*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Září 2012

Alchymista

18. září 2012 v 17:22 | ČteníkLen |  Edice - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Alchymista

Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela


Autor: Michael Scott

Poznámka: Skutečnost: Nikolas Flamel se narodil v Paříži, 28. září 1330. Téměř po sedmi stech letech je uznáván jako největší alchymista své doby. Říká se, že objevil tajemství věčného života. Záznamy dokládají, že umřel v roce 1418. Ale jeho hrobka je prázdná.

Děj: Dvojčata, Josh a Sofie se ocitají uprostřed největší legendy všech dob. Seznamují se s údajným Nickem Flemingem a Perry Flemingovou. Když se ale Josh stane součástí kouzelnické bitvy mezi Johnem Dee, který chce po Nickovi knihu mága Abraháma - neboli kodex - dozví se společně se Sofií, že údajný Nick Fleming je Nicolas Flamel, známý alchymista. John Dee, který chce za každou cenu kodex aby zničil svět ho získá. Ale Joshovi se podaří vytrhnout dvě poslední stránky, velmi důležité. Dee ale zajme Perenelu, manželku Nicolase. Nicolas ale ví, že Perenela je silnější než Dee a prozatím jí nic nehrozí. Jelikož ale nevyrobí lektvar věčného života, za necelý měsíc oba zemřou. Jenže recept je napsaný právě v kodexu. Nickolas vezme Sofii a Joshe ke Scatach a později i k Hekaté, bohyni tří tváří. Cestou se je pokusí napadnout Moriganna, Vraní bohyně. Jen o vlásek však uniknou. Hekaté potvrdí Nicolasovi, že Josh a Sofie jsou opravdu dvojčata o kterých se píše v Kodexu. Mají možnost zachránit svět ale také ho zničit. Hekaté stihne probudit Sofiiny schoponosti, než Dee napadne její říši. Opět se jim jen o vlásek podaří uniknout ale Hekaté zanikne i se svou říší. Perenela přes Sofii za kterou promluví vzkáže Nickovi a Scatach aby jeli do Ojai k čarodějce z Endoru. Vydají se tam, ta Sofii předá všechnu svou moc aby mohla ovládat svá kouzla. Ale Dee je tam znovu najde, pokusí se přesvědčit Joshe ať se přidá k nim. Mezitím John probudí armádu tísíců mrtvých těl. Scatach, Nicolas a Sofie mají co dělat aby se ubránili. Nakonec ale s Joshem všichni uniknou a čarodějka z Endoru se pokusí zničit Johna Dee. Bohužel se jí to ale nepovede. Flamel i se Scatach a dvojčaty uniknou do Paříže, rodného Nicolasova města. A Perenela se od ducha dozví, že jsou v bezpečí... alespoň prozatím.
Poznámka: Kniha má další pokračovaní, proto má tak otevřený konec...

Tajnosti a lži

17. září 2012 v 18:20 | ČteníkLen |  PennyGirl

Tajnosti a lži

Autor: Zoe Kelvedon

Edice, díl v edici: Útulek Batistuta, 4. díl

Děj: Kate z ranče Batistuta zjistí, že Koko, poník kterého zachránili před uhynutím umí cirkusové kousky. Například zametat dvůr, mýt okna apod. Její sestřenice Clara odjíždí na dva týdny, kvůli tréninku póla. Mezitím to Kate ve škole moc nejde, úkoly zapomíná a známky jsou špatné. Když se na blogu, který píše pro útulek zmíní o tom, že potřebují velkého koně zanedlouho přivezou obrovského Hutche. Teta je na jednu stranu naštvaná ale na tu druhou nabídku neodmítne, Hutch může sloužit i jako vozatajský kůň.
Když se o pár dní později dostane Kateyin kamarád Sina do velkých problémů, chce po ní aby mu dala alibi. Má totiž potíže s krádeží. Jeho a pár kamarádů obvinili z toho, že kradli v obchodě. Nebylo by to poprvé ale tentokrát to byl opravdu někdo jiný. Luis to ale Kate zakáže, nechce aby se dostala do problémů i ona. Jenže ona je tvrdohlavá a chce mu pomoct. Ale nestíhá a je po škole. I přes to jde na policii, Julie ji ale zarazí protože je už zprostili viny. Jenže, když se vydá na policii poruší tím školní řád a do školy si zavolají Kateinu tetu Lízu. Kate dostane domácí vězení a kvůli Sinovi se teď navíc hádá s Luisem.
Koko se zlepšuje a tak Kate napadne se na něm projet, jenomže ji schodí. Kate se zraní ale není to nic vážného, Koko kvůli ní nejí. Později ale všichni zjišťují, že není obsednutý. Řekne jim to klaun Casper, který přijede k nim do útulku. Hledají ho už celou věčnost. Kate mu Koka ukáže, on řekne, že se jmenuje Cikcak. Pak předvede cirkusové kousky a Casper je nadšený. Na farmě mezitím opraví kočár a Luis, Rafael i Kate se jedou s Hutchem projet, je to nádhera. Luis se s Kate nakonec usmíří a Kate má plán jak vydělat ztracené peníze. Má tajemstí a s Kokem vystoupí na narozeninách dvojčat. Když to Lisa zjistí a vidí nakonec jí to dovolí. Kate slíbí, že už nikdy nebude mít tajemství.

Starosti s Nelsonem

6. září 2012 v 17:49 | ČteníkLen |  PennyGirl

Starosti s Nelsonem

Autor: Andrea Wandel

Edice a díl: Farma Sonnenhof, díl 6.

Poznámka: Farma Sonnenhof každoročně pořádá tábory pro děti. Julie má rozvedené rodiče. Banditi je skupina haflingů, kteří pořád vyvádějí nějaké neplechy.

Děj: Julie, dcera šéfky Marekie přemluví svou nejlepší kamarádku Charly aby začala jezdit závodně. Společně se chtějí jet podívat a trénovat do jízdárny v Eulenbachu, aby si Chyrliin Nano mohl zvyknout i na jiné prostředí. Když uplyne pár dní už stojí u přepravníku, jenže když koně nakládají, Banditi - parta haflingů - se snaží dostat opět ven z ohrady a nakonec všechny koně splaší. Jak se úporně Nelson snaží dostat z přepravníku zraní se. Okamžitě volají veterináře a ten jim oznámí, že má natrženou šlachu flexoru. Juli je zdrcená ale je odhodlaná udělat vše proto aby se Nelson uzdravil.
Po pár dnech děti přijíždí jako každoročně na tábor, mezi účastníky jsou i dvojčata. Anna a Laura. Anna se hned první den zamiluje do Navaja, vůdce Banditů. Když jedou děcka na vyjížďku s Marekie, Juli musí počkat na farmě. Má přijet její táta. Když přijede Juli je šťastná ale jen do té doby než zjistí, že nejpřijel sám. Přivedl i svou přítelkyni Simonu a hned jí oznámí, že se budou brát a čekají spolu dítě. Julii a pak i Marekie to vyvede hodně z míry. Mezitím se Charly pořád obviňuje z Nelsonova zranění ale Juli ji stejně opět přemluví aby jela na závody. Začínají spolu trénovat.
Pár dní nato, jde Julie s otcem a Simonou na večeři. Docela se tam nudí. Když Lauru pak napadne, že by na Sonnenhofu mohli pořádat závody všichni nadšeně souhlasí. Pilně trénují, skoky i drezuru. Anna s Navajem to zvládá skvěle. Druhý den volá Julii táta a pohádají se. Julie ho nechce slyšet. Pak jí ještě několikrát zavolá.
Pár dní před odjezdem napadne Annu šílený nápad, chce se sama projet na Nelsonovi. Laura tedy předstírá, že je Anna ale ta se mezitím vypravuje na vyjížďku. Anna ale naneštěstí spadne a když se dlouho nevrací, Laura to řekne a jedou ji hledat. Najdou ji se zlomenou nohou a odvezou do nemocnice kde stráví celý týden.
Julie si to mezitím s otcem vyříká ale pořád je naštvaná. V den turnaje se všichni skvěle baví a Charly se podaří vyhrát ve skocích. Julie se nakonec s otcem udobří.