*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Listopad 2013

Skrytá

9. listopadu 2013 v 14:10 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Skrytá

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 316

Edice, díl: Škola noci, 10

Vysvětlivky:
Pravý zrak
- Po staletí se neobjevilo mládě, které by jej mělo. Jedná se o to, že dotyčný vidí jakési barvy tzv. auru kolem ostatních. Na základě toho dokáže posoudit jeho stranu (Temnota x Světlo).
Vidoucí kámen - věc, která umožňuje Zoey vidět prastarou magii uvnitř lidí, zvířat i věcí.

Citace z knihy: Stark: "Netrap se," řekl tiše. "Ať se děje, co se děje, máme lásku. Lásku napořád."

Děj: Poté, co do Tulské Školy noci nastoupil jako člověk Travis, Lenobii se vrací vzpomínky na dospívání. Nechce si už po druhé něco začínat s člověkem, ale neuvěřitelně jí to k němu táhne.
Neferet ve škole neúmyslně založí požár, avšak nijak jí to nevadí, spíše těší. Nikomu se naštěstí nic nestane, ale Travis je ošklivě popálený. Místo toho ale Thanatos se studenty objeví obětinu Bílému Býkovi, kočičího přítele mrtvého Draka Landkforda a Anastasiinu kočku. Neferet je definitivně zavrhnuta radou.
Zoey a její kruh se po rituálu vrací do školy, kde všem řeknou, co se stalo Drakovi. Zo trápí ještě něco jiného, pořád jí nedá spát co je vlastně Aurox, nějak se jí do mysli vkrádá také Heath. Ale nechce na to myslet.
Samotného Auroxe objeví Sylvia Redbirdová na své farmě, věří, že jí nic neudělá a pochopí ho. On se jí vyzpovídá, mrzí ho, že se nedokázal ovládnout a neprobudit zvíře v sobě. U babičky Redbirdové nalezne klid a důvěru.
Afrodita je hnusná na Shaylin, ale jestli mají porazit Temnotu, musí spolupracovat. Shaylinin Pravý zrak a Afroditiny vize jsou spolu spojené něčím víc. Zoey pěkně vytáčí, že spolu nedokážou normálně mluvit.
Neferet uspořádala tiskovou konferenci s lidmi, chce zabít Afroditiného tátu - starostu. Ale nepovede se jí to. Jako odezvu na tuto tiskovou konferenci uspořádají i Thanatos s kruhem jakési posezení s novináři, ve kterém chtějí dokázat, že Neferet je jen nevděčná vyhozená zaměstnankyně.
Zoey se konečně svěří ostatním s tím svým problémem Aurox/Heath. Ostatní ji radí, aby se na něj podívala znovu, jestli se jí to nezdálo.
Erin se mění, Shaylin potvrzuje, že její barvy tmavnou. Naopak z červené Nicol se vytrácejí tmavé barvy, je čím dál světlejší.
Ve škole se staví hranice pro Draka Landkforda, na té proběhne to "posezení" s novináři. Thanatos jde hlavně o to, vyvrátit řeči Neferet o tom, že červení upíři jsou strašně zlí. Neferet touží po chaosu aby z něj vystoupila a chopila se vlády.
Když Shaunee uvidí Erin s Dallasem už nepochybuje, že sedala na opačnou stranu. Jednou večer, po zkušenosti s vidoucím kamenem se Zoey sesype, zdá se jí, že jí honily nějaké obludy, které vylezly z prastarého stromu. Hned nato ale začne kámen pálit, když je poblíž Lenobie. Na radu Thanatos se Zoey podívá na Lenobii s Travisem a spatří v něm někoho mladého. Když to řekne Lenobii, ta je štěstím bez sebe. Její Martin, který zemřel při požáru (viz Lenobiin slib) se vrátil, přesně jak slíbil...
U Sylvie Redbirdové se zjeví Neferet, babička se stihne připravit na její příchod ale tomu, aby ji zajmula už zabránit nemůže. Neferet si ji odnese do svého sídla. Když se Aurox k babičce vrátí a ona tam není, pochopí. Musí okamžitě za Zoey. Ze začátku ho všichni chtějí zabít, když ale přijdou na to co se stalo a ověří si to, začnou plánovat. Pošlou Kalonu, aby ji odtamtud odvedl.
Erik to zkouší na Shaylin ale ta se nenechá oblbnout, jelikož vidí jeho barvy. Kalona v záchraně selže, vlákna temnoty ho neposlechnou, je jasné, že si definitivně zvolil Světlo a u Neferet se mu rozsvítilo. Konečně pochopil, že nikdo nedokáže nahradit jeho prázdné místo v srdci, co tam zanechala Nyx.
Zoey je zoufalá, musí vymyslet něco lepšího a jejich poslední záchrana je Aurox. Nyx k Zoey promluví a té je jasné, že nesmí brečet ale jednat. Vymyslí plán.
Kolem Neferetina sídla vytvoří kruh, který dá sílu Auroxovi se neproměnit. Neferet ale ucítí jeho moc a zvrtne se to. Sylvii se nakonec povede zachránit až tehdy, když dovnitř vtrhne Zoey a její kruh. Ta přečte Kramishino zaklínadlo, které jí dala a pomocí vidoucího kamene připomenou Neferet dětství. Aurox nakonec nabere na rohy Neferet a shodí ji ze střechy společně s ním. Kalona ho ale chytí, Neferet má zlomený vaz ale nikdo nevěří, že je tak úplně konec.
Všichni jsou svědky toho, že v Auroxovi opravdu je Heath.
Tu noc všichni přežijí a povede se jim Sylvii zachránit.
Konec
Prozatím...

Prázdniny u moře

3. listopadu 2013 v 11:23 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Prázdniny u moře

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 102

Díl, edice: 26., Dívky v sedlech

Děj: Do Borovicového údolí přichází nová jezdkyně, Alice Jacksonová. Je to výborná jezdkyně, ale dívkám nejde do hlavy, proč nechce skákat.
Carol odjíždí s otcem na rodinnou oslavu k tetě Joanně, která má dceru Sheilu. Mají poníka, kterého ale Sheila přerostla. Rodiče ji nutí aby ho prodala, protože s ním žádné stuhy nevyhraje. Sheila odmítá.
Stefi s Lisou tajně připraví na jezdeckou stezku padlý strom tak, aby ho Alice viděla až na poslední chvíli a musela skočit. Myslí si, že je to dokonalý způsob jak Alici ukázat, že skákání je super.
Carol mezitím jede se Sheilou na pláž. Málem ale přijdou o život. Carol stáhne do moře protiproud a hrozí, že se utopí. Nakonec ji zachrání Sheila na svém Tulákovi a teta Joanna se se strýcem shodnou, že ho určitě nemohou prodat.
Když je Alice nucená přeskočit padlý kmen na dívky se naštve a je rozhodnutá se do stáje nevrátit. Stefi ani Lisa to nechápou, ale nakonec se jí omluví. Do toho, proč Alice nechce skákat jim nic není, a ona zase začne jezdit.

Klan vlčice

1. listopadu 2013 v 23:22 | ČteníkLen |  Edice - Válka čarodějek

Klan vlčice

Autor: Maite Carranzová

Počet stran: 372

Díl, edice: 1., Válka čarodějek

Vysvětlení "rodokmenu": Pradávná čarodějka matka O, která kdysi vládla nad všemi čarodějnickými kmeny, měla dvě dcery. Om a Od, kterým předala své vědomosti. Om se naučila léčitelským schopnostem, Od rozmlouvat s duchy. Om pak přivedla na svět dceru Omi, Od ale nechtěla zažít porodní bolesti a dceru Om ukradla. O nakonec uznala Omi jako dceru Od, tudíž Odi. Zakrátko měla Om další dceru Omu. Ty dvě malé si spolu hrály a navzájem si předaly vědomosti, co jim daly matky....
Odi porodila Odiš a Oma dcery, kterým se říkalo Omar. Vyvolená má ukončit nekonečnou válku mezi Odiš a Omar a ujmout se žezla.

Děj: Anaid trpí klasickými dívčími problémy, uchází jí ale, co se děje kolem ní, i když je velmi bystrá. Když její matka Selene zmizí bez jediné stopy, je zoufalá. Je tak mimo, že jí málem porazí auto. Z něj vykoukne mladá paní Olafová, na první dojem padne Anaid do oka.
Na pomoc Anaid přijíždí teta Criselda aby se o ní postarala. S čarodějkami z covenu Anaid řeknou, že je jedna z nich. Ta tomu nemůže uvěřit. Řeknou ji o jejím rodu Tsinoulisových, o vyvolené, Selene, která má zachránit svět, o klanu vlčice,...
Gaya, Criselda, Karen i Elena se shodnou, že musí Anaid zasvětit. Všichni si všímají toho, že Anaid je velmi mimořádná dívka.
Coven přijde na to, že Selene unesly Odiš, zlé čarodějky. Proroctví říká, že Anaid je jediná, kdo může Selene pomoci. Proroctví se ale také zmiňuje o možné zradě ze strany Selene, Criselda je nucena jít s Anaid a pokud to bude nutné, Selene zničit, jinak by ovládla svět a stala se Odiš.
Selene se mezitím připojuje na hru mladé Odiš Salmy a snaží se ji namluvit, že se nechala zlákat na Odišina kouzla.
Coven postupně přichází na to, že Selene šla s Odiš dobrovolně. Také přichází na to, že to Selene zabraňovala Anaid aby použila své schopnosti a dávala jí speciálně připravený lék. Selene k tomu ale měla důvod, chtěla Anaid ochránit.
Anaid si stěžuje, že ohledně záchrany matky nikdo nic nedělá a chce jednat sama. Criselda varuje Anaid před paní Olafovou, je to totiž jedna z Odiš. Anaid jí zpočátku nevěří ale potom pochopí. Nicméně, přes noc se vykrade s domu a je odhodlaná odjet a hledat matku. Nakonec jí ale teta Criselda dohoní a jedou spolu za dívčinou známou Valerií a její dcerou Clodií na Sicílii. Clodie je velmi nepřátelská vůči Anaid.
Anaid zasvětí a naučí se proměnu do zvířete, dokonce se učí i létat. Než zachrání Anaid matku, musí nejdříve pomoci Clodii ze spárů Odiš. Málem zemře ale nestane se tak a Clodie se stane Anaidinou spřízněnou duší.
Za pomoci Demeter, zavražděné mocné babičky vlčice, se dostane Anaid do přízračného světa odkud odvede Selene, zjistí, že paní Olafová je s ní spojena mnohem více než by čekala a že vyvolenou není Selene nýbrž Anaid. Salma je zničená a teta Criselda zůstane v přízračném světě.
Od konjukce planet může Anaid začít vládnout...