*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Únor 2013

Čarodějnice z Hex Hall

26. února 2013 v 21:35 | ČteníkLen |  Edice - Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall

Autor: Rachel Hawkinsová

Počet stran: 240

Díl, edice: 1., Hex Hall

Informace a rodokmen Alice: Stvořená při rituálu černé magie. Měla dceru, která byla Sophiinou babičkou, Lucy. Lucy si vzala člověka. Jednou Lucy přeskočilo a zabila svého manžela - Sophiina dědečka. Proto Boží oko udělalo radikální krok a Lucy zničilo. Proto jsou Sophie s jejím otcem jen poloviční démoni.

Děj: Sophie Mercerová, šestnáctiletá dívka čarodějnice, musí přestoupit na školu Hecate Hall (zkráceně Hex Hall), protože lidské dívce přičarovala na ples kluka. Jenže to nedopadlo podle jejích představ, trochu to přehnala a ta holka začala ječet, že je čarodějnice.
Jen co přijedou do Hex Hall - nápravného zařízení pro čarodějnice, lykantropy, víly i upíry - zaútočí na ní vlkodlak, před kterým jí ochrání Archer, namyšlený tmavovlasý kluk.
Ve škole se učí o tom proč tam vlastně jsou. Lidé se je snaží zabíjet a mezi jejich úhlavní nepřátele patří: Společenství, rodina Brannickova a ten nejhorší nepřítel L´Occhio di Dio - v překladu Boží oko, který své oběti probodává kolíkem, či jim vysaje veškerou krev. Sophie se pak seznamuje se třemi dívkami Elodií, Chaston a Annou, které ji chtějí přijmout do covenu(něco jako parta) ale Sophii se to moc nelíbí. Je na pokoji s jedinou upírskou studentkou Jennou. Elodie Sophii řekne, že to Jenna zabila Holly, svou nejlepší kamarádku. Tenkrát Holly prý našli s dvěma dírkami v krku, mrtvou v koupelně.
Poté, co Sophie nevhodným způsobem urazí učitelku "Vandy" dostane půlroční službu ve sklepě s Archerem, který se ji jen snažil bránit. Sophie se od něj dozvídá, že její táta je šéfem Rady, organizace, která chrání kouzelníky. Všichni jsou svědky dalších útoků na studenty, za které je následně obviněna Jenna. Nikdo nevěří, že to nebyla ona, jen Sophie ano. Začne pátrat. Také s Elodií nevychází zrovna v dobrém, to ona ji totiž poradila, že když půjde do tuhého určitě si to u "Vandy" zlepší tím, když jí pochválí tetování. Jenže "Vandy" na něj není ani trochu pyšná, je to znamení, že podstoupila Odebrání (rituál, který zbavuje kouzelné moci).
Sophie si jednou všimne, že jí pořád pronásleduje nějaký duch ale připadá jí to divné. Ten duch se jí nakonec představí jako její prababička Alice. Tajně potom Sophii začne doučovat kouzla každý večer. Následně po útocích s ní chodí i Elodie.
V den, co má Sophie službu s Archerem ve sklepě, se stane něco zvláštního. Po tom, co se spolu začnou líbat objeví Sophie na jeho hrudi, díky ochrannému kouzlu od Alice, znamení Božího oka. Uvědomí si, že Oko je Archer. Když Archer zjistí, proč se najednou Sophie tak zarazí, vytáhne nůž. Nepokusí se jí zabít ale místo toho uteče, Sophie se svěří se vším ředitelce.
Jenna, která musela odjet díky vražednému obvinění se vrátí a společně se Sophií objeví, že kámen, který ji dala Alice je naplněn temnou magií. Sophii všechno dojde, okamžitě se vypraví za Elodií do lesa, najde ji tam s Alicí. Odhalí celou pravdu, Alice není čarodějka ale démon. To znamená, že ona a její otec, kteří jsou ze stejného rodu, jsou démoni také, alespoň z části. Alice pak zavraždí Elodii protože vysaje její krev. Sophie Alici nakonec zničí pomocí speciálního Démonova střepu. Vyjde najevo, že démon (Alice) se tam objevil, protože ho coven vyvolal. Dříve se totiž démoni vyvolali proto, aby v případě války s Božím okem, celé Prodigium (čarodějky, lykantropy, víly...) ochránili. Také vyjde najevo, že Holly byla Elodií položená jako obět démonovi. Dívky za to ale tvrdě zaplatily, dvě byly mrtvé a dvě zraněné.
Sophie nechce ani slyšet o tom, že by se z ní jednoho dne mohlo stát něco tak strašného a zabila by své přátele. Je rozhodnutá, chce podstoupit Odebrání.

Zvěrolékař v chomoutu

23. února 2013 v 23:22 | ČteníkLen |  James Herriot

Zvěrolékař v chomoutu

Autor: James Herriot

Počet stran: 279

Děj: James Herriot vypráví o svých zážitcích za dob kdy byl veterinářem. Jsou zde popsány postupy vyšetření, operace apod. Nebo jak si Herriot vypomáhal s různými veterináři, či obyvateli města. V příběhu jsou jednotlivé případy popsány po kapitulách, proto se zde nemůžeme setkat s jednotlivým zápisem. Můžeme se tu setkat s případy například:
- Porod jehňat.
- Hromadné napadení skotu vnitřními parazity, nebo-li strongylóza. Dále u skotu taky nedostatek mědi.
- Pes s nádorem na varlatech.
- Kočka, kterou přejel dopravní prostředek.
- Opuštěný psík Pip.
- Komplikovaný porod, který zavinil majitel.
- Trpasličí pudlice Penny, která má gastroenteritidu.
- Fena, která měla opožděný porod.
- Porod, kdy měla kráva tele moc velké.
- Pes, který zaštěkal jednou za osm let a měl epilepsii.
- Štěně se stenózou pyloru.
- Vodící kruh v nozdrách býka.
- Bílý průjem.
- Psík, který byl nesmírně útočný i při stříhání drápů.
- Pes, který pozřel jed.
- Pes, který ležel dva dny v sevření kovové pasti.
- Pes Benjamin, který měl vykloubenou loketní kost.

Zima setkávání

12. února 2013 v 21:51 | ČteníkLen |  PennyGirl

Zima setkávání

Autor: Angela Dorsey

Edice, díl v edici: Volání ve větru, 9. Díl

Počet stran: 149

Děj: Karin a Elin mají prázdniny a tak si užívají v sedle. Jednou ale narazí na vyhladovělého mustanga, rozhodnou se mu pomoct. K silnici se ale nechce přiblížit a dívky jej ztratí. Místo toho objeví Elin svou sestru Janu a svého tátu, kteří se je vydali hledat. Jsou zapadlí ve srázu. Dívky jim však pomohou se dostat ven a Jana s otcem jede za Elininou mámou. Jana Elin stále nesnáší. Mamka Elin si potřebuje se svým bývalým mužem promluvit a tak všechny tři vyšlou ven. Elin a Karin jedou s Janou hledat toho mustanga. Najdou ho, jak uvázl a nemůže ven. Elin ho s pomocí vysvobodí. Je strašně hubený ale s dívkami jít domů nechce. Jana začíná "rozmrzávat" a pomalu se s Karin a Elin přátelí. Když mustanga mají skoro chyceného, uslyší za sebou skútry, mustang znovu uteče a Jana je varuje, že to je jejich protivná babička. Elin okamžitě obrací koně a jede do boje a pomoci mamce. Všichni se střetnou tváří v tvář a Elin za pomoci svých kamarádek babičku přesvědčí, že k nim rozhodně nechce jet. Dívkám se povede zachránit i mustanga, jenž se jmenuje Orlík. Chce ho vycvičit a Karin ho dostane jako nového koně, Tara, na které Karin dosud jezdila, připadne Janě. Elin mamce řekne o svém daru slyšet koňské myšlenky.

Nejisté vítězství

10. února 2013 v 11:28 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Nejisté vítězství

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 107

Díl: 16.

Děj: Jednou odpoledne zavolá Stefi Fil, že s jejich pony klubem trénují pólokros. Je to něco mezi lakrosem a pólem. Stefi připadá, že Fil se docela vytahuje a tak navrhne Maxovi aby s jejich týmem Moudrých jezdců také začali pólokros. Po asi týdnu se koná zápas mezi Filovým týmem Napříč krajinou a týmem Moudrých jezdců. Stefi na všechny křičí protože chce Fila velmi porazit a je nepříjemná. Moudří jezdci utrpí porážku a Stefi je pevně rozhodnutá jim nedat nic zadarmo. Po zápase Stefi ještě trénuje na hřišti a podvrkne si kotník. Rozhodne se tedy tým alespoň trénovat, víc než dřív. Carol má ale na starosti jiné věci. Chce pomoci zraněné dívce Marii, se kterou se seznámila při slavnosti, opět nalézt chuť a odhodlání začít jezdit. Postupně se jí to daří.
Druhý zápas Moudrých jezdců dopadne podstatně díky Stefi, která je trénovala, lépe. Uprostřed zápasu se jednomu členovi týmu udělá špatně a Stefi za něj nastoupí. Hraje s nimi i Marie, která se velmi dobře uzdravuje a posiluje svaly na nohou. Celý zápas nakonec skončí remízou a Marie se vrátí k ježdění, nastoupí s dívkami do Borovicového údolí.

Holka z popelnice

8. února 2013 v 22:33 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Holka z popelnice

Autor: Jacqueline Wilsonová

Počet stran: 148

Děj: April neměla zrovna šťastné dětství. Její maminka jí vyhodila do popelnice když byla ještě malé miminko. Na každé svoje narozeniny se cítí hrozně sama a přeje si aby jí její pravá maminka napsala alespoň dopis, navíc si moc přeje mobil a její adoptivní máma Marion jí ho nechce koupit. Rozhodne se tedy, že dnes nepůjde do školy. Místo toho navštíví svojí minulou adoptivní rodinu, Pat. Staví se k ní a chvíli si povídají, seznámí se tam s Lindou a stanou se z nich kamarádky. Během cesty zpátky domů vzpomíná April na svoje dětství. Její první adoptivní maminka si po několika letech podřezala žíly kvůli svému manželovi, protože si našel jinou. Ten si pak musel April vzít ale byla mu spíž na obtíž a jeho přítelkyně nesnášela děti a tak April putovala dál. Poslali jí k Velké Mo a Malému Petovi, tam jí tyranizovala dívka Pearl a tak jí jednou April shodila ze schodů. Díky tomuto incidentu jí poslali do organizace Pomocná ruka. Tam se seznámila s hrůzostrašnou Ginou, která si jí kupodivu oblíbila ale musela s nimi chodit v noci krást, což se jí vůbec nelíbilo. Gina všem naháněla strach.
Nakonec místo toho aby jela domů, rozhodne se navštívit Pomocnou ruku. Řeknou jí, že Gina, kterou znala tam občas dává přednášky. Rozhodne se jí navštívit u ní doma. Popovídají si spolu a April pak musí jít. Dozvídáme se, že Marion si jí adoptovala když dělala April učitelku samozřejmě i ostatním dětem. Nakonec April objeví popelnici a na ní telefonní číslo se vzkazem. Zavolá tam a ukáže se, že je to číslo toho pána, co jí vytáhl z popelnice. Nakonec se s ním i s Marion sejde a vše dopadne skvěle, April svou mámu ale nenajde.

Harry Potter a Tajemná komnata

5. února 2013 v 11:02 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Tajemná komnata

Autor: Joanne Kathleen Rowlingová

Počet stran: 365

Edice, díl: Harry Potter, díl 2.

Děj: Harryho před odjezdem do Bradavic navštíví domácí skřítek Dobby. Snaží se ho varovat a zabránit mu, aby tam jel, protože se tento rok mají stát strašlivé věci. Harry ho ale neposlechne.
Dursleyovi se k němu chovají čím dál hůř, dokonce ho zavřou do pokoje jen proto, že Vernonovi zkazil výhodnou zakázku pro jeho firmu. Po několika dnech za ním uprostřed noci přiletí Ron, Fred a George létajícím autem. Zbytek prázdnin tráví u Weasleyových. Společně s Hermionou se setkají při nákupech v Příčné ulici. Harry jim poví, že u Borgina a Burkse potkal Draca a jeho otce.
V den odjezdu do Bradavic přijdou Ron a Harry pozdě na nástupiště, brána se zavře a vlak jim ujede. Vypůjčí si tedy létající auto a letí do Bradavic, z toho je pak velký malér. Nehledě na to, že Ron si zlomí hůlku a auto rozbije. Místo vyhazovu ve škole za to dostanou jen školní trest. Ron leští poháry a Harry vyřizuje s profesorem Lockhartem korespondenci, při které slyší zvláštní hlas.
Mezitím začnou famfrpálové tréninky a Zmijozel má nového chytače - Draca Malfoye.
Po nějakém čase stráveném v Bradavicích, se dějí divné věci. V předvečer Všech svatých Harry, Ron a Hermiona objeví krvavý nápis, že Tajemná komnata je znovu otevřena. Kdysi ji založil Salazar Zmijozel, prý tam žije nějaká nestvůra a vypustit ji dokáže jen zmijozelův dědic.
Při famfrpálovém zápasu mezi Nebelvírem a Zmijozelem jde po Harrym očarovaný potlouk. Nebelvír zvítězí, ale Harry musí kvůli Lockhartovi strávit noc na ošetřovně, aby mu dorostly kosti. Navštíví ho Dobby. Harrymu dojde, že všechny divné věci, které se mu stávaly, měl na svědomí Dobby. Chtěl, aby Harry z Bradavic odjel do bezpečí.
Den ode dne někdo napadá studenty ale nikdo nezemře. Paní Norrisová i Colin jsou proměněni v kámen. Po nich následuje Justin z Mrzimoru a Skoro bezhlavý Nick.
Hermiona připraví mnoholičný lektvar a s jeho pomocí trio zjistí, že Malfoy není zmijozelův dědic a že o komnatě neví o nic víc než oni. Na dívčích záchodech najde Harry deník Toma Raddla. Ukáže mu 50 let staré vzpomínky na stejnou událost.
Po útocích je Hagrid obviněn z toho, že tu nestvůru pustil on a tak je odveden do Azkabanu, spolu s ním i Brumbál.
Jednou na hodině obrany proti černé magii zjistí, že Harry umí mluvit hadí řečí. Rázem ho všichni podezřívají.
Další netvorovou obětí je Hermiona. Od této chvíle všechny studenty doprovází po celém hradu profesoři.
Než Hagrida odvedou, stačí klukům říct, aby se drželi pavouků. Ti je zavedou do zapovězeného lesa, kde se setkají s obří akromantulí Aragogem. Dozví se, že Hagrid tajemnou komnatu neotevřel, že stvůra se narodila na hradě a že je největším nepřítelem pavouků. Že před padesáti lety zabila dívku (Ufňukanou Uršulu, která ve škole zůstala jako duch). Zkamenělá Hermiona jim dá odpověď na otázku, která stvůra se skrývá na hradě. Je to bazilišek, obří had. Hermiona přišla i na to jak se pohyboval na hradě - potrubím.
Chystají se to říct učitelům, ale když si shodou okolností vyslechnou, kdo je další oběť, hrůzou by se v nich krve nedořezal. Je jí Ginny Weasleyová, kterou si tentokrát bazilišek odnesl přímo do komnaty se vzkazem: "Její kosti zůstanou v komnatě ležet už navždy".
Harry s Ronem se rozhodnou jít za Lockhartem, ale odhalí, že všechna jeho sláva byla falešná. Donutí ho jít s nimi do Tajemné komnaty. Harry jí otevře pomocí hadího jazyka a vydávají se tam všichni společně.
Při cestě do komnaty vezme Lockhart Ronovi hůlku a chce jim oběma vymazat paměť, kouzlo se ale proti němu obrátí a rázem přijde o paměť on. Na cestě se sesune strop a Harry musí pokračovat sám.
V komnatě objeví Ginny v bezvědomí a také vzpomínku Toma Raddla. Ten se mu představí jako Lord Voldemort. Prostřednictvím deníku poručil Ginny aby otevřela tajemnou komnatu, napsala výhružné vzkazy a nakonec se sama dopravila dolů. Čím víc jí moc deníku naháněla hrůzu, tím víc Tom sílil. Nyní je na pokraji smrti a hrozí, že lord Voldemort znovu povstane.
Raddle vypustí na Harryho baziliška. Při boji s ním mu pomůže Brumbálův Fawkes (fénix), který baziliška oslepí a přinese Harrymu moudrý klobouk a v něm meč Godrika Nebelvíra.
Když Harry zabije baziliška, jeho zubem zničí deník Toma Raddla a tím i Raddla samotného. Ginny se probere a společně s Ronem a Lockhartem je Fawkes odnese na hrad.
Harry pak osvobodí Dobbyho od Malfoyů a společně s Ronem dostanou vyznamenání za mimořádné služby škole. Hagrid s Brumbálem se vrátí a všichni zkamenělí se díky lektvaru profesorky Prýtové opět vrátí, včetně Hermiony. Nebelvír vyhraje školní pohár a Harry odjíždí na léto k Dursleyovým.

Výsledek obrázku pro harry potter a tajemná komnata

Harry Potter a Relikvie smrti

4. února 2013 v 22:42 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Relikvie smrti

Autor: Joanne Kathleen Rowlingová

Edice, díl: Harry Potter, díl 7.

Počet stran: 775

Děj: Harry stráví posledních pár dní před svými 17. narozeninami v domě Dursleyových, aby využil plnou ochranu, kterou mu poskytla matka než zemřela. Když dojde na jeho přemístění do Doupěte, členové Fénixova řádu a Harryho kamarádi na sebe vezmou jeho podobu díky mnoholičnému lektvaru, aby zmátli případné protivníky. Smrtijedi na ně ale čekají, protože Snape jim prozradil pravé datum jeho přesunu. Při přepravě je zabit Pošuk Moody a Hedvika, George přijde o ucho a Mundungus uteče.
V Doupěti se připravuje svatba Fleur a Billa, hned po ní je trio odhodláno odejít. Před ní je navštíví v Doupěti ministr kouzel Rufus Brousek, aby jim předal věci, které jim odkázal Brumbál. Ronovi dá zatemňovač, Hermioně knížku s názvem Bajky Barda Beedleho a Harrymu zlatonku s nápisem "otevírám se na konci" a Nebelvírův meč, který se teď ale někde ukrývá.
Během svatby k hostům dorazí oznámení od Kingsleyho Pastorka, že ministerstvo padlo do rukou Smrtijedů a ministr kouzel je mrtvý. Harry, Ron a Hermiona se přemístí, narazí ale na 2 smrtijedy, takže se nakonec schovají na Grimmauldově náměstí.
Zjistí, že tajemný R.A.B. je Siriusův bratr Regulus Arcturus Black. Za pomoci Krátury se dopátrají až k tomu, že Zmijozelův medailonek ukradl Mundungus a teď ho má Umbridgeová. Trio se vydá na ministerstvo, aby jí našli. Způsobí rozruch, ale nakonec ho dostanou. Z Harryho se stává tzv. nežádoucí číslo 1, asi nejhledanější čaroděj za hodně dlouhou dobu.
Na Grimmauldovo náměstí se z důvodu obrovského nebezpečí vrátit nemohou a tak spí venku ve stanu a každý den se přemisťují. Přijdou na to, že viteály lze zničit mečem Godrika Nebelvíra, netuší ale, kde ho hledat.
Po hádce, která se strhne mezi Ronem a Harrym, Ron odchází. Hermiona zůstane. Spolu se vydávají do Godrikova dolu, kde najdou Bathyldu, přeměněnou v Naginiho. Harry navštíví hrob svých rodičů a Hermiona najde specifický symbol, který měl na krku i Xenofilius Láskorád a který se zároveň vyskytuje i v Bajkách Barda Beedlyho. V Godrikově dole málem přijdou o život a vrací se zpátky do lesa, při cestě se zlomí Harryho hůlka.
Jednou večer Harry spatří něčího patrona v podobě laně, ta jej přivede k Nebelvírově meči, ten ale leží na dně ledového jezera. Harry se tam skoro utopí. Znenadání se v pravý čas objeví Ron, vytáhne Harryho a s pomocí meče zničí viteál. Chlapci se usmíří.
Trio se vydává za Láskorádem. Vysvětlí jim, že tajemný symbol značí 3 relikvie smrti - neviditelný plášť, bezovou hůlku a kámen vzkříšení. Jejich původními vlastníky jsou údajně bratři Peverellové. Tento symbol užíval i Brumbál když si dopisoval se svým bývalým přítelem, černokněžníkem Grindelwaldem. Harry začne tušit, že ve zlatonce je ukrytá jedna z relikvií, kámen vzkříšení. Jen tak tak od Láskoráda uniknou. Smrtijedi unesli jeho dceru Lenku a Xenofilius je chtěl předat Voldemortovi výměnou za její život.
Vzhledem k tomu, že z Voldemortova jména se stalo tabu, chytnou je uprostřed lesa lapkové. Harry, Ron a Hermiona jsou zatčeni a uvězněni v sídle Malfoyových, kde se setkávají i s ostatními vězni, včetně Lenky, Deana, skřeta Griphooka a výrobce hůlek Ollivandera. Červíček se sám uškrtí, když napadne Harryho, protože mu dluží za život.
Díky Dobbymu všichni utečou k Billovi a Fleur do Lasturové vily. Bellatrix ale hodí nůž, který Dobbyho nakonec zabije.
Zachráněný skřet Griphook pomůže dostat se triu do banky, kde seberou další viteál z trezoru Lestrangeových.
Harry prostřednictvím spojení mezi ním a Voldemortem vidí, že si už uvědomil, že pátrají po viteálech. Jeden je v Bradavicích. Když se tam trio přemístí, okamžitě se spustí alarm. Zachrání je Aberfort, Brumbálův bratr.
Se členy Brumbálovy armády začnou pátrat po diadému Roweny z Havraspáru. Nakonec ho objeví v Komnatě nejvyšší potřeby. Voldemort ale dostane znamení, že se Harry objevil v Bradavicích a okamžitě tam vyrazí.
V Bradavicích se chystá válka. Snape je ředitelem a školu ovládají smrtijedi. Voldemort se zmocní bezové hůlky, která mu ale neslouží tak dobře jak očekával. A tak myslí, že má jiného majitele, Snapea. Proto ho zabije. Snape ještě stihne předat Harrymu své vzpomínky. Ten si je dá do myslánky a pochopí, že se musí nechat zabít. On je jeden z viteálů.
Velká kouzelnická bitva se rozjíždí a má hrozné následky, spoustu lidí zemře včetně Freda, Tonksové a Lupina.
Harry se vydává na smrt a podaří se mu otevřít zlatonku, v níž nachází kámen vzkříšení. Naposledy vidí své rodiče, Siriuse, Lupina i ostatní.
Voldemort Harryho zabije. Ve skutečnosti ale jen zničí část své duše, kterou do Harryho uložil. Harry se ocitne na nádraží King´s Cross a setká se s Brumbálem. Popovídají si spolu a Harry se dozví, že se může vrátit nazpět mezi živé.
Voldemort si myslí, že Harryho zabil a jako trofej ho nese ukázat pozůstalým. Harry ale na hradě přestane hrát mrtvého a svede s Voldemortem boj. Vysvětluje mu, proč ho bezová hůlka stále neposlouchá. Ve skutečnosti totiž patří Harrymu.
Molly Weasleyová zabije Bellatrix. A Neville zničí poslední viteál - hada Naginiho. Po této události se podaří Harrymu Voldemorta zabít.
O 19 let později má Harry s Ginny tři děti - Albuse Severuse, Jamese Siriuse a Lily Lenku. Stejně tak Ron s Hermionou a Draco se svou ženou. Všechny ratolesti společně odjíždí do Bradavic. Devatenáct let Harryho jizva nezabolela.

Výsledek obrázku pro harry potter a relikvie smrti kniha

Harry Potter a Fénixův řád

4. února 2013 v 22:17 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Fénixův řád

Autor: J. K. Rowlingová

Počet stran: 796

Děj: O letních prázdninách se v Kvikálkově objeví 2 mozkomoři a zaútočí na Harryho a jeho bratrance Dudleyho. Harry použije patronovo zaklínadlo, aby se ubránil a udiví ho, když se na místě objeví sousedka paní Figgová, sdělí mu, že je moták a že ho dal Brumbál hlídat.
U Dursleyových se strhne hádka, všechno završí teta Petunie, když potvrdí, že o kouzelnickém světě přece jen něco ví. Harrymu přijde hned několik dopisů z Ministerstva kouzel, od Weasleyových a Siriuse. 12. srpna se musí dostavit k disciplinárnímu řízení kvůli porušení zákona o omezení čar a kouzel nezletilých kouzelníků. Když se ho Vernon Dursley snaží vyhodit z domova, Petunii přijde hulák se vzkazem "pamatuj na posledně". Harry může zůstat.
V Kvikálkově je až do doby, dokud si pro něj nepřijdou bystrozorové, včetně Moodyho, Tonksové nebo profesora Lupina a neodvedou ho do hlavního štábu Fénixova řádu. Sídlo mají v rodinném domě Blackových. Jedná se o společnost, kterou založil Brumbál, aby mohli čelit Voldemortovi. Snaží se vypátrat co nejvíce informací a zároveň nechtějí nic prozradit Harrymu ani jeho přátelům.
Musí se postavit i tlaku Ministerstva kouzel, jehož ministr Kornelius Popletal popírá, že se Voldemort vrátil. Denní věštec se všemožně snaží Harryho i Brumbála označit za hlupáky. Díky Brumbálovi je Harry na Ministerstvu zproštěn viny, i když se Kornelius všemožně snaží to ztížit. Poprvé zde potkává náměstkyni ministra kouzel Dolores Umbridgeovou.
Percy Weasley se kvůli ministerstvu a Popletalovi pohádá se svými rodiči a rozhodne se odstěhovat. Ron a Hermiona se stanou prefekty. Zároveň se Ron stane novým brankářem nebelvírského famfrpálového družstva.
Po příjezdu do Bradavic na studenty čekají hned dvě změny v profesorském sboru. Na místo učitele Obrany proti černé magii je povolána Dolores Jane Umbridgeová. A na místo učitele Péče o kouzelné tvory nastoupí dočasně profesorka Červotočková.
Harry má díky Dennímu věštci o zábavu postaráno, každý si na něj ukazuje a mnoho lidí vůbec nevěří, že se Voldemort vrátil. I Brumbál se Harrymu vyhýbá, na druhou stranu se sbližuje s Cho Changovou. Na první hodině s Umbridgeovou už dostane školní trest, ona sama je povolána do funkce vrchní vyšetřovatelky a po Bradavicích dělá inspekce u různých profesorů. Čím dál více omezuje práva studentů svými výnosy.
Umbridgeová je proti používání kouzel v praxi proto se Hermiona, Ron a Harry rozhodnou založit spolek zvaný Brumbálova armáda(BA). Jejich cílem je naučit všechny studenty, kteří jsou ochotni poslouchat, obranná i útočná kouzla.
Když se vrátí Hagrid z "dočasné dovolené", tajně Harrymu i Ronovi s Hermionou řekne, že byl za obry, aby je přesvědčil, že by měli bojovat na jejich straně.
Harry společně s Fredem a Georgem dostanou od Umbridgeové doživotní zákaz famfrpálu, protože napadli Draca.
Jednou v noci se Harrymu zdá o útoku na pana Weasleyho, sen se stane skutečností a pracovníci ho zachrání na poslední chvíli. Za pár dní ho jdou navštívit do nemocnice, kde vidí i svého bývalého učitele obrany proti černé magii profesora Lockharta a Nevillovy rodiče.
Harrymu se stále častěji zdá o Odboru záhad, kde je Voldemortova tajná zbraň. Navíc z azkabanského vězení uprchne 10 smrtijedů. Harry poskytne rozhovor pro Jinotaj, aby alespoň částečně ukázal pravdu, studenti mu věří o něco více. Profesorka Trelawneyová je propuštěna a nahrazena kentaurem Firenzem.
Brumbál se rozhodne, že se Harry musí naučit Nitrobraně. Sám ho učit nechce a povolá profesora Snapea. Při jedné jejich hodině je přeruší Draco Malfoy a Harry se stihne podívat do myslánky. Vidí Snapeovy vzpomínky na svou matku, otce, se kterým se Snape hádal i Siriuse s Lupinem.
Následně se stane katastrofa. Marietta Edgecombeová práskne BA Umbridgeové. Brumbál, který měl skončit v Azkabanu uteče a Umbridgeová ho nahradí ve funkci ředitele školy.
Harry si potřebuje promluvit se Siriusem, díky Fredovi a Georgeovi se mu to povede. Ti odlákají pozornost Umbridgeové a on se vloupe do jejího kabinetu.
O několik dní později hraje Nebelvír proti Havraspáru famfrpálový zápas. Díky němu Nebelvír vyhraje famfrpálový pohár. Hermiona s Harrym to ale nevidí, protože je Hagrid zavede do Zapovězeného lesa, aby jim ukázal obra Drápa, svého polobratra, kterého přivedl.
Během zkoušek NKÚ na Hagrida zaútočí Umbridgeová, Hagrid musí zmizet. A tak se musí o obra postarat Harry, Ron a Hermiona. Při zkoušce z Dějin čar a kouzel vidí Harry ve snu Voldemorta jak mučí Siriuse. Ve škole ale už není ani jeden člen Fénixova řádu, proto jde Harry za Hermionou a Ronem. Na pomoc jim přijde Ginny, Lenka a poté i Neville.
Hermiona Harryho donutí, aby se ujistil, že Sirius odešel z hlavního sídla Fénixova řádu. Znovu se tedy dostane do kabinetu Umbridgeové. Domácí skřítek Krátura mu potvrdí, že Sirius odešel. Umbridgeová je ale dopadne dřív, než stačí cokoli udělat. Přizná se, že mozkomory do Kvikálkova poslala ona. Do kabinetu je povolán Snape a když ani on nepochopí Harryho narážku, je jasné, že je konec. Hermiona ale dostane nápad. Pod falešnou záminkou Umbridgeovou zavedou do Zapovězeného lesa, odkud ji odnesou kentauři. Harrymu a Hermioně se podaří uniknout díky Drápovi, který zažene kentaury.
Všech šest studentů se společně vypraví do Londýna na Ministerstvo kouzel, letí na testrálech. Sirius tam ale není. Místo toho naleznou Harryho věštbu, po které prahne Voldemort. Jsou v pasti. Na odbor záhad dorazí skupina smrtijedů a členové BA s nimi svedou boj, během něhož se věštba roztříští. Na poslední chvíli jim přijde na pomoc Fénixův řád. Harryho kmotr Sirius ale přijde v boji o život, zabije ho Bellatrix. Harry je na ní neuvěřitelně rozzuřený, použije proti ní kletbu Cruciatus.
Na ministerstvo dorazí i sám Voldemort s Brumbálem, svedou boj na život a na smrt. Včas však dorazí ministr kouzel, který konečně uvěří, že se Voldemort vrátil (stejně tak ale před jejich očima uprchne).
Členové BA se vrací zpátky do školy. Brumbál si o celé věci promluví s Harrym, poví mu, jak zněla rozbitá věštba od Sibyly Trelawneyové i to, jak přišel ke své jizvě, vezme na sebe vinu za Siriusovu smrt, řekne Harrymu, proč se z něj nestal prefekt a proč musí každé léto trávit u Dursleyových. Denní věštec od této chvíle začne o Harrym a Brumbálovi psát pochvalně.
Hermiona i ostatní zbytek školního roku stráví na ošetřovně a Brumbál zachrání Umbridgeovou z lesa.
Harryho nepřestávaly trápit obavy, bude se muset stát buď vrahem, nebo obětí, jak pravila věštba.

Výsledek obrázku pro harry potter a fénixův řád

Ghostgirl 3

4. února 2013 v 20:08 | ČteníkLen |  Edice - Ghostgirl

Ghostgirl

Diagnóza: láska

Autor: Tonya Hurleyová

Počet stran: 325

Děj: Charlotte se zase musí s ostatními posunout dál, tentokrát znovu do Hawthorneyova sídla. Charlotte se těší až uvidí Scarlet. Každý z mrtvých dostane přidělenou osobu. Překvapivě Charlotte dostane Damena, CoCo Petulu a Erik Scarlet. Petula se od příchodu z Onoho světa chová jinak a její nohosledky, obě Wendy si o ní myslí, že zešílela. Proto jí tajně sledují. Připojí se k nim i nová dívka jménem Darcy, která chce Petulu vyšachovat a tak k akci přiměje i obě Wendy. Scarlet se stýská po Damenovi protože za ní ani nemůže přijet z koleje, když toho má tolik. Začíná pochybovat o jejich vztahu. Wendy a Darcy zjistí o Petule, že jezdí rozdávat své a sestřino oblečení bezdomovcům. Rozhodnou se, že svolají studenty a přede všemi jí poníží. Petula přijde o své vyvýšené postavení a do čela se dostává rychle a jistě Darcy. Charlotte ani nikomu jinému se moc nedaří situaci přilepšit. Erik se navíc až moc skamarádí se Scarlet a Charlotte na ní žárlí, protože je do Erika zamilovaná. Damen dostane práci v rádiu a vrací se do Hawthornu za Scarlet, ta z toho ale není nijak zvlášť nadšená, spíš by se dalo říct, že je z toho otrávená. Damen se snaží jak nejvíce může Scarlet zase vrátit zpátky do reality a tak jejich společně nahranou písničku pošle do soutěže v rádiu, následně ji ale diskvalifikují protože je Damen pracovníkem v rádiu. Erik tak se Scarlet nahraje novou a rázem se Scarlet povede vyhrát. Darcy se chová čím dál hůř a když se jednou Charlotte s Pam a Prue zastaví v posmrtné čekárně nevěří vlastním očím. Sedí tam duše Darcy, takže si všichni naráz uvědomí co se děje. Rozhodnou se Darcy zabít, za pomoci její duše zjistí jak zemřela a na plese, který se koná opět na počest Charlotte zorganizují vraždu. Dokážou, že v těle vězela Maddy a odvedou jí na posmrtnou výuku. Duše Darcy se vrátí zpátky a vše je jak má být. Erik se přizná Charlotte, že se mu taky líbí. Scarletin vztah s Damenem se spraví a všichni naleznou klid. Teda až na duo Wendy, které jsou naštvané, že královnou plesu se opět stala Petula.

Kočičí holka

2. února 2013 v 14:33 | ČteníkLen |  Thomas Brezina

Kočičí holka

Autor: Thomas Brezina

Počet stran: 304

Děj: Po smrti rodičů žije Katie jen s babičkou a strýcem Royem. Má kamarádku Lauru a kamaráda Minga. Poslední dobou Katie trápí změny, proto jde za svým doktorem Silverem. Ten jí řekne, že je v pořádku. Jednoho dne, na její narozeniny jí ale přijde balíček, obsahuje cédéčko s písničkami. Když si ho Katie pustí zaslechne ale maminčin hlas. Svěří se s tím Mingovi. Toho napadne, že cédéčko je třeba dévédéčko. Pustí si film v němž se Katie dozvídá, že má něco co musí skrývat a, že rodiče stále ještě žijí. Ukáže se, že Roy to věděl celou dobu, i to, že má Katie v sobě kočičí geny. Její rodiče byli totiž vědci a experimentovali, museli však utéct protože jim hrozilo nebezpečí. Svěří se s tím i Lauře. Katiina babička je obviněna z vraždy syna lady Rosamund Ellroyové. Chtějí ji zavřít, momentálně je v nemocnici a Katie jí chce pomoct. Katie má pocit jako by jí někdo pořád sledoval, muž a žena. Jednou jde k doktoru Silverovi probrat a rozmluvit mu aby babičku nezavírali. Chová se ale divně a Katie nakonec díky telefonu lady Ellroyové zjistí, že doktor je komplicem, který jí chce ublížit. Z ordinace se snaží zmizet, jsou v ní i ti dva zloduši. Nakonec se jí povede utéct na útes za pomoci svého oblíbeného divokého koucoura Mortimera, který při útoku přijde o život. Katie se na útesu povede zmizet a zločinci uprchnou. Následně se prokáže, že lady Ellroyová zabila svého syna a babička je propuštěna. Katie řádně Mortimera pohřbí ale sama musí odjet pryč, pryč za rodiči ale od Roye, babičky, Laury i Minga. Nechce se jí ale nemá na výběr. Jen ona zná pravdu co se té noci opravdu stalo. Stane se tou, která zachránila sebe i své přátele....