*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Březen 2015

Zpátky do sedla

29. března 2015 v 19:40 | ČteníkLen |  Ostatní

Zpátky do sedla

Autor: Kathy Helidoniotis

Počet stran: 176

Edice, díl: Blázen do koní, díl 5.

Děj: Gary, majitel jezdeckého klubu, který navštěvuje Ali společně s Becky (dcerou Garyho) a Podrazáky (Carly, Fred a Ryan), přijde s návrhem westernového ježdění, výuku však přenechá Fredovi, který se jako zázrakem promění z protivného spratka ve snaživého žáka. Becky vrtá hlavou proč tomu tak je a nakonec najde fotky svého otce se stuhami za vítězství ve westernu, nechápe, proč před nimi tajil, že jezdil western.
Gary jezdce informuje, že se bude konat westernová přehlídka, na které mohou soutěžit, a tak se pouští do trénování.
Na ranč Stinné stezky, kde Ali pracuje, přijedou vnučky majitelky. Ali se jich má ujmout, ale po několika málo minutách zjistí, že to bude těžší, než čekala. Savannah a její sestru nedokáže vystát! Způsobí ji několik malérů až dojde k tomu, že majitelka ranče Ali propustí.
Z přehlídky si kromě stužek Ali odveze i nepříjemný pocit ohledně Destiny (klisny Carly). Už při soutěžení měla nateklou nohu, nemohla pochopit, jak na ni Carly ještě může jet. Zajde to až tak daleko, že Destiny diagnostikují otravu krve - protože si údajně šlápla na hřebík. Naštěstí s pomocí veterináře vše dopadne tak, jak má.
Nakonec se Ali podaří získat plné stipendium na jezdeckou akademii.

Moje hodnocení: Knížka se mi moc líbila, vytkla bych jen občasné trošku nesmyslné přeskočení děje, ale jinak nemám námitky... 9/10 bodů.

Jezdecká akademie - Jde o všechno

19. března 2015 v 16:46 | ČteníkLen |  Lauren Brooke

Jezdecká akademie

Jde o všechno

Autor: Lauren Brooke

Počet stran: 140

Edice, díl: Jezdecká akademie, díl 4.

Děj: Lani se poslední dobou zhoršil prospěch, rodiče nejsou moc nadšení, že místo samých jedniček přinesla skoro samé dvojky. Snaží se jim dokázat, že zvládne jezdit a učit se zároveň, plní nedobrovolné úlohy a učí se do noci, ale pak jí tvrdě zasáhne zpráva, že ji chtějí přesunout na školu, kam chodí Laniny sestry, bez toho, aniž by je zajímal Lanin názor.
Ještě více je v tom utvrdí fakt, že Lani spadne z koně zrovna v tu chvíli, kdy se dívají. Po jarních prázdninách nastupuje na jinou školu.
Kamarádky to ale nevzdávají, přesvědčí Lani, že když se bude snažit, třeba je do té doby zvládne přesvědčit, že na akademii patří. K tomu má navíc na starosti projekt pro dobročinnou organizaci.
Za vedení Lani se koleji, kam chodí, podaří uspořádat rodeové slavnosti, kam přijede i velmi známá rodeová jezdkyně se svým přítelem. Vyberou spoustu peněz a Lani vyhraje výzvu, že slavnou jezdkyni překoná v barell racingu o maximálně 3 sekundy pomaleji.
Otec se přesvědčí, že na to Lani má a na akademii nakonec může zůstat.

Moje hodnocení: Super knížka! Úplně jsem se do Lani vžila - také se snažím mít co nejlepší známky, přečetla jsem ji velmi rychle a určitě doporučuji, mně se líbila :) ... 8/10 bodů.

Netvor

16. března 2015 v 17:43 | ČteníkLen |  Ostatní

Netvor

Autor: Alex Flinn

Počet stran: 255

Poznámka: Knižní předloha k filmu Beastly/Netvor

Děj: Sebevědomý a pohledný Kyle je už od dětství učen od svého prachatého otce, že krása a peníze znamenají všechno, že ti krásní jsou nejlepší. Chodí s nejhezčí holkou na škole a strašně rád se vysmívá těm ošklivým a chudým. Jenže když si s pozváním na ples vystřelí z Kendry, později toho hodně lituje. Vyjde najevo, že Kendra je opravdová čarodějka a za jeho chování ho změní v netvora. Jestli si do dvou let nenajde dívku, která ho bude skutečně milovat a on bude milovat ji, zůstane v této podobě už navždycky.
Otec se vlastního syna štítí a když zjistí, že ani nejlepší lékaři nepomohou, odstěhuje ho ze svého domu a podplatí služebnou, aby mu dělala dozorčí. Kyle bude mlčet, protože ví, že kdyby se to dozvěděli v tisku, tátu by to negativně poznamenalo, řekne si tedy o podmínky - počítač a domácí učitel, do školy se už nehodlá vrátit.
Samozřejmě, jak se ukáže, je to slepý domácí učitel jménem Will.
Měsíce plynou a Kyle nemá ponětí jak najít dívku snů. Jednou v noci se na zahradu přikrade zdrogovaný chlap, jež chce pravděpodobně peníze. Kyle se naštve a hrozí mu, muž slíbí, že mu přivede svou dceru Lindu, když bude mlčet. Kyle v tom vidí určitou šanci.
Ukáže se, že zmíněná Linda je dívka ze školy kam Kyle chodil a které dal růži na plese. Linda i přes všechny dárky a luxusní možnosti odmítá vycházet z pokoje, chce jen číst a nebo jít pryč.
Postupně se ale začnou sbližovat a učit se spolu, Linda se ho neštítí - jak se zdá. Pomocí kouzelného zrcadla, které Kyleovi dala Kendra, umožní Kyle Lindě vidět otce. Když vidí jak špatně na tom je, Kyle řekne, aby šla za ním. Přestože tuší, že zůstane už navždycky zvířetem.
Díky stejnému zrcadlu ale Kyle vidí Lindu v ohrožení, za pět minut dvanáct - než vyprší přesně dva roky - ji zachrání a vyznají si lásku. Promění se zpátky, mohou tak dokončit poslední ročník střední školy.


Moje hodnocení: Přestože kniha postrádala originalitu zápletky, jelikož byla na motivy Krásky a zvířete (což jsem mimochodem nikdy neviděla ani nečetla), líbila se mi. Dobře se četla a byla v podstatě ztvárněním moderní verze a já mám takové příběhy ráda, nyní se chystám podívat na film - no, jsem zvědavá... 8/10 bodů.

Mé sladké šestnácté století

15. března 2015 v 14:33 | ČteníkLen |  Ostatní

Mé sladké šestnácté století

Autor: Rachel Harrisová

Počet stran: 253

Děj: Cat Crawfordová se se svým slavným otcem a jeho snoubenkou Jennou vydává do Florencie, města zrození renesance, která Cat učarovala, měl by to být úplatek, aby Cat Jenně dovolila jí uspořádat narozeninovou party. Cat už toho má pokrk, když se jde po Florencii projít, narazí na cikánský stan. Nechá cikánku věštit.
Najednou se ocitá v šestnáctém století - v renesanční Florencii, píše se rok 1505. Myslí, že je to nějaký špatný vtip a že už se z toho všeho zbláznila. Poté jí ale dojde, že se to asi opravdu děje a že ji cikánka splnila sen. O skutečném světě ji přesvědčí jen její batoh se všemi vymoženostmi dvacátého prvního století.
Jako Pazienza D´Angeli vstoupí do domu svého strýce a tety, kde ji svou přítomností poctí i sestřenka Alessandra a bratranec Cipriano. Možná, že jsou to opravdu její praví předkové - už podle příjmení - jen hodně hodně vzdálení.
Na renesanci se Cat chová až moc nevkusně, nelze si toho nevšimnout, nicméně stýc i teta to přikládají tomu, že Pazienza pochází z Londýna.
Alessandra seznámí Cat s Lorenzem, Cat se zapřísáhne, že mu nepodlehne jako všechny ostatní dívky, ale dělá jí to dost těžké. Vypadá tak nádherně! Nakonec si ho ale pustí k tělu a zamilují se do sebe.
Další osoba se kterou se Cat seznámí je Niccolo, vážený dospělý muž, jež Cat provází po Florencii.
Po spoustě přeřeků a omylů musí Cat před Alessandrou s pravdou ven, řekne, že přišla z budoucnosti a dosvědčí to svým iPhonem.
Teta uspořádá večírek aby Cat resp. Pazienzu uvedla do společnosti, Cat je zděšená, že se tomu nevyhne ani zde. Nicméně nakonec se jí to díky Lorenzovi líbí, skončí spolu na zahradě v náručí. I přes to, že s Niccolem předvede žárlivou scénu.
Druhý den čeká Cat nemilé překvapení, zasnoubili ji s Niccolem - a ona si odmítá někoho vzít, začne se děsit, protože jestli odsud okamžitě nezmizí, provdá se za někoho koho vůbec nezná a navíc je o dost starší. Lorezno navrhuje, že spolu utečou ale Cat mu nemůže bránit ve splnění jeho snu - a to sice, že se stane umělcem.
Nakonec se jí podaří v jedné ze služek rozpoznat cikánku, která ji vrátí zpět do budoucnosti. Cat se ponaučí, že jsou na světě horší věci než oslava a tak nechá Jennu, aby jí party připravila, dále také to, že občas není špatné mít přátele a být jimi milována.
Potká Lucase, který je Lorenzovi až neskutečně podobný... nakonec jí cikánka pošle zprávu, chvíli na to se za dveřmi jejího bytu objeví Alessandra.

Moje hodnocení: Obálka mě naprosto nadchla, snad právě proto jsem si knihu vybrala. Příběh byl sice psaný poněkud strohým jazykem a renesanční slova jako "jest" se neustále opakovala, avšak jinak mohu jen chválit, byl to pěkný příběh a ke konci už jsem ho četla jedním dechem... 7/10 bodů.

Troufalé plány

13. března 2015 v 22:16 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Troufalé plány

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 120

Díl, edice: 34., Dívky v sedlech

Děj: Do stáje Borovicové údolí přivádí novinový článek Deborah. Chce se dozvědět více o koních, aby měla podklady pro svoje vlastní psaní. Lekce jí dává Max, dívky z klubu začínají pociťovat, že se s ním něco děje, nechová se totiž tak jako obvykle. Zároveň se má za pár dní konat piknik k oslavě Dne díkůvzdání.
Lisa, Carol a Stefi polemizují nad tím, že Max začíná stárnout - přestože mu je teprve kolem 30 - a že by bylo dobré, aby měla stáj dědice. Chytnou se tedy nápadu přivést na oslavu několik svobodných žen, mezi kterými by si Max mohl vybrat - samozřejmě aniž by to sám tušil.
Na oslavě se sejde poměrně velké množství "uchazeček". Vypadá to, že všichni se skvěle baví... až na Deborah a Maxe. Deb je tak rozčilená, že se sebere a odjíždí.
Klub dívek vyslechne rozhovor mezi Maxem a jeho matkou a dozví se, že chtěl Deborah požádat o ruku. Je jim jasné, že to pořádně zpackaly, a tak se pokusí Deborah přemluvit aby se vrátila. Předvedou stíhací jízdu na koních a nakonec ji přivedou zpátky s tím, že Deb ví, že je do ní Max zamilovaný.
Originálním způsobem se Deborah Maxe zeptá, jestli si ji vezme. Samozřejmě souhlasí. I tohle se tedy nakonec zdařilo.
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_270785_orig.jpg

Moje hodnocení: Kniha byla oproti ostatním z edice příjemná změna :). Autorka se vyhnula většině opětovného vysvětlování - i když samozřejmě zmínky byly. Musím říct, že se mi líbila i když... už zpočátku bylo skoro jasné, že to takhle skončí. Doporučiila bych spíše mladším dívkám... 7/10 bodů.

Výlet do Maroka

13. března 2015 v 15:44 | ČteníkLen |  Sissi Flegelová

Výlet do Maroka

Autor: Sissi Flegelová

Počet stran: 167

Děj: Mimi se se svým přítelem Carlossem a jeho partou vydává poznávat Maroko. Jde za svým snem, stát se nejslavnější novinářkou na světě. Všechno by bylo dokonalé, nebýt Vandy, která jí ztrpčuje pobyt, když vyznává Carlossovi lásku a všemožně ho obskakuje.
Během cesty se stane spoustu nepříjemností, od toho, kdy Carloss Mimi nevyzvedne včas na letišti, přes úrazy až po Vandino odhalení, že s Carlossem ve skutečnosti nic nemyslela vážně.
Mimi se podaří vyřešit i záhadu růží a pomerančů, když zjistí, že jejich přátelé Mehdi a Malika spolu tajně chodí.
Nakonec se s Carlossem usmíří.

Moje hodnocení: Kniha mě zaujala především obalem, byla spíše taková "oddychová", nic moc dramatického. I přesto se mi docela líbila... 6/10 bodů.

Najít Sky

11. března 2015 v 20:34 | ČteníkLen |  Ostatní

Najít Sky

Autor: Joss Stirling

Počet stran: 239

Děj: Sky se se svou adoptivní rodinou stěhuje do Colorada - až z Anglie. Nad svou zvláštní minulostí odmítá přemýšlet, nepřipouští si, že vidí aury kolem lidí a vycítí jejich vlastnosti a pocity. Noční můry, které se jí zdají, touží brát s nadhledem.
Hned první den ve škole probíhá nad její očekávání, seznamuje se s Tinou, která se stává její kamarádkou ale také se Zedem, který patří do skupiny "Rebelů", jak je to na středních zvykem. Nemůže ho pustit z hlavy, zvláště po tom, jak se k ní chová. Tváří se zarputile nepřátelsky (zvláště běhěm pohledů, které věnuje jí) a když Sky varuje, aby v noci nevycházela ven, neví, co si o tom myslet.
Při fotbalovém zápase se stane něco divného, Sky má pocit, jako by jí Zed promluvil v hlavě, zkusí to stejným způsobem. Zeda to velmi překvapí, nicméně se tváří, jako by o ničem nevěděl. Poté si jí ale najde a rozhodne se se Sky promluvit.
Vykládá jí o nějakých Savantech, o čemž v životě neslyšela. Jsou to prý lidé jako on a jeho rodina, kteří mají zvláštní schopnosti a někteří z nich ovládají telepatii. Sky o něčem podobném nechce slyšet, ale Zed je neoblomný. Tvrdí, že Sky je jeho spřízněná duše. Vyvádí ji to z míry.
Nakonec se ale nechá přesvědčit a Zed jí představí svou rodinu, která pomoccí svých darů pomáhá policii dopadat zločince. Začnou spolu chodit. Během jejich prvního rande na ně někdo vystřelí, nedlouho po tom Sky unesou. Šéf přepadení Kelly je také Savant. Pomocí svého daru Sky vymyje mozek do té podoby, že místo Kellyho obviní z únosu Zeda a jeho bratra Xaviera.
Zed a jeho rodina Sky zachrání, ale nikdo netuší co to s ní je. Její myšlenky jsou neuspořádané a vidí věci, o kterých díky svému daru ví, že nejsou pravdivé. Zedova rodina jí pomůže a ukáže jí její minulost. Její mrtvé rodiče, to, že lidé, které beztak nenáviděla ji nechaly uprostřed silnice...
Adoptivní rodina Sky se chce přestěhovat do Las Vegas, a Sky odhalí, že ta majitelka hotelu je přesně tentýž člověk, který se zapletl do jejího únosu. Zedova rodina ji pošle se tam s rodiči podívat, má hrát hru, že si nic nepamatuje.
Pomocí spřízněné duše, kterou má Sky v Zedovi dokáže odolat nutkavému pocitu vyvraždit lidi v hotelu, který ji do hlavy vtlačil Kelly. Podaří se ho dopadnout. A Sky se všemi kolem sebe je v bezpečí.

Citáty:
Skvělé. Rande číslo dvě končí na policejní stanici.

Sledovala jsem Trace, jak přivolal vejce z krabičky, dala jsem to do impulsu a představovala jsem si, jak ho ovládám svou vlastní silou. K mému naprostému překvapení se vejce vymklo jeho kontrole a zamířilo směrem k nám. Zed mě donutil uhnout včas. Vejce zasáhlo stěnu za námi a sjelo na podlahu.
"Kdo to udělal?" vykřikla naštvaná Karla. "Xave? Nebudeš házet vejce na našeho hosta!"

Moje hodnocení:
Jediné, co bych asi knize vytkla - a ani ne tak knize, jako někomu, kdo ji překládal, či kontroloval - je to, že obsahuje spoustu pravopisných chyb nebo překlepů, chápu, že je asi únavné to dokola číst, ale aby bylo zaměněno slovo jsme místo jsem a podobné, to už je trošku velká chyba. Abych ale nezůstala jen u kritiky, příběh byl nápaditý, děj strhující no a prostě - suprová knížka, kterou mi doporučila kamarádka! :) ... 10/10 bodů.

Tak trochu úžasní

10. března 2015 v 13:59 | ČteníkLen |  Ostatní

Tak trochu úžasní

Autor: Dawn Frenchová

Počet stran: 285

Děj: Pokud hledáte knihu s typickou rodinou idylkou, v tomto díle ji rozhodně nenajdete! Kniha má formu deníku.
Battleovic rodinu tvoří: sedmnáctiletá Dora chorobně závislá na sociální síti, kde se snaží vyhledat alespoň tu špetku lidí, kteří by o ní mohli tvrdit, že je krásná. Její bratr, šestnáctiletý Peter, který tvrdí, že je duševně spřízněný s Oscarem Wildem - a také se tak nechává oslovovat - a neustále se schánící po dokonalém domácím kabátku, jeho vyjadřování často předčí dospělé osoby. Devětačtyřiceti letá matka Mo, dětská psycholožka, která však vlastním dospívajícím dětem nerozumí, její Manžel pro všechno a nakonec Bobina, čtyřnohý psí společník.
Dora má před sebou maturitu, svou oslavu narozenin a nakonec i konkurz v X Factoru. Její věrnou - a asi jedinou - společnicí, po tom, co se s ní rozejde Sam, je Lottie - Dořina spřízněná duše a nejlepší kamarádka.
Mo na sobě začíná objevovat známky stáří a začíná upadat její energické vzezření. Postupně pochybuje o tom, zda se ještě vůbec najde někdo, kdo by si jí vážil, když jí její vlastní dcera nenávidí.
Oscar (Peter) nalézá svou životní lásku v praktikantovi, který dochází k matce do práce, Noelovi. Začne k němu tedy docházet na terapie, z čehož ale nakonec nic není a Oscarovi se otevřou oči, když najde vhodného společníka v Lukovi.
Noel naopak překvapí Mo, když jí vyzná lásku. Mo má chuť s ním utéct, pryč od toho všedního zašedlého života. Nakonec si ale uvědomí, že by opustila všechno, co miluje a Noela se vzdá, když na jejich schůzku nedorazí.
Ukáže se totiž, že Dora, aniž by o tom věděla, s ním měla domluvenou schůzku přes Facebook a nebýt jejího otce, tak kdo ví, co by se stalo. Nakonec postoupí v konkurzu X Factoru dál. A usmíří se i s Lottie, která Doru zradila, když začala chodit se Samem, jejím ex - a zrovna na maturitní ples.


Citáty:
Dora: "(...) Podívej se na moje nohy, jak jsou vypasený! Jsem prostě jako fakt odporná. Jsem tak tlustá. Jen se podívej na moje podělaný boky. Vypadám, jako bych na nich nosila boky ještě někoho jinýho. A moje paže! Proboha, jsou tak úděsný, vypadají jako fláky masa nebo co. (...)"

Pes si dnes ráno bohatě pochutnal na misce naplněné croissantem a chlebem s džemem a zajedl to čokoládovými lupínky. Kéž by už všichni dokázali pochopit, že Bobina je pes, a ne odpadkový koš.

Moje hodnocení: Autorka v díle neustále podtrhuje rozdílné vlastnosti generací členů domácnosti, mimo jiné i rozdílným stylem "přemýšlení", který hýří její štědrou a nepřebernou slovní zásobou. Pokud chcete najít dokonalý dárek pro celou rodinu, tako kniha jím bezpochyby je. Perfektně se u ní pobavíte a jsem si jistá, že mnozí z vás se sžijí s postavami ... 10/10 bodů.

