*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Říjen 2014

Hvězda

31. října 2014 v 11:02 | ČteníkLen |  Ostatní

Hvězda

Autor: Alex Flinn

Počet stran: 230

Poznámka: Autorka napsala ještě dva další knižní hity: Netvor, Dýchání pod vodou.

Děj: Caitlin McCourtová má za sebou poněkud nepěknou aféru se svým ex, její rodiče jsou rozvedení a s tátou se vídá dvakrát do roka. Kvůli svému bývalému Nickovi, který ji mlátil, se musela vzdát všech svých opravdových přátel, aby se mohla začít bavit s "klubem" roztleskávaček, které ji přemlouvají do něčeho, o co vůbec nestojí. Navíc je jiná než ostatní svého věku, chce se stát pravou a slavnou operní zpěvačkou, chce si dokázat, že je dobrá. Rozhodne se proto zkusit svoje štěstí a tajně tzn. bez vědomí kohokoliv si podá přihlášku na konkurz do umělecké školy, kde se seznamuje s na pohled sympatickým Seanem Griffinem. Má hned několik důvodů proč přestoupit: už nechce věčně narážet na Nicka a schovávat se mu, nechce se před ostatními přetvařovat, nechce se stát další roztleskávačkou a samozřejmě, chce něco dokázat.
Už po konkurzu má Caitlin dobrý pocit, ale jestli ji vezmou... jak to oznámí mámě, která jí tam v životě nepustí?
Když se Cait dozví výsledek-že konkurz udělala úspěšně-tak se jí pod určitým nátlakem podaří matku přemluvit a nakonec nastoupí. Svým "kamarádkám" oznámí, že jde bydlet k tátovi a musí proto na jinou školu. Od té doby se s ní nikdo z nich nebaví, ale Caitlin to ani tak nevadí.
Zpočátku má pocit, že na novou školu nepatří. Všichni jsou tak originální, talentovaní a dokážou improvizovat. Jen ona je ta jediná obyčejná a normální mezi všemi těmi divnými lidmi, ze svého oboru muzikál, vyniká pouze ve zpěvu a je přímo antitalent na tanec. Se Seanem se od konkurzu už vlastně vůbec nebaví, celé dny chodí totiž zavěšený do "top krásky" Misty.
Caitlin občas cestou narazí na Nicka, bojí se ho, ale přesto se s ním baví. Možná že... co když ho pořád miluje? Cait je zmatená, možná, že se terapií opravdu změnil.
Mezitím se ve škole koná konkurz do představení, který ale Cait totálně zkazí. Ale tak trochu je to i vina Misty, když jí schválně poradí, že musí mít jinou píseň, která jí vůbec nesedne. Nicméně, na doporučení její soukromé učitelky zpěvu Roweny dostane roli zpěvačky i tak, a rovnou duo... se Seanem. Z čehož není zrovna nadšená.
Sean vlastně skoro vůbec nemá čas, ani na poslechnutí písničky, ani na zkoušení. Cait překvapuje jak mohl být na konkurzu tak milý. Nakonec si to spolu ale vyřeší a začnou trénovat, Sean jí začne učit i kroky na taneční hodinu.
Cait se do něj zamiluje, pak ale přijde trpké zklamání. Je to gay. Nicméně, najde v něm někoho komu může plně důvěřovat a svěří se mu s problémy, co mají s matkou doma. Vědomě si totiž domů vodí ženatého chlapa Arnolda a čeká, až se rozvede se svou ženou. Cait nemůže uvěřit, že by její matka byla schopná rozbít manželství. Stejně ale dojde na Caitlinina slova, a ten "hajzl" se na ní vykašle.
Sean s Cait poctivě trénují a když jde Cait jednou večer domů, zastaví vedle ní Nick. Ví, že by neměla ale sedne k němu do auta a on jí odveze domů. Těsně předtím než se rozloučí se začnou líbat, ale oboum dojde, že se definitivně rozešli, jsou spokojení a Cait ví, že už se ho nemusí bát.
Nadejde den představení, Caitlin a Seanovi se duo nikdy nepovede lépe než dosud, Cait se pomocí jednoho konkurzu dostane na letní program, kam toužila.. Konečně o sobě může říct, že je HVĚZDA! A její matka pochopí, proč jí to tak baví, dokonce jí dovolí tam jet.


Citace:
Ale zazvoní telefon.
Je to Sean.
(...)
Chvíli si povídáme a já horečně přemýšlím, co ještě bych řekla, aby nezavěsil. Ale nakonec to už jinak nejde a on řekne: "Dobrou lásko."
Cože? Ale slyšela jsem ho dobře. Připomenu si, že ´dobrou lásko´ nemá s opravdovou láskou nic společného. Vůbec ne. Neměla bych tomu přikládat velký význam, jako v tom filmu s Tomem Cruisem, kde všechny holky mluví o tom, jak každé říká lásko a s žádnou se nechce vázat.
Řeknu tedy: "Dobrou, miláčku," a pokusím se o úplně stejnou intonaci.
A zavěsím.
(...)
Nebo to vážně bylo "lásko"?

Otočí se ke mně a usměje se. "Vážně?"
"Jo. Díky...za svezení a žes mi to všechno..."
Selže mi hlas, a pak mě Nick líbá. Nebo možná já jeho. Nevím, kdo to začal, ale nebráním se. Líbáme se a on mě drží v náručí. Konečně se pustíme. Zírá na mě. Já zírám na něj.
On promluví první.
"Tak tohle jsem nečekal."
"Já taky ne."

Moje hodnocení: Kniha mě moc bavila, zase jsem si pár věcí uvědomila a dokonce jsem se naučila i význam nového slova :D. Rozhodně vám tento příběh doporučuji a stejně tak Dýchání pod vodou, protože to je příběh Nicka. Zaujalo mě, jak se k sobě s Cait chovali... I netradiční vedlejší scéna s Caitlininou matkou mě pobavila... 10/10 bodů.

Dylan - Věčná potížistka

25. října 2014 v 19:34 | ČteníkLen |  Edice - Dívčí parta

Dylan - Věčná potížistka

Autor: Lisi Harrison

Edice, díl: Dívčí parta o prázdninách, 2. díl

Počet stran: 119

Děj: Dylan odjíždí se svou matkou na Havaj, hledat nové idoly. Její matka tam ovšem jede za prací, udělat interwiev se slavnou tenisovou hvězdou Světlanou, která má za sebou aféru na kurtu, kdy své spoluhráčce vyrazila zuby raketou.
Dylan už přečetla dost časopisů na to, aby věděla, že ani po terapii proti násilnickým sklonům se lidé tak docela nevyléčí, stačilo jen čekat na vhodnou příležitost.
Při rozhovoru ze sebe Světlana dělala andílka, ale když s ní Dylan chtěla o samotě mluvit, stala se z ní povrchní slepice.
V obchodě se Dylan seznamuje s překrásným Johnnym, musí ho mít! Stačilo by pár tenisových lekcí a vzhled Světlany. Nemusí čekat dlouho, Dylan si nahraje jak po ní Světlana vyjela a jestli jí nepomůže, bude se moci rozloučit se svou kariérou. Světlana tedy z donucení souhlasí, i když se jí několikrát pokusí mobil sebrat. Nikdy jí to ovšem nevyjde.
Dylan dostane nové originální oblečení, Světlana ji obsluhuje, ale stejně tak jí začíná i tvrdý režim.
Johnnyho má skoro nadosah, stačí mu ukázat, že umí hrát - domluví se se Světlanou, aby to vypadalo, že ji lehce porazila.
Jenže se to nakonec zvrtne, Světlaně se totiž povedlo sebrat Dylan mobil a Johnnymu řekla, že je prolhaná. Dylan se od té doby nedokáže ukázat na veřejnosti.
Nakonec ale Dylan stejně Světlanu dostane, v den kdy hraje svůj finálový zápas se Dylan objeví na kurtu jako sběračka míčků. Stačí Světlanu vytočit a všichni uvidí, že se její násilnické sklony nevyléčily. Povede se jí to, protože ví, že Světlana nesnáší komplimenty, přede všemi po ní vyjede a je vykázána a vyloučena z turnaje.
Dylan se povede jít na večírek s vítězem turnaje Bradym a podepíše smlouvu, která jí zakazuje roznášet o Světlaně jakékoli informace, protože po terapii se na kurtech objeví jako milá a trpělivá Ilana Bravya Slootskaja. Dylan z toho vytěží výběr oblečení na příštích deset let.

Moje hodnocení: Líbilo se mi, že měla autorka dokonale promyšlený děj. Přišla s originálními nápady, stěry, hláškami a fintami na podvody. Příběh zasadila do netradičního prostředí tenisového turnaje... 9/10 bodů.