*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Vánoční překvapení

6. října 2012 v 20:21 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Vánoční překvapení

Autor: Bonnie Bryantová

Děj: Blíží se Vánoce a s nimi i Hvězdná jízda. Pro Carol Hansonovou to však je smutné období. Už to budou dva roky co jim zemřela matka a Vánoce s otcem tráví samy.
Když jdou Lisa se Stefi nakupovat do centra dárek pro Carol potkají plukovníka Hansona a domluví se s ním na dárku pro Carol. Mezitím Carol vyrábí dárky ostatním ale najednou zjistí, že s jejím kotětem Sněhulákem něco je. Zavolá veterinářku ze stáje Judy. Ta přijede ale oznámí jí, že kotě je v pořádku ale, že má v žaludku spoustu chlupů. Judy si s Carol dá čaj a zeptá se jí jestli by nechtěla vypomáhat při ošetřování. Carol nadšeně souhlasí.
Stefi přijde z nákupního centra domů a volá Filovi, klukovi z tábora. Zeptá se ho jestli by nechtěl přijet na Hvězdnou jízdu. Ten souhlasí a řekne, že vezme ještě svého kamaráda A. J. [ejdžeje].
Po dalším setkání klubu Moudrých jezdců Carol spěchá s Judy se podívat na koně a dívky práci ve stáji udělají za ní. Najednou ale zaslechnou Veroniku diAngelovou. Jde s novými žačkami Elainou a Dianou a říká: "Pokud chcete patřit do mého klubu equus budete muset splnit zkoušky - musíte zařídit aby Carol a její kamarádky nejejly na hvězdnou jízdu!" Stefi a Lisa si vyslechnou její plán, Elaina a Diana mají vypustit jejich koně do ohrady a než je najdou ostatní už budou dávno pryč. Lisa se Stefi začínají podnikat protiútok a pak s tím seznámí i Carol.
Pár dní před Hvězdnou jízdou jedou dívky z klubu Dívek v Sedlech za Filem. Je tam ji jeho kamarád A. J.. Společně vymyslí plán na Veroniku.
Je den Hvězdné jízdy a kromě Carol jsou Stefi, Lisa, A. J. i Fil ve stáji. a začínají podnikat svůj plán. Využijí toho, že Elaina ani Diana se v koních moc nevyznají a zamění svoje koně za ty jejich. Potom potřou klisnu Veroniky Krásku pěnou na holení aby to vypadalo jako když je hrozně zpěněná. Když to Veronika zjistí zavolá Judy ale ta je zrovna u případu těžkého porodu hříběte tak pošle Carol. Ta nemá jinou možnost než jet na koni, bude jí přidělen její oblíbenec Fešák. Když tam dojede uvidí Krásku ale její puls i dech jsou v pořádku. Přijde jí to velmi divné do té doby než zaslechne smích Stefi. Hvězdnou jízdu nakonec jede klub Dívek v sedlech a kluci. Veronika, Elaina ani Diana ne, vyřadili je z jejich vlastní hry. Carol jede v čele průvodu. Když jízda skončí mají všichni ve stáji pro Carol překvapení ale taky jí pořádně zaměstnávají. Každý něco potřebuje, když ale Carol zjistí proč to všechno dělají nemůže se zlobit. K Vánocům dostane vlastního koně a ne jen tak obyčejného, je to Fešák. Moc si ho přála ale přejmenovala ho na Meteora.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama