*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Říjen 2012

Princezniny deníky

27. října 2012 v 18:10 | ČteníkLen |  Meg Cabotová

Princezniny deníky

Autor: Meg Cabotová

Děj: Naprosto obyčejná dívka Mia Thermopolisová se znenadání ocitá v roli princezny. Mia se ještě nikdy nikomu nelíbila a připadá jí, že ona se na tu "roli" vůbec nehodí. Jenomže nemá na vybranou, čtrnáct let žila v domění, že pochází z obyčejné rodiny a teď se dozvídá, že její táta je genovský kníže, mají spoustu peněz a ona je dědičkou trůnu protože otec už nemůže mít další děti. Aby toho nebylo málo, její babička(Grandm'ere) jí bude učit jak být princeznou. Nejprve ji to hrozně naštve ale pak si zvyká, rozhodne se to před světem utajit, ani její dosud nejlepší kamarádka Lilly Moscovitzová nic netuší. Navíc Miina rozvedená matka chodí s Miiným učitelem matematiky, předmět ze kterého Mia propadá. Najednou se ale s Lilly pohádají a Mia je na všechno sama. Najde si kamarádku Tinu Hakim Babu a když se dozvědí novináři od Grandm'ere, že Mia je genovská princezna začne si jí všímat školní nejpopulárnější a nejnafoukanější dívka Lana Weinbergerová. Dokonce Miu pozve na ples i nejhezčí kluk Josh Ritcher. Když spolu ale na ples jdou naprosto se jí zhnusí, před novináři ji totiž Josh políbí a Mia pochopí o co mu jde. Rázem jsou s Lilly zase spřátelené duše a Mia si konečně zvyká na to, že se z ní stala Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo, princezna genovská. Dokonce se sblíží s Lillyiným bratrem Michaelem a je moc šťastná.

Hvězdné sny

24. října 2012 v 18:54 | ČteníkLen |  Edice - 100% Andělé

Hvězdné sny

Autor: Annie Daltonová

Díl v edici: 4. díl

Vysvětlení: Mel Beebyová je andělské děvče, když zemřela stala se andělem. Má dva kamarády: Lolu a Reubena. Také svého vysněného idola Orlanda. Chodí na školu: Andělská akademie, a její "základna" je Agentura. Nepřátelé andělů jsou ZST - Zlovolné síly temnot, snaží se jim všemožně překazit plány. Melino povolání zatím je mladý agent ve výcviku.

Děj: Melanie má poslední dobou záchvaty nevolnosti, které se stále opakují. Netuší co se to s ní děje a Lole ani Reubenovi o tom nic neřekla. Zdá se jí jako by jí nějaká záhadná síla vytrhávala z nebe. Po velmi neklidné noci se k ní Reuben i Lola chovají hnusně, Mel nemá tušení co se to s nimi stalo.
Pak má Melanie zase záchvat, konečně díky dětem z mateřské školky zjistí co jí vlastně je. Slyšela Volání, to znamená, že někdo na zemi potřebuje nutně strážného Anděla(později SA). Zjistí, že té noci slyšela i Lola s Reubem Volání, proto se k ní chovali tak nepříčetně. Mel konečně dochází, že je to sólová akce a nějak se na to necítí, ovšem není cesty zpět. Volání slyší hodně agentů ve výcviku. A když se sejdou na schůzi Michael jim objasní jejich úkol. Když jde Melanie zpět do pokoje, Orlando jí vyprovodí a ona je blahem bez sebe. Zjistí, že jí Agentura posílá do dvacátého století v USA.
Konečně je na Zemi, okamžitě zjišťuje, že její člověk je dívka jménem Honesty, její rodina je velmi bohatá ale Melanie cítí, že s někým je něco špatně. Honesty potřebuje pomoc ale Mel neví jak dál, proto stále čeká. Pak se ale stane něco hrozného. Honestyin otec zemře při autonehodě, všichni jsou zdrcení ale Honesty se chová příšerně. Velmi se změní.
Na pohřeb otce přijde hodně lidí ale Grace - Honestyina matka - má obavy, že nepřišel tátův nejlepší kamarád. Brzo se ukáže proč, utekl totiž s otcovými penězi a Bloomfieldovi přišli o všechno, Grace zůstali po manželovi akorát dluhy. Grace se rozhodne tedy odjet ke svým rodičům, je to jediná možnost i když je nemá v lásce. Opouští tedy svůj dům a zdá se, že nová Honesty je rozhodnutá se dát cestou zkaženosti. Melanie zavolá na linku SA(strážného anděla) a poví jim co je nového, telefon zvvedne Orlando.
Grace s dětmi konečně dorazí k rodičům ale když se Grace se svým otcem ocitne sama, on jí řekne, že nechtějí aby tu byla, zazlívají jí to, že si vzala žida. Děti tam mohou zůstat, Grace je opustí ale pak se pro ně vrátí, uvědomí si, že by bez nich nevydržela. Proto je odvede a rozhodne se je vzít do Kalifornie. Cestou se dcera Grace Rose přidá k filmu aby rodinu dostala do Kalifornie. Když je Mel schopná konečně prohlédnout myšlenky Honesty, zjistí, že si přeje aby vše bylo jako dřív. Mel se to vymyká z rukou a je přesvědčená, že na to sama nemá, naštěstí se srovná. Mladší syn Clem onemocní na horečku ale brzo se zotavuje.
Melanie je ale odvolána Agenturou na odpočinek, je pořádně naštvaná ale brzo si uvědomí, že si potřebuje oddechnout a tak se vrací zpátky do nebe. Od Reubena se dozvídá, že syčák Brice, který dělal dříve pro ZST je znovu v Andělské akademii. Mel to velmi rozruší, protože dříve Brice napadl Reubena a zanechal mu tak jizvu na těle.
Brzo se vrací za Honesty a Michael jí dá povolení se zhmotnit. Získává si Honestyinu důvěru, jednou večer si Melanie všimne pašeráků, vypadá jako by tam figuroval Lenny, další bratr Honesty. Honesty se podaří odpojit se od vibrací ZST a tak Mel volá na linku SA, pro její zděšení to zvedne Brice ale dost jí pomůže, i když by to nečekala. Lenny je v průšvihu ale Honesty a Mel je zachrání, rodina Bloomfieldových konečně dorazí zpět do Kalifornie a Melanie se vrací do Nebe. Je šťastná, že mohla Honesty pomoct a, že jako strážný anděl obstála. S kamarády se podívají na film, ve kterém figurovala Rose a Mel zjistí, že se tam objevila taky.

Čaroděj

23. října 2012 v 18:51 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Čaroděj

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Autor: Michael Scott

Edice, díl v edici: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, 2. díl

Poznámka: Josh se Sofií jsou dvojčata z údajného proroctví, z Kodexu (knihy mága Abraháma). Alchymista, čaroděj Dr. John Dee, který slouží starobylým bytostem se je snaží zničit. Dvojčata ale za pomoci Scatach - dvoutisícileté válečnice, Nikolase - alchymisty a dalších opět uprchnou. Sofiiny schopnosti už jsou probuzeny, ovládá magii větrného živlu a má všechny vzpomínky čaroddějky z Endoru, Josh ale zatím probuzené schopnosti nemá. Hekaté to nestihla, protože starobylí napadli její říši a zničili ji spolu s Hekaté - bohyně tří tváří. Flamel má pořád dvě stránky z kodexu, které se Dee snaží získat a Perenela je uvězněná v Alkatrazu, střežená Sfingou.

Doporučení: Určitě doporučuji ale dětem nad 10 let, je to zajímavá a napínavá knížka. Tuším, že má šest dílů - nebo pět. První díl byl Alchymista.

Děj: Dvojčata, společně se Scatach a Nikolasem se ocitají v Paříži. Nikolas pomalu umírá a ví, že s Perenelou nemají moc času. Jen co se z Ojai dostanou do Paříže napadne je Niccolo Machiavelli, jednoznačně informovaný od Johna Dee. Ale podaří se jim opět uniknout ale hledá je celá policejní ochranka a jiní. Nikolas se spojí s čarodějkou z Endoru, která jim na pomoc pošle Saint-Germaina a jeho ženu Johanku z Arku. Chvíli jsou u nich v bezpečí ale starobylé bytosti z temnot je opět vystopují, Sofie se naučí magii ohně od Saint-Germaina. Machiavelli a Dee musí pracovat společně a na pomoc si zavolají Valkýry, které chtějí přivést Nidhogga - starobylého temného draka (něco mezi tím). Josh je ozbrojen Klarentem, velmi mocným mečem. Dee podobným mečem zničil Yggrasil - strom světa. Všichni statečně bojují a Sofie nakonec zničí Valkýry a všichni jsou v pořádku. Až na Scatach. Nidhogg ji odnesl a Josh se za nimi vydal. Podaří se mu Nidhogga zničit ale Scatach už nezachrání protože uteče s Machiavellim a Johnem Dee - dobrovolně. Johanka z Arku však Scatach vysvobodí, za pár minut je ale stažena Dagonem, služebníkem Machiavelliho, na dno a dvojčata si myslí, že se utopila. Johanka i Flamel však ví, že stále žije. Jen je rozzuřená. Sofie, Johanka, Saint-Germain a Flamel se vydávají za Joshem, který jde mezitím s muži k někomu kdo probudí jeho schopnosti. Sofie a spol. tam nedorazí včas a bůh války, mstitel Joshovy schopnosti probudí, zažádal si za to ale cenu, kterou má Josh brzy zjistit. Když všichni dorazí na místo Sofie uchopí Joshe a vytáhnou ho z Katakomb(kde předtím byli) a jdou ven, opět na ně ale zaútočí Machiavelli a Dee. Naštěstí neuspějí a jsou nuceni zavolat další pomoc. Perenela se mezitím osvobodí z Alkatrazu a společně s Aerop-Enap, pavoučí bohyní čelí Moriganně - vraní bohyni.
Flamel s ostatními se vydává za králem Gilgamešem, který má dvojčata zasvětit do magie vodního živlu. Gilgameš je ale trochu podivín a nestarší starodávná bytost z nesmrtelných, na světě.
Poznámka: Kniha má další pokračovaní, proto má tak otevřený konec...

Dašlí záznam, podrobnější najdete tady: http://garfy.blog.cz/1003/carodej

Čarodějky a tajemný přízrak

9. října 2012 v 20:07 | ČteníkLen |  Edice - Čarodějky z jezdecké školy

Čarodějky a tajemný přízrak

Autor: Carola von Kesselová

Děj: Na Koňský hrádek přichází nová učitelka ježdění. Olli, vypadá sympaticky. Za pár týdnů se bude konat slavnost na výročí 500 let Koňského hrádku. Dívky napadne, že by mohli uspořádat rytířské hry. Olli s tím souhlasí a ředitelka také. Čarodějky pilně pracují a nacvičují. Najednou ale Miki a Jula uvidí venku u stájí přízrak. Velmi se zděsí. Když to řeknou ostatním, Franciska ani Jana jim nevěří, myslí, že za tím stojí čtyři protivné holky(protivy). Ráno je probudí učitelka a všude na chodbě i v sálech uvidí červené skvrny co vedou k nim do pokoje. Jsou obvinění a jdou k ředitelce. Za pomoci čar a kouzel si trest zmírní a hradní slavnosti jim ředitelka nezakáže. Ale když následně do jídelny vpadne Friederika(jedna z protiv), něco řekne učitelům tak má Jula průšvih. Obviní ji protože do jídelny přišla pozdě, má zákaz ježdění ale pro ni to znamená málo protože stejně nesmí svou klisnu přetěžovat, je totiž březí. Čarodějky se rozhodnou držet hlídku aby už neměli další průšvih, jenže na to učitelé přijdou a dívky mají dva týdny zákaz jízdy a slavnosti musí zrušit. Pak se jim ale naskytne bezva příležitost a mají plán. Pojedou s panem Hoferem do lesní školky a odtamtuď přičarují strašidlo, takže je nikdo nebude moct obvinit, že to udělali oni. Jenže když Franciska čaruje někdo jí vyruší a kouzlo zničí. Dívky jsou zklamané, že se to nepovedlo. Když přijedou zpět nikde nikdo není. Zjistí, že jejich kouzlo vyšlo a ředitelka je zprostí trestu. Slavnost mohou uspořádat a jelikož ještě trvá trest za noční potulování tak zkrášlují. Protivy navíc neútočí, přijde jim to divné. V den slavnosti se vše povede až na konec. Uprostřed sálu se objeví přízrak, když ho Jula postříká lektvarem zmizí. Takže to vypadá jako když je pravé, nikdo kromě čarodějek už proto nechce na vyjížďku ale dívky jedou. Tam se ukáže, že pravá učitelka ježdění je Lilo Laudatio, vrchní čarodějka, která je díky problémům které výborně vyřešili, povýší na mladé čarodějky.

Harry Potter a Ohnivý pohár

7. října 2012 v 19:32 | ČteníkLen |  Edice - Harry Potter

Harry Potter a Ohnivý pohár

Autor: J. K. Rowlingová

Počet stran: 775

Edice, díl: Harry Potter, díl 4.

Děj: Harrymu se před čtvrtým příjezdem do Bradavic stávají podivné věci. Nejprve se mu zdá sen o Voldemortovi a Červíčkovi, kteří zabijí zahradníka Franka Bryce. Berta Jorkinsová z Ministerstva kouzel zmizela. Poté Harryho rozbolí jizva.
Harry jede s Weasleyovými a Hermionou na mistrovství světa ve famfrpálu. Hraje Irsko proti Bulharsku, vystoupí i slavný bulharský chytač Viktor Krum. Po zápase se objeví Smrtijedi a znamení zla. Z jeho vyčarování je obviněna skřítka Bartyho Skrka. Barty ji propustí ze svých služeb, Hermiona je však výrazně proti. Na Ministerstvu kouzel mají velice napilno, hromadí se jim tam stížnosti.
Když konečně studenti dojedou do Bradavic, zjistí, že se zde bude od října konat turnaj tří kouzelnických škol. Nesmí se ho však účastnit nikdo pod 17 let, což vyvolá vlnu nevole. Díky této události je zrušen i boj o famfrpálový pohár.
Hermiona založí SPOŽÚS - organizaci, na ochranu skřítků - a snaží se přemluvit každého, aby se k ní přidal. Na obranu proti černé magii mají nového učitele, Pošuka Moodyho. Ukazuje jim kletby, které se nepromíjejí.
Na podzim přijíždí studenti z Kruvalu, mezi nimiž je i Viktor Krum a také studenti z Akademie Krásnohůlky. Druhý den nato vybere Ohnivý pohár jména tří šampionů jenž se utkají o tisíc galeonů a slávu školy. Z Kruvalu je to Viktor Krum, z Krásnohůlek je to Fleur Delacour a z Bradavic mrzimorský student Cedric Diggory.
Pak se stane ale něco nečekaného, čtvrtý papírek, který pohár vybere je Harry Potter. Harry nemá ani nejmenší ponětí, jak se jeho jméno dostalo do Ohnivého poháru. Studenti i profesoři protestují, dokonce ani Ron mu nevěří. Harryho slávě nepřispívá ani Rita Holoubková, redaktorka Denního věštce.
Když se Harry sejde v noci ve společenské místnosti se Siriusem, řekne mu, že ředitel Kruvalu Karkarov je bývalý smrtijed a že je možné, že jeho jméno do poháru hodil on.
První úkol je dostat se drakovi na záda. Hagrid Harryho varuje, Fleur s Krumem to zjistí také, a tak to Harry prozradí Cedricovi. Harry úkol zvládne nejrychleji, hlavně díky radě Moodyho, aby použil koště. Zkouškou všichni úspěšně projdou. Do druhého úkolu však musí přijít na to, jak získat nápovědu ze zlatého vejce, které drakovi uloupili.
Dokonce se Ron s Harrym udobří, protože mu dojde, že jméno do Ohnivého poháru by hodil jen blázen. Cedric se Harrymu odvděčí tím, že poprosí studenty, aby nenosily odznaky, které Harryho urážely. Zároveň mu poradí i se zlatým vejcem.
Po hodině přeměňování s profesorkou McGonagallovou se studenti dozví, že je čeká vánoční ples. Harry, jakožto jeden z šampionů, si musí najít partnerku, se kterou ples zahájí. Nejprve chce povzat Cho Changovou z pátého ročníku, ale když mu sdělí, že jde s Cedricem, sežene pro sebe a Rona Padmu a Parvati Patilovi. Když Ron zjistí, že Hermiona jde s Viktorem Krumem, naštve se.
Díky Ritě Holoubkové, která vyčmuchá, že Hagrid je poloobr (potomek zlých obrů, kteří ve válce bojovali na straně Voldemorta), mají studenti dočasně zástup předmětu Péče o kouzelné tvory ve formě profesorky Červotočkové.
Ludo Pytloun z Ministerstva kouzel Harrymu nabízí pomoc v turnaji a zároveň říká, že se hledá Barty Skrk. Údajně má být nemocný.
Harry rozluští hádanku zlatého vejce díky Uršule. Když se v noci vrací zpátky do svého pokoje pod neviditelným pláštěm, zahlédne na Pobertově plánku, jak se Barty Skrk pohybuje po Snapeově kabinetu. Zároveň upustí zlaté vejce, čímž přivolá Filche a hned po něm se objeví Snape a Moody. Díky Pošukovi Harry nemá ani školní trest.
Druhý úkol turnaje je osvobodit z Černého jezera své přátele, to kromě Fleur dokážou všichni. Harrymu přijde pomoc na poslední chvíli, když mu Dobby, který teď pracuje v bradavické kuchyni, poskytne žaberník.
Harry, Ron a Hermiona se ve volné chvíli sejdou se Siriusem. Promluví si o všem, co se stalo, řeknou mu, že Karkarov se něčeho obává a chodí s tím za Snapeem. Hermiona má podezření, že novinářka Rita Holoubková je odposlouchává. Má pravdu, Rita je neohlášený zvěromág a Hermiona se postará, aby už nemohla napsat ani řádku, když jí uzavře ve sklenici.
Měsíc před třetím úkolem, když Ludo Pytloun představí všem šampionům, co je čeká naposledy, si jde Krum promluvit s Harrym. Kráčí směrem k Zapovězenému lesu a když se jejich rozhovor stočí na Hermionu, objeví se zbídačený Bartemius Skrk. Zdá se, že je mimo. Chvíli blábolí o Percym Weasleym, v další minutě je silně rozrušený a říká, že chce mluvit s Brumbálem. Když ředitele ale Harry přivede na místo, Krum je omráčený a Barty nikde. Ministerstvo po něm začne pátrat.
Harrymu se zdá sen o Voldemortovi a Červíčkovi, a když ho znovu začne bolet jizva, jde za Brumbálem. V jeho pracovně dostane příležitost podívat se do myslánky. Vidí proces s Karkarovem, Pytlounem i synem pana Skrka. Ten byl obviněn, společně s ostatními, z mučení Longbottomových a poslán do Azkabanu, kde o rok později zemřel.
Třetí úkol obnáí projít bludištěm a dostat se k poháru. Harry má poněkud snadnější cestu, Krum i Fleur odpadnou a Harry se s Cedricem dohodne, že poháru se dotknou společně. Přenesou se na hřbitov.
Cedrica okamžitě zabije Červíček a Harry je svědkem znovuzrození lorda Voldemorta. Jen ovlásek se mu podaří uniknout za pomoci duší svých rodičů a dalších.
Po přenesení na bradavické famfrpálové hřiště jde Harry s profesorem Moodym do kabinetu. Ten mu řekne, že to on hodil jeho jméno do poháru a to on se ho snažil zabít. Na poslední chvíli vtrhne do kabinetu profesor Brumbál, profesorka McGonagallová i Snape. Po chvíli se Moody promění zpátky a všichni zjistí, že je to Barty Skrk mladší. Pomocí veritaséra je vyslechnut. Prozradí, že jeho otec ho osvobodil z Azkabanu na žádost umírající matky. Celý život se schovával pod neviditelným pláštěm a kletbou Imperius. Když se jí však začal vzpírat, utekl a na famfrpálovém mistrovství světa vykouzlil znamení Zla, vyhledal Voldemorta a spolupracoval s ním. Zařídil, aby se Harry objevil na hřbitově a pomohl Voldemortovi povstat. Řekl, že Bertu Jorkinsovou i Bartyho Skrka staršího zabili.
Před zraky Ministra kouzel mu pak mozkomorové dají polibek. Ministr kouzel Popletal nechce uvěřit, že se Voldemort vrátil. Brumbál však začne přijímat opatření. Siriuse poprosí, aby dal dohromady starou partu. Snapeovi dá také úkol. Na závěr roku se koná slavnostní hostina na počest Cedrica Diggoryho a Harry se vrací k Dursleyovým.

Harry Potter a Ohnivý pohár

Zamilovaná čarodějka

7. října 2012 v 19:04 | ČteníkLen |  Edice - Čarodějky z jezdecké školy

Zamilovaná čarodějka

Autor: Carola von Kesselová

Děj: Čtyři čarodějky z internátu na Koňském hrádku, Michelle(Miki), Jula, Franciska a Jana se připravují na další školní rok, jen Jula se chová nějak podivně. Když dívky přijedou pozdě z vyjížďky, zjistí, že opět naletěly na trik čtyřem protivám Arielle, Patricii, Olivii a Friederice, které jim na papírek napsali, že se slavnost stipendistek odkládá o týden. Franciska tím pádem neměla životopis ani slušné oblečení. Miki jí však pomohla a pomocí kouzel jí obstarala životopis i oblečení. Když kouzlila všimla si něčeho zvláštního na Juliině bloku. Měla tam nakreslená po celé stránce srdíčka s velkým B uprostřed. Hned si domyslela, že je zamilovaná a svěřila se s tím ostatním čarodějkám.
Jelikož dívky chtěli zjistit do koho, rozhodli se, že kouzlem zjistí kdo je ta osoba. Dají proto Jule do pizzy libeček, té to vůbec nechutná a rozhodne se to odnést. Dá to jednomu sedmákovi Bjernovi. Když zachviličku přijde k jejich stolu, řekne jim, že je na tom koriandr. Miki se zděsí, protože musela ty byliny asi prohodit. Ale i bez kouzel nakonec zjistí kdo je Juliin nový oběv - Bjern. Jula jim také řekne, že se přihlásila do divadelního kroužku, kde shodou náhod hraje hlavní roli i Bjern. Jula dostane roli Julie a Bjern Romea.
Dívky chtějí Julu postrčit k Bjernovi a tak zase čarují. Jenže to opět zkazí, když si myslí, že potřeli pírkem Juliinu sponku mýlí se, byla to té protivy Arielly. Když se dotknou Bjerna vyzná Arielle přede všemi lásku, dívky lamentují ale nemá to naštěstí trvalé následky.
Mezitím Jana a Michelle trénují na rozřazovací zkoušku aby se dostali do pokročilé jezdecké skupiny. Protivy se jim v tom jakkoli snaží zabránit a povede se jim to, dívky se nesmí zúčastnit. Dostanou ale zítřejší náhradní termín. Jula mezitím nedává najevo jakýkoli projev zamilovanosti, dívkám to přijde divné. Druhý den jdou opět na rozřazovací zkoušky kde jim nakonec oznámí, že se dostali do pokročilých. Branda - klisna July - se chová také divně, celou zkoušku vyvádí a kdyby jí nepomohly kouzly Jula by se do pokročilých nedostala. Miki slyší, že protivy jí daly hodně ovsa, proto tak vyvádí.
Na dramatické zkoušce se protivy snaží překazit představení ale opět si s tím čarodějky vědí rady. Dívky už konečně chtějí slyšet co s tou Julou je, Franciska uslyší jak se Jula baví s veterinářkou o hříběti. Okamžitě jim je vše jasné. Svěří se ostatním a Jula jim to nakonec vysvětlí. Jediný problém je, že žáci tu mít březí klisny nesmí. Rozhodnou se dělat, že o ničem nevědí.
Nakonec se koná dramatické představení, které se náramě povede a diváci jsou nadšení.

Pony klub

6. října 2012 v 20:22 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Pony klub

Autor: Bonnie Bryantová

Děj: Lisa, Carol a Stefi musí zprvu přemluvit rodiče aby šli na schůzi stáje Borovicové údolí. Je to pro ně velmi důležité a pro jejich trenéra Maxe Regnera taky. Přijdou všichni rodiče žáků, kteří tam chodí do stáje. Když jsou všichni na schůzi Max jim konečně oznámí co se bude rozebírat-Pony klub. Obnáší to, že žáci se budou učit o koně starat, ošetřovat je, jezdit na nich a na konci výcviku se zapíší do kategorie podle obtížnosti zkoušky na kterou chtěli jít. Všem se to líbí, když Max sežene pět zástupců rodičů, kteří budou v klubu pomáhat, včetně plukovníka Hansona otce Carol, musí se jít na další úkol. Žáci musí navrhnout název. Hned se přihlásí bohatá a nafoukaná Veronika diAngelová a řekne: "Pony klub dívek v sedle" klub to okamžitě zaskočí a rozhodnou se vymyslet lepší název a zabránit tak Veronice aby jejich název soukromého klubu zneužila i na něco jiného. Dívkám se povede prosadit název Pony klub moudrých jezdců.
Pro Lisu mají rodiče překvapení, rozhodli se jí koupit vlastního koně. Lisa s nimi objíždí farmy a prohlíží si různé koně ale zatím se jí žádný nelíbil respektive pro ni nebyl vhodný. Bojí se to říct kamarádkám, protože když viděla jak strašně žárlili na Veroniku, že má nového koně Krásku nechtěla jim to Lisa povědět. Bála se aby se nerozpadlo jejich přátelství.
Carol se strašně stydí za svého otce! Ona sama ví o koních mnoho ale její otec nemá o ničem ani páru, stalo se mu nejednou spoustu trapasů. Ostatní žáci ho ale zbožňují a Max říká, že je úžasný protože když se všech ptá "proč?" Nutí je zamyslet se nad tím co dělají a on se učí velmi rychle. Carol by ho ale raději ze stáje vyprovodila. Jediná Veronika je hrozně paličatá. Jednou se jede projet a nechá otevřené dveře u vrat a Samson uteče, klub Dívky v sedlech ho nacházejí zamotaného do šlahounů a strašně poškrábaného, visícího nad propastí. Společně ho vytáhnou a neskutečně se jim uleví. Za tuto nezodpovědnost je Veronika na měsíc vyloučena z klubu Moudrých jezdců. Nakonec každý žák musí splnit zkoušku kterou si vybral, nebo se o ni alespoň pokusit. Carol si jako jediná vybrala kategorii C 1 která už je poměrně těžká, Stefi má D 3 a Lisa D 1 - ta nejlehčí. Všichni je udělají a Max jim poblahopřeje.

Rodeo

6. října 2012 v 20:21 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Rodeo

Autor: Bonnie Bryantová

Děj: Stefi, Lisa a Carol, tři nejlepší kamarádky odjíždějí opět na Ranč Dlouhé O, který vlastní otec Kate Devinové. Jelikož jim ve škole prasklo potrubí mají týden volna. Kate a její rodina se však potýkají s velkým problémem: peníze. Nedávno se tu postavil nový ranč - Jako ze škatulky. Má ohromný věhlas a všude na každém místě je reklama, zato ranč Franka a Phyllis krachuje. Klub Dívek v sedle se opět setkává s Kristinou. A společně se snaží problému přijít na kloub. Navíc se v sobotu má konat rodeo. Stefi vymyslí úžasný plán kdy jedou omrknout ranč JAKO ZE ŠKATULKY ale nic zásadního se nedozvídají, problém je jen v jednom - ranč DLOUHÉ O nemá reklamu. Když se dívky jedou společně podívat do města uslyší, že se na rodeo můžou přihlásit i dívky do osmnácti let do barellového závodu, následně potkávají i Eliho, který je přihlášen hned do tří disciplín a je v tom opravdu dobrý. V jeho patách neustále chodí Jean, která je do něj velmi zamilovaná, Eli ji však přehlíží. Dívky neváhají a do závodu se přihlásí také aby vydělali nějaké peníze a aby ranči udělali dobré jméno. Stojí to spoustu tréninku, času i pádů ale vše nakonec zvládnou. Je sobota a to je ten velký den. Eli na poslední chvíli musel najít nového naháněče - Dereka, protože ten starý musel někam naléhavě odjet. Dívky ale odhalí, že Derek chce Eliho připravit o vítězství. Stefi vymyslí brilantní plán, který vyjde úplně do posledního bodu. S Elim na rodeo jede Jean, a když následně vyhrají políbí se a dívky si plácnou protože je dali dohromady. Eli zvítězí v další disciplíně a jednou je druhý. A dívky soupeří s týmem ranče JAKO ZE ŠKATULKY. Je to o kousek ale vítězství si nakonec klub Dívek v sedle odnesou a všechny peníze darují ranči DLOUHÉ O. Večer je neuvěřitelná oslava a pár dní potom už dívky musí zpátky domů a do školy.

Vánoční překvapení

6. října 2012 v 20:21 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Vánoční překvapení

Autor: Bonnie Bryantová

Děj: Blíží se Vánoce a s nimi i Hvězdná jízda. Pro Carol Hansonovou to však je smutné období. Už to budou dva roky co jim zemřela matka a Vánoce s otcem tráví samy.
Když jdou Lisa se Stefi nakupovat do centra dárek pro Carol potkají plukovníka Hansona a domluví se s ním na dárku pro Carol. Mezitím Carol vyrábí dárky ostatním ale najednou zjistí, že s jejím kotětem Sněhulákem něco je. Zavolá veterinářku ze stáje Judy. Ta přijede ale oznámí jí, že kotě je v pořádku ale, že má v žaludku spoustu chlupů. Judy si s Carol dá čaj a zeptá se jí jestli by nechtěla vypomáhat při ošetřování. Carol nadšeně souhlasí.
Stefi přijde z nákupního centra domů a volá Filovi, klukovi z tábora. Zeptá se ho jestli by nechtěl přijet na Hvězdnou jízdu. Ten souhlasí a řekne, že vezme ještě svého kamaráda A. J. [ejdžeje].
Po dalším setkání klubu Moudrých jezdců Carol spěchá s Judy se podívat na koně a dívky práci ve stáji udělají za ní. Najednou ale zaslechnou Veroniku diAngelovou. Jde s novými žačkami Elainou a Dianou a říká: "Pokud chcete patřit do mého klubu equus budete muset splnit zkoušky - musíte zařídit aby Carol a její kamarádky nejejly na hvězdnou jízdu!" Stefi a Lisa si vyslechnou její plán, Elaina a Diana mají vypustit jejich koně do ohrady a než je najdou ostatní už budou dávno pryč. Lisa se Stefi začínají podnikat protiútok a pak s tím seznámí i Carol.
Pár dní před Hvězdnou jízdou jedou dívky z klubu Dívek v Sedlech za Filem. Je tam ji jeho kamarád A. J.. Společně vymyslí plán na Veroniku.
Je den Hvězdné jízdy a kromě Carol jsou Stefi, Lisa, A. J. i Fil ve stáji. a začínají podnikat svůj plán. Využijí toho, že Elaina ani Diana se v koních moc nevyznají a zamění svoje koně za ty jejich. Potom potřou klisnu Veroniky Krásku pěnou na holení aby to vypadalo jako když je hrozně zpěněná. Když to Veronika zjistí zavolá Judy ale ta je zrovna u případu těžkého porodu hříběte tak pošle Carol. Ta nemá jinou možnost než jet na koni, bude jí přidělen její oblíbenec Fešák. Když tam dojede uvidí Krásku ale její puls i dech jsou v pořádku. Přijde jí to velmi divné do té doby než zaslechne smích Stefi. Hvězdnou jízdu nakonec jede klub Dívek v sedlech a kluci. Veronika, Elaina ani Diana ne, vyřadili je z jejich vlastní hry. Carol jede v čele průvodu. Když jízda skončí mají všichni ve stáji pro Carol překvapení ale taky jí pořádně zaměstnávají. Každý něco potřebuje, když ale Carol zjistí proč to všechno dělají nemůže se zlobit. K Vánocům dostane vlastního koně a ne jen tak obyčejného, je to Fešák. Moc si ho přála ale přejmenovala ho na Meteora.

Poslední sbohem

6. října 2012 v 14:57 | ČteníkLen |  PennyGirl

Poslední sbohem

Autor: Gabi Adam

Edice, díl v edici: Diablo, díl 13.

Děj: Katy, Oliver, Kevin a Riki jedou k jezeru Echo. Riki má pro ně překvapení. Po zápalu plic jejich kamarádka Lilly zase jezdí. Carlotta, majitelka útulku je v novinách. Zároveň se bude konat svatba, Caroline matka Kevina se vdává za Seana. Bude to Kevinův nový táta.
Večer se Riki zdá zlý sen, má špatnou náladu. Jede se projet a potká Santanu, klisnu z útulku ale bez jezdce. Riki jí vezme a jede k útulku. Zjistí, že z ní Carlotta spadla. Přivede ji do útulku a zjišťuje, že Carlotta není ve své kůži. Carlotta Riki řekla, že spadla jen tak ve skutečnosti se jí ale zatmělo před očima.
Když se Katy jede projet najde medailonek, patří Carlottě. Je v něm její zesnulá dcera. Odevzdá jí to zpět. Jednou jedou kamarádi na westernový ranč. a vidí Lily jak jezdí westernový styl a při tom jim říkala, že western nikdy nepojede.
Carlotta je na tom den ode dne hůř. Zapomíná a při přípravách na slavnostní otevření útulku se ztratí. Katy jim nemůže pomoct protože si zvrkla kotník. Když Carlotta stále není k nalezení, dospělí dětem řeknou, že se ztratila. Společně jí jedou hledat. Mezitím je u Manuely. Cestou Riki spatří bývalého majitele Diabla - svého koně. Nechoval se k němu hezky a týral ho, vypadá to, že je opět na svobodě.
Carlotta se svěří Manuele, že má nádor v hlavě. Proto občas nevidí a zapomíná co vůbec dělá. Carlotta se s Manuelou vrátí na farmu a všichni přijedou zpátky.
Večer pro Carlottu přijede sanitka, děti se dozvídají o tom nádoru. Slavnostní otevření útulku se ale nezruší, pokračují bez Carlotty, která je prozatím v nemocnici. Když se koná otevření dveří hraběnka si vezme slovo a lidé najednou začnou útulku dávat dary. Mezitím Riki zjišťuje, že Diabla unese bývalý majitel. Nechal jí tam totiž vzkaz. Jede ho zachránit ale neví o tom nikdo jiný než Gwem, která slíbila Riki, že to neřekne. Diablo velmi trpí, když Riky přijede, Cooper jí sváže a odveze neznámo kam. Zamkne jí v nějaké budově. Ostatní si o ní dělají starosti, když jim Gwen konečně řekne kam Riky jela Kevin se zděsí. Zorganizují pátrací akci a hledají Riky. Kevin ji najde svázanou, Coopera chytnou do lasa a Diabla s Riky zachrání.
Šťastná Carlotta se probírá po operaci a edice je zakončena koňskou svatbou Seana a Carolin.