*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Červenec 2012

Vnitřní boj

30. července 2012 v 9:40 | ČteníkLen |  PennyGirl

Vnitřní boj

Autor: Joanna Campbell

Knižní řada: Plnokrevník

Díl: 15.

Děj: Cindy Barková, teď už McLeanová konečně našla svůj opravdový domov. Pilná studentka teď se svými nevlastními rodiči a nevlastní sestrou žijí na farmě Whitebrook. Ve škole si vede velmi dobře ale jedna věc jí vadí. Pořád jí otravuje jeden kluk, Max Smith. Cindy neví proč ale hrozně jí to štve. Dále také trénuje se svým Virginským Skvostem, který začíná trénovat na dráze. Jde mu to tak napůl, při každém tréninku něco provede.
V den kdy má Samanthina kobylka Světluška běžet dostih Santa Anita Handicap, se všichni jedou podívat. Světluška opět všechny porazí a vyhraje. Další dostih běží Princezna Towsend, také vyhraje a opět porazí Její Veličenstvo. Je to pro ni ale vyčerpávající. Její Veličenstvo si však zpřetrhá šlachy a je konec její dostihové kariry.
Doma se koná oslava Cindyiných narozenin, dostane spoustu krásných dárků a jsou to pro ni ty nejhezčí narozeniny, zvláště potom co se dozví, že bude Skvostovou pracovní jezdkyní.
Jednou když jde Cindy ze školy uvidí Maxe ve stáji, dost ji to naštve a rozzuří - co tu dělá. Následně zjištuje, že tu je se svou mámou, která u nich dělá novou veterinářku. Snaží se ho nevnímat.
Skvost pořád nechce spolupracovat na dráze, ale když si na něj sedne Cindy je jako vyměněný a tréninky jdou vcelku dobře.
Po nějaké době jede Princezna Towsend do Keenlandu. Nastupuje do dostihu Blue Grass. Cindy zpozoruje, že není něco v pořádku ale ostatní nic nevidí. Princezna tedy běží ale ošklivě se zraní. Pro všechny ve Whitebrooku je to strašlivá zpráva protože jí hrozí utracení.
Doma se Cindy bojí nasednout na Skvosta aby se mu nic nestalo, jenže jinak to nejde. Tréninky probíhají špatně a Cindy je vynervovaná. Když ale jede se Skvostem a Maxem - který jí o to požádá - na vyjížďku trochu se uklidní. Zjistí, že Max je dobrý jezdec a od té vyjížďky se k ní chová daleko lépe.
Zanedlouho přivezou Princeznu Towsend z kliniky do Whitebrooku, všichni doufají, že se uzdraví.
Následně jedou na Skvostův první dostih. Všichni jsou jako na jehlách, ale Skvost všem ukáže a vyhraje a Cindy překoná svůj strach.

Šimrání u srdce

29. července 2012 v 19:03 | Sabine Bothová |  Ostatní

Šimrání u srdce

Autor: Sabine Bothová

Děj: Lana s Janem, dva nejlepší kamarádi, spolu s Laninými rodiči a jejím novým mladším bratrem Finnem jedou na dovolenou k moři. Když jde Lana provést svůj rituál s uvítáním moře, srazí se s jedním klukem. Zjistí, že je moc hezký ale on jí věnuje jen pár nevraživých slov a odejde. Lana si řekne, že je to fuk protože se s ním už neuvidí ale to se mýlí. Hned druhý den zjišťuje, že kluk se jmenuje Simon. Jeho rodiče se seznámili s těmi Laninými. A tak jdou společně grilovat. Jan se se Simonem spřátelí jen Lana si nemá s kým povídat. Druhý den Jan Lanu vzbudí s tím, že si půjdou se Simonem a ostatními zahrát basket. Je to sport ve kterém je vážně dobrá. Potkává se i s holkou Silvií která dělá oči na Jana. Lana se totálně znemožní a Simon jí považuje za naprosto děsnou holku. Lana chce ale na Simona udělat dojem a tak zajde za Silvií aby jí řekla pár tipů, na oplátku ona jí řekne něco o Janovi. Na Simona se jí nakonec povede zapůsobit.
Jednou Lana objeví u Jana básničku a myslí si, že je pro Silvii. V tom se ale mýlí.
Zanedlouho Lana začne chodit se Simonem a Jan se Silvií. Po nějaké době jsou na pláži a Lana dostane na hlídání Finna. Neuslyší ale, že si ho rodiče nakonec vezmou a tak dojde k omylu. Když zjistí Lana, že tam Finn není uvidí nějakou ženu která utíká a vrhnou se s Janem na ni. Když ji konečně dostihnou zjistí, že to co žena nesla je pes a společně se tomu všichni smějí. Na jedné oslavě na konci týdne se Lana rozejde se Simonem. Když potom zjistí, že se zamilovala do Jana je z toho trochu rozhozená. Ale ukáže se, že Jan ji měl od začátku rád a, že ta básnička byla pro ni. Nakonec spolu začínají chodit.

Rada: Někdy nevidíme věci, které máme přímo před očima.

Dewey

26. července 2012 v 20:46 | ČteníkLen |  Ostatní

Dewey

Autor: Vicki Myronová a Bret Witter
Poznámka: Příběh je skutečný

Děj: Vicki vypráví o - dnes už navždycky spícím - nádherném kocourovi z Iowy ze Spenceru, který patřil všem občanům města a svůj domov nalezl právě v Spencerské knihovně. Jeho příběh je světově známý a sám Dewey okouzlil celý svět. Začalo to tím, že ho zaměstnanci knihovny nalezli ve schránce na vrácené výpůjčky. Tenkrát to bylo malé promrzlé kotě, Vicki pak vybojovala, že Dewey mohl zůstat v knihovně. Společně se všemi kolegy mu vymysleli jméno, celé zní: Dewey Readmore Books(pozn. v překladu do češtiny je to "Dewey čtivíce knih") Za svůj dlouhý život, jen jedinkrát utekl, pomohl nemocným dětem i osamnělým lidem nalézt zase sám sebe. Změnil život hlavně Vicki, která se o něj s láskou starala a pomohl jí překonat těžké chvíle. Zkrátka, takového kocoura byste někde jen tak nenašli a nejspíš nenajdete. Deweyho příběh se stal tak slavným, že ho vysílali i v Japonsku a po celém světě. Prostě stal se z něj kocour z knihovny, který okouzlil celý svět!
Po devatenácti krásných letech musel být navždy uspán a jak se patří se s ním rozloučili miliony lidí, a dopisy Vicki chodili ještě celý rok. Našel se mu totiž zhoubný nádor a Vicki už nechtěla aby se trápil. A tak tedy skončil osud kocoura, který si získal srdce nejen čtenářů ale i ostatních lidí...

Nový život

24. července 2012 v 17:54 | ČteníkLen |  PennyGirl

Nový život

Autor: Martina Eberhard

Děj: Dívka jménem Anna se před rokem přestěhovala do Švédska. Ve škole se nestala nijak oblíbenou ani moc kamarádů neměla ale zato měla už tři měsíce svého vlastního koně. Klisnu jménem Bublina. Společně s kamarádkou Martou chodily vypomáhat do stájí Vibeke, jejich trenérce. Jednou k nim do stájí přijela Brigitta Schneidrová - legendární švédská jezdkyně. Anna nemohla uvěřit svým očím. Setkání Brigitty přezdívané Biggan s Vibeke skončilo tím, že Marta i Anna se staly dalšími účastnicemi velké koňské přehlídky na které bylo spoustu slavných lidí i koní. Začaly tedy pilně nacvičovat v dámských sedlech. Dny plynuly a ten velký den byl tady. Anna byla velmi nervózní protože generální zkouška se příliš nevydařila ale nakonec se vše povedlo a dívky byly rády, že už to mají za sebou. Když večer pak přespávaly na zámku dokonce se jim poštěstilo vidět ducha jedné jezdkyně a jejího koně. A ne jen jim ale všem slavným osobnostem které tam byli s nimi. Nakonec se Anna doma dozvídá, že byla přijata na střední Rostangskou jezdeckou školu, což ji moc potěší.

