*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Únor 2013

Čarodějnice z Hex Hall

26. února 2013 v 21:35 | ČteníkLen |  Edice - Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall

Autor: Rachel Hawkinsová

Počet stran: 240

Díl, edice: 1., Hex Hall

Informace a rodokmen Alice: Stvořená při rituálu černé magie. Měla dceru, která byla Sophiinou babičkou, Lucy. Lucy si vzala člověka. Jednou Lucy přeskočilo a zabila svého manžela - Sophiina dědečka. Proto Boží oko udělalo radikální krok a Lucy zničilo. Proto jsou Sophie s jejím otcem jen poloviční démoni.

Děj: Sophie Mercerová, šestnáctiletá dívka čarodějnice, musí přestoupit na školu Hecate Hall (zkráceně Hex Hall), protože lidské dívce přičarovala na ples kluka. Jenže to nedopadlo podle jejích představ, trochu to přehnala a ta holka začala ječet, že je čarodějnice.
Jen co přijedou do Hex Hall - nápravného zařízení pro čarodějnice, lykantropy, víly i upíry - zaútočí na ní vlkodlak, před kterým jí ochrání Archer, namyšlený tmavovlasý kluk.
Ve škole se učí o tom proč tam vlastně jsou. Lidé se je snaží zabíjet a mezi jejich úhlavní nepřátele patří: Společenství, rodina Brannickova a ten nejhorší nepřítel L´Occhio di Dio - v překladu Boží oko, který své oběti probodává kolíkem, či jim vysaje veškerou krev. Sophie se pak seznamuje se třemi dívkami Elodií, Chaston a Annou, které ji chtějí přijmout do covenu(něco jako parta) ale Sophii se to moc nelíbí. Je na pokoji s jedinou upírskou studentkou Jennou. Elodie Sophii řekne, že to Jenna zabila Holly, svou nejlepší kamarádku. Tenkrát Holly prý našli s dvěma dírkami v krku, mrtvou v koupelně.
Poté, co Sophie nevhodným způsobem urazí učitelku "Vandy" dostane půlroční službu ve sklepě s Archerem, který se ji jen snažil bránit. Sophie se od něj dozvídá, že její táta je šéfem Rady, organizace, která chrání kouzelníky. Všichni jsou svědky dalších útoků na studenty, za které je následně obviněna Jenna. Nikdo nevěří, že to nebyla ona, jen Sophie ano. Začne pátrat. Také s Elodií nevychází zrovna v dobrém, to ona ji totiž poradila, že když půjde do tuhého určitě si to u "Vandy" zlepší tím, když jí pochválí tetování. Jenže "Vandy" na něj není ani trochu pyšná, je to znamení, že podstoupila Odebrání (rituál, který zbavuje kouzelné moci).
Sophie si jednou všimne, že jí pořád pronásleduje nějaký duch ale připadá jí to divné. Ten duch se jí nakonec představí jako její prababička Alice. Tajně potom Sophii začne doučovat kouzla každý večer. Následně po útocích s ní chodí i Elodie.
V den, co má Sophie službu s Archerem ve sklepě, se stane něco zvláštního. Po tom, co se spolu začnou líbat objeví Sophie na jeho hrudi, díky ochrannému kouzlu od Alice, znamení Božího oka. Uvědomí si, že Oko je Archer. Když Archer zjistí, proč se najednou Sophie tak zarazí, vytáhne nůž. Nepokusí se jí zabít ale místo toho uteče, Sophie se svěří se vším ředitelce.
Jenna, která musela odjet díky vražednému obvinění se vrátí a společně se Sophií objeví, že kámen, který ji dala Alice je naplněn temnou magií. Sophii všechno dojde, okamžitě se vypraví za Elodií do lesa, najde ji tam s Alicí. Odhalí celou pravdu, Alice není čarodějka ale démon. To znamená, že ona a její otec, kteří jsou ze stejného rodu, jsou démoni také, alespoň z části. Alice pak zavraždí Elodii protože vysaje její krev. Sophie Alici nakonec zničí pomocí speciálního Démonova střepu. Vyjde najevo, že démon (Alice) se tam objevil, protože ho coven vyvolal. Dříve se totiž démoni vyvolali proto, aby v případě války s Božím okem, celé Prodigium (čarodějky, lykantropy, víly...) ochránili. Také vyjde najevo, že Holly byla Elodií položená jako obět démonovi. Dívky za to ale tvrdě zaplatily, dvě byly mrtvé a dvě zraněné.
Sophie nechce ani slyšet o tom, že by se z ní jednoho dne mohlo stát něco tak strašného a zabila by své přátele. Je rozhodnutá, chce podstoupit Odebrání.

Zvěrolékař v chomoutu

23. února 2013 v 23:22 | ČteníkLen |  James Herriot

Zvěrolékař v chomoutu

Autor: James Herriot

Počet stran: 279

Děj: James Herriot vypráví o svých zážitcích za dob kdy byl veterinářem. Jsou zde popsány postupy vyšetření, operace apod. Nebo jak si Herriot vypomáhal s různými veterináři, či obyvateli města. V příběhu jsou jednotlivé případy popsány po kapitulách, proto se zde nemůžeme setkat s jednotlivým zápisem. Můžeme se tu setkat s případy například:
- Porod jehňat.
- Hromadné napadení skotu vnitřními parazity, nebo-li strongylóza. Dále u skotu taky nedostatek mědi.
- Pes s nádorem na varlatech.
- Kočka, kterou přejel dopravní prostředek.
- Opuštěný psík Pip.
- Komplikovaný porod, který zavinil majitel.
- Trpasličí pudlice Penny, která má gastroenteritidu.
- Fena, která měla opožděný porod.
- Porod, kdy měla kráva tele moc velké.
- Pes, který zaštěkal jednou za osm let a měl epilepsii.
- Štěně se stenózou pyloru.
- Vodící kruh v nozdrách býka.
- Bílý průjem.
- Psík, který byl nesmírně útočný i při stříhání drápů.
- Pes, který pozřel jed.
- Pes, který ležel dva dny v sevření kovové pasti.
- Pes Benjamin, který měl vykloubenou loketní kost.

Zima setkávání

12. února 2013 v 21:51 | ČteníkLen |  PennyGirl

Zima setkávání

Autor: Angela Dorsey

Edice, díl v edici: Volání ve větru, 9. Díl

Počet stran: 149

Děj: Karin a Elin mají prázdniny a tak si užívají v sedle. Jednou ale narazí na vyhladovělého mustanga, rozhodnou se mu pomoct. K silnici se ale nechce přiblížit a dívky jej ztratí. Místo toho objeví Elin svou sestru Janu a svého tátu, kteří se je vydali hledat. Jsou zapadlí ve srázu. Dívky jim však pomohou se dostat ven a Jana s otcem jede za Elininou mámou. Jana Elin stále nesnáší. Mamka Elin si potřebuje se svým bývalým mužem promluvit a tak všechny tři vyšlou ven. Elin a Karin jedou s Janou hledat toho mustanga. Najdou ho, jak uvázl a nemůže ven. Elin ho s pomocí vysvobodí. Je strašně hubený ale s dívkami jít domů nechce. Jana začíná "rozmrzávat" a pomalu se s Karin a Elin přátelí. Když mustanga mají skoro chyceného, uslyší za sebou skútry, mustang znovu uteče a Jana je varuje, že to je jejich protivná babička. Elin okamžitě obrací koně a jede do boje a pomoci mamce. Všichni se střetnou tváří v tvář a Elin za pomoci svých kamarádek babičku přesvědčí, že k nim rozhodně nechce jet. Dívkám se povede zachránit i mustanga, jenž se jmenuje Orlík. Chce ho vycvičit a Karin ho dostane jako nového koně, Tara, na které Karin dosud jezdila, připadne Janě. Elin mamce řekne o svém daru slyšet koňské myšlenky.

Nejisté vítězství

10. února 2013 v 11:28 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Nejisté vítězství

Autor: Bonnie Bryantová

Počet stran: 107

Díl: 16.

Děj: Jednou odpoledne zavolá Stefi Fil, že s jejich pony klubem trénují pólokros. Je to něco mezi lakrosem a pólem. Stefi připadá, že Fil se docela vytahuje a tak navrhne Maxovi aby s jejich týmem Moudrých jezdců také začali pólokros. Po asi týdnu se koná zápas mezi Filovým týmem Napříč krajinou a týmem Moudrých jezdců. Stefi na všechny křičí protože chce Fila velmi porazit a je nepříjemná. Moudří jezdci utrpí porážku a Stefi je pevně rozhodnutá jim nedat nic zadarmo. Po zápase Stefi ještě trénuje na hřišti a podvrkne si kotník. Rozhodne se tedy tým alespoň trénovat, víc než dřív. Carol má ale na starosti jiné věci. Chce pomoci zraněné dívce Marii, se kterou se seznámila při slavnosti, opět nalézt chuť a odhodlání začít jezdit. Postupně se jí to daří.
Druhý zápas Moudrých jezdců dopadne podstatně díky Stefi, která je trénovala, lépe. Uprostřed zápasu se jednomu členovi týmu udělá špatně a Stefi za něj nastoupí. Hraje s nimi i Marie, která se velmi dobře uzdravuje a posiluje svaly na nohou. Celý zápas nakonec skončí remízou a Marie se vrátí k ježdění, nastoupí s dívkami do Borovicového údolí.

Holka z popelnice

8. února 2013 v 22:33 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Holka z popelnice

Autor: Jacqueline Wilsonová

Počet stran: 148

Děj: April neměla zrovna šťastné dětství. Její maminka jí vyhodila do popelnice když byla ještě malé miminko. Na každé svoje narozeniny se cítí hrozně sama a přeje si aby jí její pravá maminka napsala alespoň dopis, navíc si moc přeje mobil a její adoptivní máma Marion jí ho nechce koupit. Rozhodne se tedy, že dnes nepůjde do školy. Místo toho navštíví svojí minulou adoptivní rodinu, Pat. Staví se k ní a chvíli si povídají, seznámí se tam s Lindou a stanou se z nich kamarádky. Během cesty zpátky domů vzpomíná April na svoje dětství. Její první adoptivní maminka si po několika letech podřezala žíly kvůli svému manželovi, protože si našel jinou. Ten si pak musel April vzít ale byla mu spíž na obtíž a jeho přítelkyně nesnášela děti a tak April putovala dál. Poslali jí k Velké Mo a Malému Petovi, tam jí tyranizovala dívka Pearl a tak jí jednou April shodila ze schodů. Díky tomuto incidentu jí poslali do organizace Pomocná ruka. Tam se seznámila s hrůzostrašnou Ginou, která si jí kupodivu oblíbila ale musela s nimi chodit v noci krást, což se jí vůbec nelíbilo. Gina všem naháněla strach.
Nakonec místo toho aby jela domů, rozhodne se navštívit Pomocnou ruku. Řeknou jí, že Gina, kterou znala tam občas dává přednášky. Rozhodne se jí navštívit u ní doma. Popovídají si spolu a April pak musí jít. Dozvídáme se, že Marion si jí adoptovala když dělala April učitelku samozřejmě i ostatním dětem. Nakonec April objeví popelnici a na ní telefonní číslo se vzkazem. Zavolá tam a ukáže se, že je to číslo toho pána, co jí vytáhl z popelnice. Nakonec se s ním i s Marion sejde a vše dopadne skvěle, April svou mámu ale nenajde.

Harry Potter a Tajemná komnata

5. února 2013 v 11:02 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Tajemná komnata

Autor: Joanne Kathleen Rowlingová

Počet stran: 289

Děj: Harryho před odjezdem do Bradavic navštíví domácí skřítek Dobby, který ho varuje, že se budou dít strašné věci a nechce aby tam jel. Harry ho ale neposlechne. Kvůli komplikaci s návštěvou Dursleyových má Harry domácí vězení a uprostřed noci za ním přiletí Ron, Fred a George autem. Zbytek prázdnin tedy sráví u Weasleyových.
Jelikož Ron a Harry přijdou pozdě na nástupiště brána se zavře a vlak jim ujede. Vypůjčí si tedy létající auto a letí do Bradavic, z toho je pak velký malér. Nehledě na to, že Ron si zlomí hůlku a auto rozbije. Místo vyhazovu ve škole za to dostanou jen školní trest.
Po nějakém čase tam stráveném, se dějí divné věci. Den ode dne někdo napadá studenty ale nikdo nezemře. Na stěně se objevuje krvavý nápis, že je Tajemná komnata, kterou před lety založil Salazar, znovu otevřena. Prý tam žije nějaká nestvůra a vypustit ji znovu dokáže jen zmijozelův dědic. Po útocích je Hagrid obviněn z toho, že tu nestvůru pustil on a tak je odveden do Azkabanu. Jednou na hodině obrany proti černé magii zjistí, že Harry umí mluvit hadí řečí. Rázem ho všichni podezřívají. Harry, Ron i Hermiona po tom dědici pátrají, domnívají se, že je jím Draco Malfoy a taky zjistí, že Hagrid je nevinný. Další netvorovou obětí je Hermiona. Když jsou za ní v nemocnici, Harry najde papírek, na kterém je napsáno, že ten netvor je bazilišek. Všimli si, že na to Hermiona přišla a dala jim i odpověď na to, kudy se plazí. Chystají se to říct učitelům ale pak se objeví další oběť, Ginny Weasleyová, kterou si ale bazilišek odnesl dolů. Harry s Ronem se rozhodnou jít za Lockhartem ale odhalí o něm pravdu, že všechna jeho sláva byla falešná. Donutí ho jít s nimi do Tajemné komnaty. Harry jí otevře pomocí hadího jazyka a vydávají se tam všichni společně. Při cestě do komnaty vezme Lockhart Ronovi hůlku a chce jim oboum vymazat paměť, kouzlo se ale proti němu obrátí a rázem přijde o paměť on. Na cestě se sesune strop a Harry musí pokračovat dál sám. V komnatě objeví Ginny v bezvědomí a je svědkem, který viděl vzpomínku Toma Raddla, později známého jako lorda Voldemorta. Harrymu vysvětlí, že Ginny bude za chvíli mrtvá a lord Voldemort povstane. Raddle vypustí na Harryho baziliška, po urputném boji ho ale zabije mečem Godrika Nebelvíra. Za pomoci Brumbálova Fawkse. Harrymu se pomocí baziliščího zubu podaří zničit deník Toma Raddla, který dovedl Ginny až sem a zničí Raddla. Ginny se probere a společně s Ronem a Lockhartem je Fawkes odnese na hrad. Harry pak osvobodí Dobbyho od Malfoyů a dostane vyznamenání za mimořádné služby škole. Hagrid se vrátí a všichni zkamenělí se díky profesorčinu lektvaru opět vrátí, včetně Hermiony. Nebelvír vyhraje školní pohár...

Harry Potter a Relikvie smrti

4. února 2013 v 22:42 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Relikvie smrti

Autor: Joanne Kathleen Rowlingová

Počet stran: 624

Děj: Harry, Ron a Hermiona pokračují v poslání zničit všechny viteály. Při jejich cestě se utkají a narazí na spousty smrtijedů. V doupěti se objevuje pracovník ministerstva aby jim předal věci, které jim odkázal Brumbál. Ronovi dá zatemňovač, Hermioně Bajky Barda Beedleho a Harrymu zlatonku a Nebelvírův meč, který se teď ale někde ukrývá. Na ministerstvo se vydávají hledat Umbridgeovou, která má další viteál. Způsobí docela rozruch ale nakonec ho dostanou. Do domu se z důvodu obrovského nebezpečí vrátit nemohou a tak spí venku ve stanu. Po hádce, která se strhne mezi Ronem a Harrym Ron odchází. Hermiona stále zůstává s Harrym. Spolu se vydávají do Godrikova dolu, kde najdou Bathyldu, přeměněnou v Naginiho. Harry tu nalézá své rodiče a Hermiona najde symbol, který měl na krku i Xenofilius Láskorád. V Godrikově dole málem přijdou o život a vrací se zpátky do lesa, při cestě se zlomí Harryho hůlka.
Jednou večer Harry spatří něčího patrona v podobě laně, ta jej přivede k meči, který je ale v ledové vodě. Harry se tam skoro utopí ale Ron ho zachrání a s pomocí meče zničí viteál. Oba se usmíří.
Společně se vydávají za Láskorádem, který jim vysvětlí, že symbol značí relikvie smrti. Harry začne tušit, že ve zlatonce je ukrytá jedna z relikvií, kámen vzkříšení. V domě ale skoro přijdou o život, protože Láskorád je chce předat Voldemortovi aby zachránili Lenku. Trio je zatčeno a uvězněno v sídle Malfoyových, kde se setkávají ještě s ostatními vězni včetně Lenky. Za pomoci Dobbyho všichni utečou. Bellatrix ale Dobbyho pak zabije. Zachráněný skřet pomůže dostat se triu do banky, kde seberou další viteál.
V Bradavicích se chystá válka. Snape je ředitelem a školu ovládají smrtijedi. Voldemort se zmocní Bezové hůlky, která mu ale neslouží tak dobře jak očekával. A tak myslí, že má jiného majitele, Snapea. Proto ho zabije, Snape ještě stihne předat Harrymu své vzpomínky. Ten si je dá do myslánky a pochopí, že se musí nechat zabít. On je jeden z viteálů. Velká kouzelnická bitva se rozjíždí a má hrozné následky, spoustu lidí zemře. Harry se vydává na smrt a podaří se mu otevřít zlatonku v němž nachází kámen, naposledy vidí své rodiče, Siriuse, Lupina i ostatní. Voldemort Harryho zabije ale ten se zjeví v "nebi" kde vidí i Brumbála. Popovídají si spolu a Harry se dozví, že se může vrátit nazpět mezi živé. Protože Voldemort zničil jen viteál, ne Harryho. Voldemort si myslí, že ho zabil a nese ho do Bradavic, ukázat jeho tělo. Tam přestane hrát mrtvého a svedou boj na život a na smrt, to se dá koneckonců očekávat. Vysvětluje mu, proč ho bezová hůlka stále neposlouchá. Nakonec za pomoci Harryho, Hermiony i Nevilla zničí všechny viteály a s ním i Voldemorta. Bezová hůlka ve skutečnosti patřila Harrymu... Stal se pánem smrti protože měl všechny relikvie, do té doby než dvě z nich zničil nebo ztratil.
O devatenáct let později má Harry s Ginny tři děti, všechny pojmenované podle svých příbuzných apod: Lilly, Jamese a Albuse Severuse. Ron a Hermiona spolu mají také děti, na nástupišti dokonce vidí i Draca a jeho ženu s dětmi. Devatenáct let Harryho jizva nezabolela a vše došlo do šťastného konce, i když asi ne tak jak bychom si všichni přáli...

Harry Potter a Fénixův řád

4. února 2013 v 22:17 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Fénixův řád

Autor: J. K. Rowlingová

Počet stran: 796

Děj: Harry se musí dostavit na disciplinární řízení kvůli nepovolenému kouzlení mladistvých. I přes některé nesouhlasy ho nakonec viny zprostí. Od Hermiony a Rona se dozvídá o společnosti Fénixova řádu. Po příjezdu na studenty Bradavic čekají hned dvě změny v profesorském sboru. Na místo učitele Obrany proti černé magii je povolána vrchní náměstkyně ministra Dolores Jane Umbridgeová, která byla i u Harryho řízení. A na místo učitele Péče o kouzelné tvory nastoupí dočasně profesorka Červotočková. Umbridgeová je proti používání kouzel v praxi proto se Hermiona, Ron a Harry rozhodnou založit spolek zvaný Brumbálova armáda(BA). Jejich cílem je naučit všechny studenty, kteří jsou ochotni, obranná i útočná kouzla. Do famfrpálového družstva nastupuje Ron. Když se vrátí Hagrid z "dočasné dovolené", tajně Harrymu i Ronovi s Hermionou řekne, že byl za obry.
Jednou v noci se Harrymu zdá o útoku na pana Weasleyho, sen se stane skutečností a pracovníci ho zachrání na poslední chvíli. Za pár dní ho jdou navštívit do nemocnice, kde vidí i svého bývalého učitele obrany proti černé magii profesora Lockharta a Nevillovi rodiče.
Brumbál se rozhodne, že se Harry musí naučit Nitrobraně. Sám ho učit nechce a povolá profesora Snapea. Při jedné jejich hodině je přeruší Draco Malfoy a Harry se stihne podívat do myslánky. Vidí Snapeovi vzpomínky na svou matku, Harryho otce se kterým se Snape hádal i Siriuse s Lupinem.
Následně se stane katastrofa. Marietta Edgecombeová práskne BA Umbridgeové, ta učiní řádné opatření a všechny dopodrobna potrestá. Brumbál měl být odveden do Azkabanu ale utekl a Umbridgeová ho nahradila ve funkci ředitele školy. Proto si Harry potřeboval promluvit se Siriusem, Fred a George mu pomohli odlákat pozornost a on se vloupal do kabinetu Umbridgeové. Ale musel potom zase rychle zmizet protože dvojčata chytli. O několik dní později, když hrál famfrpálový zápas Nebelvír proti Havraspáru vytáhl Hagrid Harryho a Hermionu do Zapovězeného lesa a ukázal jim obra Drápa, který byl jeho polobratrem. Několik dní po zkouškách NKÚ dostal Hagrid padáka a tak se museli o obra postarat Harry, Ron a Hermiona. Při zkouškách NKÚ z Dějin čar a kouzel viděl Harry Voldemorta jak mučí Siriuse. Okamžitě to šel říci Hermioně a Ronovi a na pomoc přišla BA. Vypravily se na odbor záhad. Sirius tam ale nebyl, Voldemort je vlákal do pasti a museli bojovat se smrtijedy, kteří chtěli Harryho věštbu. V poslední chvíli jim přišel na pomoc Fénixův řád, při boji ale přišel jeden člen o život...Zrovna Harryho kmotr Sirius. Harry byl neuvěřitelně rozzuřený na Bellu, která ho zabila. Použil proti ní kletbu Cruciatus. Pak se na ministerstvu objevil Voldemort i Brumbál a svedli boj na život a na smrt. Nikdo však k úhoně nepřišel. Po tom, co Voldemorta vidí sám Ministr kouzel konečně uvěří, že Voldemort se vrátil. Před očima všech se ale vytratí. BA se vrací zpátky na hrad a po rozloučení odjíždějí domů...

