*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Dotek anděla

13. března 2013 v 19:37 | ČteníkLen |  Thomas Brezina

Dotek anděla

Autor: Thomas Brezina

Počet stran: 329

Děj: Patnáctiletá Amy se chystá udělat jeden čin, kterého by potom mohla litovat. Její strážný anděl, který se jí občas zjevuje jí psychicky pomáhá. Její "nevlastní teta" Beatrice ji zajistí aby se k superhvězdě zpěváku Mattovi M dostala co nejblíže, aby jí mohl poskytnout autogram - i když to, že dá někomu autogram je zázrak. Rodičům poví, že bude přespávat u své kamarádky Tanji.
Matt M před svým koncertem vede rozhovor s novinářkou, která ho zaskočí otázkou: "Proč nepomůže Naomi", Matta to rozzuří a ví, že jediný komu o Naomi řekl je jeho manažer Rob. Je na něj pořádně rozzuřený a dokonce na něj fyzicky zaútočí, útok odnese odštíplá klíční kost, pár zlomených žeber apod.
V budově na Trafalgar Square ho Amy vidí a mluví s ním. Ukáže se ale, že je to jen nafoukaný frajírek, navíc jak to vypadá, pěkně rozzuřený. Na Amy začne ječet, že je kráva a co tady jako dělá. Když po ní chce vodu omylem mu podá Tonic, naštve se na ni ještě víc a utíká do svého auta. Po silnici jede ale moc rychle a narazí do svodidel, leží v nemocnici a je v kritickém stavu, koncert je odvolaný a nikdo netuší co se stalo, dokonce ani Amy ne, dokud se to nedoslechne.
Amy je zničená, ale nejen z Mattovi autonehody. Spíše z toho, že si myslela, že je jiný a věřila mu. Doma nikomu neřekne co se stalo ale všude se jen mluví o vážné nehodě Matta M. Amy se ve škole složí a musí jet domů si odpočinout, dost ji vyděsí když se místo jejího anděla u její postele objeví Matt M. Ale ne ledajaký, anděl s černými křídly. Ze začátku je na Amy velmi rozzlobený a pořád je to ten samý sobec. Postupně mu ale začne docházet, že jestli chce aby se znovu vrátil do svého těla, musí křídla proměnit na bílá do týdne a to tak, že bude konat dobré věci a s Amy se spřátelí.
Amy mu nakonec pomůže udělat dost dobrých skutků ale stále má křídla černá. Kolem Amy vypukne aféra, protože Beatrice to nakonec musí říct, kdo v tu dobu byl v budově, než Matt odjel. Rodiče se na ní zlobí ale Henry - její nevlastní otec - je vezme do své firmy kde jsou v bezpečí. Matt M Amy poradí jak se z toho dostat, protože za to nenese ani trochu vinu. Dozvídáme se, že Naomi je Mattova vlastní matka, která ho odložila. Rozzuřilo ho to, když se dozvěděl, že jeho rodiče nejsou praví. Amy se s Mattem M začne přátelit a poslední skutek, který Matt udělá a dělí ho od jisté smrti je, že v osudný den zakřičí: "Odpouštím ti Naomi, odpouštím vám mami a tati, mám vás rád".
Amy se o tom, že nakonec přežil dozvídá od Tanji když si zapne televizi. Rob zrovna řekl, že Matt M nepřestane zpívat, prý, že už zpívá, zpívá... o andělovi jménem Amy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl/a!

♥kLIk♥ 100% (1593)

Komentáře

1 miška miška | 8. června 2013 v 22:10 | Reagovat

jgh

2 miška miška | 8. června 2013 v 22:14 | Reagovat

Tato kniha je naprosto boží já jsem jí četla asi týden a nemohla jsem se odtrhnout tenhle čtenářký deník kdybych napsala učitelce tak já nevim asi by to jednička nebyla ale jinak dobrý já bych si nikdy netroufla ani bych to nezvládla napsat čtenářaák o této naprosto boží knížce. :-)

3 zaznamy-o-knize zaznamy-o-knize | Web | 9. června 2013 v 15:19 | Reagovat

Jj, to chápu... Tohle je spíše takový souhrn toho co se tam stalo, také bych to neodevzdala :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama