*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Starosti s Nelsonem

6. září 2012 v 17:49 | ČteníkLen |  PennyGirl

Starosti s Nelsonem

Autor: Andrea Wandel

Edice a díl: Farma Sonnenhof, díl 6.

Poznámka: Farma Sonnenhof každoročně pořádá tábory pro děti. Julie má rozvedené rodiče. Banditi je skupina haflingů, kteří pořád vyvádějí nějaké neplechy.

Děj: Julie, dcera šéfky Marekie přemluví svou nejlepší kamarádku Charly aby začala jezdit závodně. Společně se chtějí jet podívat a trénovat do jízdárny v Eulenbachu, aby si Chyrliin Nano mohl zvyknout i na jiné prostředí. Když uplyne pár dní už stojí u přepravníku, jenže když koně nakládají, Banditi - parta haflingů - se snaží dostat opět ven z ohrady a nakonec všechny koně splaší. Jak se úporně Nelson snaží dostat z přepravníku zraní se. Okamžitě volají veterináře a ten jim oznámí, že má natrženou šlachu flexoru. Juli je zdrcená ale je odhodlaná udělat vše proto aby se Nelson uzdravil.
Po pár dnech děti přijíždí jako každoročně na tábor, mezi účastníky jsou i dvojčata. Anna a Laura. Anna se hned první den zamiluje do Navaja, vůdce Banditů. Když jedou děcka na vyjížďku s Marekie, Juli musí počkat na farmě. Má přijet její táta. Když přijede Juli je šťastná ale jen do té doby než zjistí, že nejpřijel sám. Přivedl i svou přítelkyni Simonu a hned jí oznámí, že se budou brát a čekají spolu dítě. Julii a pak i Marekie to vyvede hodně z míry. Mezitím se Charly pořád obviňuje z Nelsonova zranění ale Juli ji stejně opět přemluví aby jela na závody. Začínají spolu trénovat.
Pár dní nato, jde Julie s otcem a Simonou na večeři. Docela se tam nudí. Když Lauru pak napadne, že by na Sonnenhofu mohli pořádat závody všichni nadšeně souhlasí. Pilně trénují, skoky i drezuru. Anna s Navajem to zvládá skvěle. Druhý den volá Julii táta a pohádají se. Julie ho nechce slyšet. Pak jí ještě několikrát zavolá.
Pár dní před odjezdem napadne Annu šílený nápad, chce se sama projet na Nelsonovi. Laura tedy předstírá, že je Anna ale ta se mezitím vypravuje na vyjížďku. Anna ale naneštěstí spadne a když se dlouho nevrací, Laura to řekne a jedou ji hledat. Najdou ji se zlomenou nohou a odvezou do nemocnice kde stráví celý týden.
Julie si to mezitím s otcem vyříká ale pořád je naštvaná. V den turnaje se všichni skvěle baví a Charly se podaří vyhrát ve skocích. Julie se nakonec s otcem udobří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama