová) 3.1. 2016
2) Vytržení (Lauren Kateová) 8. 1. 2016
3) Zvěrolékař v divočině (Luke Gamble) 11. 1. 2016
4) Elita (Kiera Cassová) 14. 1. 2016
5) První (Kiera Cassová) 20. 1. 2016
6) Smrtící zkouška (Dick Francis) 23. 1. 2016
7) Divergence (Veronica Rothová) 30. 1. 2016
8) Aréna smrti (Suzanne Collinsová) 1. 2. 2016
9) Vražedná pomsta (Suzanne Collinsová) 2. 2. 2016
10) Síla vzdoru (Suzanne Collinsová) 3. 2. 2016


11) Spouštěč (Wulf Dorn) 7. 2. 2016
12) Poslední dopis od tvé lásky (Jojo Moyesová) 14. 2. 2016
13) Moře nestvůr (Rick Riordan) 18. 2. 2016
14) S větrem o závod (Lauren St Johnová) 20. 2. 2016
15) Jako blesk (Lauren St Johnová) 22. 2. 2016
16) Výkupné za Eraka (John Flanagan) 4. 3. 2016
17) Rezistence (Veronica Rothová) 5. 3. 2016
18) Papírová města (John Green) 10. 3. 2016
19) Železná zkouška (Holly Blacková, Cassandra Clareová) 17. 3. 2016
20) Než jsem tě poznala (Jojo Moyesová) 20. 3. 2016


21) Čaroděj na severu (John Flanagan) 21. 3. 2016
22) Čistý (Julianna Baggottová) 27. 3. 2016
23) Hledání Aljašky (John Green) 4. 4. 2016
24) Mechanický anděl (Cassandra Clareová) 9. 4. 2016
25) Obléhání Macindawu (John Flanagan) 12. 4. 2016
26) Splynutí (Julianna Baggottová) 1. 5. 2016
27) Měděná rukavice (Holly Blacková, Cassandra Clareová) 3. 5. 2016
28) Girl online (Zoe Sugg) 8. 5. 2016
29) Prvních 100 (Kass Morgan) 15. 5. 2016
30) Mezi láskou a smrtí (Meg Cabotová) 16. 5. 2016


31) Láska v podsvětí (Meg Cabotová) 20. 5. 2016
32) V nemilosti (Dick Francis) 25. 5. 2016
33) Večeře s vampýrem (Abigail Gibbsová) 24. 6. 2016
34) Růže podzimu (Abigail Gibbsová) 7. 7. 2016
35) Odvrácená tvář lásky (Colleen Hooverová) 11. 7. 2016
36) Dcera (Kiera Cassová) 13. 7. 2016
37) Zamilované duše (Stacey Kade) 15. 7. 2016
38) Čekání na zázrak (Stacey Kade) 16. 7. 2016
39) Aliance (Veronica Rothová) 20. 7. 2016
40) Všem klukům, které jsem milovala (Jenny Hanová) 21. 7. 2016


41) Modrá jako indigo (Cathy Cassidy) 22. 7. 2016
42) Na křídlech racků (Jan Rudzinskyj) 9. 8. 2016
43) Dívka, již jsi tu zanechal (Jojo Moyesová) 2. 9. 2016
44) Projekt manželka (Graeme Simsion) 6. 9. 2016
45) Moje kočka si dělá, co chce (Birgit Kieffer) 7. 9. 2016
46) Holka a ne ledajaká (Lena Dunham) 9. 9. 2016
47) Obraz Doriana Graye (Oscar Wilde) 15. 9. 2016
48) O myších a lidech (John Steinbeck) 2. 10. 2016
49) Mariana (Susanna Kearsleyová) 5. 10. 2016
50) Stříbrná zátoka (Jojo Moyesová) 15. 10. 2016

SPLNĚNO :)
Tak, nevím jestli se pouštět do 60, protože je listopad a moc příznivě to pro mě nevypadá. Ale svůj prvotní cíl jsem splnila, tak uvidíme, co bude dál...


51) Zimní moře (Susanna Kearsleyová) 5. 11. 2016
52) Velký Gatsby (Francis Scott Fitzgerald) 6. 11. 2016
53) Mechanický princ (Cassandra Clareová) 14. 11. 2016
54) Šťastně až navěky (Kiera Cassová) 17. 11. 2016
55) Prokletí Titánů (Rick Riordan) 20. 11. 2016
56) Nebe je všude (Jandy Nelsonová) 24. 11. 2016
57) První láska (James Patterson, Emily Raymond) 4. 12. 2016
58) Králové Clonmelu (John Flanagan) 11. 12. 2016
59) Čtyřka (Veronica Rothová) 16. 12. 2016
60) Patolog ví všechno...ale pozdě (Hans Bankl) 19. 12. 2016

Jsem ráda, že když už nic jiného, dosáhla jsem alespoň stejného počtu knih jako loni. Do velkých věcí se asi pouštět nebudu, přece jen do konce roku zbývá pár dní.