*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Květen 2015

Okouzlená nocí

30. května 2015 v 13:40 | ČteníkLen |  Amy Plum

Okouzlená nocí

Autor: Amy Plum

Počet stran: 319

Děj: Po smrti rodičů se šestnáctiletá Kate se svou starší sestrou Georgií stěhují k prarodičům do Paříže. Kate prožívá muka a jejím jediným útočištěm jsou kavárny, ve kterých si čte svá oblíbená díla. Narazí tam i na až moc pohledného kluka Vincenta, který se zdržuje v blízkosti své party. Jsou zvláštní.
Kate se s Vincentem začne sbližovat, až nakonec zjistí, že není člověk. Je revenant, nesmrtelný, který bojuje proti numa a zachraňuje lidské životy. Kate se rozhodne se s ním už nestýkat, nevydržela by, kdyby ztratila dalšího "člověka" kterého milovala.
Nakonec ale zjistí, že bez Vincenta je jako bez života. Dají se dohromady, ale normální vztah nikdy mít nemůžou.
Při rodinné večeři Vincent zjistí, že Georgia je ve vážném nebezpečí, protože se stýká s vůdcem numa Lucienem. A najednou do sebe začne všechno zapadat.
Revenant Charles, který neunesl své selhání při záchraně dítěte, odešel od zbylých revenantů, které má na starost Jean-Baptiste, aby se vydal Lucienovi.
Lucien přichystá past, chce zabít svého odvěkého nepřítele Vincenta (který je zrovna v klidovém stavu = 3 dny je jako mrtvý). Zatímco ostatní bojují s numa v katakombách Lucien vezme jako rukojmí Georgii a jde do sídla revenantů, kde čeká Kate.
Vincent v "létacím" stavu ji nakonec pomůže, protože spolu dokážou v duchu komunikovat a společně ho přemůžou a spálí, hlavní zlo je zničeno... ale co budou dělat ostatní numa nikdo neví.


Moje hodnocení: Obálka mě nadchla, ale od příběhu jsem čekala asi trochu víc. Děj je složitější než jak jsem popsala, ale bylo by na dlouho všechno rozepisovat. Osobně mi kniha přijde jako kopie dalších fantasy děl, nejzajímavější byl asi závěr... 4/10 bodů.

"Nikolo, do sedla!"

2. května 2015 v 15:12 | ČteníkLen |  Ostatní

"Nikolo, do sedla!"

Autor: Jana Kratochvílová

Počet stran: 207

Děj: Nikola se se svou mladší sestrou o prázdninách chystá na jezdecký tábor. Před koncem školy se ještě naposledy snaží zaujmout pozornost maturanta Radima, který o ni ale nejeví nejmenší zájem a navíc má holku, tak to nakonec vzdá.
Na táboře se okamžitě seznamuje se starší svéráznou Kristýnou, dvojčaty a ostatními holkami. Jejich vedoucí je pohledný šestadvacetiletý Ondra, který si Nikolu nepříjemně prohlíží. Kristýna tvrdí, že do konce tábora bude její.
Se zahájením jezdeckého výcviku Nikolu čeká šok, jedním z instruktorů je právě Radim - a má štěstí, bude učit ji. Jenže Kristýna se najednou rozhodne, že zajímavým objektem pozorování je i Radim, Nikolu to děsně štve, bohužel není ani zdaleka tak talentovaná na ježdění jako ona. Přece jen se ale vzájemně dohodnou, že si nepolezou do zelí.
Nastává noční stezka odvahy, Nikola jediná z celého tábora odmítá jít, stejně ale nakonec musí, protože ji Ondra vytáhne. Jdou sami dva. Ondra ji na hřbitově políbí, ale Nikola se brání. On ji do ničeho nenutí a přizná se, že se mu hrozně líbí. Řeč se poté stočí i ke Kristýně a k tomu, že se jí líbí někdo jiný.
Druhý den dá Nikole její sestra vzkaz od Radima, chce se sejít v noci na hřbitově. Nikola je hrůzou bez sebe, ale stejně tam přijde, jenže Radim tam není, Nikča si myslí, že přišla pozdě. Když mu ale ten papírek ukáže, Radim řekne, že to nepsal. Nikole je úplně jasné kdo za tím stojí a své sestře to dá pořádně sežrat, má tak problém a Eliška monokl. Na statku už se nechce ani ukázat a její přání se splní, když si podvrtne kotník. Ale Radim za ní přijde, dokonce ji překvapí s tím, že její chování k sestře schvaluje. Když odchází na rozloučenou jí políbí, jenže zůstane věrný své holce. Do konce tábora ho už nevidí.
Po prázdninách má Nikča kvůli škole ještě větší depresi, všichni jsou šťastní, jen ona o něj přišla. Znenadání se ale Radim objeví u její školy a Nikola se dozví, že se s Alicí rozešli...
Dají si tedy s Radimem rande a konečně má to, co chtěla.


Citáty:
"Ahoj," pozdraví mě Radim jako první.
"Ahoj. Co tady děláš?" vypadne ze mne zcela neoriginální dotaz.
"Tak," s úsměvem pokrčí rameny, aniž by se mi snažil odpovědět, tak přidám ještě další: "Snad se ti nestýská po škole?"
"Po škole ani tak ne... Spíš po jedný školačce..."


Moje hodnocení: Začátek mě moc nebavil, ne že bych se nemohla začíst, ale ze zadní strany knihy, bylo očividné, co bude hlavní zápletkou. Nicméně ke konci už to bylo lepší, a dokonce mě to i bavilo... 6/10 bodů.