*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Nositelé dubového listu

26. prosince 2015 v 12:05 | ČteníkLen |  Edice - Hraničářův učeň

Nositelé dubového listu

Autor: John Flanagan

Počet stran: 312

Edice, díl: Hraničářův učeň, díl 4.

Děj: Začíná obleva a Evanlyn s Willem vědí, že brzo budou muset utéct, aby je neobjevili Skandijci. Jednou, když jde Evanlyn pro chycenou zvěř, zajmou ji Temudžajové. Will se vydává po jejich stopě a při pokusu o její záchranu se srazí s Haltem a Horácem. Společně Evanlyn osvobodí a zajmou jednoho Temudžaje.
Halt ví, co jsou zač. Tvrdí, že jsou hrozbou pro celý západní svět hlavně díky svému signalizačnímu systému v bitvách. Bojoval s nimi i proti nim a získal od nich hraničářské koně.
Při cestě zpátky se Haltova skupina srazí s Erakem a Skandijci, rozhodnou se dočasně vytvořit příměří a úmyslně osvobozený Temudžaj je nevědomky dovede až k hlavní skupině, která čítá okolo osmi tisíc bojovníků.
Halt s Erakem rozhodnou, že pojedou varovat oberjarla Ragnaka. Halt se stane taktickým vůdcem a díky jeho nečekaným výpadům Temudžaje zpomalí. Tuší, že Temudžajové chtějí skandijské lodě, aby se dostali až do Araluenu.
Mezitím Evanlyn (resp. princezna Kassandra) odhalí zradu kapitána vlčí lodi Slagora, který je chtěl prodat Temudžajům. Když se potvrdí, že je to pravda, Slagor je potrestán.
Halt na Temudžaje nachystá léčky a společně se Skandijci je v bitvě donutí se stáhnout, Halt však tvrdí, že se vrátí. Proto Skandijcům poskytne araluenské lučištníky na 5 let.
V bitvě umírá Ragnak a Erak se stává novým skandijským oberjarlem - nejvyšším vůdcem. Slíbí, že Willa, Evanlyn, Halta i Horáce odveze zpátky do Araluenu. Haltovi je udělena milost a smí se tam ukázat dřve, nakonec mu Crowley (vůdce hraničářů) vrátí zpět znak dubového listu.
Král Duncan Halta, Horáce i Willa odmění. Halt je znovu přijmut do hraničářského sboru, Horáce povýší na rytíře a stane se členem královské gardy a Willovi je nabídnuta možnost stát se poručíkem královských průzkumníků, kterou však k Evanlyně nelibosti odmítne a chce pokračovat v hraničářském výcviku.


Moje hodnocení: Do edice jsem se vážně zamilovala! Kniha se čte velice rychle, je jednoduchá a velikost písma je pro mě optimální. Mrzí mě, že hned v anotaci je vyzrazen začátek příběhu, ale naštěstí jsem si ji přečetla až potom :D. Líbil se mi autorův popis bitvy i strategií, navíc postavy přicházely na opravdu dobré nápady. Ke konci jsem se navíc docela i zasmála. A Halta mám prostě v oblibě! ... 10/10 bodů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Plníte nějakou knižní výzvu?

Ano 48.5% (81)
Ne 37.7% (63)
Chystám se do nějaké zapojit 13.8% (23)

Komentáře

1 Anet Anet | 14. dubna 2018 v 8:42 | Reagovat

Tuto knížku zbožňuju.Čtu již 7.díl a těším se stále na další. Hraničářova učně čtu doslova jedním dechem. Opravdu nej knížka ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama