*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Přízrak v hvězdné stáji

5. října 2012 v 21:07 | ČteníkLen |  PennyGirl

Přízrak v hvězdné stáji

Autor: Sabine Giebken

Děj: Anna jede o prázdninách na dva týdny do stáje Pegas. Kde má prožít nádherný pobyt s koňmi. Seznamuje se tu s trochu zamlklou Vanessou a zjišťuje, že vše se tu jmenuje podle souhvězdí. Společně se všichni seznamují. Na první jízdu Anna dostane koně Aquaria, se kterým se kvalifikuje do pokročilé skupiny. Její kamarádka Fiona se tam dostane také.
Anna večer spatří tajemnou postavu, která vchází do stáje. Prozatím si to ale nechá pro sebe. Další noc vidí pro změnu bílého ducha ale nespatří ho jen ona. Cíp bílého pláště zahlédne i Fiona. Mezitím každý den jezdí a Anna si oblíbí březí kobylku Monocerus. Na které však návštěvníci nejezdí. Často ji však navštěvuje. Lilli zdejší dívku napadne, že by mohli přespat ve stáji. Tak se Anna a Fiona s Lilli večer sbalí a donesou věci do stájí. Pozdě v noci se probudí a vidí někoho jak jde k Monocerus, následně se zjevuje i bílý duch.
Dívky si to však nechají pro sebe, protože by jim nikdo neuvěřil. Když mají ráno hodinu skoků, obvykle zamlklá Vanessa Anně poradí techniku. Na obědě dostane Vanessa dopis ale ta se zachová podivně a s brekem utíká pryč. Anna ji náhodou objeví ve stáji, Vanessa se jí svěří, že dopis byl od jejího tatínka se kterým se vůbec nevídá. Píše jí, že chce přijet. Vanessa pomůže Anně vyhřebelcovat Monocerus a stanou se z nich kamarádky. Lilly a ostatní pak opět spatří ducha. Vanessa pomáhá Anně s teorií, kterou mají zvládnout do začátku závodů. Lilly je přezkouší.
Když dívky večer znovu zahlédnou temnou postavu už to oznámí paní Asterové. Ta jim ale ani slovo nevěří.
Druhý den se Anna na vyjížďce s Antlilou splaší. Naštěstí se jí nic nestane a Lilly jí dovolí jet na Monocerus. Dívky se připravují na turnaj a Anna si vybírá Aquaria. Vyslechne si před závody divný hovor ve stáji. Když chtějí znovu přespat ve stáji spatří chlapa. Zachráněná koza ho však zavře a dívky utíkají za paní Asterovou. Ta ho poté chytí a zjistí, že je to Kalle, který se tam u nich stará o koně. Proto jim je jasné, že pes neštěkal. Ten se ale nepřizná co tam dělal. Když to holkám nejde na rozum začnou vyšetřovat. Objeví padací dveře, kde jsou schované krunýře chráněných želv. Kalle jde na policii a tam ho zavřou.
V den turnaje přijede Vanesse tatínek a je strašně šťastná. Anna obdrží celkově 3. místo, a holky přijdou na to, že záhadný duch je ve skutečnosti jen náměsíčná Steffi v noční košili. Všichni se nakonec rozloučí a odjíždí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl/a!

♥kLIk♥ 100% (1564)

Komentáře

1 Barča Mašulková Barča Mašulková | E-mail | 24. dubna 2014 v 17:27 | Reagovat

Ahoj moc se mi ta kniha líbí. nemohla jsem se dočkat až přijedu ze školy a začnu ji číst byla napínavá. :-D  8-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama