*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Kněžka

30. března 2013 v 22:58 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Kněžka

Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela

Autor: Michael Scott

Díl: 6., poslední

Počet stran: 503

Děj: Sofie s Joshem a Virginie Darová s Johnem Dee se ocitají před Isis a Osirisem, mocnými starobylými na Danu Talis. Dvojčata zjišťují, že Isis a Osiris jsou jejich praví rodiče, ale stále se jim to nějak nezdá.Osiris má konečně možnost odebrat Johnovi Dee nesmrtelnost, následně Johna všechna jeho léta doženou. Jeho zachráncem se však stává Marethyu, takže prozatím ještě žije. Vezme ho za Mágem Abrahámem aby mu vydal Kodex, což také udělá. Stále tam ale chybí dvě stránky. Pak se ale Kodex dostává do rukou Joshe.
Mezitím se Flamel, Prométheus, Perenella a Niten připravují na boj s příšerami na Alkatrazu. Když ale Bastet zavolá Perenelle, že jsou na cestě dračí bojovníci, musí se rozdělit. Niten a Prométheus jdou do boje k mostu Golden Gate a Perenella s Nikolasem se dostanou přes moře na Alkatraz. Na pomoc Nitenovi a Prométheovi přijde Tsagaglalal, která všechny protivníky dorazí.
Machiavelli a Billy the Kid se spojí s Odinem, Hel i Martem. Vezmou k sobě i Černého Jestřába, který v boji zabije Nereuse a snaží se najít Areop-Enap. Billy dále vyřídí i Sfingu, za pomoci kopí, se starými jedovatými symboly, které tam zanechala vědma. Zachrání tak Hel, Odina i Marta před jistou smrtí.
Flamelovi potkají vraní bohyni, ve které jsou uvězněné i dvě její sestry. I nadále zůstávají na jejich straně. Pomůžou Flamelovým způsobit chaos na lodi s příšerami ale naštvou Xolotla, který jim přísahá pomstu. Netrvá dlouho a musí se s ním utkat.
Dvojčata se vzpouří, protože se dozvídají, že jejich osud Isis s Osirisem plánovali už před tím, než se narodili. Jejich služebníci byli jen figurky, kterými manipulovali a tak dvojčata dopadnout nechtějí. Rodiče je chtějí vzít k radě, aby se jako právoplatní "dědici" ujali vlády na Danu Talis. To se však nelíbí Bastet a jejímu synovi Anubisovi. Virginie, která se stane novou služebnicí Osirise a Isis náhradu za Johna Dee, uteče. Najde ji Marethyu a předá vzkaz od Abraháma, následně se stává "vůdkyní" vzpouřených lidí, kteří se staví za to aby bývalého vládce Danu Talis Atena neházeli do jícnu sopky, Bastet s Anubisem na něj totiž nastražili past aby ho svrhli z trůnu, Bastet chce aby vládl Anubis, mohla by ho ovládat.
Když zjistí, že si Osiris a Isis přivedly dvojčata, chce se jich zbavit. Pošle na ně Berserky, kteří ale padnou mrtví k zemi, když dvojčatům přijde na pomoc Tsagaglalal a odvede je z pyramidy, která vysává aurickou sílu. Isis i Osirise velmi naštvalo, že dvojčata zmizela.
Jak to tak vypadá, John Dee se změnil a společně s Virginií vedou zástup vzpouřených lidí, bojují za jejich svobodu.
Na Alkatrazu se poruší kouzlo a rázem jdou příšery proti sobě, což velmi usnadní práci Odinovi, Martovi, Hel, Machiavellimu i Billymu. Nutně potřebují najít Areop-Enap aby jim pomohla ve velké bitvě. Nešťastnou náhodou při shledání Flamelových s ostatními příznivci na ostrově, zabjie Billy Morriganu, která se snažila ochránit Perenellu před probodnutím kopí, které hodil Billy s přesvědčením, že Perenella je nepřítel - neviděl ji pořádně.
Johanka z Arku, William, hrabě Sait-Germain, Palamédes, Prométheus a další přistanou na pyramidě, kde se shází rada. Strhne se bitva. Na jiném místě Ardgrem, který také nesnáší Atena a Scattyin táta, svrhne Atena z hradem, Scatty ho ale zachrání. Virginie a John Dee pomůžou ochránit lid, který se tam s nimi schromáždil.
Na všech místech se strhnou velké bitvy. Při boji s Anuby na Alkatrazu přijdou Odin i Hel o život, ale zachrání své přátele. Dee umře na Danu Talis, po boku Scathach i Virginie, když nakonec pomůže zachránit lidstvo. Mág Abrahám zemře na svou proměnu. Na Alkatrazu obrovský krab Karkinos sežere Xolotla a vážně zraní Billyho the Kida. Marta Mstitele pohltí a sežehne jeho vlastní aura, chce zachránit ostatní. Josh se Sofií odhalí, že nejsou vlastně vůbec pokrevní příbuzní a jejich rodiče nejsou Osiris a Isis, ale jsou nejčistčí Zlato a Stříbro. Nakonec se to ztrhne až v to, že Isis pošle Osirise aby dvojčata zabil. Na pomoc přilétá na pyramidu i princezna bojovnice Scathach. Prométheus zemře na mostě Golden Gate po boji s dračími bojovníky, ještě stačí říct Tsagaglalal aby vyřídila Nitenovi, až ho oživí, ať se zeptá Aife jestli si ho vezme, že určitě odpoví ano. Sofie a Josh bojují proti Osirisovi i Isis na jedné straně, společně. Nakonec je porazí, bitvy skončí, starobylí a celé generace těch dobrých vyhrají bitvu ale za strašlivou cenu.
Josh zničí Danu Talis a stane se Marethyem: "Dnes jsem se stal Smrtí a ničitelem světů." Sofie se bezpečně vrátí domů k Tsagaglalal - tetě Agnes. Josh se změní, je Smrt. Vezme Flamelovi do Paříže, tam, kde chtěli zemřít. Josh se ale ocitá v ostrovním království Země věčného mládí, Niten a aife se ožení a Scathach jim jde za družičku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Eli Eli | 26. června 2013 v 14:06 | Reagovat

četla jsem všechny díly několikrát ale pořád nerozumím jestli Scathach zemře nebo ne

2 ČteníkLen ČteníkLen | 26. června 2013 v 15:52 | Reagovat

Ne, Scathach neumře ;)

3 Kikulka Kikulka | Web | 9. prosince 2013 v 16:10 | Reagovat

Tvůj blog se mi líbí, líbí se mi ten nápad vituálního čtenářského deníku. Touhle sérií se již dost dlouho prokousávám a přiznám se, že bych to označila za poměrně čtivou "pochodovací" litaraturu.
Děkuji za náled do toho co se teprve bude dít (uvízla jsem totiž ve třetí knížce a dál se ne a ne pohnout), ale trochu mě mrzí, že tu není žádný postřeh, jak se ti knížka líbila nebo co se ti na ní naopak nelíbilo.....Ale i tak máš propracované články, které se mi moc líbí a dobře se čtou, ovšem ten názor mi tam prostě chybí....

4 Anonym Anonym | 16. října 2015 v 14:47 | Reagovat

já myslím, že Josh {Mareythu} vezme Flameliov s sebou di země věčného mládí, protožr na konci v tom dopise se píše: BYLI JSME na svatbě a Flamelovi posílají pozdrav, to je lepší konec, než když zemřou, nemyslíš.Můj názor je, že jsou znovu mladí a spokojení na ostrově. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama