*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Leden 2014

Vzácný host

31. ledna 2014 v 18:49 | ČteníkLen |  PennyGirl

Vzácný host

Autor: Andrea Wandel

Počet stran: 149

Edice, díl: Farma Sonnenhof, díl 10.

Děj: Mareike přijme výzvu a ujme se tréninku problémového Cyrana, pro její dceru Julii to však znamená o mnoho práce navíc. Musí se starat o prázdninové hosty, jelikož Mareike jezdí trénovat do vzdálenějších míst a vrací se pozdě. Aby toho nebylo málo Navajo provádí Eleně hrozné věci, několikrát také poplaší koně, na kterém zrovna vždy jede Mona. Dívky se znají ze školy, ale Julie má pocit, že to mezi nimi právě neklape. Ne, když je nablízku Michelle, která začne Elenu obviňovat z toho, že to dělá naschvál.
Když se pak jednou vracejí z vyjížďky, s Monou se splaší Modena. Tentokrát za to ale Navajo nemůže. Elena s Michelle se Monu vydávají hledat. Nakonec jí objeví Elena, shledává u ní otřes mozku. Zavolá sanitku a pro zraněnou Modenu si přijede Mareike.
Elena s Michelle musí jet na farmu na koních. Cestou si všechno vyříkají a stanou se z nich kamarádky.
Nakonec se na farmě narodí dvě neočekávaná hříbata, jejich matky jsou Lady a Sunshine. Julie Mareike přemluví, aby si je nechali.

Moje hodnocení: Občas se mi zdá, že knihám z této edice se opakuje děj... Banda haflingů pořád něco vyvádí, je tam spousta pádů a zranění atp. V tomhle díle to bylo sice to samé, ale nějak se mi to líbilo víc... 8/10

Hledá se Dizzy

31. ledna 2014 v 13:21 | ČteníkLen |  Cathy Cassidy

Hledá se Dizzy

Autor: Cathy Cassidy

Počet stran: 198

Děj: Matka Storm od Dizzy odešla ještě když byla Dizzy malá. Za ty roky se spolu s otcem sžili a nic jim nechybělo. Až do Dizzyiných dvanáctých narozenin, o kterých se Storm objeví u Dizzy doma a chce jí s sebou někam odvézt. Otec je zásadně proti, ale uprostřed noci Storm Dizzy vzbudí a řekne jí, že změnil názor. Dizzy se tedy zabalí a společně se Storm jedou objíždět festivaly.
Dizzy si představuje jaká to bude nádhera, realita je ale úplně jinde. "Festival" spočívá v popíjení alkoholu, kouření marihuany a hraní na hudební nástroje. Dizzy potkává Finna, svého kamaráda z dětství, na kterého si ale sotva pamatuje. Hned druhý den se znovu dají dohromady a Finn je jedním z důvodů Dizzyiny touhy se nevracet domů. Storm si Dizzy moc nevšímá, ale říká, že otec se s nimi někde za pár týdnů sejde. Stormin nový přítel Dizzy moc v lásce nemá, navíc jí dá na starosti svého syna Mouse, který dělá samé průšvihy a hlavně krade. Jednou si kvůli Mouseovi málem nechají na policejní stanici i Finna s Dizzy.
Další potíž přijde, když Finn skočí do ohně aby zachránil Mouse, který se snažil předvést trik na BMX, ale nepovedlo se mu to. Oba skončí v nemocnici.
Storm se Zakem - svým přítelem - dostanou nabídku práce v Indii, ale stěžují si, že letenky jsou moc drahé, takže Mouse s Dizzy nechají u Tess, nejlepší Storminy kamarádky a matky Finna. Dizzy mrzí, že otec nepřijel...
Teprve Tess zjistí, jak to doopravdy bylo. Storm Dizzy odvezla za otcovými zády a ten jí celou dobu hledal. Tess mu tedy zavolá aby si pro Dizzy přijel. Dizzy se se všemi musí rozloučit, i se svou prázdninovou láskou Finnem. Pravidelně si ale píší.


Moje hodnocení: Před tím, než jsem knihu začala číst, jsem si nevšimla, že je pro nižší věkovou kategorii. I přesto se mi kniha ale docela líbila takže... 6/10 bodů.

Láska se zakazuje

26. ledna 2014 v 12:23 | ČteníkLen |  Sissi Flegelová

Láska se zakazuje

Autor: Sissi Flegelová

Počet stran: 166

Děj: Adéla je nucena trávit týden prázdnin se svou tetou Florentýnou, kterou opustil přítel Petr, z čehož je špatná. Společně letí na ostrov, někde ve Středozemním moři. Adéla by si nejraději popovídala se svými vrstevníky, jenomže tetu musí "hlídat". Prázdniny se tedy zrovna nevyvíjejí…
Florentýna se ale nakonec seznámí s nějakou paní jménem Tereza a docela si padnou do oka. Adéla tak může sbírat poznatky, pro svůj novinový článek, který potom hodlá vydat. Potkává partu přátel, jenž jí okamžitě přijme mezi sebe; Janíka, Nikolu (kluk), Amálii a Renatu. Janík je ze všech nejpodivnější, chce s Adélou trávit čas, ale zároveň chce mít svůj klid. Nikola to na Adélu pořád zkouší, ale ta mu dá jasně najevo, že nemá zájem.
Za týden si Adéla vyzkouší nespočet sportů a má věčně nějaké problémy kvůli tetě. Janík se snaží dát Florentýnu se svým tátou dohromady, ale Adéla to překazí. Nechce, aby se teta zamotala s dalším, který by jí mohl opustit. Když se zdá, že Florentýna se ze své deprese nějak dostala, je čas odjet.
Na letišti dojde ale Florentýna s Adélou k velkému poznání, Tereza, která jim na ostrově dělala společnici, je tou ženou, se kterou Petr Florentýně zahýbal. Nicméně, Florentýna to hodí za hlavu a s důstojností odejde.


Moje hodnocení: Kniha patří k průměrným, ale docela mě bavila. Zdálo se mi, že Florentýna působí problémů až moc, ale… 5/10

Překvapení

19. ledna 2014 v 14:59 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Překvapení

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 101

Edice, díl: Dívky v sedlech, 27. díl

Děj: Trio dívek se dozvídá, že Max chce do stáje chovného hřebce od bývalé drezurní jezdkyně Doroty DeSoto, Geronima. Mimo jiné jim také řekne, že se bude nedaleko konat Washingtonská jezdecká přehlídka na kterou přijede i Dorotin budoucí manžel Nigel a bude soutěžit. Dívky v sedlech dostanou lístky ale pod podmínkou, že se musí ujmout celého seznamu prací, které by normálně zastal Max. Je toho velmi mnoho, ale dívky se neleknou. Stefi do toho ještě začne plánovat menší "uvítací" svatbu klisny Dalily a Geronima. Carol s Lisou jsou z ní pološílené.
Nakonec všechny práce ale stihnou a vydají se na přehlídku. Nigel se ve své kategorii umístí třetí, což je výtečné. Další den nato, slyší Dívky v sedlech Doroty jak brečí. Jedná se o to, že Nigel musí odjet na důležité soutěže se svým týmem, protože jedna jejich jezdkyně se zranila a nemají náhradu. Tudíž Doroty přijde o svatbu.
Lisa, Carol a Stefi nicméně vyřeší i to, použijí všechno co připravili Dalile a Geronimovi a všechno je naprosto dokonalé. Svatba proběhne ve stáji, přesně jak Doroty snila.
Nakonec zjistí, že si z nich Max jen aprílově vystřelil, všechny práce byly jen odplata za předloňské Stefiiny aprílové žertíky.

Moje hodnocení: Docela už mě nudí, že se autorka neustále na začátku vrací k představení všech dívek. Nicméně děj byl docela fain... 6/10 bodů.

Moje sestra Jodie

19. ledna 2014 v 10:01 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Moje sestra Jodie

Autor: Jacqueline Wilsonová

Počet stran: 351

Děj: Když to čtrnáctiletá Jodie už opravdu přežene a udělá tolik průšvihů, rodiče dcerám oznámí, že se budou stěhovat a začnou chodit do jiné školy v Melchester College. Matka dostane práci jako kuchařka a otec jako školník. Jedenáctiletá Pearl je nadšená, v nynější škole se jí vůbec nelíbí a nemá žádné kamarády. Zato Jodie to jen naštve, v Moorcroftské škole nebyla sice nijak zvlášť oblíbená, ale kluci se za ní otáčeli a bavila se s nejdrsnějšími holkami. Jodie ale nakonec souhlasí, kvůli Pearl.
Když dorazí na místo začne mamku dívek hlodat svědomí, možná to nebyl tak dobrý nápad. Budovy jsou polorozpadlé a zaměstnankyně, které tu jsou na prázdninách Sharon - matku - pořádně prudí. Přes prázdniny tu moc studentů není a dívky mají čas seznámit se s několika mrňaty a vysokým hubeným Harleym. Harley padne Pearl okamžitě do oka a stanou se z nich dobří přátelé. Navíc mají společné tajemství, když chodí v noci pozorovat jezevce.
Jodie naopak touží prozkoumat celou školu, společně s Pearl a Harleym objeví dveře, které vedou do věže. Jsou ale pevně zamčené. A z dobrého důvodu. Manželka ředitele, paní Wilberforcová, jak se Pearl později dozví, spadla v té věži na schodech a zlámala si vaz, teď je navždy ochrnutá na vozíčku. Paní Wilberforcová Pearl varuje, aby do té věže nikdy nechodily. Jodie se tam ale stejně chce podívat a Pearl jí nechce nechat jít samotnou. Najdou klíč a nestačí se divit, ve věži je starý pokoj paní Wilberforcové.
Když začne škola, Jodie opět prudí. Je drzá na učitele, na matku a motá se kolem zahradníka Jeda, který o ní naštěstí ale nejeví moc zájmu. Navíc si ji nikdo nevšímá a spolužáci nejsou zrovna milí. Naopak Pearl si najde hned několik kamarádek a patří k lepšímu průměru třídy. Jodie je nešťastná, ale nedává to najevo. Snaží se vypadat, že je jí všechno jedno.
Jednou se ale pořádně naštve, po průšvihu s mrňaty, kdy je vystrašila Halloweenskou pohádkou se jí všichni posmívají. Rozhodne se je taky vyděsit, nikdo ale neví co má v plánu do poslední chvíle. Na jedné party, zrovna když začne ohňostroj se vynoří v okně věže jako bílá paní, děcka se tak vylekají, že jim chce ukázat, že žádný duch není. Podpatek se jí ale smekne a ona spadne z věže dolů. Zláme si vaz. Několik dní nato se koná pohřeb a rodina se odstěhuje, nevydrželi by ten pohled. Pearl se dozví, že matka čeká miminko, další sestru May. Pearl jí sepíše jejich příběh do prázdné knihy, kterou dostala od paní Wilberforcové a měla sloužit jako deník.

Citace: "Tak řeknu Harleymu, a on si to s nima vyřídí. Velkej je dost."
"Harley by si to nevyřídil ani se záhonem salátu," řekla Jodie.

Pokud se ti někdo bude posmívat nebo ti ubližovat nebo tě strašit, až budeš chodit do školy, udělám z něj mastný flek, to ti slibuju. Ale nikdy nebudu tak skvělá starší sestra, jako byla Jodie. Je i tvoje sestra, May, a vždycky bude. Proč, to pochopíš, až budeš dost stará na to, aby sis mohla přečíst tuhle knížku. Nikdy nezapomeneme na naši starší sestru Jodie.


Moje hodnocení: Chvílemi jsem se zasmála, konec byl ale velmi smutný. Bylo to napsané velmi hezky, autorka to měla promyšlené... 8/10

Školní krásky a dávný lásky

8. ledna 2014 v 15:54 | ČteníkLen |  Ostatní

Školní krásky a dávný lásky

Autor: Cathy Hopkinsová

Počet stran: 158

Děj: Lia má všechno co si může přát, její rodina je bohatá, má kamarády a přesto se z ní nestala nafoukaná slepice. Snaží se být jako ostatní. Na Valentýna ale přesto nedostane žádné psaníčko, až na to jedno, co najde ležet na posteli. Netuší od koho může být.
Na školní party potkají Lia s přáteli na záchodcích školní "krásku" Kaylie a její Klony. Ta se jim svěří s plánem, že Jonno bude její. Ten se k ní ale nijak nemá, místo toho jde za Liou, se kterou poté začne chodit.
Od té doby je Kaylie pořádně vytočená a snaží se udělat Lie ze života peklo všemožným způsobem. Na "živu" jí drží jen její kamarádi. Lia se chce stát neviditelnou ale Kaylie ji nenechá na pokoji.
Nakonec se ale rozhodne Kaylie postavit, protože ví, že není sama. A podaří se jí to, už je to zase stará dobrá Lia. Místo Jonna začne chodit s klukem z jejich party Squidgem, jelikož jim to s Jonnem neklapalo.

Moje hodnocení: Doporučila bych jí spíše mladším dívkám, je to ten typ knihy "dívčí válka kvůli klukovi". Nicméně četla se mi hodně rychle, možná až moc... 6/10 bodů.

Ledová pustina

5. ledna 2014 v 12:22 | ČteníkLen |  Edice - Válka čarodějek

Ledová pustina

Autor: Maite Carranzová

Počet stran: 405

Edice, díl: Válka čarodějek, díl 2.

Vysvětlivky: Od(iš) se bála smrti, takže sebrala tajemství jak být nesmrtelnou - vysávají krev nemluňatům a mladým dívkám.
Selene si celou dobu myslí, že Gunnar neví o tom, že je čarodějka.
Cesta Om - cesta do světa mrtvých, žádná Omar jí ještě nikdy neprošla.

Děj: Den před odjezdem do místa o kterém ví jen Selene, chce Anaid narozeninový večírek, na který přijede i Clodie se svou matkou. Clodie hodlá dát Anaid dohromady s Rocem, synem Eleny. Selene i Valerie, Karen a Elen hrají, že se nic neděje, ale všechny cítí v okolí přítomnost něčeho špatného.
Před narozeninovou party začne Selene vyprávět Anaid o své minulosti; všechno začalo na jednom večírku. Selene chtěla být normální smrtelnicí a tak ji její matka Demeter dovolila, aby alespoň studovala novinařinu a bydlela na pokoji s ostatními dívkami. Tenkrát Selene uspořádala maškarní večírek a když na pokoj přišla Demeter, kvůli jedné jejich hádce, viděla Selenin kostým. Kostým kruté Odiš z Byblu, Baalat, která vyžadovala lidské oběti, mátla mužům hlavy a brala je jejich manželkám, vyvolávala hlad, spalovala rostliny a přinášela smrt. Selene si ten kostým vybrala, protože v tu legendu nevěřila. Demeter jí ten kostým sebrala, ale Selene si udělala nový. Na večírku se seznámila s Gunnarem, milencem její nejlepší kamarádky Meritxell. Oba se do sebe zamilovali a i přesto, že to bylo bláznovství Gunnar se se Selene miloval, poslední jeho námitky zaplašila Selene kouzlem. A tehdy pochopila, že měla Demeter pravdu. Bohyně Baalat ji "pohltila". Selene se rozhodla, že to s Gunnarem ukončí dřív než bude pozdě, ale nedokázala to udělat. To byl začátek Selenina vyprávění...
Na Anaidině oslavě se Anaid s Rocem skoro políbí, vytrhne je z toho však Selenin naléhavý hlas. Někdo se pokusil ukrást žezlo moci. Odjezd už se nedá odložit, místo opouští matka s dcerou okamžitě.
Selene v příběhu pokračovala: Demeter jí ještě téhož dne, co se s Gunnarem chtěla rozejít, naléhavě zavolala. Rozkaz se nedal neuposlechnout, Demeter byla velkou matkou západních kmenů. Řekne jí, že v tu noc, co byla na večírku Odiš zaútočili, protože využili nepřítomnosti Omar o svátku Imbolc. Zmocnili se desítek nemluvňat a mladých dívek. Demeter chtěla po Selene, aby udělala reportáž o jednom z útoků. Dva druhy reportáže, jednu pro ostatní Omar, aby se nešířilo tolik strachu a jednu pro velkou "radu", která bude znát všechny podrobnosti. Demeter ji vyslala do nehostinného Urtu za ženou jménem Elena (tak se seznámili, potom tam potkala i Karen), která byla jedna z matek zavražděných dětí. Útok Odiš měl jen jediného svědka, tenkrát ročního Roca. Pomocí něj Selene odhalí hada, který se schovával v troubě. Před tím než ho zabili, za sebou nechal krvavou stopu a v ní nápis: Baalat. Čímž Selene došla k závěru, že Baalat nezmizela. Selene se začala přehrabovat v knihách a dočetla se, že bohyně nebyla dokonale zničená a díky nekromantickým schopnostem se může vrátit do světa živých, v podobě zvířete, dítěte nebo nebožtíka. Její moc se bude zvyšovat vlivem všech, kdo na ni budou myslet nebo do ní promítnou své touhy či pouze vysloví její jméno.
Selene v tu chvíli bylo jasné, že ona dodala život jejímu tělu. Když se Selene vrátila z Urtu, vydala se za Gunnarem. Ten jí poví, že Meritxell je těhotná a že cítí povinnost s ní zůstat. Selene tomu nemůže uvěřit. Mezitím Meritxell není moc dobře, je bledá, zvrací a je to s ní špatné.
Demeter si Selene zavolá před soud velkých matek. U soudu se seznámí s Valerií, která tam zastupuje svoji matku. Není pochyb, že ten kdo zaútočil v noci o svátku Imbolc, byla Baalat. Zároveň Selene dojde, že ji tam matka pozvala proto, aby ji soudili, že se převlékla do Baalat a tím ji dala tělo. Všechno se v ní vzepře, protože jí plně dostihnou ty myšlenky. Její matka jí celý život nalinkovala, pořád jí hlídá, na každém kroku. Trest pro Selene byl chránit je všechny proti dalším útokům Baalat nabytím nových znalostí. Když se Selene vrátí za Meritxell konečně Selene dojde, že se Meritxell chytá utéct s Gunnarem, zjistí, že Meritxell na něj použila přivlastňovací kouzlo a proto nechtěl být se Selene a navíc ještě odhalí, že se Meritxell schází s Demeter. Selene je všechno jasné, je to také čarodějka a ne obyčejná smrtelnice, i Carla, druhá spolubydlící není normální člověk. Selene zase byla na každém kroku hlídaná!
Když se Meritxell vrátí do pokoje ze schůzky s Demeter, Selene je už připravená odejít. Meritxell moc dobře od začátku věděla, že Gunnarovou milenkou je Selene, řekl jí to on sám. Strhne se mezi nimi opravdová hádka a Meritxell má chuť na Selene zaútočit. Nakonec to neudělá, ale když Selene odchází, má Meritxell v ruce její atame - nůž. Selene má pocit, že si s ní všichni jen zahrávají. Selene odejde ke Gunnarovi domů. Několik dní o sobě nedává vědět až jednou musí reagovat na volání Demeter. Ta jí oznámí, že Meritxell našli mrtvou se Seleniným atame v srdci. Takže Selene je hlavní podezdřelá. Nikdo moc jí nevěří a Demeter chce aby předstoupila před soud. To Selene ale nehodlá udělat, protože je jí jasné, že by ji usvědčili i z něčeho, co neudělala. Takže s Gunnarem utečou...
Anaid, která se se svou matkou ubytuje v hotelu, využije toho, že Selene je unavená a napíše Rocovi na jeho e-mail (nikdo se nesmí dozvědět kde jsou). Ten jí odepíše a Anaid je štěstím bez sebe. Druhý den ráno si ale Roc změní adresu a říká jí, že ji najednou chce opustit. Tomu Anaid nerozumí.
Selene pokračuje: Selene doufala, že je nikdo nenajde. Zahodí svou hůlku i ochranný štít. Najednou je zranitelná. Dostane od Demeter dopis a je jí jasné, že už ji zase našla. S Gunnarem tedy utíkají jinam. Jednu noc stráví na prokleté hoře Domen, Selene si z té noci nic nepamatuje a neuvědomila si, že tu horu zná. Je na ní svržená kletba, která proklíná všechny milence co společně na horu vkročí, aby je stihlo neštěstí, jaké postihlo Bridget a jednoho kapitána - zemřeli na hranici.
Na cestě Selene chytne věštkyně Omar. Řekne jí, ať jde před soud, že jí hledá klan Vlčice a že ji pronásleduje Baalat. S Gunnarem tudíž opět prchají do neznáma, Selene se jim nehodlá podřídit a myslí, že to s Baalat je jen postrašení.
Jediná možná cesta úniku je rybářskou lodí, směr Island. Na lodi se Selene seznámí s Kristianem Mo, kterému zemřela žena. Po tom, co rybáři zabíjejí velryby minke a Selene ten nářek nemůže vydržet, Kristian Mo ji vypráví, že jeho žena byla podobná. Také je slyšela. Kristian Mo Selene také řekne, že štípance, které má na rukou nejsou od komárů. Selene to pomalu dochází, je to od Baalat. Pokaždé když spí, na ni Baalat zaútočí. Snaží se tedy spát co nejméně, nebo s někým. Někdy se k ní připojí Meritxellin křeček Lola.
Když se strhne bouřka Lola najednou utíká na palubu a vyleze na stěžeň, nebýt Kristiana Mo, který na stěžeň vylezl místo Selene, byla by mrtvá. Opět Odiš, neustále se ji snažili připravit o život a odnesl to Kristian.
Anaid se Selene pokračují v jejich cestě. Anaid se do rukou dostanou rubínové náušnice, které jí prý posílá nějaký kluk. Před Selene to zatají.
Příběh pokračuje: Jakmile Selene s Gunnarem dorazí na Island, chce si Selene uříznout hůlku. Jenže nikde není jediný les. Jediná Selenina naděje je tedy Hólmfrídur, jedna z Omar. Nakonec se tam dostanou, ale Hólmfrídur musí dát Gunnarovi uspávací prostředek, jinak by jim byl přítěží. Se Selene to vypadá špatně a opět jí dojde, že Demeter ji na každém kroku sledovala. Hólmfrídur Selene řekne, že v "případu Meritxell" zjistili nové věci. Prý byla Meritxell v moci Baalat. Takže Meritxell už byla mrtvá a do jejího těla vstoupila Baalat. Pohled ostatních na Selene se ale nezměnil, stejně si myslí, že ji probodla.
Hólmfrídur přijde na to, že je Selene těhotná. Ale někdo ji neustále vysává krev a proto je tak slabá. Myslí, že je to Baalat, ale je to divné. Protože teď jsou na území Ledové královny, kam se Baalat neodvážila. Ledaže by s nimi Baalat cestovala celou dobu. Najednou ze Selene Hólmfrídur ucítí něco z Odiš. Selene musí utéct i s Gunnarem nebo je připraví o život. Selene si ještě předtím uřízne z jednoho stromku hůlku.
Na útěku Selene konečně přijde na to, jak ji Baalat vysávala krev. Převtělila se do Loly, takže ji Selene musela zničit kouzelnými schopnostmi. Tudíž i Gunnarovi musela říct, že je čarodějka. Ale on to věděl, už dlouho, od Meritxell. Ve stejné chvíli Selene dojde, že Meritxell se probodla sama, protože cítila, že už ji Baalat ovládá a chtěla se zničit.
Gunnar vezme Selene na jejich statek v příšerném stavu. Selene tam najde poklad a zjistí, že dokáže komunikovat s duchy. Také ji tam opět málem zabije Baalat.
Gunnar se dozví, že je Selene těhotná a dál utíkají. Původně ji nechce vzít s sebou, ale na Selenino naléhání nakonec jedou dál. Chytne je čarodějka z klanu tulenic, přednese Selene věštbu. Řekne Selene, že Diana, její dcera, bude vyvolenou z proroctví, že Královna temnot (Baalat) bude chtít Selenino tělo a Královna ledu její duši. Selene dojde, proč z ní Hólmfrídur cítila Odiš. V její krvi je Baalat, Selene už je vše jasné. Baalat přísahala, že počne vyvolenou - proto se snaží zmocnit jejího těla. Věštkyně Selene také zdůrazní, že podstoupí Cestu Om.
Selene zjištění otřesou, ale je odhodlaná jít dál. Gunnar je neklidný, na stopě jim je lední medvěd. Několikrát se ocitnou v hrozném nebezpečí.
Když konečně dorazí na místo, kde leží odlehlá chatka, Selene je těžce nemocná. Jednou, když si Gunnar myslí, že Selene spí, objeví se tam nějaký člověk, tedy lépe řečeno duch. Gunnar s ním mluví o tom, že Dianu musí dovézt své matce. Selene dojde, že jeho matka je Ledová královna, jedna z Odiš. Zmocní se jí panika, Gunnar je nesmrtelný čaroděj. Selene musí vymyslet plán a zmizet dřív, než se Ledová královna zmocní Diany.
Selene sice najde svoji Gunnarem schovanou hůlku, atame i safírový prsten, který ukradla z pokladu Gunnarovy matky ale Gunnar ji plány stále ztěžuje. Pomocí prstenu si Selene dokáže přivolat kdykoli duchy na pomoc a zjistí, že lední medvědice, je velká matka klanu medvědic a chce jí pomoct. Nakonec se Selene podaří uprchnout od Gunnara, ale musí se vydat do spárů Ledové královny, už se svou narozenou dcerou. Selene zjistí, že je celou dobu chránila před Baalat, ale začíná slábnout. Jediná možnost je projít Cestou Om a požádat duchy o Baalatino uvěznění. Selene tedy cestou projde a přežije. Ještě než odejde ale Baalat pronese proroctví, které se nedá vzít zpět. Na požádání od samotné vyvolené se Baalat vrátí, v patnácti letech.
Když se Selene vrátí za Ledovou královnou, jiným jménem Cristine, najde tam s ní i Demeter. Svádějí boj. Selene si vzpomene na slova věštkyně a musí stát na straně Demeter.
Spolu s Demeter malé Dianě obarví vlasy na černo a jméno obrátí - Diana x Anaid.
Anaid nemůže konci příběhu uvěřit, má v sobě krev Omar i Odiš a Cristine Olafová je její babička. Selene Anaid vysvětlí, proč je tak důležité, že se schovávali a s nikým nemluvili. Jenže už je pozdě... Anaid Baalat přivolala, když si psala s "Rocem".
Na konci někdo přijde k jejich karavanu, je to Gunnar, Anaidin otec.

Moje hodnocení: Ze začátku se mi docela pletlo, jestli příběh vypráví Anaid nebo Selene, ale pak jsem si celkem zvykla. Děj byl poutavý a plný překvapení... 9/10 bodů.

Dívčí parta

3. ledna 2014 v 14:35 | ČteníkLen |  Edice - Dívčí parta

Dívčí parta

Autor: Lisi Harrison

Edice, díl: Dívčí parta, 1.

Počet stran: 206

Poznámka: Jména se vyslovují jako Dylen, Kristen, A(E)lyša, Mesí, Klér, Lejn, Kris a Fón.

Děj: Dylan, Kristen, Alicia a Massie, tvoří nerozlučnou čtyřku. Všechny jsou bohaté, krásné a rozmazlené.
Příběh začíná, když se k Massie domů přistěhuje dávný přítel otce se svou rodinou. Mezi nimi je i milá Claire a její mladší bratr Todd. Lyonsovi nejsou moc bohatí a potřebují se někde ubytovat, než budou schopni si koupit vlastní dům.
Od prvního okamžiku je Massie na Claire hnusná, shazuje ji při každé příležitosti a ze srdce jí nenávidí. Svým kamarádkám jasně zdůrazní, že se s ní nesmí bavit.
Claire ale stejně tak moc touží dostat se do jejich party, jako všichni ostatní na škole. Ale když jí dívky dělají čím dál horší naschvály, přestane se snažit. Místo toho se skamarádí s Layne Abeleyovou.
Mezitím se i Massie na vyjížďce se svým koněm seznámí s pohledným Chrisem Abeleym. Je rozhodnutá ho získat a dělá pro to všechno. Jidny jimi opovrhovanou Layne začne mít "ráda" a snaží se od ní získat informace.
Claire je zoufalá, protože jí Massie sebrala jedinou kamarádku. Vymyslí plán. V dobu co jde Massie vyvenčit svého psa, usedne za Masiin počítač a chatuje si s Massiinými kamarádkami. Jejím jménem je urazí, od Kristen se dozví, že jsou její rodiče chudí, Dylan řekne, že je tlustá a všemožně se snaží jim přátelství překazit.
Na nějakou dobu se jí to povede a dívky Claire vymění za Massie. Když ale přijdou na to, co Claire provedla chovají se k ní ještě hůř.
Na benefiční aukci ukáže Claire Massie Chrisovu přítelkyni Fawn a Massie to pěkně vytočí. Takže je zadaný.
Díky trapným opilým rodičům se ale nakonec Claire s Massie docela spřátelí. Ale kdo ví, jak to v pondělí ve škole?

Moje hodnocení: Díky tomu, že jsem viděla film, jsem také věděla, jak příběh dopadne. I přes malé odlišnosti byl děj stejný, takže jsem se připravila o překvapení. Nicméně kniha se mi četla dobře, byla rychlá a jednoduchá... 8/10 bodů.