*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Srpen 2012

Příliš mnoho tajemství

15. srpna 2012 v 9:49 | ČteníkLen |  PennyGirl

Příliš mnoho tajemství

Autor: Zoe Kelvedon

Edice, Díl v Edici: Útulek Batistuta, 3. díl

Děj: Kate, dívka, která se přijela na ranč Batistuta naučit, že život se netočí jen kolem ní teď pilně pracuje v útulku tety. Jednou jim zavolá dívka, jmenuje se Paola a informuje je o poníku, který je týraný. Líza s Kate se ho vydají prohlédnout. Naleznou ho tam skoro mrtvého. Okamžitě vyhledají jeho majitele, nepřívětivého řezníka. Ten jim ho však odmítne dát. S nepořízenou se vracejí zpátky domů kde na ně čeká Clara. Kateina sestřenice, která má velké tajemství o kterém ví jenom Kate. Jezdí na ranč za svým tátou, kde chová pólo poníky a trénuje tam. Líze ale říká, že chodí na dramaťák. Líza se s Carlosem rozvedla a Clara si myslí, že je to za účelem póla, které tu společně provozovali. Proto se to mámě neodvážila nikdy říct.
Doma Claru napadne, že zorganizují kampaň proti týrání zvířat. Díky Paole a její tetě Rose se jim povede dostat poníka k sobě do útulku. Nikdo neví jestli bude žít protože už ho našli skoro mrtvého. Ale pokoušejí se o jeho záchranu. Mezitím se Luis pře se Sinou o Kate. Luis pracuje na ranči a Sina s Kate chodí do stejné školy. Kate to začíná lézt na nervy.
Clara Kate jednou řekne, že na turnaji na který trénuje bude hledač talentů do národního týmu. Clara by se tam moc snažila dostat a tak Kate musí lhát ještě víc. Poník, kterému se začalo říkat Koko se stále zlepšuje. Za pár dní se ale stane něco, čímž se jeho stav zhorší. Nejsou si jisti jestli do rána vydrží. Ale Koko je bojovník a přežije to, po čase se zase zlepší.
Antonio, veterinář který pro Lízu pracuje jí pozve na večeři. Kate to nevadí, vydí tetu zase šťastnou ale Clara je smutná. Pořád doufá, že by se Carlos a Líza mohli dát zase dohromady. Kvůli tomu se Kate s Clarou pohádají. Luis pak Kate pozve na piknik, přizná se jí, že na Sinu žárlil a nakonec se políbí a začínají spolu chodit.
Po pár dnech, v den turnaje kdy teta už nehodlá trpět kam pořád Clara chodí, jí to Kate vysvětlí. Překvapí ji když to tetě vůbec nevadí. Řekne jí, že je daleko víc důvodů proč se rozešli ale že to pólo není, to oba milovali. Líza i Kate jedou společně za Clarou. Vše se vysvětlí a všichni jsou v pohodě. Po turnaji se Clara dostane do národního týmu.

Léto zběsilých závodů

13. srpna 2012 v 11:49 | ČteníkLen |  PennyGirl

Léto zběsilých závodů

Autor: Angela Dorsey

Poznámka: Elin je dívka, která má dar a to je to, že dokáže komunikovat a mluvit s koňmi. O jejím daru ví jen Karin a Charlie - strážce divokých koní.

Edice, díl: Volání ve větru, díl: 7.

Děj: Elin, dívka co žije v divočině vlastní dva koně. Tina a Sněženku. Sněženka je klisna mustanga a Elin ji před pár lety zachránila. Elin se snaží, aby si Sněženka nechala nasadit uzdečku, ale nejde jí to. Navíc zjišťuje, že jim dochází peníze. Její mamka totiž přestává malovat. Její mamka se chová čím dál podivněji a pořád přichází nové obálky. Elin si usmyslí, že pojede Závod z Vrchu, aby vydělala peníze. Ví, že je to nebezpečné, ale je přesvědčená, že to zvládne. Když dorazí s Karin - její nejlepší kamarádkou - a Janem na rodeo. Tak se připraví na start s Tinem, má štěstí a vyhraje. O to v tu chvíli ale nejde, Elin slyší v mysli divoké mustangy v nebezpečí. Okamžitě se je vydá hledat. Nachází tam čtyři muže a přepravník s koňmi. A poznává majitele týrané Jiskry. Hned jí je jasné co jsou ti muži zač, chtějí mustangy chytit a prodat je. Elin za pomoci Sněženky a svojí mamky všechny osvobodí. A informují o tom strážce divokých koní Charlieho. Elinina mamka se začne chovat normálně a z rodea si odvádí šek s penězi. Nakonec se Elin podaří, konečně poprvé jet na Sněžence. Ta ji zavede k ohradě na chytání mustangů, kde už Charlie pracuje na tom, aby ji zničil. Elin mu pomůže a všichni jsou zase šťastní. Elin se nakonec zeptá mamky, jestli se tu ukrývají před příbuznými a, jestli v těch obálkách si najímá soukromého detektiva, aby o nich něco zjistil. Její mamka nic nezapírá a slibuje, že jí vše brzy řekne.