Ghostgirl 3

4. února 2013 v 20:08 | ČteníkLen |  Edice - Ghostgirl

Ghostgirl

Diagnóza: láska

Autor: Tonya Hurleyová

Počet stran: 325

Děj: Charlotte se zase musí s ostatními posunout dál, tentokrát znovu do Hawthorneyova sídla. Charlotte se těší až uvidí Scarlet. Každý z mrtvých dostane přidělenou osobu. Překvapivě Charlotte dostane Damena, CoCo Petulu a Erik Scarlet. Petula se od příchodu z Onoho světa chová jinak a její nohosledky, obě Wendy si o ní myslí, že zešílela. Proto jí tajně sledují. Připojí se k nim i nová dívka jménem Darcy, která chce Petulu vyšachovat a tak k akci přiměje i obě Wendy. Scarlet se stýská po Damenovi protože za ní ani nemůže přijet z koleje, když toho má tolik. Začíná pochybovat o jejich vztahu. Wendy a Darcy zjistí o Petule, že jezdí rozdávat své a sestřino oblečení bezdomovcům. Rozhodnou se, že svolají studenty a přede všemi jí poníží. Petula přijde o své vyvýšené postavení a do čela se dostává rychle a jistě Darcy. Charlotte ani nikomu jinému se moc nedaří situaci přilepšit. Erik se navíc až moc skamarádí se Scarlet a Charlotte na ní žárlí, protože je do Erika zamilovaná. Damen dostane práci v rádiu a vrací se do Hawthornu za Scarlet, ta z toho ale není nijak zvlášť nadšená, spíš by se dalo říct, že je z toho otrávená. Damen se snaží jak nejvíce může Scarlet zase vrátit zpátky do reality a tak jejich společně nahranou písničku pošle do soutěže v rádiu, následně ji ale diskvalifikují protože je Damen pracovníkem v rádiu. Erik tak se Scarlet nahraje novou a rázem se Scarlet povede vyhrát. Darcy se chová čím dál hůř a když se jednou Charlotte s Pam a Prue zastaví v posmrtné čekárně nevěří vlastním očím. Sedí tam duše Darcy, takže si všichni naráz uvědomí co se děje. Rozhodnou se Darcy zabít, za pomoci její duše zjistí jak zemřela a na plese, který se koná opět na počest Charlotte zorganizují vraždu. Dokážou, že v těle vězela Maddy a odvedou jí na posmrtnou výuku. Duše Darcy se vrátí zpátky a vše je jak má být. Erik se přizná Charlotte, že se mu taky líbí. Scarletin vztah s Damenem se spraví a všichni naleznou klid. Teda až na duo Wendy, které jsou naštvané, že královnou plesu se opět stala Petula.

Kočičí holka

2. února 2013 v 14:33 | ČteníkLen |  Thomas Brezina

Kočičí holka

Autor: Thomas Brezina

Počet stran: 304

Děj: Po smrti rodičů žije Katie jen s babičkou a strýcem Royem. Má kamarádku Lauru a kamaráda Minga. Poslední dobou Katie trápí změny, proto jde za svým doktorem Silverem. Ten jí řekne, že je v pořádku. Jednoho dne, na její narozeniny jí ale přijde balíček, obsahuje cédéčko s písničkami. Když si ho Katie pustí zaslechne ale maminčin hlas. Svěří se s tím Mingovi. Toho napadne, že cédéčko je třeba dévédéčko. Pustí si film v němž se Katie dozvídá, že má něco co musí skrývat a, že rodiče stále ještě žijí. Ukáže se, že Roy to věděl celou dobu, i to, že má Katie v sobě kočičí geny. Její rodiče byli totiž vědci a experimentovali, museli však utéct protože jim hrozilo nebezpečí. Svěří se s tím i Lauře. Katiina babička je obviněna z vraždy syna lady Rosamund Ellroyové. Chtějí ji zavřít, momentálně je v nemocnici a Katie jí chce pomoct. Katie má pocit jako by jí někdo pořád sledoval, muž a žena. Jednou jde k doktoru Silverovi probrat a rozmluvit mu aby babičku nezavírali. Chová se ale divně a Katie nakonec díky telefonu lady Ellroyové zjistí, že doktor je komplicem, který jí chce ublížit. Z ordinace se snaží zmizet, jsou v ní i ti dva zloduši. Nakonec se jí povede utéct na útes za pomoci svého oblíbeného divokého koucoura Mortimera, který při útoku přijde o život. Katie se na útesu povede zmizet a zločinci uprchnou. Následně se prokáže, že lady Ellroyová zabila svého syna a babička je propuštěna. Katie řádně Mortimera pohřbí ale sama musí odjet pryč, pryč za rodiči ale od Roye, babičky, Laury i Minga. Nechce se jí ale nemá na výběr. Jen ona zná pravdu co se té noci opravdu stalo. Stane se tou, která zachránila sebe i své přátele....