Modrá perla

23. července 2012 v 10:26 | ČteníkLen |  PennyGirl

Modrá perla

Autor: Marilyn Halvorson

Děj: Maja může jet na dražbu poprvé sama. Chce si koupit hříbě, které by pak mohla vychovat se závodními ambicemi. Ale udělá velkou chybu, zděsí se, co tomu řeknou doma. Ale už nemůže ustoupit. Právě koupí klisnu modrého bělouše, která je úplně zbědovaná. Když ji jde zaplatit zjistí, že jí chybí zbytek peněz. Do půl hodiny musí tedy sehnat zbylou částku. Hledá někoho od koho by si mohla půjčit, když narazí na Kevina. Spolužáka ze střední, nemá ho moc v oblibě a on jí říká Modřenko ale jiná možnost není. Ty peníze jí půjčí a Maja si odváží svou novou klisnu. Když ji chce naložit do přepravníku tak to však nejde. Najednou přijde Kevin a poradí ji jeden trik, opět jí pomůže a trik zafunguje. Jelikož má ale pracovat a ne se vybavovat tak ho vyhodí z práce. Druhý den nato mu Maja nabídne, že by mohl pracovat u nich na farmě jelikož na tom, že ho vyhodili cítí podíl viny. Netváří se, že by ho to nějak zaujalo ale jelikož práci potřebuje tak se druhý den nato objeví na farmě. Dny plynou a Maja chce klisnu vidět pod sedlem. K jejímu překvapení se klisna projeví pod sedlem jako šampionka a to velmi zkušená. Maja s ní tedy začne trénovat na závody a zároveň ji pojmenuje: Modrá perla. Každým tréninkem se zlepšují a raduje se spolu s nimi i Kevin. Dokonce se na klisnu přijede podívat i Kevinův otec, který tvrdí, že mu klisna hrozně připomíná jednoho koně. Uplyne čas tréninku a Kevin, Maja i Perla vyrazí na závody. Skončí to tak, že je vyhrají. Cestou domů ale Maja chce vědět co Kevina poslední týden tak rozrušilo. Kevin jí to tedy ukáže, Maja se dozvídá hroznou novinu! Její Modrá perla je kradená. Maja tedy v slzách zavolá majiteli. Ten následně přijede a s Majou se domluví, že si klisnu může nechat ale dá ji připustit ke hřebci co vlastí Kevin a to hříbě dostane on. Maja nadšeně souhlasí.

Můj tajný deník

12. července 2012 v 16:12 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Můj tajný deník

Autor: Jacqueline Wilsonová

Děj: Autorka v této knize popisuje jak žila když jí bylo čtrnáct let. Je to rozdělené na 13 kapitol, každá se týká něčeho jiného. Například: Móda, Filmy, Knihy, Carol, Cookie, Psaní, Moje rodina apod. Do každé kapitoly připisuje záznamy ze svých deníků a předává nám informace, které si pamatuje. Podle mě jsou některé části méně zábavné - třeba ty kde se dopodrobna popisují názvy knih a obsah - ale určitě můžu říct, že mně se kniha líbila. Doporučila bych jí určitě dívkám, taky v rozmezí 12-15 let. Popisuje například kdy se poprvé zamilovala nebo jak prožila svou první lásku Cookieho

Vysoký let

11. července 2012 v 12:39 | ČteníkLen |  Edice - 100% Andělé

Vysoký let

Autor: Annie Daltonová

Díl v edici: 3.

Děj: Melanie Beebeyová, andělské děvče a její kamarád Reuben připravují tajný narozeninový večírek pro jejich nejlepší kamarádku Lolu Sanchezovou. Není to jednoduché udržet v tajnosti ale když doplují na místo večírku Lola je velmi hezky překvapená. Naneštěstí jim to ale překazí náhlá mise Agentury. Andělé ve výcviku se chystají do Francije ve 13. století. Archaanděl Michael jim vysvětluje, že Orlandův tým už je tam několik týdnů a jsou z toho už pěkně unavení a všichni vyškolení Andělé mají momentálně hodně práce a tak nastupují oni. Když tam přiletí setkávají se s Orlandem a vidí dětskou křížovou výpravu do Jeruzaléma. Celou ji vede Štěpán, který věří, že až dojdou do Marseille moře se před nimi rozestoupí a všichni přejdou suchou nohou do Jeruzaléma. Když tam však dojdou a nic se nestane nabídnou dva kupci, že jejich lodě jedou za dva dny do Jeruzaléma a tak, že je mohou svézt. Andělé však zjišťují, že to jsou podvodníci a chtějí je prodat jako otroky. A najednou Mel a ostatní spatří tři děcka jakoby z jiné doby, z budoucnosti. Jeden z nich se jmenuje Dominik. Melanie s Lolou také zaslechnou větu: "...Přímo před očima se vám odehrávají dějiny..." přijde jim to divné a nahllásí to Orlandovi, společně pak usoudí, že vynalezli stroj času. Což je nepovolené a cestují s ním bez vědomí Agentury. Dva dny poté co kupci převáželi děti se tam Dominik, Lili a ostatní ocitli znovu. Kupci je také chtěli, tak je chtěli chytit. Dominik to však zpozoroval a začala honička. Melanie se vydala za nimi a když Dominik vytvořil tzv. portál aby mohli utéct zpátky do své doby všichni tři skočili a včetně Melanie, která i přes Orlandovo varování neposlechla. Poté skočili i Lola s Reubenem. Všichni se ocitli někde ve Středověku a byli zhmotnění! Děti se na ně dívali jako na zjevení a pak Lola, Reuben i Mel měli průšvih. Včetně Dominika. Pan Lamb zavřel andělské trio do místnosti. Bědovali protože neměli jak se odsud dostat. Najdnou za oknem stál Brice, Mel ho poznala jakmile uslyšela jeho hlas, a zase měl na sobě podobu kluka do kterého se zamilovala. Nevěděli jestli mu mají věřit ale nic jiného jim nezbývalo. Měl stroj času. Pak se společně vydali zachránit Dominika před ukrutným trestem. Neměli záruku, že Briceovi můžou věřit ale bylo to věrohodné. Zachránili ho všichni společně před otřesnou rodinou de Winterových. A když je pak Dominik se strojem času chtěl poslat do zapomění, přišly lidi s Agentury a převzali případ. Mel dokonce zjistila, že Briceova podoba je skutečná a zděsila se protože vypadal jako ten kluk kterého milovala.
Doma byla Mel od Michaela velmi pochválena a konečně mohli dokončit večírek.

Velká šance

9. července 2012 v 20:30 | ČteníkLen |  Edice - Alexa cvičitelka koní

Velká šance

Autor: Gaby Hauptmannová

Edice: Alexa cvičitelka koní

Děj: Šestnáctiletá dívka Alexa přijela na statek strýčka Kurta a jeho syna Flavia. Kurt jí má hned od začátku rád ale s Flaviem si příliš do oka nepadli. Má za úkol trénovat a jezdit všech šest koní, které mají na farmě. Ze všech nejvíc si ale zamiluje právě Chicola. Je to syn jedné velmi nadané parkurové kobyly, o které se Alexa později dozvídá, že zemřela na závodech.
Alexu začíná Flavio čím dál víc štvát, připraví si na něj tedy pomstu. Když jedou Kurt, Flavio i Alexa společně na vyjížďku, nechá předtím Alexa Chicola pár dní jen stát v boxu, když si tedy na něj Flavio sedne předvádí hotové rodeo a je neovladatelný. Kurt jí však plány poněkud zpřehází, jelikož Chicolo nechce poslouchat sedne na něj Kurt. Chicolo se s ním však splaší a Alexa a Flavio mu musí pomoct, není čas na hádky a musí pracovat společně, ve tmě nevidí vůbec nic ale nakonec objeví v pořádku Kurta i Chicola.
O pár dní později přijede na statek Kurtův přítel Harald, když uvidí jaký má Chicolo talent, seznámí Alexu s jeho osudem a tragédií která se stala před pěti lety. Chicolova matka Charisma jezdila po všemožných závodech, chtěli jí dostat i do olympijského parkurového týmu, Charisma nebyla úplně v pořáku ale přesto po dlouhém přemlouvání Kurt svolil aby jela ten důležitý závod na kvalifikaci. V rozeskakování však udělala chybu a na místě ji museli utratit. Od té doby Kurt nechce ani slyšet o závodech. Když se Kurt má zpět vracet domů zjistí Alexa, že je to světově známý jezdec a pokusí se přemluvit rodiče aby s ním mohla do jeho jezdecké školy kde by se měla případně připravovat na závody, protože Kurt řekl, že to zváží s Chicolem. Přemluví tedy rodiče a může odjet.