*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Květen 2013

Dostihový kůň

30. května 2013 v 18:18 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Dostihový kůň

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 112

Díl, edice: 21. díl, Dívky v sedlech

Děj: Carolinin kůň Meteor se zraní a Carol je z toho špatná. Aby vyplnila čas, když na Meteorovi nebude moci jezdit, Judy, jejich veterinářka ji pozve aby s ní jezdila za veterinárními případy. Carol souhlasí. Jednou jedou na dostihovou farmu Maskee a Carol si hned zamiluje mírnou klisnu Tanečnici, která má běžet v jednom z dalších dostihů. Carol je pozvaná aby na dostihy jela s Judy, která tam bude pracovat. Nadšeně souhlasí. Stefi s Lisou se tajně domluví, že přijedou také a potkají se tam.
Lisa je smutná, protože "její" kůň Pepř už je moc starý a bude muset do koňského důchodu.
V dostihu, kde Tanečnice běží se stane nehoda. Sama Tanečnice upadne a zlomí si kost, na Carol je to příliš ale musí být s Tanečnicí až do konce. Její majitel se ale nakonec domluví s Maxem a Judy na tom, že Tanečnici prodá Borovicovému údolí. Klub Dívky v sedlech je nadšený. Dva týdny, plné stresu dívky zakončí shlédnutím představení drezurní jezdkyně Doroty DeSoto a rozlučkou s Pepřem.

Zasněžená stezka

29. května 2013 v 14:03 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Zasněžená stezka

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 109

Edice, díl: Dívky v sedlech, díl 20.

Děj: Stefi dostane dopis od kamarádky Diny Slatteryové, která také dříve jezdívala v Borovicovém údolí. Dina ji prosí, jestli by k nim Stefi nemohla přijet a pomoci jejich družstvu v soutěži ve sběru javorové mízy. Stefi nadšeně souhlasí, i když musí poprosit kamarádky aby zavolali jejímu příteli Filovi, že nemůže dorazit na schůzi pony klubu Napříč krajinou (sama ho totiž na telefonu nezastihne).
Stefi tedy přijede do Vermontu a seznamuje se tam s dalším členem týmu Betsy Haleovou. Soutěž začne a dívky jsou ve výhodě, protože mohou mít sáně tažené koňmi, ostatní musí chodit pěšky se sněžnicemi.
Jednou ráno si chtějí Dina se Stefi vyjet na koni, Jodi Haleová jim ale řekne, že dnes se nejezdí. (Jodi je Betsyina starší sestra). Jodi je nemůže nikam pustit samotné ale nakonec podlehne naléhání Stefi a pustí je. Dina se Stefi se ale ocitnou v životu nebezpečné situaci. Jedou po skalnaté stezce a strhne se kamenná lavina. Dina vyvázne s odřeninami, modřinami a oteklým kolenem. Se Stefi se domluví, že to nesmí nikomu říct, v průšvihu by totiž byla i Jodi. Neřeknou to ani Betsy.
Dina má potíže s chůzí a bolí ji celé tělo, jinak se ale zdá, že ji nic není. Stefi večer najde Dinu jak brečí, nechce jí ale říct co se stalo.
Když Betsy sdělí svým kamarádkám, že její rodiče se chystají vyjet na Skalnatou stezku, tajemství se provalí. Dívky okamžitě začnou jednat, protože nehodlají dopustit aby se Betsyiným rodičům něco stalo. Všechno dospělým řeknou, i to, že tam po té stezce jely. Dívky nemají tak velký průšvih jako Jodi. Ukáže se, že ona moc dobře věděla, že ta stezka je nebezpečná a ještě po Dině chtěla aby ji kryly - právě proto Dina brečela. Jodi ji řekla, že jestli někomu jenom něco naznačí, postará se, aby si už na koně nesedla. Pan Daviet - majitel - nakonec Jodi vyhodí.
Tým ve složení Betsy, Stefi a Dina vyhrají soutěž o sběr javorové mízy a Dina si může vybrat na jakém koni bude celý rok jezdit.

Pronásledovaná

28. května 2013 v 19:38 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Pronásledovaná

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 368

Díl, edice: 5. díl, Škola noci

Děj: Zoey se se svými přáteli musí ukrývat v tunelu, pořád ji pronásledují sny - nebo spíše noční můry - o Kalonovi. Nesmírně ji přitahuje ale ona si to odmítá připustit. Stevie Rae je zraněná ale dostane se z toho, otiskne se s Afroditou, protože jí nezbývalo nic jiného, než se napít krve člověka. Zoey řekne úplně všem - svým přátelům, i červeným mláďatům - o Kalonovi a tom proroctví/básničce. Musí ho zničit ale zatím netuší jak.
Všichni přítomní v tunelech drží přes noc i den hlídky. Erik se se Zoey opět usmíří a začnou spolu zase chodit. Když vejde Zoey do Kramishina pokoje (Kramisha = dívka červených mláďat) zjistí, že je Kramisha nadaná schopností psát básně, ale nejsou obyčejné. Všechny jsou o Kalonovi, jsou to prorocké básně a v jedné z nich se píše jak ho zahnat. Zoey Kramishu jmenuje oficiální upírskou básnířkou. Zoey se zdá, že je v tunelech něco sleduje, nechá to ale být.
Jednou v ráno se Zoey probudí a dál nemůže spát, tak se jde podívat na hlídku. Najde Erika a o chvíli později je tam najde Heath. Erik se s Heathem pohádá a taky naštve Zoey. Jelikož si s ní potřebuje Heath popovídat vezme ji ven, ona s ním jde. Venku na ně ale zaútočí krakoun, Zoey chce Heatha bránit ale při tom utrží téměř smrtelnou ránu. Včas se krakouna ale zbaví a Heath dopraví Zoey k Dariovi, synovi Ereba. Ošetří ji ale zranění je tak vážné, že potřebuje přítomnost více dospělých, proto se musí vrátit do Školy noci, i přesto, že tam na ně čeká větší nebezpečí. A hlavně Neferet a Kalona. Při záchraně se Zoey opět otiskne s Heathem, to Erika moc nepotěší.
Do školy se vydá s některými svými přáteli a také Dariusem. Setkají se s Neferet i Kalonou. Neferet nakonec dopustí aby se Zoey uzdravila, přitom si ale Zoey vyslechne rozhovor Neferet a Kalony, kde tvrdí, že chtějí novou budoucnost. Zoey je jasné, že odsud okamžitě musí pryč, když totiž Kalona málem zabije Dariuse, jsou ve velkém ohrožení. Zoey potká i Starka, podaří se jí v něm obnovit trochu lidskosti ale je na něm aby si vybral stranu. Zoey je do něj pořád zamilovaná.
Stevie Rae se mezitím, na Zoeyino znamení vydá se svými mláďaty a ostatními přítomnými v tunelu za sestrou Marií Andělou, která se schovává společně s dalšími jeptiškami a Zoeyinou babičkou.
Kočky v Zoeyině pokoji ve škole dají všem znamení. Profesoři Lenobia, Drak a Anastasica jsou na jejich straně - ale jsou asi jediní. Zoey se pořád zdá o Kalonovi ale tentokrát ji sen napoví něco víc, místo, které je určené pro zahnání Kalony. Je to právě klášter.
Zoey se jednu noc probudí a u svojí postele uvidí Starka, dost jí to vykolejí. Stark ji nakonec řekne, že ji chtěl vidět. Zoey kolem něj pořád vidí takový temný stín, chce mu pomoct aby se ho zbavil. Nakonec se se Starkem vyspí, protože on ji poradí, že když spí s nějakým klukem o Kaloně se jí nezdá. A funguje to, navíc se Stark začíná chovat více jako člověk. Stark nakonec druhý den ve stájích, složí Zoey, jakožto jeho nové velekněžce, slib Věrného bojovníka. Poté, co to udělá se promění v dospělého a je druhý na světě, který je dospělý červený upír.
S pomocí Lenobie a jejích koní se všem podaří utéct ke klášteru, Zoey nakonec rozluští proroctví, jak Kalonu zahnat. Poté, co je Kalona a Neferet dohoní - celou dobu je pronásledovali - Zoey udělá kruh, spojí síly svých přátel a společně s nimi zaženou Neferet a Kalonu... i když ne napořád, ještě není konec...

Nezkrotná

23. května 2013 v 8:25 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Nezkrotná

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 336

Edice, díl: Škola noci, díl 4.

Děj: Zoey prožívá těžké období, ze tří kluků, které měla s ní už není ani jeden a kamarádi s ní nemluví. Navíc už pro ni v noci není bezpečno. Slýchává podivné skřeky, jako by je vydával krkavec. Dokonce ji To, něco napadne a poškrábe. Stevie Rae se pořád schovává se svými mláďaty a Afrodita je člověk, ale musí krýt Zoey tak si namaluje na čelo falešné znamení. Stále ale není úplný člověk, protože má vize.
Do školy přijde nový kluk James Stark. Je to nejlepší lukostřelec na světě, který nikdy nemine cíl. Zoey Stark magicky přitahuje, nemůže si pomoct.
Afroditiny vize jsou teď mnohem nejasnější ale ve dvou vidí, jak Zoey zemře. Její smrt rozpoutá válku mezi upíry a lidmi. To Stevie Rae ale ani ostatní nemohou dopustit. Neferet se totiž snaží aby se Zoey nikdo nemluvil, tím pádem by byla větší šance jí zabít. Když jim Zoey ale hodně věcí objasní jsou zase přátelé. Stevie Rae ale pořád není a už nikdy nebude zcela normální, stejně tak jako její mláďata.
Zoey zjistí, že Afrodita už nemá nadání pro svůj živel, Zemi. Neferet svolá radu, na které se objeví Shekina. Shekina je velekněžka všech upírů a má ještě větší moc než Neferet. Jak se zdá Shekina válku také nechce, což se Neferet nelíbí. Za pár dní svolají očistný rituál a Zoey má problém. Afrodita už nemá Zemi. Při shledání rady jim také oznámí, že zesnulé profesory nahradí Shekina a Erik Night, který bude učit dramaťák. Se Zoey to trhne, protože ona tam chodí.
Zoey chce uspořádat za všechny Dcery temntoy pomoc pro organizaci Tulačky(útulek pro kočky). Shekina nadšeně souhlasí a v Tulačkách jim to nedělá problém.
Když jde Zoey večer do stáje zahlédne Starka a začnou si povídat. Řekne jí o tom, že nechtěně zabil zvířata i lidi, protože nikdy neminul. Když myslel na to, že chce porazit svého mentora, mělo to dvojsmysl, který Stark nedomyslel a šíp zasáhl mentora přesně do srdce, i přesto, že byl mířen na terč. Ale pak Stark najednou začne umírat, ukáže se, že se mu Zoey líbila - bylo to opětované. Neferet nakonec jeho tělo donesla do jedné místnosti.
Zoey musí vymyslet, jak to udělá se živlem Země na očistném rituálu. Sejdou se v Tulačkách se Stevie Rae, která nadání pořád má. Nakonec vymyslí plán, o očistném rituálu se Stevie Rae objeví ve Škole noci i se svými mláďaty a usvědčí Neferet.
Když se jdou Zoey s Afroditou najíst potají Heatha. Jejich rozhovor neproběhne moc dobře a je s ním asi definitivně konec. Také koupí "chůvičky" a umístí ji k tělu Starka aby ho mohli sledovat, když se probudí. Na dramaťáku Erik se Zoey předvedou improvizovanou divadelní hru Othello. Vypadá to spíš ale, jako kdyby to hráli sami za sebe - je to o tom, že si chlapec myslí, že mu dívka zahýbá tak ji uškrtí, i když neprávem - hádají se a potřebují si vyříkat mezi sebou spoustu věcí.
Afrodita má vizi, strašnou. Vidí Zoeyinu babičku, která drží v ruce básničku. Když ji pak zavolají zjistí něco strašného.
