*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Kůň za dolar

27. prosince 2015 v 9:53 | ČteníkLen |  Ostatní

Kůň za dolar

Autor: Lauren St Johnová

Počet stran: 278

Děj: Patnáctiletá Casey touží vyhrát koňské závody v Badmintonu (jedná se o military - drezura, parkur, cross-country). Její sen se však zdá nesplnitelný, vzhledem k tomu, že otce teprve nedávno propustili z vězení a zatím si nenašel práci a matka jí zemřela. Navíc nemá ani pořádného koně a o vybavení nemluvě a financí se také nedostává.
Jednou však zachrání koně, který měl jít na porážku - odkoupí ho doslova za dolar. Pojmenuje ho Storm a zdá se, že by z něj mohl být vynikající sportovec. Má však problémovou povahu a hodně si toho vytrpěl.
Nakonec se jí ale podaří získat jeho důvěru a paní Smithová se stane jejich trenérkou. První sezonu se jim moc nedaří, navíc v porovnání s ostatními bohatými jezdci Casey hodně vyčnívá. Záchrana přijde v podobě anonymního sponzora. Získají nové vybavení i lepší možnosti.
Casey začne na soutěžích porážet i slavnou mladou jezdkyni Annu Sparksovou, kterou sama dříve obdivovala, dokud ji neurazila.
Jenomže po nějaké době se jim zase přestane dařit a otec Casey skočí na nabídku od otce Anny Sparksové, aby jim Storma prodal. Casey je zničená, navíc odhalí, že ten tajemný sponzor je paní Smithová, která naštěstí dostane Storma zpátky (s trochou vydírání). Bohužel s infekcí v noze a je poněkud nepravděpodobné, že by se do Badmintonu stihl připravit.
Stane se zázrak, za pomoci lidí z různých odvětví Storma vyléčí a Casey má ještě nějaký čas na trénink. Na Badmintonu se sejde s Annou. Ta je však diskvalifikována po pádu a Casey vyhraje.

Moje hodnocení: Vzhledem k tomu, že ke koním mám velmi blízko, pár věcí bych vytkla. V knize bylo několik chyb v názvech z koňského prostředí (například Sekretariát - místo Secretariat nebo piaf - místo piaffa), avšak chápu, že za to může spíše překladatel. Stejně tak ale i v péči - zanedbanému koni není vhodné podat celý kýbl vody najednou. Možná jsem detailista, ale zrovna těchto věcí si všímám :D. Celý děj mi přišel navíc poněkud nereálný. Aby dívka, která dohromady neabsolvovala ani 20 hodin výcviku v sedle, za dva měsíce jela na závody a naučila se pořádně skákat je hodně přitažené za vlasy. Stejně tak aby se nenasvalený kůň dostal tak rychle do kondice. Chápu, že se jedná o smyšlený příběh a je hezké, jak zde bylo popsáno to, že když věříme, dokážeme nemožné, ale i tak si myslím, že kdyby tam byl větší časový skok, bylo by to lepší. Mrzí mě, že když se ke konci knihy zhoršoval zdravotní stav paní Smithové, nebylo to pak uzavřeno.
Abych ale jen nekritizovala. Knihu jsem přečetla poměrně hodně rychle, vyhovovala mi a i přes drobné nedostatky se mi líbila. Nebyly tam "tiché momenty" kdy se nic nedělo, ani zbytečné scény. Moc jsem si ji užila, takže hodnotím... 8/10 bodů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Plníte nějakou knižní výzvu?

Ano 48.5% (81)
Ne 37.7% (63)
Chystám se do nějaké zapojit 13.8% (23)

Komentáře

1 Tereza Tereza | 30. ledna 2017 v 20:22 | Reagovat

Ahoj, ráda bych ti doporučila knihu. Jmenuje se Klan koní a pokud jsi jí ještě nečetla, určitě stojí za to. Je taky taková trochu nereálná, ale hodně mě bavila.

2 ČteníkLen ČteníkLen | Web | 1. února 2017 v 16:48 | Reagovat

Ahoj, už jsem o ní slyšela a mám ji i ve svém "chystám se číst" seznamu, ale ještě jsem se k ní nedostala. Každopádně děkuji za doporučení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama