*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Duben 2013

Jacky Snílek

30. dubna 2013 v 16:43 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Jacky Snílek

Autor: Jacqeline Wilsonová

Počet stran: 294

Děj: Kniha vypráví o autorčiném dětství, popisuje, jak se inspirovala ke psaní svých knih. Na konci každé kapitoly je závěrečná otázka, která se váže k tématu. Cituji například: "Jedna z postav v mé knize nosí opravdické viktoriánské oblečení - ale nemá krásnou fialovou krinolínu. Musí nosit uniformu, kterou si sama ušila. Kdo je to?" a pak je odpověď. Kniha obsahuje téma od Jackyiného narození až po dovolené, přijímací zkoušky, své kamarády, své kluky a společnou partu. Můžete se dozvědět spoustu zajímavých věcí, především je to takový "životopis" doplněný fotkami.


Princezna Viktorie

27. dubna 2013 v 9:46 | ČteníkLen |  Thomas Brezina

Princezna Viktorie

Autor: Thomas Brezina

Počet stran: 344

Děj: Viktorii rodiče poslali do Anglie, aby se zdokonalila v angličtině. Jak ale brzy zjistí, je tam kvůli tomu, že otcova farma krachuje. Bydlí u Cooperových, kteří mají podobně starou dceru Claire. Viktoriiny zavazadla, skončí v Los Angeles takže si Viktorie, když přijede, hned jde nakoupit. Claire jde s ní a Viktorie je nemile překvapená, když zjistí, že Claire krade. Nechce ale žalovat.
Claire hraje před matkou hodnou holčičku protože jinak bude mít domácí trest, ve skrytu duše Viktorii ale nesnáší. Viktorie také nemá Claire moc ráda. Jelikož se Viktorie nudí, začne hledat v knihovně. Nalezne deník, zřejmě princezny Philippy. Deník je už velmi starý, Viktorie ho začne překládat...
Na jedné akci se Viktorie seznámí s princem Alessandrem, následně potom se po telefonu pohádá se svým přítelem Tedem. Časem se ale pohádá i s Alessandrem a zjistí o něm pravdu, je homosexuál.
Viktorie se stává součástí plánu nějakého psychicky narušeného maniaka, chce jí zabít. Říká jí princezno Viktorie. Když Viktorii jen tak tak zachrání Nathan, bratr Claire, vyjde najevo, že zločinec je Pete, kadeřník a přítel Viktorie. Není ale úplně v pořádku, zjistilo se že zabil už před tím dvě dívky a to ze zoufalství nad svou sestrou, kterou miloval. Odvedou ho na psychiatrii. Claire se s Viktorií nakonec udobří a Nathan, který nemluvil, mluvit začne. Viktorie odjede domů a udobří se s Tedem i Alessandrem.

Zvěrolékař mezi nebem a zemí

23. dubna 2013 v 21:27 | ČteníkLen |  James Herriot

Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Autor: James Herriot

Počet stran: 494

Děj: Zde se setkáváme se vzpomínkami Jamese Herriota, který v tehdejší době, pracoval u letecké armády. Jelikož v knize jsou jednotlivé případy popsány v kapitolách, nelze je sepsat do souvislého textu. Můžeme tu najít případy například:

- Kráva Kytička nechce na jatka
- Tuberkulinace u šlechtice
- Plynnatost psa Cedrica
- Psinka u štěněte zlobivého kluka
- Těžká a záhadná gastritida u telat
- Kopřivka u koně
- Vyhřezlá děloha u prasnice
- Rozsáhlý lymfosarkom u kočky
- Dislokace abomasu u krávy
- Perforovaná střeva u prasete
- Paraziti v játrech býka
- Psa porazilo auto, skoro utržená noha
- Obrácená poloha u telete
- Pes, kterého přejel traktor a měl psychické potíže
- Odvezení špatné krávy na jatka, tuberkulinace a potíže s formuláři
- Amputace kravské nohy
- Myxedém u psa
- Kůň s bradavicemi na dvěch nohách
- Psí rakovina lymfatického systému

A mnoho dalšího :) Rozhodně doporučuji, historky mě velmi pobavily :)

Škola jezdectví

21. dubna 2013 v 16:57 | ČteníkLen |  Edice - Alexa cvičitelka koní

Alexa cvičitelka koní

Škola jezdectví

Autor: Gaby Hauptmannová

Díl, edice: Alexa cvičitelka koní, 2. díl

Počet stran: 150

Děj: Alexa, která získala možnost účastnit se kurzů v jezdecké škole u strýcova přítele Haralda se tam teď vydala. Z počátku jí všichni opovrhují, protože oni museli tvrdě prokázat své schopnosti aby se sem dostali a ona si jen tak přijede a ještě bude jezdit na Haraldových koních. Nakonec se jí ale podaří probojovat a stát se součástí jejich jezdecké skupiny, začne se zlepšovat a naučí se spoustu nových věcí. Seznámí se s velmi dobrou jezdkyní Irenou i Klausem, který pomáhá ve stáji. Na Vánoce jí přijede navštívit rodina a vezmou s sebou i jejího milovaného hřebce Chicola. Jezdecká přehlídka, která se na konci koná, se velmi vydaří a všichni jsou spokojení.

Filmová hvězda

10. dubna 2013 v 15:03 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Filmová hvězda

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 109

Díl: 19

Děj: Lise znenadání zavolá její kamarád Sky Ransome, filmová hvězda, které klub Dívek v sedle pomáhal se naučit jezdit na koni. Max jim pak náhle sdělí, že režisér hledá vhodnou stáj na natáčení nového filmu. Dívky nadšeně souhlasí a snaží se si rozdělit úlohy, navíc musí uspořádat oslavu pro Plukovníka Hansona. Když filmový štáb a s ním i herci přijedou, je to tam jako na tržišti. Lisa dostane malou roli ve filmu, protože jejich herec znenadání onemocní a tak Stefi s Carol jsou sami na vymýšlení programu na oslavu. Lisa je velmi zaneprázdněná a Skyeovi to na koni ve cvalu moc nejde, naštěstí na pomoc přispěchají Dívky v sedlech a dokážou pomoci Skyovi i uspořádat oslavu narozenin, vše se náramě podaří.

Výprava do hor

7. dubna 2013 v 10:09 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Výprava do hor

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 96

Díl: 18

Děj: Carol dostane nabídku od Kate, aby s klubem Dívky v sedlech jeli do hor. Vedl by je Elli a Jean, společně by tam byli ještě s Kristinou a dalšími táborníky. Dívky nadšeně souhlasí a cestu zaplatí z peněz od pana diAngela. Sejdou se tam a poznají nové přátele například sourozence Amy a Setha a Johna. Amy se už od začátku chová velmi nevhodně a Seth se jí snaží krýt, Lisa je přesvědčená, že musí Sethovi pomoci. Amy provede spoustu špatných věcí a záměrně Elliho ani Jean neposlouchá, když dojde k lesnímu požáru, nesnaží se nijak pomoci a stále si naoko stěžuje na bolavý kotník, jen aby nemusela pomáhat. Požáru jen tak tak uniknou, nakonec ho uhasí déšť a táborníci se dostanou v pořádku zpátky domů. Ještě před odjezdem si ale pro Amy a Setha přijede jejich otec, který je stejný snob jako oni. Lisa pozná, že oni dva asi nebudou nejvhodnější přátelé.

Vždyť je to hračka

4. dubna 2013 v 18:49 | ČteníkLen |  Ostatní

Vždyť je to hračka

Autor: Agatha Christie

Počet stran: 232

Děj: Vysloužilý policista Luke Fitzwilliam, který se varcí z Dálného východu do Anglie, potká ve vlaku starou dámu, paní Pinkertonovou. Vypráví mu o sérii vražd a řekne, že ví kdo je další. Moc jí nevěří. Když Luke dorazí dozví se, že paní Pinkertonovou někdo zabil, když ji přejel autem. Byla na cestě na policii. Následně přečte článek i o úmrtí MUDr. Johna Edwarda Humblebyho, o kterém slyšel od paní, že bude další oběť. Zdá se mu to divné a začne vyšetřovat, jede za Bridgetou, sestřenkou svého kamaráda Jimmyho, která ho má ubytovat. Když se Brigite dozví, proč je u ní ve skutečnosti, chce mu pomoct. A tak začne vyšetřování a vyptávání, podezírání a zkoušení...
Už na první pohled je jasné, že se Luke do Bridget zamiloval, ona je ale rozhodnutá si vzít pana Gordona, jen kvůli penězům. Během doby během níž Luke vyšetřuje, musí poodhalit pravý důvod proč přijel, - je policista - první záminka byla totiž, že píše knihu. Na vrahy má čtyři podezřelé: pana Abbota, Thomase, pan Ellsworthy, pan Horton. Obětí je několik. Nakonec ale dojde k velmi překvapivému názoru, vrah je Gordon Whitfield.
Když mu Bridget oznámí, že si nakonec vezme Luka, rozzuří ho to, a zdá se, že něco chystá. Nakonec ale zjišťujeme, že vrahem byla paní Waynfleteová, Bridget na ni přichystá lest ale málem přitom přijde o život. Tuší totiž, je je to ona. Nakonec ji ale Luke zachrání a vezmou se.