*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Harry Potter a Fénixův řád

4. února 2013 v 22:17 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Fénixův řád

Autor: J. K. Rowlingová

Počet stran: 796

Děj: Harry se musí dostavit na disciplinární řízení kvůli nepovolenému kouzlení mladistvých. I přes některé nesouhlasy ho nakonec viny zprostí. Od Hermiony a Rona se dozvídá o společnosti Fénixova řádu. Po příjezdu na studenty Bradavic čekají hned dvě změny v profesorském sboru. Na místo učitele Obrany proti černé magii je povolána vrchní náměstkyně ministra Dolores Jane Umbridgeová, která byla i u Harryho řízení. A na místo učitele Péče o kouzelné tvory nastoupí dočasně profesorka Červotočková. Umbridgeová je proti používání kouzel v praxi proto se Hermiona, Ron a Harry rozhodnou založit spolek zvaný Brumbálova armáda(BA). Jejich cílem je naučit všechny studenty, kteří jsou ochotni, obranná i útočná kouzla. Do famfrpálového družstva nastupuje Ron. Když se vrátí Hagrid z "dočasné dovolené", tajně Harrymu i Ronovi s Hermionou řekne, že byl za obry.
Jednou v noci se Harrymu zdá o útoku na pana Weasleyho, sen se stane skutečností a pracovníci ho zachrání na poslední chvíli. Za pár dní ho jdou navštívit do nemocnice, kde vidí i svého bývalého učitele obrany proti černé magii profesora Lockharta a Nevillovi rodiče.
Brumbál se rozhodne, že se Harry musí naučit Nitrobraně. Sám ho učit nechce a povolá profesora Snapea. Při jedné jejich hodině je přeruší Draco Malfoy a Harry se stihne podívat do myslánky. Vidí Snapeovi vzpomínky na svou matku, Harryho otce se kterým se Snape hádal i Siriuse s Lupinem.
Následně se stane katastrofa. Marietta Edgecombeová práskne BA Umbridgeové, ta učiní řádné opatření a všechny dopodrobna potrestá. Brumbál měl být odveden do Azkabanu ale utekl a Umbridgeová ho nahradila ve funkci ředitele školy. Proto si Harry potřeboval promluvit se Siriusem, Fred a George mu pomohli odlákat pozornost a on se vloupal do kabinetu Umbridgeové. Ale musel potom zase rychle zmizet protože dvojčata chytli. O několik dní později, když hrál famfrpálový zápas Nebelvír proti Havraspáru vytáhl Hagrid Harryho a Hermionu do Zapovězeného lesa a ukázal jim obra Drápa, který byl jeho polobratrem. Několik dní po zkouškách NKÚ dostal Hagrid padáka a tak se museli o obra postarat Harry, Ron a Hermiona. Při zkouškách NKÚ z Dějin čar a kouzel viděl Harry Voldemorta jak mučí Siriuse. Okamžitě to šel říci Hermioně a Ronovi a na pomoc přišla BA. Vypravily se na odbor záhad. Sirius tam ale nebyl, Voldemort je vlákal do pasti a museli bojovat se smrtijedy, kteří chtěli Harryho věštbu. V poslední chvíli jim přišel na pomoc Fénixův řád, při boji ale přišel jeden člen o život...Zrovna Harryho kmotr Sirius. Harry byl neuvěřitelně rozzuřený na Bellu, která ho zabila. Použil proti ní kletbu Cruciatus. Pak se na ministerstvu objevil Voldemort i Brumbál a svedli boj na život a na smrt. Nikdo však k úhoně nepřišel. Po tom, co Voldemorta vidí sám Ministr kouzel konečně uvěří, že Voldemort se vrátil. Před očima všech se ale vytratí. BA se vrací zpátky na hrad a po rozloučení odjíždějí domů...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama