*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Listopad 2012

Zamilovaná princezna

22. listopadu 2012 v 21:30 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Zamilovaná princezna

Autor: Meg Cabotová

Edice, díl v edici: Princezniny deníky, 3. díl

Děj: Amélie, Genovská princezna konečně začala chodit s klukem. Jmenuje se Kenny ale její problém je, že ona s ním chodit nechce. Má ho sice ráda jako kamaráda ale jako svého přítele si ho moc neváží. Proto ani nechce aby jí přede všemi líbal, po pár dních si o tom povídá celá škola. Jediný problém je v tom, že Mia je tajně zamilovaná do Michaela - Lillyiného bratra - jenže ten si najde, jak Mia usuzuje, Judith Gershnerovou z jeho ročníku. Mia je spolu hodněkrát zahlédne, poprvé je vidí když jdou s Kennym na brusle). Kenny jí pořád trápí a s Lilly, svou nejlepší kamarádkou, se hádají.
Mia je znervózněna z toho, že jí zatím Kenny nepozval na ples a tak se se svou zamilovaností k Michaelovi svěří kamarádce Tině Hakim-Babě. Ta se jí nevysměje a řekne, že to tušila. Pak to z ní dostane Grandme´re, která jí dá radu aby s ním chodila dokud si nenajde někoho lepšího. Miu neustále štve, že se nemůže s Kennym rozejít a plánuje společně s Tinou jak říct Michaelovi, že se jí líbí. Rozhodne se mu psát básničky, které mu pak háží do skříňky.
Aby se Mia nepohádala s Lilly a zároveň nezklamala pana Gianiniho - nového nevlastního tátu - spustí požární poplach a následně rozšlape Laně mobil! Je za to volaná do ředitelny a dostane za to jeden den vyloučení. Její důvod proč ji rozšlapala mobil zná jen Mia, nikdo neví, že spustila požární poplach až na Lanu která ji podezírá.
Najednou dostává do skříňky žluté růže, vůbec neví od koo jsou a do plesu zbývají pouhé čtyři dny. Pořád s ní nikdo nejde. Když se její fotky dostanou do časopisů začnou jí spolužáci urážet. Mia za to ale nemůže, Sebastiano, její návrhář ty fotky poslal do časopisů aby tak propagoval svoje šaty. Spolužáci jí říkají například:"nechala ses koupit!" apod.
Proto uspořádá tiskovou konferenci, která proběhne kupodivu dobře.
Mia druhý den odhaluje kdo jí posílal ty růže, nebyl to však Michael jak by si přála ale Boris Pelkowski - kluk Lilly. Dostávala je proto, že jí Tina Hakim Baba přihlásila do akce Sněhové vločky(školní akce, ten kdo si vytáhne s nádoby tvoje jméno ti týden dává dárky a pak se ti přizná na konci).
Na školní slavnosti chce Tina Hakim Baba po Mie aby se Michaelovi přiznala, že ty básně psala ona. Mia se ale dost stydí a neudělá to.
Na zimní slavnosti ji Michael překvapí s počítačovým kroužkem, v jednom programu uvidí přepsanou její básničku. Lekne se a uteče ale zastaví ji Kenny. Konečně se s ním rozejde ale on si myslí, že se Mie líbí Boris Pelkowski. Když mu to ale Mia chce vysvětlit Tina jí odtáhne pryč na záchod. Po slavnosti uteče domů a chystá se na odlet do Genovie.
Grandmar´e se jí přijde omluvit, ale Mia je naštvaná a chce se do Genovie odstěhovat. Grandm´ere donutí Miu se vrátit na ples. Lilly jí oznámí, že její sokyně Judith už někoho má, což Miu značně uklidní. Na plese za ní jde Michael a řekne, že věděl, že ta přáníčka jsou od ní. (Dozvěděl se to od Lilly, která to věděla od Tiny). Nakonec se s Michaelem políbí, vyjasní si to a začnou spolu chodit.
Mia druhý den odlétá do Genovie, plná sebevědomí.

Vědma

17. listopadu 2012 v 19:51 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Vědma

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Autor: Michael Scott

Edice, díl v edici: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, 3. díl

Poznámka: Josh se Sofií jsou dvojčata z údajného proroctví, z Kodexu (knihy mága Abraháma). Alchymista, čaroděj Dr. John Dee, který slouží starobylým bytostem se je snaží zničit. Dvojčata a Flamel ztratí Scatach, dvoutisíciletou válečnici v řece Seině. Sofiiny schopnosti už jsou probuzeny, ovládá magii větrného živlu, ohně a má všechny vzpomínky čarodějky z Endoru, Josh sice má probuzené schopnosti ale žádný živel ještě neovládá, zato se ale může bránit starodávným mečem. Klarentem. Josh má stále u sebe dvě stránky z kodexu, které se Dee snaží získat a Perenela je uvězněná v Alkatrazu, střežená Sfingou.

Doporučení: Určitě doporučuji ale dětem nad 10 let, je to zajímavá a napínavá knížka. Tuším, že má šest dílů - nebo pět. První díl byl Alchymista.
Děj: Flamel s dětmi uteče do Londýna, do centra moci Johna Dee. Není z toho nijak moc nadšený ale nemá jinou možnost. Chce za králem Gilgamešem aby dvojčata zasvětil do magie vodního živlu. Jen co se ale ocitnou v Londýně už na ně útočí "Duchové v kápích", kteří požírají lidské maso. Zapojí však své síly a přemůžou je.
Za pomoci hraběte de Saint-Germaina zkontaktují Palaméda, válečníka. Jdou k němu do hradu ale Flamel se tam střetává se svým starým učedníkem, který se připojil k Johnovi Dee. Flamel ale po chvíli pozná, že William Shakespear si konečně ujasnil na čí straně stojí. Ukáže se, že vůbec není nebezpečný.
Mezitím Perenela Flamelová a pavoučí bohyně Aerop-Enap bojují proti armádě otráveného hmyzu. Aerop-Enap to velmi vyčerpá a musí jít spát. Perenela zůstává na stráži.
John Dee, nesmrtelný jenž slouží starobylým bytostem z temnot navštíví Marta, úžasného stratéga. Po útoku, který včera proběhl si ho jde udobřit a společně naplánují past na Sofii.
Shakespear za pomoci staré technologie pomůže Flamelovi a dvojčatům aby se spojili s Perenelou. Mohou si chvíli promluvit, Perenela netuší, že dvoutisíciletá válečnice Scatach s nimi už není. Flamel vidí jak Pery napadnou upírky a chce jí pomoct, netuší však, že aktivací Peryiné aury riskuje, že přivolá sfingu. Naštěstí ale tím, že Pery dvojčata společně s Flamelem nabijí svou aurou a sfingu zmrazí na chvliku.
Dee se opět setkává s Bastet, Mart ji totiž povolá aby mu pomohla.
Avšak mezitím u pevnosti Palaméda se schromažďují starobylí z temnot. Přičemž Nicollo Machiavelli na druhé straně plánuje útok na Perenelu.
Flamel nechce bitvu ale chce utéct, což ostatně chtějí všichni až na Joshe a Shakespeara. Tak zůstanou a bojují. Stojí proti nim samotný rohatý Archón Hern - zavolal ho pán Johna Dee aby splatil svůj dluh. Josh ale zjišťuje, že Mart předal Joshovi schopnosti, které může použít na strategii do bitvy. Dokáže určit kde kdo bude útočit, což se mu nesmírně hodí.
Perenela je mezitím svědkem jak Morigana - vraní bohyně - umírá, kvůli starobylým symbolům jenž jí svazují. Perenele je jí líto a promluví s Moriganinými sestrami, nakonec ji propustí ale s podmínkou, že na ni nezaútočí. A mořský stařec Nereus si jde pro Pery, naštěstí ale dřevěným hrotem ho zastaví a přemůže. On se ale nevzdá.
Flamel s dvojčaty a Palamédem utíkají, kvůli nedostatku sil ale na cestě je zastaví Dee s Hernem ale přemůžou je a odjíždí. Bastet dá vědět pánům z temnot, že Dee selhal a jeho čeká hrozný trest. Sofie pořád sní o tom, že bude normální.
Jelikož Perenela nemá možnost jak utéct z Alkatrazu, rozhodne se kontaktovat Scatty. - ta jí ale řekne, že s Flamelem není ale, že s Johankou z Arku se jí vydají na pomoc.
Flamel nachází Gilgameše, ten ho sice napadne ale naštěstí se pak vše srovná když ho Josh odzbrojí. Souhlasí, že zasvětí dvojčata do magie vody.
Dee si není jist co dělat, jestli utéct nebo bojovat a bojí se potrestání. Nakonec ale rozhodne, že bude alespoň ještě jednou bojovat s Flamelem a zkusí zajmout dvojčata a když neuspěje trestu se nevyhne. Machiavelli mu musí pomoci. Flamel vezme dvojčata někam na venkov, kde jim Gilgameš předá schopnosti.
Scatty s Johankou se dostávají do problému, ocitají se někde o milion let dříve v San Francisku. Nemůžou tak Pery pomoct. Machiavelli to na ně nastražil. Vraní bohyně však Perenele pomůže - splatí dluh za svoji záchranu - a společně utíkají na lodi. Perenela se dostane do San Franciska z Alkatrazu.
Dvojčata najde Archón a svedou s ním i Johnem Dee boj. I když Dee porazí Flamela tak Josh porazí Johna Dee ale musí tam nechat Klarent, nestihl se pro něj vrátit. Gilgameš je zraněn ale chce aby ho tam nechali a utekli. Flamel je vezme ke Stonehenge. Machiavelli a Billy zjišťují, že vraní bohyně je na Peryině straně.
Flamel se nakonec konečně setkává s Perenelou ale čeká je boj. Dee je vydán na smrt svým pánům, po několikáté selhal.
Poznámka: Kniha má další pokračovaní, proto má tak otevřený konec...

Noční Hvězda

10. listopadu 2012 v 12:42 | ČteníkLen |  PennyGirl

Noční Hvězda

Autor: Chris Platt

Děj: Jordana Morrisová se nedávno s mamkou přestěhovali na malou farmu, do vesnice, kde každý každého zná. Když jednou jedou po silnici jsou svědky nehody. Jordana se seznámí s náctiletým Jákobem Yorkem, který patří k menonitům. Pozná i mladého Toma Suttona, který je spoluviníkem nehody. Je to syn slavného Gilberta Suttona, čtyřnásobného vítěze posledních čtyř ročníků soutěže v tahu klád - na koni. Hned od začátku ho začne nenávidět. Jordana se seznamuje s Nikol, hodnou a přátelskou dívkou. Když s ní a jejími rodiči jede Jordana na dražbu aby koupila slepice, nedopatřením koupí obrovského tažného koně, jménem Noční Hvězda. Až po chvíli si začne uvědomovat co vlastně udělala: její mamka bude strašně naštvaná, má nulové znalosti o koních, klisna je chromá na přední nohy a Jordana to udělala jen proto aby jí zachránila před pakery, kteří by ji poslali na jatka. Za pomoci Jákoba, Nikol a ostatních přesvědčí svou mamku ať si jí dočasně nechají ale její mamka trvá na tom, že ji musí prodat.
Jordana se s velkou pomocí ostatních o Hvězdu dobře stará a stále se její stav zlepšuje, naučí se řídit i spřežení a je odhodlaná se přihlásit do závodu v tahu klád. Pilně a tvrdě pracuje.
V den závodů do kterého se má přihlásit i Jákob a nový kamarád Daniel dostane ale Dax koliku, Jákob bez něj jet nemůže a strašně ho to mrzí. Jordana tak neváhá a k jeho koni Kingovi přidá Hvězdu protože jim to spolu moc jde. Jákob tedy může jet a porazí Gilberta Suttona, Jordana je stejně nadšená jako on. Slíbí Hvězdě, že příští rok pojedou na ty závody spolu.