*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Tarzanka

18. června 2012 v 18:36 | ČteníkLen |  Ostatní

Tarzanka

Autor: Jana Ottová

Děj: Zuzana, mladá dívka, která prožívá těžká období - je po rozvodu rodičů, přestěhovala se na venkov - pracuje ve stáji u pana Mařáka. Jeho syn Marek, je její tajná láska. On o ní však neprojevuje větší zájem. Navíc se kolem něj motají pořád nějaké dívky, například Sabina, protivná mrcha, která se Zuzkou ještě ke všemu chodí do třídy. Zuzana a její mamka se kterou žije si nemůžou dovolit platit hodiny jízdy a tak si Zuzka ještě přivydělává ve stáji. A její největší sen je dostat mobil, všichni ostatní už ho mají a jen ona je za blázna. Jednou jde Zuzka na své oblíbené místo do lesa a potká Marka, jede na svém koni. Zuzka řekne, že umí jezdit ale není to pravda, na koně se nikdy neposadila. Marek jí to nabídne a následně už sedí na koni, jde ji to celkekm dobře až do té doby než se kůň splaší a ona spadne. Následně Marek objeví, že Zuzka čte knihu: Tarzan. Začne jí říkat Tarzanko. Neprozradí mu, že pracuje u nich ve stájích, nikdy ji tam totiž neviděl.
Po pár dnech se stane trapas díky, kterému se Zuzana rozhodne odjet za tátou. Marek jí uvidí ve stájích jak drží kýbl s vodou a má špinavé celé kalhoty. S ním přichází i Sabina, která ji nehorázně ztrapní ještě víc. Zuza už to nevydrží a uteče, cestou převrhne ještě pár věcí a pak se slzami v očích běží domů. Rozhodne se utéct. Její máma se mezitím seznamuje víc a víc s veterinářem Pavlem Staňkem.
Zuzka vypraví na dlouhou cestu, jde dlouho a musí i večer. Velmi ji vyděsí auto s dvěma muži kteří ji chtějí odvézt, Zuza si neuvědomí, že to byl Staněk protože v té tmě ho nepozná. Nakonec za tátou do bytu dojde ale nachází jenom jeho novou ženu která s ním čeká dítě. Zavolá domů a jede zpátky. Dokonce se jedné klisně narodí hříbě a Zuzaně ho svěří do péče. Od té doby je s Markem častěji ale po své cestě má zaracha.
Na večerní zábavě se seznamuje s Ondřejem, který ji nabídne, že u jí bude učit jezdit. Tak se také stane.
Po té zábavě má máma se Staňkem nehodu a je v nemocnici. Není na tom nejlépe ale uzdravuje se. Musí místo mámy vařit a uklízet a dělat tyto domácí práce. Jednou jí Ondra vidí jak se objímá se Staňkem a myslí si, že je to její kluk. Přestane za ní jezdit. Až když jsou Vánoce, Zuzana dostává mobil a Ondra se objeví. Zapomíná na Marka a začíná se blíže seznamovat s Ondrou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl/a!

♥kLIk♥ 100% (1637)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama