*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Září 2013

Pomsta a přátelství

29. září 2013 v 19:45 | ČteníkLen |  PennyGirl

Pomsta a přátelství

Autor: Diane Karlstrom

Počet stran: 167

Děj: Dvanáctiletou Monu a její nejlepší kamarádku Lisu na dva týdny vyloučili z jezdeckého klubu, protože se nehezky zachovali k osamnělé Petře. Mona věděla, že je to špatné ale nedokázala Lise odporovat. Pro Monu je to tragédie, zvláště pak, když se nemůžou účastnit závodů. Lisa se chce majitelce Karin pomstít a vymýšlí lest. Mona si najednou není jistá, jestli by se Petře neměli raději omluvit. Mona to nakonec udělá a s Petrou se skamarádí. Ta jí pomůže dostat se tajně do stáje a projet se na poníkovi Sandym. Takto to chodí několik dnů a Lisa nic netuší. Mona ví moc dobře, že by se naštvala kdyby to zjistila a snažila se jí nějak ublížit.
Mona se dokonce objetuje a vkročí do stáje, přestože to má zakázané, protože Petře je něco vážného. Ukáže se, že je to zánět slepého střeva. Musí na operaci do nemocnice, kde několik dní leží.
Na Moniny třinácté narozeniny se Mona domluví s Petrou, aby přišla k nim domů. Jenomže se tam objeví Lisa a zjistí, co Mona dělala. Ta najednou ztratí obě kamarádky.
Až do závodů se s tím Mona nějak vyrovnává ale potom za ní Lisa přijde a dá ji ještě jednu šanci, pokud dá Mona Petře do pití projímadlo. Mona je ale rozhodnutá zmařit Lisin plán a odmítne to udělat. Jenomže Lisa to naplánuje tak, aby to bylo na Monu. Nakonec se Moně ale podaří objasnit celou situaci a s Petrou jsou zase kamarádky. Lisa dostane doživotní zákaz vstupu do stáje.

Akta usoužené puberťačky

25. září 2013 v 16:08 | ČteníkLen |  Ros Asquithová

Akta usoužené puberťačky

Autor: Ros Asquithová

Počet stran: 253

Děj: Seznamujeme se s životem Scarlett(Letty - El) Chubbové, která se rozhodla vést si deník. Má mladšího bratra Bendžího, který se bojí podlahy, otce, který se snaží vydat román a matku, která touží být umělkyní. Sama Letty se snaží zapomenout na Adama Stonea a stát se režisérkou.
Jednou vidí ve škole super kluka ale neví kdo to je, víckrát ho nezahlédne. Začne chodit na filmařský kurz. Snaží se objasnit Adamovi, který utekl za prací, že to s Danielem byla jen nehoda.
Pro svůj projekt na filmařském kurzu se v metru snaží vyfotografovat co nejlepší objekty. Moc jí to nejde, nenaskytne se vhodná příležitost.
Kamarádka zanechala Letty kontakt na Basila, přítele Adama. Letty se mu snaží dovolat ale marně, chce aby jí dal na Adama nějaký kontakt. Nakonec se mu ale přece jen dovolá a Basil oznámí, že Adam na pár dní přijede.
Lettyin filmový projekt se dostane mezi šest nejlepších, je nadšená. Hlavně z fotky dvou nešťastných dětí, spících na ulici.
Letty má strach, její otec dostává skoro každý den růžové obálky. Nikdy je ale nestihne přečíst.
Když Adam konečně přijede, tak i se svou přítelkyní. Letty z "mejdanu" uteče. A celé týdny se trápí. Nakonec se ale Adam s tou holkou rozejdou a on dostane výpověď, vrací se zpátky domů. Letty si s ním všechno vyjasní a zdá se, že by spolu zase mohli chodit.
Letty vyhraje 2000 liber za nejlepší film, nakonec je to ale podfuk. Ukáže se, že nebohé děti jsou jen Bendžího kamarádi zavalení v něčem špinavém u nich doma. Když Adam přijde a na Letty se naštve, korunu tomu dodá to, že za ní přijdou dva další kluci, sice s dobrým úmyslem ale přece. U Adama skončila, místo toho se dá ale dohromady s Basilem, který jak se ukáže, je ten super kluk, co se objevil u školy.
S růžovými obálkami pro otce se vše vysvětlí, pracoval na projektu a potřeboval materiál.

Patnáctka v Tom!

19. září 2013 v 16:59 | ČteníkLen |  Ros Asquithová

Patnáctka v Tom!

Autor: Ros Asquithová

Počet stran: 287

Poznámka: Pro čtenářky od 12 let.

Děj: Patnáctiletá Amaryllis Bakerová, které všichni říkají Amy, se potýká s úplně běžnými problémy dospívající dívky. Má dvě mladší sestry-dvojčata, kterým říká Jitrničky. Amy má nejlepší kamarádku Lottie se kterou vystupuje jako zpěvačka v jejich kapele Black Hole, společně se Šílenou Alicí a Debbie.
Díky problémům, které nastanou, když se rozhodne krýt spolužačku Tracey, nemůže na Valentýna ven zpívat se svou kapelou na večírku. Nakonec se jí ale povede utéct, musí s sebou však vzít Jitrničky. S kapelou mají úspěch a Amy se setkává s Tomem do kterého je zamilovaná, začnou spolu chodit. Pak jí ale Tom řekne, že jeho rodiče spolu s ním musí odjet na dva roky do Japonska. Amy se zhroutí svět a než Tom odjede chtějí alespoň spolu To. Amy ví, že se jí nemůže nic stát, protože mají několikanásobnou ochranu.
Po Tomově odjezdu je Amy několik dní úplně zhroucená, nakonec jí ale kamarádky vytáhnou na večírek, kde se opije na mol. Zvrhne se to a Stanley se s ní líbá. Amy se modlí aby k ničemu nedošlo, je na něj naštvaná, protože to nechtěla. Sama se ale nedokázala bránit.
Amy nějak tloustne a Lottie se to nelíbí, Amy už také ne. Lottie jí donutí zajít si do lékárny pro těhotenský test. Amy dlouho čeká, nechce se jí. Když to ale dlouho nedostane odhodlá se. Je pozitivní. Amy je celá bez sebe a neví co má dělat, musí to říct mamce a pak i tátovi. Nejprve to řekne mámě, ta je s tím tak nějak smířená a jdou spolu na ultrazvuk. Dozvídají se, že jsou to dvojčata. Amy se rozhoduje jít na potrat a když tam konečně dojdou zjistí, že je hodně pozdě. Tak si je nakonec nechá. Amy se nenávidí za to, a nedokáže si připustit, že to se Stanleym opravdu udělala. Zradila Toma!
Amy jednou najde doma sousedku od vedle, už delší dobu jí je to podezřelé a když je oblečená jen na půl dojde jí to. Její otec zmizí a prosí aby to prozatím mámě neříkala, Amy mlčí, ale nechce.
Amy musí do nemocnice, protože se jí zvýšil tlak. Stále nemůže pochopit jak to, že to se Stanleym zašlo tak daleko. Když jí Stanley zavolá a vše ji osvětlí je neuvěřitelně šťastná. Nakonec to musí být Tomovo. Ten jí volá, řekne, že ochrana se porušila ale, že si myslel, že kdyby se něco stalo za volala by mu.
Amy nakonec porodí holčičku a chlapečka a je odhodlaná je vychovat, Tom se vrací zpátky.

Lenobiin slib

16. září 2013 v 21:59 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Lenobiin slib

Novela k sérii Škola noci.

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 132

Děj: Lenobia Whitehallová, nemanželské dítě ale dcera francouzského barona musí odjet, pokud chce lepší život. Za pomoci své matky se stane zesnulou Cecile Marson de La Tour d´Auvergne, legitimní dcerou barona bouillonského, o jejíž smrti ví jen služebnictvo v zámku. Kočár ji dopraví k lodi, kde společně s dalšími urozenými dívkami jedou do New Orleansu provdat se za urozené muže. Na loď s nimi ale nastupuje i nečestný biskup évreuxský Charles de Beaumont, o kterém Lenobie ví, že kdyby ji poznal bylo by zle. Celé dny se před ním skrývá, moc dobře však tuší, že by ji nejradši znásilnil, nebo upálil, stejně jako těch několik dívek před ní, pokud by o ni věděl.
Při jedné ranní procházce, když se chce ukrýt před biskupem zabloudí na dámám zapovězené místo. Potká tam mulata Martina, který se jí moc zalíbí. Jsou tam navíc i její milovaní koně. Později zjistí, že Martina miluje.
Když nešťastnou náhodou biskup zjistí, že Lenobie není Cecile, sama přizná pravdu. Sestra Marie Madeleine ji i potom ochrání, když se dozvídá, co je biskup zač. Chce aby se stranila před jeho přítomností.
Martin Lenobii přizná, že ji také miluje, jenomže se bojí názoru ostatních lidí. Lenobie s ním chce zůstat. Druhý den ráno je sestra Marie upálená, vypadá to jako nešťastná náhoda ale Lenobie s Martinem ví, že to tak není. Biskup odstraňuje své překážky z cesty. Když se za Lenobií pokusí dostat do stáje, ochrání ji Martin kouzlem, jímž se Lenobii zaváže svou krví. Slíbí si, že budou svoji.
Biskup pořád čeká na vhodnou příležitost, nastane, když dorazí do New Orleans. Lenobie již není chráněná a cestou do kláštera zaostává. Není ji dobře a hodně kašle. Na to se objeví stopařka Školy noci Medusa, která Lenobii označí.
Biskup zaútočí, nechce Lenobii přenechávat někomu jinému. Martina upálí, ale dřív než zemře stačí ještě biskupovi vrátit jeho činy, ten uhoří svým plamenem.
Lenobia je zdrcená ale musí odjet na Školu noci. Přísahá, že bude navždy Martinovi věrná.

Předurčená

8. září 2013 v 14:04 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Předurčená

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 368

Edice, díl: Škola noci, 9.

Děj: Po zjevení bohyně Nyx ve Škole noci může Zoey se svými přáteli studovat opět zde. Vezmou s sebou i Refaima, kterého však nechce skoro nikdo z tamnějších studentů a některých profesorů přijmout. Jelikož mají červená mláďata Stevie Rae jiné potřeby, schválí rada, že přes den mohou být v podzemí ve skladišti. .
Kalona najde pár svých synů a přikáže druhému z jeho nejlepších, hned po Refaimovi, Nisrocovi aby Refaima sledoval a vyřídil mu vzkaz, že se pořád může vrátit. Kalona také touží zničit Neferet za to, že ho věznila a donutila jít na onen svět.
Refaima navštíví Nisroc a jeho dva bratři ve Škole noci. Refaim dále trvá na svém rozhodnutí se zasvětit bohyni. Když se spolu vybavují všimne si jich Drak, chce Nisroca a ostatní zabít. Dříve to ale stihne na Neferetin příkaz Aurox, kterého Zoey vidí, společně s Refaimem, přeměnit se v bílého býka, ale jen na chvíli. Nisroc a ještě jeden z krakounů se stihnou zachránit. Vidoucí kámen Zoey prozrazuje, že Aurox rozhodně není darem od Nykty a je v něm velmi stará magie.
Erik Knight jako nový Stopař Školy noci v Tulse označí slepou Shaylin. Jenomže ne normálním, modrým znakem, nýbrž červeným. Rázem zase opět vidí a nejen obyčejné věci. Vidí barvy kolem lidí, které o nich prozrazují pravdivé věci. Erik se musí poradit se Stevie Rae a Zoey.
Zoey tuší, že se mezi ní a Starkem děje něco zvláštního. Nedokáže ale určit co, jejich vztah je najednou jiný.
Neferet chce ve škole zřejmě způsobit chaos, najme obyčejné lidi aby u nich pracovali. Zoey a její přívrženci ale moc dobře ví, že lidi nesnáší. Lenobie přijme k práci prvního, Travise Fostera s jeho persheronskou klisnou Bonnie.
Zoey navštíví ve škole babička a je jasné, že Zoeyina matka je opravdu mrtvá. Zoey chce být chvíli sama ale najde ji Aurox. Sám sebe nepoznává, chce Zoey najednou utěšit a podává jí papírový kapesník, o němž ví, že ho Zoey nikdy nemá u sebe. Pak odchází.
Erik seznámí Shaylin s ostatními, dozví se o ní i Neferet. Damien tuší, že má dar Pravý Zrak, ale nic moc o tom nikdo z nich neví. Později zjistí, že je to něco, co umožňuje vidět pravdu o lidech. Shaylin tvrdí o Neferet, že má kolem sebe barvu jako oči mrtvých ryb, a je to jediná kterou má - což není dobré.
Školu noci navštíví Kalona a volá Refaima, ten s sebou vezme Zoey. Kalona navrhuje příměří a s tím mohou jen souhlasit. Zoey mu ale nevěří ve věci, že opovrhuje Neferet a je její nepřítel. Nicméně zmíní, že Neferetin nový choť je Bílý býk, Kalona také řekne, že jediný způsob jak ji porazit je přes něj. Zoey to potom řekne ostatním, jediný kdo tak trochu stojí na Kalonově straně je Shaunee. On sám jim řekne, že není na straně dobra ale ani se výslovně nesnaží být zlý. Jen se chce pomstít Neferet.
Neferet na školu povolá zlá červená mláďata, mají způsobit chaos. Všichni - přátelé či nepřátelé - se budou učit společně. Samozřejmě to působí nepříjemnosti, Dallas se chce pokaždé s Refaimem prát nebo ho zabít. A přesně to Neferet těší, i když se tomu na oko snaží zabránit. Pokusí se také zabít Zoey ale Aurox, který neví odkud pochází a co vlastně je, jí zachrání.
Ve škole se také objeví Thanatos, jedna z členek vyšší upírské rady. Když si s ní Zoey promluví, zjistí, že je tady aby našla opravdový důkaz, že Neferet sešla z cesty bohyně, předložila ho radě a pak společně Neferet zničily. Zoey dá Thanatos slovo, že to zatím nikomu neřekne.
Afrodita má vizi, je při ní zabit Refaim. Jsou na farmě Zoeyiny babičky a se svým kruhem dělají očistný rituál. Přítomen je nejspíš Aurox a Drak.
Když jede Zoey a její přátelé na očistný a odhalovací rituál, Draka s sebou nechtějí. Bojí se, že by se mohla vyplnit vize a Drak by zabil Refaima. Všechno se nějak sejde dohromady, Aurox nechce splnit slib Neferet a zkazit rituál. Když ho k tomu ale donutí bílý býk tak musí. Aurox se promění a zaútočí na Refaima, v tu chvíli vyběhne Drak, který ho ochrání. Zoey musí dokončit kruh aby všichni zjistili jak její matka zemřela, jsou svědky Neferetiného činu.
Aurox zasáhne Refaima a Stevie Rae mu chce pomoci, jenomže nemůže. Smrt je drží dohromady, když se Drak obětuje a zemře ránou Auroxe, Stevie Rae opouští kruh a chystá se Refaima chránit. Zoey se podívá přes svůj vidoucí kámen a zjistí, že Aurox má v sobě Heatha, neví jak to ostatním vysvětlit ale Auroxe zažene.
Refaimovi není pomoci, když však přijde Kalona odprosí Nyx aby Refaim nemusel platit za jeho chyby. Pak Nyx vrátí Refaimovi život a Kalona se stává novým ochráncem nové velekněžky Školy noci Thanatos.
Neferet bude sesazena za své činy z pozice velekněžky.