*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Červen 2013

Zlodějka lásky

25. června 2013 v 15:13 | ČteníkLen |  Ostatní

Zlodějka lásky

Autor: Věra Řeháčková

Počet stran: 134

Děj: Třináctiletá Darina je pevně rozhodnutá, že chodit se starším, je výhodnější - přeci jenom, už má nějaké zkušenosti, že? V jejím okolí se pohybuje ženatý soused a chalupář Kučera, moc se jí zalíbí a zdá se, že ani ona mu není lhostejná. Po nějakém čase se to zvrtne a Kučera ji připraví o panenství. Po pohlavním styku to Darinu ke Kučerovi táhne ještě víc, jenomže se zdá, že jemu teprve po tom, co udělal, došlo, že je to nezákonné. Začne se chovat odtažitě.
Když Darina zjistí, že nemá pravou sestru ale jen nevlastní, chce vědět co se stalo. Mamka jí to po přemlouvání řekne, prý ji znásilnil tamnější farář, Darina se mu chce pomstít. Ale i ona je v průšvihu, příbuzný její kamarádky přijel z Prahy a viděl Darinu jak si to rozdává s Kučerou. Natočil je na mobil a pak po ní chtěl to samé, jinak prý, to ukáže rodičům. Naštěstí na něj ale Darina nachystá past a Rosťa musí odjet pryč.
Kučera nečekaně odjíždí do Brna, Darina mu chce být na blízku a pořád za ním chodí. On je z toho už na prášky a nelíbí se mu to. Darina ho sleduje všude, doma, v práci i na ulici. Nemá chvilku klidu, protože Darina chce aby to pokračovalo. Darina jednou vidí, že Kučerová podvádí Kučeru s jiným, natočí to a ukáže to Kučerovi. Když to pak Kučera řekne manželce, ta se beze slova sbalí a odjede. Kučera se zhroutí, protože pro něj byla vším. Nadává Darině, že mu ukradla lásku a skončí na psychiatrické léčebně kam ho Darina chodí navštěvovat. Nakonec se ještě pomstí Rosťovi za to, že ji chtěl znásilnit - a on to vlastně jednou udělal. Při její pomstě ho ale málem zabije, skončí v nemocnici ve vážném stavu. Pomstí se i faráři, jehož z Darinina přiznání klepne Pepka.

Pýcha a předsudek

14. června 2013 v 21:43 | ČteníkLen |  Ostatní

Pýcha a předsudek

Autor: Jane Austenová

Počet stran: 318

UPOZORNĚNÍ: Jelikož je kniha velmi těžká na porozumnění a samotné čtení je velmi obtížné doporučuji věkovým kategoriím: + 15. Záznam je zkrácený a některé fráze jsou z důvodu délky vynechané.

Děj: Příběh začíná, když se do Netherfieldu, kde přebývá rodina Bennetova, skládající se z manželů Bennetových a pěti jejich dcer; Elizabeth, Jane, Mary, Lydie a Kitty, přistěhuje urozený pan Bingley. Pro nerozvážnou paní Bennetovou je to skvělá příležitost provdat jednu ze svých dcer a pěkně ji zaopatřit. Je to jediný z jejich cílů.
Na nadcházejícím plese se pan Bingley zamiluje do Jane, nejstarší dcery. S panem Bingleym přijde i jeho dlouholetý přítel pan Darcy, bohatší ale podle všeobecného mínění pyšný a povýšený. Svými slovy urazí Elizabeth a ta je rozhodnutá, již s ním nepromluvit. Darcy se ale do Elizabeth později zamiluje, protože má, ale takové postavení ve společnosti jaké má není možné, aby s tím vyšel na povrch. Tají to tedy přede všemi. Líbí se mu, především její pohled na svět a na ostatní.
Do nedalekého města zavítá vojenský pluk a Elizabeth se seznámí s důstojníkem Wickhamem, který jí řekne, že se s panem Darcym důvěrně znal. Podle Wickhama ho Darcy nespravedlivě připravil o peníze. V Elizabethiných očích Darcy tudíž klesne ještě níž.
Rodinu Bennetových přijíždí navštívit jejich bratranec pan Collins, který si touží vzít jednu z Bennetových dcer. Zalíbí se mu Elizabeth, ale ta si ho odmítá vzít, protože se chce brát z pravé lásky. Pan Collins se nakonec vrátí se svou novou manželkou Charlottou Lucasovou, která je nejlepší přítelkyně Elizabeth. Charlotta jede s panem Collinsem na faru lady Catherine de Bourgh.
Pan Bingley s panem Darcym odjedou do Londýna a Jane má zlomené srdce, jelikož doufala, že jejich vztah je vážný. Když se pan Darcy a Elizabeth znovu shledají, požádá pan Darcy Elizabeth, zda si ho vezme. Elizabeth je šokována ale, jelikož ví, co o něm povídal Wickham, odmítne. Darcyho to zlomí, ještě více ho urazí, že mu Elizabeth vytkne rozeštvání Jane a pana Bingleyho a nespravedlivé odsouzení pana Wickhama. Nazítří ráno předá pan Darcy Elizabeth dopis, ve kterém ji vysvětlí, jak to s Wickhamem doopravdy bylo a, že Jane s Bingleym rozeštval, protože si myslel, že Bingleyovi city nejsou opětované stejnou měrou. Elizabeth tomu doopravdy nevěří, ale poté se pravda ukáže a nakonec jí Elizabeth podlehne. Wichkam se ukáže jako velký dlužník, který má věřitele po celém Netherfieldu.
Elizabeth odjede za tetou a strýcem do Pemberly. Jedou navštívit hrabství pana Darcyho, kde se s ním Elizabeth i setká. Vypadá to, že si její slova vzal k srdci a změnil své chování. Elizabeth zjišťuje, že její odpor k němu klesá.
Když Elizabeth přijede domů, dozvídá se, že Lydie utekla s Wickhamam. Nakonec je spolu najde pan Darcy a ukáže se, že všechny dluhy Wickhama také zaplatil on. Wickham si Lydii vezme. Darcy to dělal, aby napravil svůj čin, který roztrhl vztahy, mezi Jane a Bingleym. A také hlavně kvůli Elizabeth. Nakonec se ale Bingley vrátí a s Jane se vezmou. Na jedné procházce se rozpoutá i rozhovor mezi Darcym a Elizabeth, nakonec dospějí k názoru, že se také vezmou. Po svatbě se odstěhovali do jeho sídla v Pemberly.

Jezdecká akademie - Srdce ze zlata

11. června 2013 v 20:19 | ČteníkLen |  Lauren Brooke

Jezdecká akademie

Srdce ze zlata

Autor: Lauren Brooke

Počet stran: 156

Edice, díl: Jezdecká akademie, díl 3.

Děj: Do jezdecké akademie přijel nový poník, jmenuje se Sonáta a patří Patienci. Honey je v dost těžké situaci, její bratr-dvojče Sam má opět leukemii. Honey se kamarádkám nesvěřila, oni dokonce ani neví, že nějakého bratra má. Velmi se trápí a její jedinou útěchou je Sonáta, se kterou si vytvoří zvláštní vztah. Zdá se, že Patienci je péče o Sonátu ukradená, nechává to na Honey. Lynsey, která je Patiencina nejlepší kamarádka na ní ale pořád ječí, že to není její kůň, ať se stará o svoje věci. Potom se Sonáta zraní, jelikož po ní chce Lynsey moc. Natáhne si šlachy, což znamená, že několik týdnů nebude schopná trénovat. Se Samem se to moc nelepší, Honey není ve své kůži a její kamarádky to na ní pozorují. Díky jedné akci spolužačky zjistí, že má Honey bratra. Celou pravdu jim ale neřekne. Když už se nátlak nedá unést a Honey se s kamarádkami hádá, svěří se Lani. Ta jí pomůže se za Samem dostat do nemocnice ale profesorky to zjistí. Naštěstí se nijak zvlášť nezlobí. Honey se po jezdeckých závodech, ve kterých se akademie V Kaštanové aleji skončí na druhém místě, svěří všem ostatním kamarádkám, jak to s bratrem doopravdy je. Navíc otec Patience pozoruje, že se o Sonátu nechce starat a tak ji prodá Jezdecké Akademii. Znamená to, že Honey se o ní bude moci starat jak dlouho bude chtít.

Pokoušená

10. června 2013 v 16:23 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Pokoušená

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 368

Díl, edice: Škola noci, díl 6.

Děj: Zoey zahnala Kalonu a Neferet, Stark je zraněný a Stevie Rae není to, co bývala. Najde krakouna, konkrétně Refaima, který je prvním synem Kalony. Ukryje ho před ostatními a chce ho zachránit, protože není schopná ho zabít. Zároveň se ale velmi bojí... Stark se postupně léčí a Zoey zjistí, že je převtělená A-ya, ta, která držela Kalonu tisíce let pod zemí a díky, které ho Čerokézké vědmy uvěznily. Zoey má A-yiny vzpomínky a ke Kalonovi jí to velmi táhne. Pořád myslí, že je v něm něco, co ho dokáže vrátit zpět mezi ty dobré, věří, že není skrz naskrz zlý. Ostatní s ní ale nesouhlasí.
Refaim po Stevie Rae chce aby ho zabila, ona ho ale opravdu zachrání. Refaim jí dluží život. Zoey zjišťuje, že Stark, jakožto její válečník, může slyšet její pocity. Zoey se rozejde s Erikem, má ho už plné zuby. Hned další den si Erik najde Venuši.
Kalona stále leze Zoey do snů a snaží se ji přesvědčit aby se k němu přidala, ona jeho pokušení stále více podléhá. Afrodita má ale dvě vize, v jedné Zoey Kalonu zničí pouze nějakou větou, kterou mu řekne ale v té druhé mu stojí po boku a milují se spolu.
Stevie Rae dovede Refaima do tunelů a schová ho tam, s ním tam přebývají i zlá červená mláďata, která se Stevie Rae snaží přesvědčit aby přešli na jejich stranu. Moc se jí to nedaří. Stevie Rae se ostatním přizná, že drží v tunelech zlá červená mláďata, ale o Refaimovi nic neřekne.
Všichni až na Stevie Rae se vrátili do Školy noci. Hned když přijedou zjistí, že byla zabita profesorka Anastasia, která byla na straně dobra. Udělal to Refaim, ještě než Zoey zahnala Kalonu i Neferet. Stevie Rae tento fakt otřese. Zoey nalézá s ostatními mláďata ze Školy noci na ošetřovně. Zranění jsou ti, kteří se Krakounům zkoušeli postavit ale Zoey jim pomůže svým živlem.
Zlá červená mláďata najdou Refaima, chtějí ho zabít ale on jim slíbí, že se postaví na jejich stranu a pomůže jim zabít Stevie Rae. Ve Škole noci jsou mláďata, kromě těch na ošetřovně, všichni proti Zoey a jejím přátelům. Neztrácejí čas přesvědčováním, protože vědí, že to byla jejich volba. Zoey se rozhodne najít Kalonu a Neferet, vypraví se k Vysoké radě do Itálie, kde jsou oba dva. Stevie Rae ale zůstává doma a Heath jede. Před tím než odjedou vleze Kalona Zoey do snů a tvrdí, že bude mluvit jen pravdu. Ukáže Zoey svou údajnou minulost, zjišťuje, že prý byl válečníkem Nyx, pak ale zradil a ona ho seslala dolů. Zoey chce Kalonovi pomoct.
Afrodita cítí, že se Stevie není něco v pořádku, že je ve smrtelném nebezpečí - ví to díky otisku. Stevie Rae totiž upadne do pasti od svých zlých mláďat, kteří ji chtějí zabít. Na poslední chvíli jí ale zachrání Refaim a tím splatí svůj dluh. Když jí dá napít krve zruší se otisk mezi Stevie Rae a Afroditou ale přebije ho nový mezi Refaimem a Stevie. Potom jí najdou Lenobia a Erik, kteří ji odvedou do bezpečí. Refaim se mezitím ukryje jinam.
Zoey stojí s ostatními před Vysokou radou proti Kalonovi a Neferet, chtějí radu přesvědčit, že Kalona není žádný Erebus a Neferet není nová Nyx. Moc se jim to ale nedaří. Heath se jde projít a nechtěně vyslechne rozhovor Kalony a Neferet. Dozví se v něm, že Kalona chce Zoey oklamat a přetáhnout na svou stranu. Jenomže jí to už nemůže říct protože ho Kalona s Neferet spatří. Pomocí svého otisku jí ale pošle zprávu. Zoey přiběhne na místo, Stark je tam s ní také. Jsou svědky toho, jak Kalona zlomí vaz Heathovi. Zoey zraní Kalonu a ten i s Neferet odletí někam pryč. Jelikož byl ale Heath se Zoey otisknutý, duše Zoey se rozpadne a všechna její znamení, která od Nyx dostala jako zvláštní mládě zmizí, až na jednoduchý půlměsíc, který má každý. Stark, Afrodita, Damien, Shaunee a ostatní ji musí pomoct!

Jezdecká akademie - Dokonalý tým

9. června 2013 v 16:52 | ČteníkLen |  Lauren Brooke

Jezdecká akademie

Dokonalý tým

Autor: Lauren Brooke

Počet stran: 165

Edice, díl v edici: Jezdecká akademie, díl 2.

Děj: Malory štve a zároveň mrzí, že jako jediná na přehlídce reprezentačního týmu parkur nezajela čistě. Lynsey jí to pořád připomíná. Ali Carmichaelová pro Akademii potřebuje nové poníky. Dylan a Malory jedou na nákup s ní. Vyberou Foxy Lady a Winnieho, Malory ale učaruje Tybalt, velmi ustrašený a nervózní poník. Přesto si u Ali vyprosí ať ho koupí. Ali ho vezme na měsíční zkoušku a pokud se neosvědčí, bude muset z akademie pryč. Malory čeká pořádný kus práce.
Vypadá to s ním velmi beznadějně, protože ke koním se přiblížit nechce a k lidem už vůbec ne. Při zkušební jízdě shodí Lynsey na zem, Malory mu ale stále chce dát druhou šanci.
Malory nemá peníze na kostým pro Halloweenskou oslavu, všechno utratila za novou uniformu do reprezentačního týmu. Kamarádky ji ale pomohou a ona se na party setká s Calebem, klukem, který se jí velmi líbí. Bohužel se ale ukáže, že chodí s Patiencí, kamarádkou Lynsey. Tybalt zřejmě nechtěně zraní Hardyho, na kterém Malory jezdí. Znamená to, že musí na závody s reprezentačním týmem jet na jiném koni. Okamžitě si přeje Tybalta...
Dylan a Malory poprosí Ali aby zavolala Amy Flemingové ze srdíčka, mohla by jim s Tybaltem pomoci. Ukáže se to jako dobrý nápad a Tybalt je rázem přístupnější. Odvedou s ním kus práce a i když je pořád nervózní už se na něm dá jezdit. Malory sice na závodech s Tybaltem nestartuje ale při cvičném kole ukáže Ali, že na to mají. Rozhodne se proto, že Tybaltovu zkušební lhůtu prodlouží a prozatím si ho na Akademii nechají.
Patience se ve stáji po závodech pohádá s Calebem a dívky si vyslechnou její přiznání, že to ona Dylan napráskala instruktorkám, když se pokoušela v noci skákat na Morellovi. Calebe se s Patiencí rozejde a pozve na rande Malory.

Princezna na večírku

2. června 2013 v 20:59 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Princezna na večírku

Autor: Meg Cabotová

Počet stran: 255

Edice, díl: Princezniny deníky, díl 7.

Děj: Mia má jako předsedkyně školního výboru dost problém, všechny peníze na rok utratili za recyklační koše. Potřebuje urychleně sehnat 5 000 ale neví jak. Grandm´ere se snaží koupit při jedné akci - prodávání ostrovů s názvy států - umělý ostrov Genovii. Je tam ale i jeden další zájemce, jehož syn chodí na Střední Školu Alberta Einsteina(SŠAE).
Michael chce uspořádat večírek, protože rodiče nebudou doma. Mie se tam vůbec nechce, nemá ani ponětí, co tam bude dělat ale souhlasí, protože nechce Michaela ranit. Když ho tolik potěší, že slíbí, že přijde, je to pro ní ještě horší.
Lilly plánuje vydávat literární časopis SŠAE za účelem zisku peněz pro studentský výbor, Mia s tím moc nesouhlasí a zvláště ne, aby se časopis jmenoval podle zadku jejího kocoura Tlusťocha Louieho. Grandm´ere vymyslí, že aby studentský výbor získal peníze, uspořádají muzikál s názvem Cop!. Mia, k její nelibosti dostane hlavní roli, druhou mužskou hlavní roli dostane přezdívaný "Džejpí", který je zároveň syn člověka, který chce koupit umělou Genovii. Grandm´ere se snaží, aby tím, že "Džejpího" obsadí do hlavní role v muzikálu získala právo koupit Genovii.
Na večírku se Mia totálně ztrapní přede všemi, protože tam přijde - jak si nechala poradit od Lany - v sexy oblečení a začne tancovat, že to chvíli vypadá jako striptýz. Poté se Michaelovi omluví a on se jí svěří s tím, že jejich rodiče se budou rozvádět. Což Miu velmi šokuje.
Premiéra Copu! se vyvede a Grandm´ere dá Mie získaných 5 000 na pronájem sálu pro maturanty. Grandm´ere také dostane "požehnání" a otec "Džejpího" přenechá Genovii jí.