*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Selekce

11. září 2015 v 20:58 | ČteníkLen |  Kiera Cassová

Selekce

Autor: Kiera Cassová

Počet stran: 287

Edice, díl: navazuje: Elita, První, díl 1.

Děj: Na žádost Aspena se America dostane do Selekce (kam vůbec nechtěla), aby bojovala s ostatními 34 dívkami o přízeň prince Maxona. Aspen by si vyčítal, kdyby nevyužila šanci stát se První a pro svou rodinu mít už navždycky peníze. America je vemi raněná, když se s ní Aspen rozejde. Údajně neunese, že by se jako Šestý nedokázal o Pátou postarat tak, jak by si zasloužila.
America se jako jediná z dívek setká s princem již první den příjezdu do paláce. Vynadá mu, řekne mu, že je tu jen z povinnosti a nakonec s ním uzavře obchod. Stane se jeho přítelkyní aby mu radila, která z dívek je vhodná a on jí tu nechá, kvůli její rodině.
Maxon se do ní zamiluje, ona si však není svými city jistá - je tady pořád Aspen a ať už ji naštval jakkoli... pořád ho milovala. Jenomže ať America chce nebo ne, žárlí i na dívky, které s Maxonem tráví čas.
Dívky postupně odchází.
A najednou se stane něco nečekaného. America se v paláci setká s Aspenem jako se strážným, okamžitě se jí vybaví všechny vzpomínky a i přesto, že to zákon zakazuje, jednou v noci se spolu vyspí. Aspen je odhodlaný dostat jí zpátky, ví, že udělal chybu...
Nakonec se vybere Elita, 6 dívek, které zůstanou. America je jednou z nich.


Citace:
"Je ti jasné, že se jen tak nevzdám?" Znělo to jako výzva a já jsem se, navzdory vlastní vůli, zaculila. Aspen opravdu nebyl typ člověka, který by se smířil s porážkou.
"Tohle není zrovna vhodné místo, abys o mě bojoval. To tvoje odhodlání by tě mohlo dostat do potíží."
"Z toho panáka v obleku strach nemám," vysmíval se.
"Maxon není panák v obleku. Náhodou je moc milý."
"To je klidně možné, ale vsadím se, že já jsem lepší v líbání. Ne že bys to teda mohla porovnat." Přitom na mě mrkl.
Na to se nedalo nic říct, tak jsem jenom zrudla.
Aspen poznal, že se možná spletl.

Moje hodnocení: První, co mě na této knize opravdu dostalo, byla obálka! Úchvatná obálka! Začátek knihy byl nicméně zklamáním, když jsem četla recenze, setkala jsem se i se spoustou negativních a chtěla jsem to zkusit. Přiznám se, že jsem ani nepochopila, jestli se děj odehrává v minulosti a nebo v budoucnosti - vzhledem k tomu, že se mluvilo o třetí světové válce. Někdy uprostřed jsem se pořádně začetla a kniha se mi začala líbit, nevím, jestli bych ji přímo doporučila, ale konec už jsem četla jedním dechem :)... 6/10 bodů.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sofie Sofie | 27. ledna 2016 v 20:29 | Reagovat

Ahoj, když jsem dočetla knihu, tak jsem si řekla, že se podívám, jak se na ni koukají ostatní čtenáři, jelikož mě osobně taky začátek moc nebavil a to nejen kvůli tomu, že mi to silně připomínalo děj HG, ale také kvůli nejasnostem v ději. Kniha se mi začala číst sama až od nějaké sté strany, v ději bych to odhadla na dobu, kdy se poprvé potkala s Maxonem. Děj knihy mi chvílemi připadal předvídatelný, ale kniha mě bavila a ráda se k ní opět po čase vrátím.
Tvé shrnutí knihy je skvěle napsané a přiznám se, že lépe bych to snad nenapsala. Je stručné, jasné, výstižné... přesně takto by to mělo vypadat.
Ale mám jeden dotaz... když píšeš, že se s Aspenem vyspala, tak si nejsem jistá, jestli jsem to tam přehlédla, nebo jsem to prostě zapomněla, ale nepřijde mi, že s ním spala. Vždyť v knize psali, že by to ráda udělala, ale museli přestat, protože to bylo nezákonné. Nebo snad potom změnila názor?
Jinak nemám žádné výčitky... :D

2 ČteníkLen ČteníkLen | 28. ledna 2016 v 14:12 | Reagovat

Ahoj, HG jsem zatím nečetla, ale chystám se, nicméně i kamarádka mi říkala, že jí to připadá podobné. Mám dojem, že se nakonec spolu opravdu vyspali - alespoň tak jsem to pochopila, i v Elitě (tuším) je na to menší narážka. Nebylo to hned napoprvé, ale potom se to stalo jednou v noci.

3 ČteníkLen ČteníkLen | 28. ledna 2016 v 14:13 | Reagovat

Jinak ještě děkuju za názor a pochvalu :-)

4 RPG RPG | Web | 4. března 2016 v 17:18 | Reagovat

Pokud patříte mezi ty, které kniha opravdu zaujala a chcete si vyzkoušet, jaké to je být jednou z účastnic Selekce, vyzkoušejte RPG- Selekci.

www.RPG-Selekce.cz

5 Klara Klara | E-mail | 6. září 2016 v 14:49 | Reagovat

Ahoj, tuhle knihu jsem četla, ale zapomněla jsem co se přesně odehrálo v poslední kapitole. Teď právě čtu Elita a nemůžu si prostě vzpomenout na ten konec. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi někdo pomohl. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama