*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Leden 2013

Tajemství Černého údolí

31. ledna 2013 v 18:37 | ČteníkLen |  PennyGirl

Tajemství Černého údolí

Autor: Sabine Giebken

j: Nevlastní sestry Lotta a Nora jedou na dobrodružné putování v sedlech na Island. Seznamují se tam s Tinnou, která je na cestě doprovází a protivným Erikem. Jednou večer jim Darri vypráví pověst o trollech z Černého údolí. Prý se u jejich mohyly musí zaplatit mýtné abyste neprobudili jejich hněv. Magnús, Tinnin táta se chystá prodat její milovanou kobylku Rúnu. Lottě je Tinny líto a tak si vymění koně, dostane černého hřebce Svarriho. Tinna s Rúnou uteče a z trollů si udělá srandu. Nikdo ji nechce jít hledat a Lotta se o ní začne bát. Rozhodne se vypravit na vlastní pěst jí hledat, Erik se rozhodne, že pojede s ní a Lottě se uleví protože se spřátelí. Jednou večer se ale Lottě zdá, že vidí trolla. Svarri se splaší a Lotta upadne do bezvědomí. Tinna za pomoci Svarriho a Erika ji najdou. Ukáže se, že údajný troll byl Tinnin dědeček na kterého si nikdo nevzpomene. Tinna se rozhodne zjistit, co je pravdy na té legendě o trollí mohyle. Dědeček jim převypráví jak to doopravdy bylo, že žila jedna žena, která si tam nechala schovat svůj poklad. Vydají se tam a poklad opravdu najdou, pak se vrátí společně za ostatními. Zavolají policii, ta jim poklad zabaví ale vynahradí jim to šekem se spoustou peněz. Tinně se tak povede odkoupit Rúnu. Přijde den odjezdu a Lotta, Nora i Erik se rozloučí...

Na útěku

27. ledna 2013 v 21:29 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Na útěku

Autor: Meg Cabotová

Díl, v edici již vyšlo: díl 3. - poslední, již vyšlo: V kůži supermodelky, Jmenuju se Nikki.

Děj: Em Watsová, uzavřená v sídle Brandona Starka, mu zapálí auto. Chce odtuď zmizet, trápí ji, že jí Christopher nenechal žádný vzkaz. Ale to bude kvůli tomu, že ho před odjezdem nechtěně ranila. Pravá Nikki moc chce zpátky svoje staré tělo. Rozhodne se Em přinutit aby souhlasila s výměnou. Jednou večer za Em přijde Christopher ale pohádají se a on odejde bez ní. Brandon Stark sice naoko Nikki potvrdil, že operace proběhne ale nemyslel to vážně. Chce zjisti proč Nikki chtěl jeho otec zabít. Druhý den ráno se tam tajně objeví Lulu a Frida, následně se setkají i s Christopherem. Steven Brandona sváže a všichni utíkají ze sídla pryč, Brandona berou s sebou. Při cestě se Christopher na Em ani nepodívá a ta se domluví s Brandonem, že je nepráskne. Christopher od záchrany od této chvíle odstupuje. Howardovi se ukryjí u Gabriela Luny a Em je zase doma, teda v domě u Nikki. Když najednou zazvoní telefon, rodiče chtějí s Em mluvit. Sdělí jí, že chtějí vypovědět smlouvu se Starkem, Em jim to ale zatrhne a poprosí je aby zatím nic nedělali. Když od rodičů odchází všimne si, že jí někdo sleduje. Nejdřív si s tím chce poradit sama ale pak dá na Lulinu radu a zavolá Christopherovi, ten jí pomůže se odtamtud dostat v bezpečí a konečně se usmíří. Jedou za Felixem a zjistí, že Stark si z nových počítačů dává záznamy do projektu Phoenix o současných uživatelích notebooků.
Když má jet Em na večírek pořádaný Robertem Starkem zavolá jí Christopher a varuje jí aby tam nejezdila, ta ho ale neposlechne. Na večírku se seznámí s akcionáři Starku a všimne si, že všichni mají na ruce náramek s fénixem. Sleduje je a vejde do místosti, pochopí, že Christopher měl pravdu. Ona je projektu Phoenix součástí, Stark si ukládá data pouze zdravých lidí a ty pak hodlá zabít a vyměnit jejich mozek z těla stařeny do mladistvé krásné dámy. Robert Stark pořádá o těla dokonce aukci, Em to natočí. Stark ji ale chytne, naštěstí zničí její iPhone a ne ten mobil, na kterém měla důkazy. Okamžitě podá zprávu Felixovi a Christopherovi. Robert Stark Em vyhrožuje, že jestli něco řekne skončí její sestra mrtvá.
Přehlídka Stark Angels dopadne naprosto v pořádku. Christopherovi a Felixovi se podaří uveřejnit video, které Em natočila. Nikomu se nic nestane, Em začne s Christopherem zase chodit, Roberta Starka zatknou, jeho syn převezme Obchodní řetězec, Nikki se stane Eminou asistentkou, Gabriel Luna po pravé Nikki šílí a Nikki už nechce své tělo zpátky. Em se všechno vydaří, všechno po čem toužila...protože je profesionálka, supermodelka NIKKI HOWARDOVÁ...

Povinnosti princezny

22. ledna 2013 v 18:49 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Povinnosti princezny

Autor: Meg Cabotová

Edice, díl: Princezniny deníky, díl 4.

Děj: Mia je na zimní prázdniny v Genovii. Strašně se jí stýská po Michaelovi a má tak trochu jisté pochybnosti o jejich vztahu, aby si nenašel nikoho jiného. Mia má velmi nabitý program. Grandm´ere by si přála, aby Mia ještě nebyla pevně rozhodnutá, že chce chodit s Michaelem, snaží se jí najít někoho jiného. Za pár dní se vrací domů.
Grandm´ere jí doporučí knihu Jane Eyrové, když si to přečte zavolá Tině Hakim Babě co si o tom myslí. Píše se tam, že by měla nechat kluka aby "dobýval". Rozhodnou se tak chovat, takže Mia nechává Michaela trochu utápět se v myšlenkách. Uvědomí si ale, že jejich plán má vážné mezery a tak se Mia rozhodne Michaelovi nakonec zavolat.
Mia má vážné pochybnosti o svém talentu, myslí, že nevyniká v ničem. Hned druhý den školy vytáhne Grandm´ere Miu se školy aby jí pověděla o plese, který se koná v pátek a vybrala šaty, což znamená, že Mia nemůže s Michaelem na rande. Nezdolně se ale rozhodne, že tam nepůjde. Grandm´ere nevyvratitelně Michaela nenávidí, jen z jednoho důvodu. Nemá žádný titul a proto se Mie pořád snaží dohodit prince Reného. Mia přijde na to, že uhánění kluků není úplně nejlepší metoda, ten Tinin se s ní právě rozešel kvůli tomu. Grandm´ere se pořád vymlouvá na různé věci aby odpověděla Mie na její otázky. Mia se snaží přehodnotit situaci, chce vzít na ples i Michaela jenomže to není tak lehké. Grandm´ere už zařídila, že s ní půjde na ples princ René. Ukáže se, že pro Grandm´ere je ples o mnoho důležitější než se zdálo, chce mít konečně na vrch před její sokyní. Když Miin táta řekne, že Mia na ten ples nemusí je šťastná. Když ale uvidí Grandm´ere, jak je zhroucená rozhodne se, že tam stejně půjde. Když René pomůže Mie vypadnout z plesu je připravená, že se s ní Michael rozejde. Což se ale nestane, Mia od té doby co se s ním sešla nepochybuje o svých ani o jeho citech. A navíc objeví svůj talent - psaní.

Soupeřky

19. ledna 2013 v 16:20 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Soupeřky

Autor: Bonnie Bryantová

Díl: 15.

Děj: Ve stáji dělá Stefi problém Veronika. Dělá všechno proto aby Stefi znemožnila. Když Max všem oznámí, že přijedou čtyři italští kluci na výměnný pobyt s koňmi a řekne, že je také něco naučí, hledá dobrovolníky, kteří je provedou městem. Vybere Stefi a současně s ní i Lisu a Carol. Ve škole Stefi zjistí, že ji někdo přihlásil - má důvodné podezření na Veroniku diAngelovou - do charitativní akce na pomoc dětem v nemocnicích. Stefi je z toho ale kupodivu nadšená, svěří se s tím kamarádkám. Následující den zjistí, že ji někdo přihlásil na prezidenstské volby nižší střední školy Fenton Hall. A hned potom, když je u Stefi jim Carolin otec oznámí, že za pár týdnů přijedou i jejich kamarádky Kate a Kristina, mimoměstské členky klubu Dívek v sedlech. Stefi náhle pociťuje nevolnost, všechno se koná ve stejném týdnu. Má předsedat i slavnosti Jarních radovánek. Lisa i Carol věděly, že i kdyby to všechno zvládla bude to na úkor prospěchu ve škole a Max, jejich učitel jezdectví jim zakazoval jezdit dokud si ve škole nevylepší průměr. Stefi opravdu přijde na to, že do akcí ji přihlásila Veronika diAngelová, pořád se jí vnucuje protože se chce místo Stefi ujmout těch italských kluků. Stefi dojde, že všechno dělala proto aby toho měla Stefi moc a ona se mohla ujmout těch jezdců. Díky příběhu paní Reg, Maxovy matky mají dívky plán na Veroniku. Za pomoci Kristiny a Kate, které ještě o plánu nevědí se jim povede naplánovat akce v jeden den na stejném místě. Pomůžou jim i italští kluci, všichni pilně pracují na přípravách aby bylo všechno dokonalé. Stefi Veronice nabídne aby pracovala ve stánku číslo 13, který by měl vydělat nejvíce peněz. Ta to přijme. Na stánku je napsáno: "Hod mokrými míčky, házejte mokré míčky! Zasáhněte Veroniku diAngelovou! Získejte cenu! Jeden lístek = 3 hody!" Veronika musí přijmout ale je na Stefi naštvaná.
Celá akce je bez chyby a všichni jsou nadšení. Až na jednu věc, Stefi nemá papír na kterém byl její proslov před lidmi aby je přesvědčila, že ona by měla volby vyhrát. Musí si tedy vymýšlet nový. Nakonec se ale rozhodne svého postu vzdát a přenechá titul prezidenta svému protikandidátovi Bobbymu. Italští jezdci i klub dívek v sedlech společně s Filem se všichni bavili.

Kovbojské prázdniny

16. ledna 2013 v 21:32 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Kovbojské prázdniny

Autor: Bonnie Bryantová

Díl v edici: 29.

Děj: Carol dostane dopis od kamarádky Kate, která je zve na prázdniny na ranči u Elliho, budou tam pomáhat s dětským táborem. Carol i Stefi to rodiče povolí ale Lise ne, jede totiž na čtyři týdny s rodiči po Evropě.
Carol se Stefi jsou nešťastné, že zatím přidělávají spíš problémy. Navíc jestli se okamžitě nezlepší, Eli a Jean je nejspíš pošlou domů. Lise chybí kamarádky více než kdy jindy, protože občas mají potíže se dorozumět.
Stefi, Carol a Kate dělají největší problém tři zlobivé děti, dívkami přezdívané jako Lv-y. Další den jede Stefi a Kate s děckama a Ellim vypomáhat sousedovi nahánět dobytek. Carol zůstává aby pomohla Jean v domácnosti. Společně s nimi tam taky zůstávají Lv-y. Brzy ráno Carol ale vzbudí Jean, koně utekli. Vydávají se je hledat, vezme si s sebou čtyři děti na pomoc. Carol se obviňuje za to, že utekli protože to je nejspíš její vina, to ona je zavírala. Nakonec se jim je povede dostat zpátky.
Lisa při své cestě uslyší koně, hned se tam vydá podívat a najde dívku jménem Tessa, docela se spřátelí. Tessa má povolení jezdit na královských koních.
Stefi a Kate mají menší potíže, rozprchne se jim stádo koní i býků ale nakonec to všechno dobře dopadne. Lisa na své cestě, potká na přehlídce koní italského chlapce Enrika, kterého zná už z dřívějška. Díky němu mají kde spát v Itálii. Nakonec se dívky zase šťastně shledají v Borovicovém údolí.

Ghostgirl 2

14. ledna 2013 v 21:28 | ČteníkLen |  Edice - Ghostgirl

Ghostgirl

Mezi světy

Autor: Tonya Hurleyová

Děj: Charlotte pracuje s ostatními na lince pro utrápené teenagery. Zvedají telefon a jsou tzv. jejich vnitřní hlasy. K Charlotte se ale vůbec nikdo nehlásí, všem ostatním zvoní telefon v jednom kuse. Navíc má Charlotte pocit, že už si jí zase vůbec nikdo nevšímá. Její kamarádky Prue a Pam teď mají dost jiné práce a Charlotte se seznamuje s Maddy. Ta si jí teď všímá o dost víc. Mezitím jede po škole Petula na večírek se svým novým klukem Joshem. Nějak se nepohodnou a když Petula tvrdí, že je jí špatně, Joshe to nezajímá. Nakonec se mu pozvrací v autě a tak jí vyhodí na příjezdovou cestu u jejich domu kde ji najde Scarlet. Ta jakmile zjistí, že s Petulou něco je zavolá záchranku. Ukázalo se, že Petula chytila infekci na pedikúře a Scarlet pro ní chce udělat cokoli aby se vrátila "zpátky". Proto se rozhodne o posednutí a vyjde ze svého těla. Objeví se v sídle, kde dříve byli Charlotte a její spolužáci. Se Scarletinou novou učitelkou Scarlet probírá to, že chce najít Charlotte, ta ale neví jak jí pomoct protože neví kde Charlotte je. Nakonec jí pošle na jedno místo... Scarlet jí nakonec objeví a svěří se jí s tím problémem. Společně ještě s protivnou Maddy se vydávají hledat Petulu. Scarlet se na cestě za Petulou oddělí od ostatních. Mezitím se Petula seznamuje s Virginii, dívkou která je na Mezi světy kvůli autonehodě, stále má šanci se uzdravit i když ne moc velkou. Stějně jako Petula. Scarlet se cítí čím dál blíž smrti, na cestě se shledá s Pam a Prue, které taky hledají Charlotte. Maddy se jim zdá velmi podezřelá. Mezitím dojdou Maddy a Charlotte do nemocnice. Maddy ji promyšleně nutí k posednutí Petuly aby zradila Scarlet. Charlotte na poslední chvíli odmítne. Damen uteče s Petuliným tělem z nemocnice, Charlotte a Maddy jdou s ním. Když tam přijde Scarlet dost se zděsí, že tam Damen ani Petula nejsou. Myslí, že ji odnesly její kamarádky Wendy. Damen jede s Petulou na volbu Královny Krásy. Maddy nakonec přemluví Charlotte aby posedla Petulu ale na poslední chvíli přiběhne Scarlet, Prue a pam. Vyjde najevo, že to všechno Maddy plánovala, odhalí pravdu i potom, že když byla naživu soupeřila s jednou dívkou o roli ve filmu. Zemřela na následky po vpichu injekce botoxu. Ale místo ní měla zemřít její sokyně. Když o ní dívky odhalí pravdu, zjistí, že Charlotte to o ní celou dobu věděla. Že je zachránila, před tím aby je Maddy stáhla do pekla. Pak se ale najednou Maddy rozhodne o posednutí Petuly a když se zdá, že Damena políbí Charlotte to překazí a z Petulinénho těla ji vyhodí ven. Maddy pak uteče, dívky ale musí najít Petulinu duši. Najdou ji a shledají se. Petula se musí rozloučit se svou novou kamarádkou Virginií protože její čas vypršel. Scarlet se s Petulou vrátí zpátky na svět a Petula vyhraje titul Královny Krásy. Damen se vydá za Scarlet do nemocnice a i ona se vrátí zpět. Nakonec je Charlotte volaná do kanceláře, je tam pan Mozek a sdělí ji, že to vše byla zkouška. Poprvé se shledá se svými rodiči...

Válečník

14. ledna 2013 v 9:36 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Válečník

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Autor: Michael Scott

Díl, edice: Edice Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, díl 5.

Děj: Když Josh odešel s Johnem Dee a Virginii Darovou, Sofii se zhroutil svět, taková zrada. Čarodějka z Endoru Zephaniah chce osvobodit Marta Mstitele, kterého sama uvěznila aby bojoval. Nikolas Flamel je neuvěřitelně vyčerpaný, všechno je jen na Perenele a Sofii. Virginii, Johna Dee a Joshe provází katastrofa, která upozorní všechny starobylé na to kde jsou. Ty se jim okamžitě vydávají po stopě, chtějí dostat Johna Dee. Chtějí utéct na Alkatraz. Nereus, Machiavelli a Billy the Kid chtějí na město vypustit Lotana - mořského draka. Sofie, která se probouzí u tety Agnes zjišťuje, že teta je vlastně Tsagaglalal, ta, která všechno vidí a Mart Mstitel se chystá na povel své manželky Čarodějky z Endoru, Zephaniah zabít Johna Dee. Sofie si musí vybrat stranu, rozhodla se, že s Tsagaglalal a vědmou bude bojovat na Alkatrazu s armádou příšer. Nikolasův čas přišel. Scathach a ostatní zajmou vimany, létající talíře a odletí s nimi do sopky. Scathach se bojí, že z vězení není úniku. Při cestě na Alkatraz Joshe, Johna Dee a Virginii napadnou Nereidky. Jedna z nich ukradne Virginii flétnu a ta za ní skočí do hlubin. Josh i Dee pokračují na člunu dále v cestě. Nakonec se všichni shledají i s Machiavellim a Billy the Kidem. Chystají se probudit příšery. Perenela podle předpovědi dá svému muži jeden den ze svého života, jak jí řekl tehdy Marethyu. Probere se. Dee chce dát Virgiinii všechny říše, krom té první. Chce Danu Talis - Atlantidu. Bastet na Danu Talis plánuje se svým synem jak zabít Marethya, Abraháma a svého druhého syna aby se mohl zmocnit vlády. Schatach když se spojí se svou sestrou vidí, že má Aife problémy. Aten pustí Marethya a dá mu i vimanu.
Machiavelli se s Billym rozhodnou příšery nepouštět a dohadují se s Johnem Dee a Darovou, na které straně bude Josh. Ten odejde s Johnem Dee, Darová Nicolla a Billyho uspí flétnou a John Dee jde vzbudit příšery.
Několik starobylých se sejdou u Tsagaglalal. Jsou to Mart, Prométheus, Sofie, Perenela, Nikolas, Niten, Černý Jestřáb, Hel a Odin. Tsagaglalal jim předá dopisy, které napsal sám její manžel mág Abrahám. Schatach i ostatní se dostanou z vězení. Sofie se od Tsagaglalal naučí magii země a Josh od Virginie magii vzduchu.
Mezitím svádí v minulosti Johanka z Arku, Scathach, Palamédes, Gilgameš i ostatní boj s vimanami. Dee má velký problém, protože mu nejdou vzbudit příšery. Machiavelli ví kde Dee dělá chybu ale nechce mu to říct, tak je pomocí flétny vzbudí Virginie.
Scathach se od Abraháma dozvídá, že Aife žije v jednom boji s archónkou. A Perenela, Nikolas, Prométheus a Niten zničí Lotana, sedmihlavého mořského draka, kterého na město poslal Dee. Sofie tak moc chce za Joshem, že ji tam Tsagaglalal pošle, skočí za ním do energetické brány, společně s Johnem Dee a Darovou. Ocitají se na Danu Talis...

Ghostgirl 1

11. ledna 2013 v 12:40 | ČteníkLen |  Edice - Ghostgirl

Ghostgirl

Vítejte na onom světě


Autor: Tonya Hurleyová

Děj: Charlotte si po celou dobu co je na střední škole připadá neviditelná. Rozhodne se to změnit, už nechce být jen ta co zaplňuje prostor. Navíc chce moc zapůsobit na Damena, nejoblíbenějšího kluka ze školy. Když po hodině fyziky na které dostane Charlotte Damena jako partnera na laborky, sní gumového medvídka, tak se jí zachytne v krku a začne se dusit. Nakonec padá na zem, nedýchá a upadne do bezvědomí. Když se probudí volají ji do jedné z místností, když tam dojde tak vyplní formulář a nakonec zjistí co se jí vlastně stalo. Umřela. Je z ní prostě duch. Snažila se před tím zdělením utéct, ale marně. Po smrti se seznámí s Pam a začíná její výuka v posmrtném životě. Dozvídá se, že její sny mizí. Nikdo ze živých, včetně Damena jí nevidí. Charlotte si uvědomí, že toho může využít a tak sleduje Damena až domů k Petule(to je jeho holka a nejpopulárnější hvězda ze školy), když je na chvíli pustí z dohledu najde v koupelně sestru Petuly, Scarlet. Charlotte zjistí, že Scarlet jí vidí, jako jediná. Tak se spolu trochu sblíží.
Charlotte se dozvídá, že až vyprší jejich čas, dům, ve kterém všichni bydlí se zbourá. Proto musí vymyslet plán, aby dům nechali postavený. Po škole si jde Charlotte lehnout ale ještě si chvíli čte. V knize Posmrtná etiketa se dočte, že může někoho "posednout" to znamená, že do něj vstoupí. Rozhodne se, že když nemůže ne ples s Damenem jako žívá, posedne tu, se kterou Damen půjde. Myslí si, že je "trik" jednoduchý. Pokusí se o to, když Petula skládá řidičský průkaz. Učiteli ujede ale pak tam Petula zběsile krouží, protože se jí Charlotte pokouší posednout a zastavit auto. Málem je z toho velká nehoda a Petula je volaná do ředitelny. Charlotte usoudí, že to asi nebude tak jednoduché jak se zdá. Když se ve škole zeptá na nějakou otázku učitele pana Mozka, dojde jí, že někdo kdo jí předá tělo s tím musí souhlasit - musí to být někdo kdo ji vidí. Tak si vybere Scarlet, Petulinu sestru. Ta to odsouhlasí a Charlotte se ocitá v jejím těle. Jde to dobře až do chvíle, co se Charlotte rozhodne zaujmout Damena tím, že se dá k roztleskávačkám. Charlotte se tak se Scarlet pohádá a Scarlet okamžitě chce přestat s Charlotte kamarádit. Naštěstí si to ale rozmyslí. Mezitím Prue, dívka, která si na Charlotte zasedla od chvíle, co se ocitla v Posmrtném životě plánuje jak zařídit, aby se jejich domov nemusel zbourat.
Charlotte jde ve Scarletiném těle na večírek roztleskávaček(vzali ji do týmu) a Scarlet do jejich sídla, tam ostatní zachraňují dům před prvními kupci. Ty po prohlídce řeknou, že by se měl dům radši zbourat a děcka jsou ve větším průšvihu než kdyby dům někdo koupil. Scarlet se naštve, když jde za Charlotte a vidí, jak se skoro políbí s Damenem, klukem její starší sestry(hrají flašku). Scarlet tedy Charlotte vyhodí ze svého těla a ještě ke všemu má průšvih u Prue protože tam nebyla, když se konala záchraná akce. Scarlet si ale najednou začíná užívat Damenovu přítomnost, možná se jí dokonce začíná i trochu líbit...Každopádně ho má mnohem radši než dřív. Jenomže potřebuje Charlottinu pomoc, neumí fyziku a Damen se s ní má doučovat. Takže Charlotte zase souhlasí s posednutím, od té doby co se dívky vymění jedna na druhou žárlí, kvůli Damenovi. Začnou se i hádat a chtějí to vyřešit tím, aby si Damen vybral sám. Stane se ale nehoda a Petula tam vidí Scarlet s jejím klukem, pořádně se naštve. Ještě ke všemu kvůlil té nehodě s autoškolou nesmí na Podzimní ples. A Damen pozve Scarlet-Charlotte, Scarlet je pořádně naštvaná, že ji to Charlotte tak zavařila a nechce provádět další posednutí.
Když jde Charlotte do sídla zaslechne pana mozka a Prue jak se spolu hádají, slyší, že ona je ta vyvolená co je má všechny zachránit. Prue jí má pomoct přijít na to jak, ta ale strašlivě žárlí. Kvůli zaplaveným prostorám tělocvičny přesunuli podzimní ples do sídla mrtvých děcek a Petula plánuje na Scarlet pomstu, za to, že je teď populární.
Na plese se strhne hádka mezi Prue a Charlotte, při které si Charlotte uvědomí kdo doopravdy je. Mezitím se všichni mrtví zviditelní a lidi z plesu začnou prchat. Prue Charlotte nakonec poděkuje.
Když přijde na korunovaci, vyhlásí Scarlet a Damena. Petula to ale nehodlá dopustit a začne po ní stříkat pistolkou s barvami, Prue ale zasáhne a místo na Scarlet přistanou barvy na Charlotte. Všichni si uvědomí, že je to ta dívka, která zemřela. Scarlet o ní řekne, že díky ní tenhle ples vzniknul a Charlotte je konečně populární. Charlotte ale i Scarlet nakonec dojde, že už se nebudou moci vidět... Ze sídla se nakonec stane výdělečný a slavný podnik, a z Charlotte Usherové se stává legenda a pověst.

Jmenuju se Nikki

6. ledna 2013 v 18:51 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Jmenuju se Nikki

Autor: Meg Cabotová

Díl, v této edici vyšlo: 2. Díl, Na útěku, V kůži supermodelky

Děj: Em Watsová v kůži supermodelky Nikki se pořád snaží zaujmout svého tehdejšího nejlepšího přítele Christophera. Do hlavy se jí ale pořád plete její expřitel Brandon Stark, syn šéfa společnosti Stark. Když za ní jednou po focení přijde Nikkiin bratr Steve, s tím, že neví kde je jejich matka, Nikki nemá ani tušení co se s ní mohlo stát a údajně je to její vina, že zmizela. Steve po ní chce aby zavolala soukromým detektivům, Nikki to nemá ale v plán - mohli by vyčuchat, že je ve skutečnosti Em.
Když jde jednou za rodiči, totálně ji rozhodí, že už nemůže jet k babičce tak si sedne za deště před jejich panelák a brečí. A zatímco se to děje, všimne si jí Christopher, Nikki to dost rozhodí a Christopher jí pozve k nim domů. Tam se trochu více seznámí. Nikki mu řekne o své ztracené mámě. Christopher jí pomůže, za účasti Felixe - kámoše. A pak se jí svěří, že na oplátku by jim mohla sehnat heslo a uživatelské jméno někoho ze Starku protože ho chtějí zničit. Ta mu řekne, že se mu to pokusí sehnat. Díky škole Nikki zapomene na přehlídku které se má zúčastnit, má docela problém. Nakonec to ale stihne, vůbec se na to netěší. Veronika její "nová" kolegyně je na ní hnusná ale Em neví proč, neví co jí Nikki udělala ještě předtím když byla sama sebou. Pořád jí obviňuje, že mailuje Justinu Bayovi. - Což vůbec není pravda. Hned při zkoušce na přehlídku Em upadne, navíc zjistí, že písničku pro ni bude zpívat Gabriel Luna.
Když se vrátí Nikki domů ze zkoušky, její brácha Steve se nějakým způsobem dopátrá, že to tahle Nikki nemůže být jeho sestra. Em mu tedy řekne co se stalo a řekne mu i o těch štěnicích, které je odposlouchávají.
Společně ještě s Lulu jdou za Christopherem a Felixem. Nikki za odměnu, že našli nějaké informace sežene uživatelské jméno a heslo jednoho z pracovníků Starku. Christopher a Felix se pouští do pomsty za tzv. smrt Em Wattsové.
Lulu s Em pořádají večírek a Em si všimne, že přišla i její sestra Frida. Nemůže uvěřit tomu, že tancuje s jejím expřítelem Brandonem. A druhý překvapení zažije hned za moment, přijde tam Christopher a chce s ní mluvit. Jdou tedy do jejího pokoje a on se jí přizná, že zjistil, že je Em díky tomu, že se nabourali do sítě. Taky jí vyzná lásku.
Felix zjistí kdo posílá za Em e-maily Justinu Bayovi. Je to z Manchestru, z počítače Dr. Fonga. Tak se tam Em, Christopher, Steven, Lulu a opilý Brandon vypraví. Když je Dr. Fong vidí tak se zděsí, ví, že oni vědí o tom co se to tu děje. Děcka u něj najdou pohřešovanou matku Nikki. Doktor jim všem vysvětlí, že Nikki když měla tu nehodu, neměla žádnou genetickou vadu. Když prý asistoval u operace bylo mu to divné a tak zjistil, že vzali mozek naprosto zdravé dívce a vyměnily ho za jiný. Doktor protože mu to bylo líto a bylo mu to opravdu divné vzal potají tým a společně mozek zašily do těla nějaké dívky. Když to dopoví přijde pravá Nikki, v jiném těle ale se svým mozkem a zaútočí na Em, svoje staré tělo. Pak to tam všechno společně probírají a mluví o podvodníkách Starku. Zjistí, že Stark chtěl zničit Nikki kvůli tomu, že vyslechla tajný rozhovor kolem nějaké hry.
Když jde Em ven, zkontrolovat spícího Brandona tak na ní najednou zaútočí. Dojde jí, že to všechno jenom hrál. Donutí ji k tomu, že ostatním řekne, že mu všechno ohledně operace řekla. Jinak řekne Starku kde se schovává pravá Nikki. A se všemi těmi informacemi pak Brandon zničí svého otce - nenávidí ho. Taky jí donutí aby přede všemi, včetně Christophera říkala, že s Brandonem zase chodí. Chce to moc říct, že to není pravda ale nesmí jinak by všechny ohrozila. Brandon ji donutí jet s Howardovými do letního sídla v Jižní Karolíně. Em si je ale jistá jedním, musí utéct a to co nejdřív a vyklopit všechno Christopherovi. A je si jistá, že její spojenec bude právě Steve Howard, pravý bratr Nikki Howardové...

Zimní prázdniny

1. ledna 2013 v 19:36 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Zimní prázdniny

Autor: Bonnie Bryantová

Díl v edici: 14

Děj: Lisa se chystá na prázdniny odjet s rodiči na Karibské ostrovy. Carol bude trávit čas u Meteora, jejího koně a Stefi si musí vybrat oblečení na slavnost Nového roku, kdy pojede za Filem Marstonem. Když druhý den Lisa odletí připadá si jako v transu, stýská se jí po kamarádkách ale moc se jí v Karibiku líbí. Hned další den jde jezdit, dostane kobylku Sametku. Nemá ale moc pohodlný krok a Lise se povede spadnout, nic se jí ale nestane a nakonec dojedou v pořádku. Pár lidí začíná mít pochybnosti, včetně její nové kamarádky Jill, že Lisa umí jezdit.
Druhý den Lisa jede opět na vyjížďku a z nedbalosti opět spadne. Tentokrát se jí Jill už dokonce posmívá a Frederika jejich trenérka si není úplně jistá jestli ji nechá jet znovu s pokročilými. Lisa se rozhodne s ježděním přestat, alespoň tady. Další den na vyjížďku nejede, protože jedou s rodiči na výlet. Lisa je docela ráda, rozhodně se jí uleví. Když nakonec se ale následující den vydá do stáje. Tahle vyjížďka se jí vydaří a Frederika už o ní nepochybuje. Když jde po jízdě svého vypůjčeného koně Jaspera vodit aby vychladl vidí, že Jill se splaší kůň Tygr. Na nic nečeká nasedne, přeskočí s Jasperem plot a běží jí na pomoc. Najde jí na hraně útesu, Jill má z výšek hrůzu. Lisa ji ale zachrání a nakonec se udobří. Druhý den je Frederika pozve na soukromý piknik, protože hodina jízdy odpadla. Oni ale na koních jedou a společně si užijí dobrodružství.
Oslava nového roku u Stefi probíhá s Filem, Lisa ho slaví s Jill na San Marco a Carol je doma s otcem. Když se Lisa vrátí kamarádkám vše nadšeně vylíčí a ty jí zase řeknou co nového u nich.