V básničce stojí se píše o Tsi Sgili a Kaloně. Poslech zla, dále zjišťují, že údajní krkavci, jsou ve skutečnosti Kaloniní potomci, kteří jsou už napůl ve své fyzické podobě protože Kalona sílí. Kalona byl tisíce let pod zemí. Dříve znásilňoval ženy ale poté kněžky svolali radu a uvěznili ji. Jenomže teď se zdá, že opět vystoupí na povrch. Básnička zní takto:
Pradávný spí, leč jednou vstane
až síla země zalije se svatou krví
nalezne cíl: královna Tsi Sgili neustane
dokud ho z žaláře nevyplaví
Svobodu z mrtvé ruky přijme
děsivý krásou, hrůzostrašný zjevem
ztracené vlády se opět ujme
ženy pokleknou před jeho hněvem
Kalonův sladký zpěv nás doprovází
když vraždíme žárem, ze kterého mrazí.
Potřebují nutně zjistit čí krev a kdo je královna Tsi Sgili. Mají dvě podezření - Neferet a nebo Stevie Rae. Na to druhé se snaží zapomínat. Zoey požádá svou babičku, že musí přijet, jinak bude v nebezpečí. Básnička je varování, že se Kalona brzy vrátí a jestli k tomu dojde, bude se opakovat minulost. Afrodita i Zoey se s tím svěří všem přátelům. Společně proroctví "přeloží". Zoey nakonec musí vyklopit úplně všechna svá tajemství kamarádům, ale hrozí nebezpečí, že si to Neferet přečte v jejich myšlenkách(jediné komu myšlenky neumí číst jsou Afrodita a Zoey).
Večer Zoey napadne krakoun (údajný krkavec - s lidskýma rukama a očima) a málem ji podřízne hrdlo. Zachrání ji nakonec přátelé, takže jedna její verze smrti je za ní. Kdyby se s nimi neusmířila, určitě by umřela. Neferet se Shekině snaží nalhat, že Zoey je ta vražedkyně, která zabila Lorena i profesorku Nolanovou. Docela se jí to daří.
Erik se jakž takž usmíří se Zoey, když si promluví. Druhý den ráno Afrodita přijde s Neferet a Shekinou a řeknou Zoey strašnou zprávu. Babička měla nehodu, kterou zavinil krakoun (řeknou černý pták ale Zoey je to jasné). Okamžitě za ní musí do nemocnice, a taky musí zařídit aby měla neustálý dohled protože krakouni jsou poslem smrti a utrpení - vyžívají se v tom. Přivolá k ní sestru Marii Andělu z Tulaček a domluví se s ní, že kdyby Kalona povstal musí se se všemi - i s babičkou - schovat v zemi, jedině tam na ně nemůže.
Očistný rituál se zvrhne v boj na život a na smrt. Když se tam zjeví Stevie Rae Neferet se všechno snaží hodit na Zoey, je bohužel docela úspěšná. Pak přijde Stark - už jako nové mládě, vstal z mrtvých - a na příkaz Neferet nemine. Střelí Stevie Rae a ona začne krvácet. Země se zalije krví a Kalona povstane. Krakouni začnou vraždit a Neferet je královna Tsi Sgili. Všichni jsou očarovaní jak je Kalona krásný a zůstanou nahoře, tzn. že nemohou přežít. Zůstala tam ale i Shekina. Zoey všechny sebere a musí okamžitě do podzemí, obvolá i sestru Marii Andělu a Heatha. Všichni se utečou schovat a musí vymyslet plán jak Kalonu zpět uvěznit. Zoey má nové znamení...
Erik, Shaunee, Erin, Damien, Jack, Darius(Erebův syn=ochránce), Zoey a Afrodita musí čelit mnohonásobné přesile...

Vyvolená

19. května 2013 v 18:30 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Vyvolená

Autor: P.C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 272

Edice, díl: Škola noci, díl 3.

Děj: Zoey je zase o rok starší, je jí sedmnáct. Její nevlastní otec ani matka už s ní nechtějí mít nic společného, její jedinou útěchou je babička a přátelé. Jak Zoey slíbila, tak taky splnila. Našla Stevie Rae, chce jí někde schovat a vrátit její "lidskost".
Zoey je velmi na pochybách, co se jejích vztahů týče. Líbí se jí tři kluci, vlastně ten jeden je profesor Loren Blake, pak bývalý kluk Heath, se kterým se otiskla a nakonec mládě upíra Erik Night. Navíc musí co nejrychleji najít náhradu za Stevie Rae, co se týče rituálů. Někdo musí představovat živel Zemi.
V mediálním centru se opět setká s Lorenem, zajiskří to mezi nimi. Loren se jí vyloženě přizná, že ji miluje. Nakonec se i políbí, což se Zoey vyloženě zamává.
Při zkoušce na rituál přijde Zoey na to, že Afrodita má nadání pro Zemi. Musí zaujmout místo Stevie Rae. Zoey Afroditu přijme opět mezi Dcery temnoty. Při soukromém rozhovoru mezi nimi Zoey zjistí, že Afroditě také Neferet nedokáže číst myšlenky. Proto se jí svěří s tím, že chce ukrýt Stevie Rae. Afrodita jí nabídne dům jejích rodičů, kteří jsou momentálně pryč. Chce totiž odčinit to co udělala aby se na ni bohyně Nyx nezlobila. Navíc Afrodita chce zabránit válce mezi lidmi a upíry a taky tomu aby Stevie Rae, tentokrát už nadobro, zemřela rukou Neferet.
Stevie Rae se nakonec "ubytuje" v bytě Afroditiných rodičů. Čím dál víc jí ubývá na lidskosti, jestli Zoey okamžitě něco nevymyslí, stane se z ní příšera jako ze všech ostatních. Když se Afrodita a Zoey vrací zpátky do školy od Stevie Rae jsou svědky strašné věci. Na kůlu je ukřižovaná jedna z profesorek a její useknutá hlava visí hned vedle. Okamžitě zavolají Neferet, je jasné kdo to udělal. Lidé, obyčejní lidé.
Když se jednou Zoey zase sejde s Heathem upevní svůj otisk, i když nedobrovolně. Stále se nutí do toho aby se s ním rozešla ale nejde to. Mimoto, už se políbila s Lorenem a s Erikem taky nemá jasno. Při rituálu se Erik změní v dospělého upíra a úspěšně dokončí proměnu, znamená to, že ze školy noci musí odejít.
Po rituálu se všechno tak seběhne, že Zoey zapomene na Erika a věnuje se Lorenovi. Skončí spolu v posteli a Zoey Lorenovi všechno řekne, všechno o Stevie Rae - vynechá ale podstatnou část o Neferet. Erik je bohužel načapá a na Zoey je strašně naštvaný, vzápětí je mezi nimi konec.
Ukáže se, že konec je i mezi Lorenem, který zrušil otisk mezi Zoey a Heathem ale teď je Zoey zase připoutaná k Lorenovi. Zoey odposlouchá rozhovor mezi Neferet a Lorenem a zjistí, že všechno co měla s Lorenem je podvrh, Neferet se jen chtěla dozvědět co všechno ví. Vzápětí se cítila úplně sama.
Přátelé se na Zoey strašně naštvou, všechno jim zapírala. Jediná Afrodita je na její straně protože ví, že to Zoey nemohla říct. Kdyby se prořekla Neferet by to zjistila(umí číst myšlenky všem, kromě Afrodity a Zoey). Ve škole se objeví Stevie Rae. Společnými silami ji nakonec zachrání a vrátí ji duši. Afrodita se "vykoupí" tím, že když ji Stevie Rae neúmyslně vysaje, zmizí Afroditino znamení a přenese se na Stevie Rae, ze které se stane upír. Afrodita je tím pádem zase člověk.
Neferet svolá shromáždění a vyřkne hroznou zprávu. Loren Blake byl zabit stejně jako druhá profesorka. Nalezli ho ukřižovaného ke kůlu a hlava mu useknutá visela vedle. Tím pádem Zoey konečně není k nikomu otisknutá. Neferet Zoey vyčítá Lorenovu smrt a obě si slíbí, že spolu neskončili.. Erik uvidí, že Neferet je ve skutečnosti jiná než jak to hraje... Kamarádi se na ní ale pořád zlobí.

Citát z knihy(není přesný): Světlo neznamená automaticky dobro stejně tak tma vždy nepředstavuje zlo.


Zrazená

18. května 2013 v 22:05 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Zrazená

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 320

Edice, díl: Škola noci, 2. díl

j: Zoey si na Škole noci pomalu zvyká. Zrovna dnes je návštěvní den a mají přijet rodiče. Když se s nimi ale Zoey setká, jsou příšerní jako obvykle, Neferet jim dá na vybranou, jestli se budou chovat normálně nebo jestli se sem už nikdy nevrátí. Vyberou si druhou možnost. Při téhle příležitosti Zoey narazí na Afroditiny rodiče a rázem pochopí proč je Afrodita taková, rodiče to po ní chtějí - ona jim jen dělá figurku.
Zoey se musí pilně připravit na rituál Dcer a Synů temnot. Jde do mediálního centra, po chvíli se tam ale objeví nový učitel, slavný Loren Blake. Od první chvíle Zoey magicky přitahuje, až se zdá, že na Erika zapoměla. Jednou v noci se setkají pod stromem a vypadá to, že Loren po Zoey "jede". Nakonec se ale ovládne a Zoey neví co si má myslet.
Když jde za Neferet, kvůli radě ohledně rituálu uslyší rozhovor mezi Neferet a Afroditou, Neferet Afroditě její vize už nevěří. Na koleji se studenti dívají na televizi, Zoey přijde právě včas aby viděla, že oznamují pohřešovaného Chrise Forda, se kterým se Zoey - ne moc důvěrně znala. Následně se dozvídají, že Chris je mrtvý. Všemi to otřese a nejvíc proto, že to vypadá jako by jej napadl upír. Chvíli na to, po několika dalších dnech pohřešují opět středoškolského studenta, kterého opět Zoey zná, Brad Higeons. Zoey má zlou předtuchu, že bude také mrtvý. A má pravdu, najdou ho, úplně ve stejném stavu jako Chrise. Někdo to chce zřejmě hodit na upíry.
Zoey jednou venku vidí Afroditu, zdá se, že má opět vizi. Jde o Zoeyinu babičku, může umřít a tak ji Zoey musí varovat. Společně s přáteli připraví akci a ukáže se, že to bylo oprávněné. K žádné katastrofě naštěstí nedošlo a Afroditina vize byla správná. Když se Zoey vypraví do města, setká se s Heatem. Pořád po něm touží, teda spíše po jeho krvi. Otisknou se. Zoey nemá v hlavě jasno, s kým chce vlastně být. Kolem Školy noci se motají detektivové, Neferet ale informace většinou zamlčí. Když jde Zoey na kolej všimne si nějaké postavy, potají ji sleduje a je svědkem něčeho neslýchaného duch/příšera(není si jistá) Elliota - mrtvého chlapce - se stýká s Neferet a ta Elliota krmí vlastní krví. Rozhodne se mlčet. O rituálu Zoey zjistí, že každý z jejích kamarádu má zvláštní nadání pro jeden z živlů. Pak se stane ale katastrofa, Stevie Rae začne kašlat, následně se už válí po podlaze a není ji pomoci - zemře, její tělo odmítne proměnu.
Afrodita vůči Zoey není už tolik zaujatá. Dokonce jí trochu pomáhá a varuje ji před Neferet, zdá se, že se děje něco opravdu divného. Po katastrofě se Stevie Rae se dozvídají další hrůznou správu, Heat se pohřešuje. Nebýt toho, že se se Zoey otiskli nenašla by ho. Za pomoci Afrodity se jej vyjela hledat a zachránila ho ze spárů příšer, které se nejspíš proměnili ve zrůdy po smrti studentů, mezi nimi byla i Stevie Rae. Ze Zoey je hrdinka a hodlá si to vyřídit s Neferet, nakonec slíbí, že se pro Stevie Rae vrátí, i když už není taková jako dřív...

Označená

18. května 2013 v 12:00 | ČteníkLen |  Edice - Škola noci

Označená

Autor: P. C. Castová, Kristin Castová

Počet stran: 304

Edice, díl: Škola noci, díl 1.

Děj: Šestnáctiletou Zoey nepotkal zrovna šťastný osud. Rozešla se s přítelem Heathem, s rodiči se hádá a ještě ke všemu jí označí upíří stopař, což znamená, že musí začít chodit na Školu noci, jinak může umřít.
Ve škole na ni všichni zírají, protože má jinak vybarvené poznávací znamení upíra. Zoey to docela štve, její mentorkou (taková dohlížející osoba) se stane Neferet, hlavní velekněžka - což už o něčem svědčí, Neferet si vybírá mláďata upírů jen málokdy. Zoey Redbirdová se spřátelí se Stevie Rae, Shaunee, Damianem, Erin apod.
Na škole existují dvě "organizace" - Dcery temnoty a Synové temnoty. Předsedkyně Dcer temnot je příšerná a sobecká Afrodita. Už od samého začátku Zoey nenávidí, navíc má schopnost vidět katastrofy a zabránit jim - ona to ale nikomu neříká, chce aby lidé zemřeli (teda spíš jí je to jedno). Když se Afrodita rozejde s Erikem, žárlí na Zoey ještě víc, protože se o ní Erik zajímá.
Jednou za Zoey vleze Heath, Zoey neodolá a napije se jeho krve. Samotné ji to přijde odporné ale nemůže si pomoct. Neferet ji řekne, že by se Heath mohl otisknout (pak by za ní všude chodil).
Zoey je ve všem vyjimečná, má vybarvené znamení víc než ostatní, slyší pulsující krev(to umí jen dospělí), a při rituálech může ovládat všech pět živlů. Nakonec se s tím svěří svým přátelům, protože tyhle schopnosti nikdo v minulosti neměl a už vůbec ne mládě.
Ve škole zemřou dva studenti: Elliot a Elisabeth - jejich těla odmítla proměnu v upíra. Zoey když jde za Neferet, objeví Afroditu. Zrovna má vizi a je v transu, její vize je ale jiná než obvykle, mluví o strašné katastrofě, není to ale jasné.
Večer Zoey spatří krvelačného ducha Elliota, vidí i ducha Elisabeth. Je to pro ni strašné.
Když jde na rituál Dcer temnot, koná se slavnost, kdy je brána mezi duchy a "lidmi" nejtenčí. Afrodita se je rozhodne vyvolat. Všechno se zvrtne když se tam objeví Heath, Zoey ale zabrání tomu aby Heatha zabili a nakonec Neferet odebere Afroditinu funkci a předá ji Zoey, stává se tedy předsedkyní Dcer temnoty.
Afrodita jí nenávidí snad ještě víc a řekne jí, že to co se stalo, se bude opakovat a bude to ještě horší. Zoey musí zjistit, jaká byla Afroditina vize.
Nakonec se Zoey vybarví další symboly, které jsou u mláděte naprosto ojedinělé. Stává se z ní kněžka a začne chodit s Erikem.

Pohřešovaná

15. května 2013 v 17:09 | ČteníkLen |  PennyGirl

Pohřešovaná

Autor: Becky Citra

Počet stran: 148

Děj: Třináctiletá Thea, která přišla o maminku a její otec se pořád stěhují. Nakonec se ale jejímu tátovi povede najít práci na ranči Double R. Thea si konečně najde pár kamarádů, mezi nimi Chloe a Vana. Na ranč přijíždí asi šedesátiletá paní Marion Wilsonová. Thee se ze začátku zdá divná ale nechá to být.
Thea narazí na článek o dávno pohřešované Livii Willardové a řekne to Vanovi. Dále také zjistí, že za jejím údajným únosem měl být Vanův děda Heb, byl ale zproštěn viny pro nedostatek důkazů.
Thea nakonec vyřeší celou záhadu. Marion Wilsonová, jak se ukáže je nakonec Iris Willardová. Tenkrát byli Livii čtyři a hráli si, její nevlastí sestra Esta hodila kámen na vosí hnízdo. Livii vosy poštípaly a jako astmatik na následky zemřela, Esta ji musela někam schovat a tak ji odvezla do tajné jeskyně, kde ji po spoustě let Thea našla. Iris jen přijela najít Liviino tělo, protože chtěla zjistit co se s ní vlastně stalo. Esta zemřela na rakovinu, krátce potom, co Iris z ranče odjela.
Thee se ještě nakonec podaří sednou si na neobsednutého koně Renegáta.
(Omlouvám se ale větší obrázek jsem nenašla)

Princezna v zácviku

13. května 2013 v 18:36 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Princezna v zácviku

Autor: Meg Cabotová

Počet stran: 239

Edice, díl v edici: Princezniny deníky, díl 6.

Děj: Je nový školní rok a Mia se svými spolužáky nastupuje do druhého ročníku. Její kluk Michael je už na vysoké škole, takže se spolu nemohou vídat tak často. Mia se potýká s problémem, který skoro vyústí v to, že Genovii vyhodí z Evropské Unie. Jde o to, že vypustila jedovaté šneky do zátoky aby spořádali jedovaté řasy. Vyrostlo to však skoro ve světový problém.
Ve škole jí navíc Lana W. řekne, že každý vysokoškolák to chce se svou dívkou "dělat". Mia na "To" ale není připravená a pořád se bojí, že se kvůli tomu s Michaelem rozejde. Na angličtinu mají novou učitelku, Mia vždy z angličtiny dostávala za A (což je u nás 1), jenomže teď jí pěkně rozzuří, když už po několikáté dostane za B (2). Navíc Lily má A.
Má pořád nějaké starosti, o svého bratra Rockyho se musí starat sama, protože pan Gianini a její matka toho nejsou řádně schopni. Lily navrhne Miu jako předsedkyni do studentské rady, protože samotnou ji vyhodili (chce prosadit své názory ale potřebuje se nějak dostat do sudentské rady - tak pomocí Mii). Mie se to vůbec nelíbí, a už vůbec ne, když její jediná soupeřka je Lana. Následující dny stráví s Grandm´ere, Lily a ostatními přípravou. Navíc se hádá s Michaelem.
V den diskuze mají Lily i Grandm´ere záložní plán, pokud by se Mie nepodařilo vyhrát. Plán byl ale na nic, protože Mia vyhrála naprosto s přehledem a stala se novou předsedkyní studentské rady.
S Michaelem se nakonec udobří.

Kočičí holka nový začátek

12. května 2013 v 10:11 | ČteníkLen |  Thomas Brezina

Kočičí holka

NOVÝ ZAČÁTEK

Autor: Thomas Brezina

Počet stran: 380

Díl v edici: 2. (navazuje na: Kočičí holka)

Děj: Katie, která už nikdy nesmí vidět své přátele musí odjet ze St. Jeremy za svými rodiči, musí nechat přátele, babičku i Roye doma a nikdy s nimi nesmí navázat kontakt. Katie ale netuší, kde jsou proto s ní letí Eleonore Maineová. Zatím ale nemají v plánu, jet přímo za nimi. Jako důvod se udává, že by je mohli rychleji chytit. Po Katie totiž pátrá spousta lidí, aby jí mohli zneužít, jelikož má v sobě kočičí geny.
Na St. Jeremy se šíří zprávy rychle, Katie je, v rámci ochrany, prohlášena za mrtvou. Minga a Lauru to zlomí. Katie si musí změnit jméno a celý svůj životní příběh. Jmenuje se Leonie Greenová, její přezdívka je Leonie Lion(lev). Organizace, která ji chrání ji ubytuje u jedné stařenky, paní Murrayové. Bydlí s ní ještě jeden další student, jménem Karim. Ten se ale od začátku chová odtažitě. Katie sledují, na každém jejím kroku. Jednou se jí ale konečně podaří poslat e-mail domů, Mingovi. Bohužel netuší, že je Mingův počítač napíchnutý a tak si dopisuje s Frankem, který se jí snaží chytit. Ming ale nakonec zjistí, že si Katie psala s někým jiným a informuje ji o tom. Katie to pochopí.
Katie zjišťuje, že má na krku podivné tři vpichy, najde i organizaci, která ji chrání. Karim tři vpichy má také. Když se s tím svěří slečně Maineové, která je hlavní ochránkyně, tak slečna Maineová odpoví, že je Karim tak chytrý, že už si i vymýšlí věci, které neexistují. Katie to spolkne.
Jenže následující večer vyjde všechno najevo, ty tři vpichy jim způsobila paní Murrayová takovým přístrojem, který je omračuje. Katie to došlo včas a zahrála to na paní Murrayovou. Následně vyslechla celou konverzaci mezi paní Murrayovou, Troyem(postava spojená se slečnou Maineovou) a Eleanorou Maineovou. Vyjde najevo, že oni nejsou ti praví ochránci, že její rodiče tenkrát opravdu zemřeli a oni ji vytáhli jen proto, aby na ní mohli dělat pokusy. Zjistí, že Karim má v sobě geny psa. To už je na Katie moc, uteče. Jenže jí začnou hned hledat, Katie se nemá kde ukrývat. Spásou jí je Karim, který ji "ubytuje" u nich ve škole. Tam ji nikdo nehledá. Katie najde slabost těch zlých, když ji paní Murrayová chytí, Katie jí vyhrožuje, že zabije její kočku(má to sehrané) a chce po ní aby ji řekla název firmy. Je to Benvilo.
Katie najde spásný nápad, vystoupí v přímém přenosu a všem v televizi řekne, jaká je ta firma (strašně jim záleží na dobré pověsti, proto to nesmí říct). Nakonec ale slečna Maineová přistoupí na všechny Katiiné podmínky, dovolí jí vrátit se domů. Katie si to pro jistotu ještě pojistí aby ji nemohli znovu ublížit a aby věděla, že drží slovo. O firmě se nic negativního tedy nešíří a Katie se vrací domů, shledává se s Mingem i Laurou, domluví se s Karimem aby přijel na prázdniny i se svou sestrou Suki, najde i Troye ale navždy se musí rozloučit s babičkou..... Za peníze, které dostala od firmy Benvilo koupí svůj dům, kde bude bydlet Ming i Laura.