Město z kostí

8. března 2015 v 13:53 | ČteníkLen |  Cassandra Clareová

Město z kostí

Autor: Cassandra Clareová

Počet stran: 408

Edice, díl: Mortal Instruments, díl 1.

Děj: Clary Frayová se se svým nejlepším kamarádem Simonem ocitne v klubu Pandemonium. Je svědkem vraždy, kterou ostatní lidé nevidí. Všechno najednou postrádá smysl a záhadní vrazi jsou stejně překvapení, že je vidí, jako ona sama.
Jeden z nich si ji druhý den najde. Říká si lovec stínů, jmenuje se Jace. Když se přesvědčí, že Clary není civil, chce ji odvést do Institutu za Hodgem, svým učitelem a nadřízeným. Nejprve ji však lehce seznámí se svým světem, ve kterém existují podsvěťané - upíři, vlkodlaci, démoni - jednoduše nadpřirozené bytosti téhhle dimenze. Lovci stínů mají za úkol zabíjet démony, přesně takové, jako byl ten v Pandemoniu.
Uprostřed jejich rozhovoru Clary zvoní telefon, volá jí matka Jocelyn, která Clary přikáže, aby nechodila domů. Dá jí úkol, aby řekla Lukovi (matčinému příteli), že si pro ni přišel Valentýn resp. jeho stoupenci. Víc už se toho Clary nedozví, telefon je hluchý.
První co Clary samozřejmě udělá - jak už je jejím zvykem - je, že běží domů. Byt je z poloviny úplně zničený, matka nikde, narazí jen na Zkázonoše, kterého naštěstí zabije. Jace ji pak vezme s sebou do Institutu, kde se vzpamatovává ze zranění.
Seznamuje se se sourozenci Lightwoodovými - Isabelou a Alekem a s Hodgem, který je postižený kletbou, že nesmí Institut opustit.
Když volá Lukovi, nevěří svým uším, zradil ji - prý ho má nechat na pokoji. Tak alespoň Hodgeovi řekne, že Jocelyn hledal Valentýn. Hodge Clary seznámí s jeho příběhem, správně má být mrtvý.
Valentýn kdysi patřil mezi lovce stínů. Nesouhlasil s tím, že se mají udržovat mírové Dohody mezi lovci stínů a podsvěťany. Chtěl tento svět očistit od jejich přítomnosti - byli to všichni z části démoni. Stvořil tedy "Kruh" - pomocí Poháru smrti (který dokáže z člověka udělat lovce stínů) - kam patřil i Hodge. Nakonec z toho vzešlo povstání, skoro všichni členové Kruhu zemřeli. Valentýn pak zapálil svůj dům, kde společně se svou ženou a dítětem uhořeli. Pohár smrti zmizel.

Clary se s Jacem vrací domů, aby se pokusila najít nějaké stopy. Místo toho hledají u Dorotey - čarodějky, která v jejich domě bydlela. Dozvídají se, že Clary něco blokuje vzpomínky a že její matka byla také lovec stínů. Navíc i to, že Dorotea má ve svém bytě portál. Clary jím bez rozmyslu proskočí, Jace za ní. Ocitnou se u Luka, kde narazí i na Simona, kterého Clary musí seznámit se situací.

Všichni tři prohledávají chvíli jeho byt, když v tom najednou přijde. Schovají se a vidí, že za ním přišli dva příznivci Valentýna. Chtějí vědět, kde je Pohár. Luke ale neví.
V Jaceovi zatrne, jsou to ti samí dva, co zabili jeho otce. Všichni 3 se vrací do Institutu. Hodge jim vypráví o Kruhu. Prý tam patřila i Jocelyn... byla Valentýnovou ženou, i Jaceův otec Michael Wayland, i Lightwoodovi. Mají pocit, že evidentně živý Valentýn chce Pohár, aby znovu postavil armádu. A ten pohár schovala Jocelyn.
Clary pomocí mlčenlivých bratrů přijde na to, že blok, který má v hlavě, jí vytvořil Brooklynský čaroděj Magnus Bane (Krasomil Pohroma). Jedou za ním - Clary už začíná šílet, to co jí matka vždycky tvrdila, nic z toho není pravda... ale Krasomil ji varuje, že to byli lovci stínů, před kým její matka utíkala. Řekne, že ten blok chtěla Jocelyn, a že on ho nemůže zničit. Stejně se časem ztratí.
V Institutu oslaví Jace s Clary její narozeniny, najednou se začnou líbat. Moc dlouho jim to ale nevydrží, hlavně kvůli Simonovi, kterého Jace najde v Claryině pokoji. Simon pak Clary řekne, že ji miluje, ale Clary mu na to nemá co říct, Simon odchází2.
Clary přijde na to, kam její matka schovala Pohár smrti. I přes jejich momentální nepřátelství s Jacem a Simonem, se všichni i Isabela a Alek vydávají za Doroteou, která má karty, jenž malovala Jocelyn. Na jedné z nich je právě malba Poháru. Clary ho dokáže z karty vytáhnout. Dorotea se však náhle přemění v démona a strhne se bitva, Alek je hodně zraněný. Vrací se do Institutu.
Clary předá Pohár Hodgeovi a nestačí se divit, zavolá totiž Valentýna, který ho zbaví kletby a odnese si Pohár společně s Jacem. Clary najde pomoc u vlkodlaků - resp. u Luka, který všechno předstíral. Vydávají se Valentýna najít.
Strhne se bitva, během které však objeví Clary další odpovědi a otázky. Valentýn je její otec, ale stejně tak je i otcem Jace - Jonathana Christophera. To Jace, je její bratr, který údajně uhořel. Jace je Valentýnovi oddaný a Clary to ničí, nicméně dokáže probourat jeho bariéru a obrátit ho proti Valentýnovi, který pomocí portálu unikne i s Pohárem.
V budově najdoui Claryinu matku - je ale v bezvědomí a nikdo neví, jestli se vůbec probudí.


Citáty:
Jace: Když pak otec odešel, chlapec se nad svým sokolem rozplakal a plakal až do té doby, než jeho otec poslal sluhu, aby tělo ptáka odnesl a pohřbil je. Chlapec pak už nikdy neplakal a nikdy nezapomněl, co se naučil, totiž že milovat znamená ničit a být milován znamená být ničen.

2 - "Vážně chceš vědět, co ještě o tobě říkala moje máma?" zeptal se.
Zavrtěla hlavou.
Simon si toho zřejmě nevšiml. "Říkala, že mi zlomíš srdce," řekl a odešel. Dveře za ním rozhodně zacvakly a Clary zůstala sama.

Sed lex dura lex - Zákon je tvrdý, ale je to Zákon.
Fidelis ad Mortem - Věrni až do smrti

Moje hodnocení: Byla asi chyba, že jsem nejdříve viděla film a pak teprve četla, připravila jsem se o spoustu napětí a tajemství. Avšak musím říct, že je to jedno z mála děl, které mají hlášky stejné jako ve filmu.
Kniha obsahovala latinská spojení, která mi dovolila si latinu potřebnou ve škole procvičit, také měla spoustu sarkastických vtipů a dalších věcí. Jediné co bych vytkla, je obálka. Takže... 9/10 bodů.

Knižní výzva na rok 2015

6. března 2015 v 21:23 | ČteníkLen |  Knižní výzva

Knižní výzva 2015 - 30 knih

Říkám si, že poslední dobou mám na čtení strašně málo času a štve mě to. Jenomže škola bohužel nepočká a ranní vstávání k ní patří, hora úkolů jakbysmet a plány na prázdniny? Samozřejmě, učit se. Občas bych potřebovala utéct do světa literatury, vejít do příběhů lidí, kteří mají šťasný osud a život takový, jaký bych si přála. Dříve jsem byla schopná přečíst pět knížek za týden, nyní jsem ráda, že jich zvládnu pár za měsíc - proto je můj cíl takový, jaký je - a sice 30 knih.
Ikonky a nápad:


1) Neferetino prokletí (P.C Castová, Kristin Castová)
2) Poslední šance (Dick Francis)
3) Zvěrolékař nekouše (Pavol Fabian)
4) Město z kostí (Cassandra Clareová)
5) Tak trochu úžasní (Dawn Frenchová)
6) Najít Sky (Joss Stirling)
7) Výlet do Maroka (Sissi Flegelová)
8) Troufalé plány (Bonnie Bryantová)
9) Mé sladké šestnácté století (Rachel Harrisová)
10) Netvor (Alex Flinn)

Paráda!! Desítka je za mnou a to ještě neuplynul ani březen. Do čtení jsem se pustila s nadšením o jarních prázdninách a hodlám v něm pokračovat. Možná, že si nakonec zvýším počet knih - například v roce 2013 jsem jich zvládla 98.


11) Jezdecká akademie - Jde o všechno (Lauren Brooke)
12) Zpátky do sedla (Kathy Helidoniotis)
13) Rozbřesk (Stephenie Meyerová)
14) Zář (Alexandra Adornettová)
15) Kalonův pád (P. C. Castová - Kristin Castová)
16) "Nikolo, do sedla!" (Jana Kratochvílová)
17) Přímo do srdce (Bill Condon)
18) Okouzlená nocí (Amy Plum)
19) Divoký kůň (Bonnie Bryantová)
20) Políbená měsícem (Amy Plum)

Momentálně nemám přesně takovou radost, jakou bych očekávala od přečtené dvacítky, nicméně.. už jen 10 knih a mám to :). Uznávám, že tato desítka šla pomaleji, asi bylo méně času.


21) Město z popela (Cassandra Clareová)
22) Eden (Helen Douglasová)
23) Příběh dvou staletí (Rachel Harrisová)
24) Ten, kdo stojí v koutě (Stephen Chbosky)
25) Záchranná síť (Bonnie Bryantová)
26) Zásvětí (Alexandra Adornettová)
27) Město ze skla (Cassandra Clareová)
28) Císařský oheň (Robert Lyndon)
29) Štěstí na dosah (Irena Petříková)
30) Léto, slunce, prázdninové lásky (7 různých autorů)

A je to tam :)) 19. 7., rozhodla jsem se zvýšit na 40 - už musím začít s maturitní četbou :D


31) Osudová přitažlivost (Jaime Reed)
32) Smrtící pouto (Jaime Reed)
33) Hvězdička (Jacqueline Wilsonová)
34) Hvězdy nám nepřály (John Green)
35) Nejcennější, co mám (Avery Corman)
36) Život jedna báseň (Colleen Hooverová)
37) Město padlých andělů (Cassandra Clareová)
38) Žárlivá holka (Carmen Reid)
39) A co když jsem blázen? (Karen Harringtonová)
40) Můj ne tak sladký život (Rachel Harrisová)

Dokončeno 21. 8. 2015, hodně mě láká zvýšit na 50, ale nejsem si jistá, zda bych to zvládla. No zkusíme to... :D a mám takový dojem, že je to moje poslední zvýšení počtu knih.


41) Příliš mnoho Kateřin (John Green)
42) Poslední píseň (Nicholas Sparks)
43) Město ztracených duší (Cassandra Clareová)
44) Rozvaliny Gorlanu (John Flanagan)
45) Selekce (Kiera Cassová)
46) Zvěrolékař a spol. (Luke Gamble)
47) Slza (Lauren Kateová)
48) Milý Johne (Nicholas Sparks)
49) Úhelný kámen (A. M. Dean)
50) Zaslíbení (Alexandra Adornettová)

6. 10. 2015... ale no tak joo, zkusím těch 60 :D Teďka bude čas hlavně o prázdninách a cestou ráno do školy.51) Eleanor a Park (Rainbow Rowellová)
52) Já nejsem neviditelná (Marcus Sedgwick)
53) Setkání s duchem (Stacey Kade)
54) Jako zabít ptáčka (Harper Leeová)
55) Město nebeského ohně (Cassandra Clareová)
56) Hořící most (John Flanagan)
57) Ledová země (John Flanagan)
58) Bouře (Julie Crossová)
59) V pasti (Julie Crossová)
60) Vykoupená (P. C. Castová, Kristin Castová)

Ke dni 21. 11. 2015 jsem se rozhodla tuto knižní výzv uzavřít, přečetla jsem dvojnásobek svého původního odhadu a jsem velmi spokojená :). Nejsem si jistá, zda bych do prostince zvládla přečíst ještě jednu desítku, takže tímto můj cíl považuji za dokončený.