*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Prosinec 2012

Polibek

30. prosince 2012 v 15:10 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Polibek

Autor: Jacqueline Wilsonová

Děj: Sylvie a Carl se znají už od dětství, je jim teď třináct a Sylvie by moc chtěla společnou budoucnost. Carl se však začíná chovat jinak než dřív, je otrávený a už ho moc nezajímají ani jejich společné zájmy. Když se protivná a namyšlená Miranda od Sylvie dozví, že má kluka, pozve je k nim domů na mejdan. Sylvie sice naoko souhlasí ale nemá tam v plánu jít, když jde za Carlem domů zjišťuje, že i jeho máma si o něj dělá starosti. Sylvie mu tedy chce podat návrh na ten mejdan ale je přesvědčená, že Carl nebude souhlasit. O to víc ji překvapí když Carl řekne, že půjde. Tak se tedy nachystají a jedou k Mirandě. Společně s ostatními se dívají na horor a Sylvii trošku dochází proč je Miranda pozvala. Bylo to kvůli Carlovi, vypadalo to jako by se snažila ho získat. Když Miranda přinese alkohol Carl se chová hrozně dospěle, poté hrají flašku. Samozřejmě vyjde na Mirandu aby se líbala s Carlem, tak ho odvede vedle. Pak tam ještě chvíli hrají a Carl se rozhodne jít domů, Sylvie jde taky. Sylvii se na chvíli zdá, že Carl je zase "zpátky".
Sylvie má pocit, že je Miranda trochu vlezlá a kazí ji. Miranda totiž Sylvii vezme i přes zákaz za školu a jdou spolu nakupovat. Jednou když je Sylvie u Carla tak ji a Mirandu s Paulem pozve na bowling. Tak si všichni vyrazí a vypadá to, že má Miranda oči jen pro Paula a Paul zase pro ni. Když Sylvie dorazí domů, její mamka jí oznámí, že jde na rande. Sylvie z toho nemá dobrý pocit, protože je to přes internet. Chvíli něco namítá ale pak už se nevyjadřuje.
Miranda navrhne aby Carlovy narozeniny oslavili společně(Paul, ona, Sylvie a Carl), Sylvii se to nelíbí a chtěla by s ním být sama ale všichni ostatní s tím souhlasí.
V den oslavy jedou do Kew na výstavu skla, stane se tam ale taková aféra, že to Sylvii dost vyděsí. Po prohlídce se Miranda rozhodne si zahrát na schovávanou. Jenomže mají za chvíli zavírat a Sylvie se začne bát, nemůže najít nikoho. Od jedné paní si půjčí mobil a zavolá Mirandě. Ta jí řekne, že s Paulem šli už na nádraží, tak musí najít akorát Carla. Když se na poslední chvíli konečně objeví je vidět, že brečel. Dalších pár dní se chová dost uzavřeně a podivně. Miranda se stůj co stůj chce dovolat Sylvii a ta žárlí na svou mámu protože se jí to rande s Gerrym povedlo.
Když nakonec Carl napíše Sylvii aby se stavila do jejich Skleněného domku, tak jde. Tam jí Carl řekne co se stalo na té výstavě a taky překvapivé zdělení, že je gay. Pohádali se prý s Paulem protože ho políbil, Sylvie se zděsí ale utěšuje ho. Ve škole je to pro Carla peklo, když jde Sylvie do skleněného domku najednou zjistí, že je skoro všechno sklo rozbité. S Carlovými rodiči Carla hledají. Najdou ho úplně pořezaného, tak jedou do nemocnice. Tam Carl i své matce řekne, že je gay. Ta to vezme úplně v klidu. V nemocnici ty rány Carlovi sešijí a druhý den chce do školy, tak tedy jde. O polední přestávce se Carl, Miranda i Sylvie sejdou. A nakonec se Carl se Sylvií podívají zpět do skleněného domku, Carl zjistí, že dárek od Sylvie zůstal netknutý - kromě uštíplého rohu.
Na závěr Carl políbí Sylvii.

Zaříkávač koní

25. prosince 2012 v 14:20 | ČteníkLen |  Ostatní

Zaříkávač koní

Autor: Nicholas Evans

Poznámka: Příběh byl i stejnojmenně zfilmován.

Děj: Grace Gravesové se stane velmi vážná nehoda na koni. Srazí se s čtyřicetitunovým nákladním vozem, její kamarádka a její kůň to nepřežijí, Grace je na tom také velmi špatně ale její kůň Tulák je na tom ještě hůř. Je tak vystresovaný, že i když ho veterinář zachrání, lituje, že ho nenechal uspat. Annie - matka Grace - ho však chce zachránit protože kdyby zemřel, tak by zemřela i část v Grace. Vydává se tedy na dlouhou cestu do Montany za údajným zaříkávačem koní, Tomem Bookrem. Ten se mu snaží pomoci, je to ale velmi těžké. Grace, která má náhradní nohu také dělá velké pokroky, Annie se ale čím dál víc sbližuje s Tomem, zatím o tom nikdo netuší. Když léčebný proces konečně zajde ke konci, Grace si na Tuláka konečně může sednout. Annie i přes to, že má manžela se s Tomem sblíží, několikrát se i milují a dokonce dojde i na to, že se Annie narodí neplánované dítě. Když den před odjezdem Grace zaslechne hádku pojme podezření o Tomovi a Annie, vezme Tuláka a uteče s ním do hor. Tam se setkává s divokým stádem, které jí ohrožuje na životě. Tom ji najde a koně odežene pryč, když se mu ale do cesty postaví nejdivočejší hřebec, Grace se zdá jako by mu Tom něco nabízel, jako by mu nabízel sám sebe. Grace je zachráněná ale Tom zemře pod kobyty hřebce, Annie je zarmoucená ale život se jim vrátil do starých kolejí. Annie se pak dozvídá o Tomově pohřbu, na kterém bylo tisíce lidí. Je smutná ale život jde dál...

Místo pro princeznu!

22. prosince 2012 v 22:05 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Místo pro princeznu!

Autor: Meg Cabotová

Edice, díl v edici: Princezniny deníky, díl 2.

Děj: Mamka Mie oznámí, že čeká dítě s panem Gianinim(jejím učitelem matematiky). Mia si to prozatím nechá pro sebe, nechce to říct ani svému tátovi. Lilly tuší, že je s Miou něco v nepořádku. Mamka pak Mie nakonec ještě řekne, že se s panem Gianinim budou brát.
Mia najednou onemocní a dostane dopis od někoho kdo ji má rád, je z toho celá vyjevená a chce zjistit kdo to je. Je to pro ní tak důležité! Po nemoci jde Mia na rozhovor pro jeden televizní kanál a omylem jí vypadne z pusy, že máma s panem Gianinim čekají dítě a budou se brát. Miina tátu to opravdu zaskočí a Mia je nešťastná protože mamka mu to chtěla říct sama. Celé to tedy zkazila, jako by nestačilo, že Lilly se to zítra dozví taky.
Grandm´ere plánuje svatbu pana Gianiniho s Miinou matkou ale nikdo o to nestojí. Miu navíc pořád trápí to, že neví kdo je záhadný ctitel, odesílatel dopisu.
V den svatby jede Mia do hotelu Plaza, Miin táta ale hostům oznamuje, že nevěsta a ženich odjeli. Mia je potěšená a její otec taky. Navíc může stihnout tu schůzku se záhadným ctitelem. Zjišťuje, že je to Kenny ale moc jí to netěší. Přála si aby to byl Michael Mostzovic. S Kennym ale začíná chodit.

Zaříkávač

17. prosince 2012 v 19:31 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Zaříkávač

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Autor: Michael Scott

Díl, edice: 4. díl, Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Děj: Flamel je s dvojčaty opět v San Francisku a teď momentálně jdou k domu své tety. Dvojčata však spozorují, že před tetiným domem zastavilo černé auto. Sofie za pomoci magie ohně projistotu propálí pneumatiky a Josh to jde omrknout. Z auta vychází žena, která jak se jim později představí je Aife - královna stínů a pravá sestra Scatach. Sofie jí nevěří a nechce jí pustit do domu, má dobrý důvod Aife jí omráčí. Josh se jí snaží zabránit aby se sestrou odjela ale marně. Ujedou mu v limuzíně. Josh se rozhodne vyhledat Perenelu a Flamela.
Flamel se mezitím s Perenelou domluví, že musí zničit Alkatraz i kdyby měli zemřít. Skrývá se tam spoustu starověkých nestvůr, které mohou ohrozit svět. Rozhodnutí na Johna Dee padlo a ten se teď co nejlépe ukrývá, musí být ale mezi lidmi. Stále však po Flamelovi pátrá, Machiavelli je pořád na jejich stopě.
Doktor John Dee vyhledá starou známou Virginii Darovou, které chce nabídnout spojenectví. Ta ho však zanechá na pospas několika Kuklubům, které se mu podaří naštvat a svolat jich ještě víc. Díky rozruchu se tak i bůh Odin, který se chce Johnovi Dee pomstít za smrt Hekaté dozvídá, kde John Dee je. A momentálně je dost v nesnázích.
Josh mezitím vyhledá Flamela a jeho tušení se potvrdí. To, že Aife unesla Sofii vůbec není dobré.
Scatach s Johankou z Arku jsou stále v pradávné době, musejí se utkat se šavlozubými tygry a nevypadá to moc nadějně. Machiavelli a Billy mají velký průšvih za svůj neúspěch. A Virginie nakonec Johna Dee osvobodí a splatí svůj dluh. Utečou spolu a Odin je odhodlán je popravit oba.
Nicolas a Perry jsou ochotni zaplatit životem aby zničili příšery na Alkatrazu. Sofie zjistí, že Aife si s ní chtěla promluvit o Scatach. Zajímalo ji co se Scatach stalo, Sofie jí pověděla, že Saint-Germain a Nicolas usuzují, že se vrátili do minulosti. Aife si chce promluvit s Nickem a Perry aby mohli Scatty a Johanku zachránit. Flamel a Perenela pak chtějí vzít za Prométheusem, pánem ohně. Chtějí aby se naučil ovládat další živel. Mezitím Odinovi ptáci opět najdou Virginii a Johna Dee, ten je připraven bojovat protože ví, že Odin ho chce zabít kvůli Hekaté, Čarodějce z Endoru a stromu života Ygrasillu. John Dee má opět promyšlený plán, chce zavolat pramáti všech archónů, Coatlicue.
Nicollo Machiavelli mezitím s Billem dorazí do paláce a Kukulkan se rozhodne Nicolla ušetřit, když se za Billyho přimluví Machiavelli tak ho také nechá jít a pošle je napravit co zavinili. - Vypustit příšery, zničit Flamelovi. Flamel, Pery, dvojčata a Aife jedou k Proméheovi. Když Aife zjistí, že Sofie má vzpomínky její babičky(čarodějky z Endoru, její pravé jméno je Zephaniah) tak si Sofie všimne, že Aife se bojí toho co Sofie ví. Když konečně dorazí za Prométheusem napadnou je hlinění lidé. Odin vyhrožuje Johnovi Dee, že zničí Virginii protože mu na ní záleží. Jen tak tak uniknou před Kukluby a Odinovými havrany. Za pomocí Klarentu a Exkalibru Dee vytvoří energetickou bránu, kterou projdou zpátky na zem.
Saint-Germain, Shakespear a Palamédes jdou za Tamuzem, prosit o záchranu Johanky z Arku a Scatach. Tamuz, pán Palaméda ale poručí dryádám Saint-Germaina zabít protože ho nesnáší a okradl Prométheuse o oheň. Saint-Germain s ním ale nakonec vyjedná dohodu a Tamuz mu Johanku a Scatty ukáže v kouřové kouli. Všichni vidí s kým dívky bojují a jsou upřímě zaskočeni, protože Tamuz i Saint-Germain vědí o koho se jedná. Je to člověk, který má místo ruky hák, představí se jim jako Marethyu. Johanka z Arku a Scatty zjistí, že nejsou v minulosti ale v jeho říši, Tamuz to Saint-Germainovi i ostatním také řekne. Na požádání Marethyuse tam Tamuz pošle hraběte taky. Hned za ním pak letí Palamédes a Shakespear. Marethyu chce aby bojovali na Danu Talis - v minulosti, podle něj se to ještě nestalo. Všichni nakonec kývnou.
Prométheus probudí Joshovi schopnosti, vypadá to, že Mart si jde vybrat svůj dluh. Josh má najednou jeho oči a Dee ho chce aby ovládl zemi.
DRUHÝ DEN
Sofie objeví, že Josh je pryč. Zachvátí ji a ostatní panika, snaží se ho najít pomocí starodávné lebky, uvidí za kým jde. Josh ovládaný Martem se setká s Virginii Darovou a Johnem Dee. Nicolas si uvědomí, že ho chce Dee vyučit zaříkávačem, jenž dokáže probudit mrtvé. Sofie chce Joshe najít za každou cenu, Aife jí za Johnem Dee veze. Prométheus a ostatní vidí vše co se s Joshem děje díky pradávné lebce. Flamel nakonec pochopí celou podstatu věci, Dee chce povolat Coatlicue a poslat ji na starobylé bytosti z temnot aby na něj neměli čas, jelikož bude hladová musí mít oběť, proto si Dee zavolal Joshe. Ne aby ho učil ale aby ho obětoval pramáti archónů. Josh Coatlicue zavolá, mezitím Aife, Niten(přítel Aife) a Sofie dorazí do sídla společnosti Johna Dee. Nemůžou však Joshe najít. V poslední vteřině tak vtrhnou a strhne se nelítostný boj. Sofie Aife zachrání před Virginii Darovou ale ta se pak objetuje a stáhne Coatlicue zpátky do jejího vězení. Obě zmizí už navždy, John Dee, Virginie a ovládaný Josh unikají a Sofie neví co dělat. Poslední slova Aife byla směřována Sofii: "Až najdeš mou sestru, řekni jí... řekni Scathach, že jsem to udělala... pro ni." Scatach se mezitím s ostatními objeví na Danu Talis, ostrově zaniklém před lety. NIten podá nakonec Flamelovým a spol. zprávy o boji: "...Ale čaroděj a Virginie utekli a Josh šel s nimi. Odešel dobrovolně. Přišli jsme o něj. Přešel na stranu pánů z temnot."

Poznámka: Kniha má další pokračovaní, proto má tak otevřený konec...

Zaříkávač


V kůži supermodelky

1. prosince 2012 v 13:41 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

V kůži supermodelky

Autor: Meg Cabotová

Díl, v této edici vyšlo: 1. díl, Jmenuju se Nikki, Na útěku

Děj: Emerson Wattsová se po nehodě při otevření obchodního domu Stark vážně zraní a je jí transplantován mozek. Rázem se ocitá v těle momentálně nejslavnější teenagerské modelky Nikki Howardové. Em si na vše musí nejprve zvykat, když jí z nemocnice odnesou údajně Nikkina nejlepší kamarádka Lulu a její přítel Brandon, syn šéfa Starku. Snaží se jim vysvětlit, že není Nikki a když si Brandon vzpomene na tu nehodu oznámí Em, že údajná Emerson Wattsová umřela. Není však známo co se stalo s Nikkiinou duší. Em je z toho všeho silně otřesená a ještě ke všemu zjišťuje, že se jí líbí takový nafoukaný frajírek jako Gabriel Luna, který po Nikki doslova šílí a na svého bývalého nejlepšího kamaráda do kterého byla tajně zamilovaná úplně zapoměla - byl to Christopher. Em taky zjišťuje, že ji miluje - teda Nikki - Justin, kluk Lulu. Je z toho v šoku, hlavně proto, že Justin Lulu podvádí a ani to s ním nehne.
Em se chce vrátit zpátky do nemocnice a tak ji tam Gabriel veze. Doktor jí řekne co se vlastně stalo, bylo to tak, že Nikki měla vzácné onemocnění mozku a zrovna v tu chvíli to prodělala. A tak jim vyměnili těla.
Em zjišťuje, že modeling je pořádná dřina. Všechno jí bolí. Po propuštění z nemocnice totiž začíná nanovo její kariéra a ještě ke všemu se rozhodne vrátit do své střední školy. Nastoupí tam ze dvou hlavních důvodů: Chce se podívat na Christophera, svého bývalého kamaráda a také chce dohlížet na svou sestru Fridu. Když tam nastoupí všichni k ní oblibně vzhlížejí a její tehdejší největší nepřítelkyně se teď o ní zajímá jak nejvíce jde. Em je z toho trochu vykolejená ale začíná si zvykat, že je celebrita.
Em se navíc stále zdá, že ji někdo sleduje - přes počítač (má ho napíchnutý) či mobil. Podaří se jí nakonec navázat konverzaci s Christopherem. Po náročném dni vezme Lulu a jdou spolu za Eminými rodiči.