*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Pony klub

6. října 2012 v 20:22 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Pony klub

Autor: Bonnie Bryantová

Děj: Lisa, Carol a Stefi musí zprvu přemluvit rodiče aby šli na schůzi stáje Borovicové údolí. Je to pro ně velmi důležité a pro jejich trenéra Maxe Regnera taky. Přijdou všichni rodiče žáků, kteří tam chodí do stáje. Když jsou všichni na schůzi Max jim konečně oznámí co se bude rozebírat-Pony klub. Obnáší to, že žáci se budou učit o koně starat, ošetřovat je, jezdit na nich a na konci výcviku se zapíší do kategorie podle obtížnosti zkoušky na kterou chtěli jít. Všem se to líbí, když Max sežene pět zástupců rodičů, kteří budou v klubu pomáhat, včetně plukovníka Hansona otce Carol, musí se jít na další úkol. Žáci musí navrhnout název. Hned se přihlásí bohatá a nafoukaná Veronika diAngelová a řekne: "Pony klub dívek v sedle" klub to okamžitě zaskočí a rozhodnou se vymyslet lepší název a zabránit tak Veronice aby jejich název soukromého klubu zneužila i na něco jiného. Dívkám se povede prosadit název Pony klub moudrých jezdců.
Pro Lisu mají rodiče překvapení, rozhodli se jí koupit vlastního koně. Lisa s nimi objíždí farmy a prohlíží si různé koně ale zatím se jí žádný nelíbil respektive pro ni nebyl vhodný. Bojí se to říct kamarádkám, protože když viděla jak strašně žárlili na Veroniku, že má nového koně Krásku nechtěla jim to Lisa povědět. Bála se aby se nerozpadlo jejich přátelství.
Carol se strašně stydí za svého otce! Ona sama ví o koních mnoho ale její otec nemá o ničem ani páru, stalo se mu nejednou spoustu trapasů. Ostatní žáci ho ale zbožňují a Max říká, že je úžasný protože když se všech ptá "proč?" Nutí je zamyslet se nad tím co dělají a on se učí velmi rychle. Carol by ho ale raději ze stáje vyprovodila. Jediná Veronika je hrozně paličatá. Jednou se jede projet a nechá otevřené dveře u vrat a Samson uteče, klub Dívky v sedlech ho nacházejí zamotaného do šlahounů a strašně poškrábaného, visícího nad propastí. Společně ho vytáhnou a neskutečně se jim uleví. Za tuto nezodpovědnost je Veronika na měsíc vyloučena z klubu Moudrých jezdců. Nakonec každý žák musí splnit zkoušku kterou si vybral, nebo se o ni alespoň pokusit. Carol si jako jediná vybrala kategorii C 1 která už je poměrně těžká, Stefi má D 3 a Lisa D 1 - ta nejlehčí. Všichni je udělají a Max jim poblahopřeje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl/a!

♥kLIk♥ 100% (1564)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama