*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Květen 2014

Zkouška z líbání

31. května 2014 v 16:58 | ČteníkLen |  Edice - Dívčí parta

Zkouška z líbání

Autor: Lisi Harrison

Počet stran: 224

Edice, díl: Dívčí parta, díl 5.

Děj: Dívky z ODŠ jedou společně s kluky z Briarwoodu na výlet na téma topografie, orientace a přežití venku. Téma samozřejmě nikoho nezajímá, důležitější je, že tam bude Derrick Harrington (Derrington), který se Massie líbí. Parta se snaží přemluvit Kristen, aby jela s nimi, chtějí jí to zaplatit, ale ona odmítá. Uspořádají schůzi kvůli balení, která se táhne dlouhé hodiny.
Naopak Claire je nešťastná, od té doby, co je Cam nachytal jak se líbala s Joshem, s ní ani nepromluvil a nenechal jí to vysvětlit. O tom co se stalo ví jen Massie a Layne. Je taky extrémě důležité, aby se to nedozvěděla Alicia, jelikož se jí Josh líbí a má podezření, že jemu ona ne.
Massie si vymyslí kurzy líbání aby získala zpátky svou popularitu, kterou jí sebrala Nina. S líbáním nemá ale žádné zkušenosti a nutně potřebuje pomoct od Claire. První část kurzu dopadne katastrofálně.
V den odjezdu na několikadenní výlet se všichni dozvědí, že s nimi jede slavná Merri-Lee Marvilová, Dylanina matka. Dylan se to ani trochu nelíbí a její partě už vůbec ne. Jen co tam dojedou jsou jim zabaveny veškeré elektronické přístroje a halda oblečení. Mají si nechat jen několik kusů.
Massie pokračuje na výjezdu ve svém kurzu, jen zopakuje to, co se dozvěděla od Claire. Zároveň praskne a vypadá to tak, jako kdyby se s Derringtonem vůbec nelíbala a její popularita je ohrožená. Massie potřebuje být sama a při té příležitosti narazí na Kristen, která tajně přijela za nimi.
Massie od Claire znovu žádá pomoc, když Claire vymyslí plán, stačí ho jen provést - potřebuje aby Massie a Derringtona ostatní viděli, až se budou líbat. Claire s Massie ale uzavře dohodu, že jí pomůže získat Cama zpátky. Ta souhlasí a poradí ji, aby za ním v noci vlezla do pokoje a pokusila se mu to vysvětlit. Povede se jí to, a zase se usmíří. Má ale pocit, že Alicia slyšela, že se líbala s Joshem...
Plán vyjde i Massie, už je zase na vrcholu. Claiřino podezření se záhy potvrdí, když vidí Aliciu líbat se s Camem - začnou tam na sebe ječet, ukáže se, že to byla jen Aliciina pomsta za to, že se líbala s Joshem. Camovi je také odpuštěno.
Výlet je pro dívky završen, když Dylan načape svou mámu v posteli s jejich učitelem a Kristen je odhalená. Celá parta uteče do lesa, kde je to zakázané a kde si všichni všechno vyříkají. Když se konečně dostanou zpátky čeká je trest, vyloučení z ODŠ...

Citát:
"Děvčata, autobus čeká!" zahřměl pan Myner. "Běžte!"
Massie se naposledy rozhlédla.
Tyhle tváře už víckrát neuvidí.

Moje hodnocení: Vážně jsem nečekala, že by to mohlo dopadnout takhle ale tenhle díl mě nijak moc neoslovil... 5/10 bodů.

Odina kletba

28. května 2014 v 18:36 | ČteníkLen |  Edice - Válka čarodějek

Odina kletba

Autor: Maite Carranzová

Počet stran: 488

Edice, díl: Válka čarodějek, díl 3. (poslední)

Děj: Poté co se ve dveřích karavanu Selene a Anaid objevil Gunnar, Selene je zmítána svými city. Naproti tomu Anaid má vyhraněný postoj jak se k otci chovat, a sice přátelsky. Selene do ní ale neustále hustí, že je nebezpečný a zlomyslný, a že je to Odiš, navíc prý touží získat žezlo moci. Po útoku - pravděpodobně Baalat - žezlo zmizí, Anaid Selene podezírá, že ví kde je, Selene zase říká, že ho musel odnést Gunnar.
Selene naplánuje útěk, musí se ztratit Gunnarovi. Anaid se to ale nelíbí. Navíc se dozví, že Roc, kluk do kterého je Anaid zamilovaná, zase začal chodit s Marion. Anaid to otřese a díky své krvi Odiš se zeptá jednoho z duchů proč. Vyklopí jí, že Elena podala Rocovi - na žádost Selene - zapomínací lektvar. Vyvolená se nesmí ničím rozrušovat, účinek to má ale opačný. Stejně tak se pomocí duchů dozví kde hledat své žezlo. Anaid a Gunnar obelstí Selene a vydávají se do Urtu, kde je schované. Anaid má neutěšenou touhu zmocnit se ho.
Gunnar k Anaidinému zděšení ji opouští, zanechává tam ale dívku Dácil, která je vyslána, aby pomohla Vyvolené najít Cestu Om a ochraňovala ji. Anaid chvíli netuší, jestli jí může věřit, pak ale pozná, že ano. Musí se skrývat před všemi známými. Anaid ale stejně tak potká svou babičku Odiš Cristine Olafovou, která jí začne učit kouzlům a poučí ji, že si s žezlem i proti zákonu Omar, může dělat co se jí zachce, i ve prospěch sebe samé. Anaid se to náramě líbí a Cristine věří.
Když Selene zjistí, že Anaid je pryč okamžitě se jí vydává hledat, to má ale na starosti Gunnar. Svede Selene z cesty.
Anaid touží získat zpět Rocovu lásku, poprosí Cristine aby připravila nápoj lásky. Ta ji varuje, před Odinou kletbou, o které Anaid dosud neslyšela. Nicméně, je rozhodnutá, že Rocovi lektvar podá Dácil. Nějak se to ale zvrtne, a podá mu ho Anaid. Ještě ke všemu se Roc zamiluje do Dácil. Musí mu tedy nutně připravit zapomínací lektvar, se kterým jí Cristine pomůže.
Anaid Roca ale předávkuje, protože nevidí, kolik mu toho lektvaru má přesně podat. Elena, Rocova matka a Karen vidí, že u nich někdo byl a Elena si to jde s Dácil vyřídit. Anaid to tak nechat nemůže, musí se přiznat, Elena se s ní pohádá, a vytkne jí, že je zaslepená a ovádaná žezlem. Anaid jí to nevěří a omylem ji uvrhne do přízračného světa hraběnky mocné Odiš Báthoryové, čehož později lituje a pomocí Cristine ji přivede zpět, společně s tetou Criseldou a hraběnku zničí.
V minulosti, kam se kvůli hraběnce musí Anaid vydat, vypije zapovězený nápoj - totiž krev, kterou ji sama hraběnka nabídne. Stane se z ní nesmrtelná Odiš. Elena, Karen a další Omar musí rozhodnout o jejím osudu, svolají radu a místo vybere sama Selene. Ani Roc už ji nepoznává a chová se odměřeně. Když někoho nejvíc potřebuje, najednou tam nikdo není a Cristine, která Anaid nakukala, že žezlo moci má Baalat, uteče. Náslendně se probudí ze zlého snu, ve kterém Baalat uštknula Dácil jako had a ta zemřela, sen se stává skutečností. Anaid poruší třetí pravidlo Odiny kletby a vrátí Dácil život, je prokletá. Vydává se na Cestu Om, za posláním, věří, že je možné, že zachrání sebe i všechny Omar.
Mezitím se Clodie setká s Dácil a přijdou na to, jak Anaid pomoci - láskou, společně s Rocem. Vydávají se za ní.
Selene je bledá strachy, ví, že pokud se nesmrtelná Odiš Anaid vydá na Cestu Om, už nikdy se nevrátí živá. Místo toho, ale musí nejdřív rozhodnout společně s radou o jejím osudu. Podaří se jí vzbouřit skoro všechny Omar, aby se konečně dali do války a pořád se neschovávali a nespoléhali se na jedinou vyvolenou. To už ale Anaid kráčí Cestou Om...
Projde ji, dojde až nakonec a poprosí mrtvé o uvěznění Baalat. Za pomoci své zesnulé babičky Demeter a trošku i Selene, jí mrtví uvězní a dovolí Anaid vrátit se na svět, aby dokončila své poslání. Poté musí přijít znovu a vydat jim svůj život, za to, že se vzepřela zákonům přírody a navrátila Dácil život.
Anaid se vrátí na zem o tři měsíce později, den před velkou válkou. Selene čeká, že za ní přijde, ale marně. Jde za Cristine. Selene i s Gunnarem, se kterým se za tu dobu stačila zase sblížit, a Clodií, Dácil a Rocem se snaží Anaid pomoci prohlédnout Cristine. Vůbec se jim to ale nedaří.
Teprve když uchopí Anaid žezlo do ruky, pomocí lásky a vyjádření Roca pozná, že musí Cristine zničit. Ovšem nedokáže to... sama Cristine ukončí vládu Odiš na tomto světě a Anaid ani nikdo z Omar tomu nemůže uvěřit.
Všichni se radují, ale Anaid ví, že musí splnit svůj slib - vydána na milost a nemilost mrtvým. Od tohoto osudu jí zachrání soukojenka Sarmik, která do kráteru sopky, kde je Cesta Om, skočí i se žezlem.
Selene se dá s Gunnarem zase dohromady a čekají miminko - Rose. Anaid se dá dohromady s Rocem.

Citace:
Odina kletba
Proklínám vyvolenou s vlasy v jednom ohni, aby podlehla moci žezla a vyslovila zakázaná slova, jež osudově povedou ke třem chybám:
Svou vlastní rukou podá nápoj lásky.
V zapadlých časech se napije ze zakázané číše.
Mrtvému tělu panny navrátí kouzlem život.
Prokletá vyvolená zemře.
A mrtví si na věky věků vyberou svoji daň.

Moje hodnocení: Upřímě, takový závěr jsem vůbec nečekala a možná mě i trošku zklamal, chtělo to více propracovat a vlastně jsem ho ani tak docela nepochopila, nicméně děj byl napínavý... 8/10 bodů.

Dobrý skutek

20. května 2014 v 19:14 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Dobrý skutek

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 132

Díl, edice: 30., Dívky v sedlech

Děj: Blíží se Den Díkůvzdání a Stefi navrhne, že by měly udělat něco hodně nesobeckého a každá z klubu by měla vymyslet nějaký projekt. První s ním přijde Carol, když nabídne nafoukané Veronice přespat na víkend Díkůvzdání u nich doma, jelikož rodiče Veroniky odjeli na Bahamy. Stefi ani Lisa tomu nemůžou uvěřit, nicméně Veronika se teď chová trošičku lépe.
Stefi uspořádá představení na Díkůvzdání ve stáji, před koňmi. Jelikož Max odjel, má společně s čeledínem Redem na starosti celou stáj. A Lisa svůj projekt uskuteční díky Pepřovi. Udělá nejtěžší rozhodnutí každého majitele a jezdce, Pepř je už starý a hodně nemocný, povolí veterinářce Judy ho uspat i když jí to tak strašně bolí...
Nakonec se Max vrátí a společně se svou matkou přivezou plnokrevnou klisnu Kalypsu, která dostane místo ve stáji v boxu Pepře.

Moje hodnocení: Stejně jako předchozí díly - děj jednoduchý ale dobrý, kniha mě bavila... 6/10 bodů.

Záchranná mise

11. května 2014 v 14:13 | ČteníkLen |  Ostatní

Záchranná mise

Autor: Kathy Helidoniotis

Počet stran: 183

Díl, edice: 4., Blázen do koní

Děj: Alice, která se vrátila se Zlatkou z Waratah Grove do Shady Creeku sehnala práci na ranči Koňské stezky, jenomže její nejlepší kamarádce Becky se to nelíbí, je to totiž ranč, se kterým ten jejího otce nemůže konkurovat. Trošku se kvůli tomu chytnou. Alice si tam najde kamarádku Prí.
Od té doby, co má Alice brášku Jasona na ní rodiče nemají čas a nejsou ani teplé večeře. Pořád jen Jason.
Mezi Becky a Alicí je to čím dál horší, a když Becky zjistí, že ten člověk, který rozdával letáky Koňských stezek je Alice, už s ní nepromluví. Vyvrcholí to na závodech, když Alice prohlásí, že prostě končí. Nikdo jí nepomohl když potřebovala, všichni jsou proti ní až na Prí.
Všechny hádky jdou ale stranou, když se Becky objeví ubrečená u Aliciiných dveří. Její sestra prodala klisnu Cassatu aby si mohla koupit nové auto, všichni ji měli moc rádi, ale teď je pryč. Dívky ji touží získat zpět. Zjistí, že Beckyina sestra ji ale prodala podvodníkovi, čímž pádem se dostala do rukou kdoví koho...
Když projdou několika dražbami jsou zdrcené, nepodařilo se jim Cassatu získat ani za pomoci rodičů. I přesto si ale Ali přiveze domů nový přírůstek a sice poníka Nugáta. Ten kdo nakonec pomůže získat Cassatu zpět je ale majitelka Koňských stezek, paní McMurrayová. Má s novým majitelem Cassaty nevyřízené záležitosti a tak ji dostane zpět.
Alice se od svých rodičů dozví, že budou otevírat penzion U Štastné podkovy a ta jim naoplátku oznámí, že se pokusí získat stipendium na jezdecké škole Linley Hights.

Moje hodnocení: Úžasná knížka, všem doporučuji protože mě moc bavila. Samozřejmě lépe si nejprve přečíst ty první díly... 7/10 bodů.

Láska je láska aneb rvačka o kluky

6. května 2014 v 20:29 | ČteníkLen |  Edice - Dívčí parta

Láska je láska aneb rvačka o kluky

Autor: Lisi Harrison

Počet stran: 198

Edice, díl: Dívčí parta, díl 4.

Děj: Všechno se zdá být konečně v pořádku, ale najednou příjíždí Nina, Aliciina sestřenice ze Španělska. Massie z ní nemá strach, na fotkách vypadala jako "totálně out". Když se ale objeví v ODŠ nikdo z ní nemůže spusit oči a kluci z Briarwoodské akademie jakbysmet. Zdá se, že uchvátila i Kristen a Dylan a co je nejhorší, Massie začíná být ta v pozadí... Poté co se Nina doslechne, že Derrick Harrington (Derrington), Cam a Josh Hotz se líbí Massie, Claire a Alicii, začne s nimi trávit více času.
Když se Claire dozví, že se mají stěhovat, strhne se učiněný tyátr, naštěstí se do toho vloží William, otec Massie a vyřeší to tím, že přestaví dům pro hosty. To ale znamená, že Claire se teď o pokoj bude dělit s Massie, ta z toho není moc nadšená a když zjistí, že je Claire alergická na Fazolku (psa), uzavřou dohodu, že Claire bude spát v koupelně.
Na školní akci, při které si dívky mají chytit kluka na party, se Cam i Derrington Claire s Massie straní, obě to velmi mrzí a Massie rozhodne, že se s nimi nebudou zahazovat, když je Nina pro ně víc.
Claire vymyslí několik plánů jak Ninu zruinovat, ne všechny jsou ale úspěšné, spíše jí ještě zvednou popularitu. Nakonec si to s ní vyřídí při předávání cen amorka, kdy jí spravedlivě obviní z krádeže věcí od různých lidí a Todd, mladší bratr Claire jí nařízne pilkou podpatek, takže se tam skácí. Druhý den odlétá zpátky do Španělska.
Massie se dozví, že Derrington a Cam za nimi nechodili kvůli "španělskému fotbalovému kouzlu" které vymyslela Nina, prý se s nimi nesměli bavit. Claire to ale zjistí příliš pozdě, Cam ji nachytá, jak se políbí s Joshem...
Dům pro hosty je obnoven a rozšířen, Claire se může nastěhovat zpátky a odejít z koupelny.

Moje hodnocení: Když jsem zjistila, že partě je kolem 13 let, docela mě to šokovalo. Jinak děj se mi líbil, autorka měla i nápadité stěry takže... 8/10 bodů

Stmívání

4. května 2014 v 14:55 | ČteníkLen |  Edice - Stmívání (Twillight)

Stmívání

Autor: Stephenie Meyerová

Počet stran: 407

Edice, díl: Stmívání, díl 1.

Děj: Isabella - Bella - Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde prakticky ustavičně jen prší, za svým otcem Charliem. Začne chodit do školy, kde se okamžitě seznamuje s Jessikou, Tylerem, Mikem a jejich přáteli, ale stejně tak i s neobyčejnou rodinou Cullenových, Edwardem, Alicí, Jasperem, Rosalií a Emmettem, kteří nevypadají jako obyčejní lidé.
Hned první hodinu vedle Edwarda Bella pojímá nepříjemné tušení, snad mu nemůže být tak odporná, aby se celou hodinu choval tak odtažitě a jenom zatínal pěsti. Několik dní po tom nepřijde vůbec do školy a jeho chování se každým dalším dnem mění.
Zlom nastává teprve tehdy, když jí zachrání život, který by jí vzala Tylerova dodávka. Jenže zvláštním způsobem, Bella si je téměř jistá, že to nemohl stihnout a už vůbec ne tu dodávku jen tak rukou zastavit. Něco jí na něm nehraje a snaží se z něj vytáhnout, jak to udělal. Při té příležitosti se seznámí s Edwardovým otcem doktorem Carlislem, který pracuje v tamější nemocnici.
Edward se s Bellou postupně sbližuje, ale pořád má nějaké narážky na to, že by bylo lepší, kdyby ho vůbec nepotkala. Má se bát... ale zrovna s Edwardem se cítí v bezpečí. Je jím přitahována, Edward se zdá být tak dokonalý, tak jedinečný a záhadný, objevuje se i v jejích snech. Zároveň je ale tak strašně nepředvídatelný.
Když jede s Jess a ostatními na výlet, potká Jacoba, starého kamaráda z dětství. Jeden kluk se zmíní o Cullenových a zdá se, že Jacob o tom něco ví. Bella z něj dostane víc. Dozví se, že mezi Jacobovým indiánským kmenem a Cullenovými existuje jakási dohoda o nepřekračování území. Jacob sám tomu nevěří, ale vůdce kmene Billy si je jistý, že s nimi není něco v pořádku... jsou to upíři.
Bella je z toho zjištění trošičku v šoku, začne hledat na internetu, ale moc se toho nedozví. Když jí pak Edward v Port Angeles znova zachrání život před několika násilníky, je odhodlaná, dostat z něj, co je vlastně zač. Zjistí, že Edward dokáže číst myšlenky ostatních, ale že je to hlavně jeho výsadní právo, nikdo jiný z rodiny to neumí. Jenom Bellina mysl se nedá přečíst. Dozví se, že Alice, jeho sestra, má nadání vidět budoucnost a Jasper zase dokáže ovládat pocity ostatních. Edward se jí nakonec přizná, že jeho rodina jsou upíři, kteří se ale živí zvířecí krví. Bella ale z Edwarda pořád nemá strach.
Edward si neustále vyčítá, že se od ní nedokáže držet stranou, pořád ho děsí její reakce, přesněji to, že se nebojí.
Billy chce varovat Bellu i jejího otce aby si na Cullenovi dávali pozor, nelíbí se mu to. I přesto ale jede Bella s Edwardem "na výlet", Edward jí chce ukázat, proč nechodí mezi lidi když svítí slunce, celý se totiž třpytí. Zároveň se navzájem lépe poznávají a sbližují se. Edward se snaží si na Bellu zvyknout, nesmí ji zranit! Ale bylo by tak lehké kousnout a zabít... nakonec spolu začnou chodit a Edward s ní zůstane přes noc, Bella má pořád strach, že od ní odejde a už ho neuvidí.
Edward Bellu vezme k sobě domů, aby jí představil zbytek rodiny - Carlisla a Esme (jejich "rodiče"). Zdá se, že ji přijmuli naprosto v pohodě, až na Rosalii, která jí pořád nemá v lásce.
Když jsi jdou ale zahrát baseball na louku přijdou tam jiní upíři, včetně jednoho stopaře Jamese. Pozná, že Bella je člověk a začne útěk. Cullenovým je jasné, že James se nevzdá, dokud Bellu nedostane, musí proto okamžitě pryč, zabezpečí jejího otce a ujíždějí do Phoenixu. S Bellou zůstane Alice a Jasper, ostatní chtějí chytit a zabít Jamese i s Victorií, upírkou s ohnivými vlasy. Alice ale vidí, že se jim to nepodařilo a stopař utekl. Pomocí lsti vláká Bellu do pasti, chce jí zabít. Pravděpodobně by se mu to povedlo kdyby se tam neobjevil Edward se svojí rodinou a nevypořádali se s ním. Edward Belle odsaje z rány jed po kousnutí Jamese a pár dní se zotavuje v nemocnici. Edward si vyčítá, že ji vystavil takovému nebezpečí, Bella na něj naléhá, aby z ní udělal upíra, Edward se ale brání.
Nakonec vezme Edward Bellu na stužkovací ples, kam Bella ale nechtěla. I přesto si to docela užijí.

Citace:
Zhluboka si povzdechl. "Já vím. A opravdu to chceš?"
Do očí se mu vrátila bolest. Kousla jsem se do rtu a přikývla.
"Tak rozhodnutá, aby tohle byl konec," zamumlal téměř pro sebe, "aby tohle byl soumrak tvého života, ačkoliv tvůj život sotva začal. jsi odhodlaná všeho se vzdát."
"Není to konec, je to začátek," nesouhlasila jsem šeptem.
"Já za to nestojím," řekl smutně.
(...)
Temně se zachechtal a odklonil se. Opravdu se zatvářil zklamaně.
"Přece nemůžeš vážně věřit, že bych se tak snadno poddal," nadhodil výsměšným tónem.


Moje hodnocení: Začátek mě moc nechytnul, protože jsem viděla film a děj knihy byl naprosto stejný, ale jak jsem postupně pokračovala dál, zabrala jsem se do děje, a ano, kniha je mnohem lepší než film. Docela mě překvapilo, že filmová "kopie" se neliší od knižní předlohy (až na pár bezvýznamných detailů...) 9/10 bodů.

Pomsta bude sladká

3. května 2014 v 18:48 | ČteníkLen |  Edice - Dívčí parta

Pomsta bude sladká

Autor: Lisi Harrison

Počet stran: 248

Edice, díl: Dívčí parta, díl 3.

Děj: Alicia už nemá náladu na to být věčné VéDéčko (Věčně Druhá), rozhodne se, že proti Massie bude bojovat. Začne tím, že uspořádá vlastní přespávačku, na kterou pozve holky z tanečního studia. Její odhodlání se ale rázem vytrácí, když se o tom Massie dozví a přede všemi ji poníží, už je ale pozdě. Nemá čas se teď zaobírat "hloupostmi", společně s novou nejlepší kamarádkou Olivíí (Alicia jí příhodně začne říkat Falivie, protože si koupila falešný šátek Louis Vuitton) jedou dělat rozhovor pro Teen People, protože vyhráli soutěž o nejlepší školní uniformu.
Když dorazí do studia bude jim nabídnuto místo rozhovoru focení kolekce, mají na něj přivést i nějaké další kamarádky. Alicia ale odmítá pozvat Massie, Kristen a Dylan. Místo toho holkám zavolá a pochlubí se, že bude dělat modelku. Massie to dopálí, rozhodne se, že je pravý čas na pomstu Alicie za ty školní uniformy.
Mezitím je Claire Lyonsová unešená z toho, že jí píše Cam Fisher, když za ní přijde Massie, chce jí to říct, ale nedostane vhodnou příležitost. Massie ji seznámí se svým plánem a místo Alicie zavolá do studia Teen People, aby to focení zrušila, jelikož se "Alicia" přizná k podvodu. V Teen People jí ale řeknou, že je to jedno, hlavně ať přivede své kamarádky. Massie má tudíž nový plán, pošle fotky sebe a Claire, Kristen a Dylan. S tím Alicia určitě počítat nebude.
Alicia si dělá zálusk na Harrise, chce ho dostat přes lístky na koncert. Mezitím si všimne, že Massie kouká po Camovi, neodolá a řekne, před Massie a její partou, že se Camovi líbí Claire. Massie je z toho rozhozená a tak řekne Claire, že by se přece nekamarádila s VéDéčkem, protože jen kopíruje svého bratra. Dá jí na výběr, buďto ona nebo Cam. Pro Claire je to těžké, ale chce zůstat v partě. Musí se s ním tedy rozloučit. Jenomže Alicia se nenechá odbýt, přemlouvá Claire, že jí to Massie zatrhla, kvůli tomu, že se jí Cam taky líbí. Nakonec jí donutí, aby s ní jela za Camem, až ona pojede za Harrisem (jeho bratrem). Claire ale neřekne Camovi, že ho má ráda, naopak, řekne mu, že "má kluka" na Floridě, odkud přijela. Cam tomu nevěří a od té doby s Claire nepromluví.
Všechno se ještě víc zamotá, když Claiřin bratr Todd slyší, jak si Massie s Dylan a Kristen vyměňují tajemství. Massie přizná, že se jí Cam líbí, Kristen řekne že je chudá a Dylan posílá její matka na odtučňovací tábor. Todd to všechno řekne Alicii a když si ona promluví s Kristen a Dylan, vypadá to, že Massie to všechno musela prásknout. Massie tedy nechápe co se děje, když se s ní nikdo nebaví.
Cestou na focení pro Teen People dívkám ale dojde, že to nebyla Massie, která to Alicii řekla. Takže se jí musí omluvit, ale vše je tak jako dřív. Až na jednu maličkost. Claire se nemůže srovnat s tím, že Massie jí chtěla Cama ukrást.
Chvíli před focením se ale usmíří a Massie řekne Claire, že už s Camem mluvila a všechno mu vysvětlila. Jsou zase kámošky. Při focení najednou Alicii dojde, že bez Massie to není tak fajn, najednou se prolomí ledy a dívky se začnou hystericky smát po proběhlé rvačce. Massie si s Aliciou vyřídí účty, když Alicia nestihne focení a není na ani jedné fotce.
Všechno je zase tak, jak má být.Moje hodnocení: Tenhle díl mě bavil o poznání víc než předchozí, na můj vkus je tam ale moc detailně popisováno, jak se dívky oblékaly. Bez toho bych se obešla... 8/10 bodů.