*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Červen 2012

Tarzanka

18. června 2012 v 18:36 | ČteníkLen |  Ostatní

Tarzanka

Autor: Jana Ottová

Děj: Zuzana, mladá dívka, která prožívá těžká období - je po rozvodu rodičů, přestěhovala se na venkov - pracuje ve stáji u pana Mařáka. Jeho syn Marek, je její tajná láska. On o ní však neprojevuje větší zájem. Navíc se kolem něj motají pořád nějaké dívky, například Sabina, protivná mrcha, která se Zuzkou ještě ke všemu chodí do třídy. Zuzana a její mamka se kterou žije si nemůžou dovolit platit hodiny jízdy a tak si Zuzka ještě přivydělává ve stáji. A její největší sen je dostat mobil, všichni ostatní už ho mají a jen ona je za blázna. Jednou jde Zuzka na své oblíbené místo do lesa a potká Marka, jede na svém koni. Zuzka řekne, že umí jezdit ale není to pravda, na koně se nikdy neposadila. Marek jí to nabídne a následně už sedí na koni, jde ji to celkekm dobře až do té doby než se kůň splaší a ona spadne. Následně Marek objeví, že Zuzka čte knihu: Tarzan. Začne jí říkat Tarzanko. Neprozradí mu, že pracuje u nich ve stájích, nikdy ji tam totiž neviděl.
Po pár dnech se stane trapas díky, kterému se Zuzana rozhodne odjet za tátou. Marek jí uvidí ve stájích jak drží kýbl s vodou a má špinavé celé kalhoty. S ním přichází i Sabina, která ji nehorázně ztrapní ještě víc. Zuza už to nevydrží a uteče, cestou převrhne ještě pár věcí a pak se slzami v očích běží domů. Rozhodne se utéct. Její máma se mezitím seznamuje víc a víc s veterinářem Pavlem Staňkem.
Zuzka vypraví na dlouhou cestu, jde dlouho a musí i večer. Velmi ji vyděsí auto s dvěma muži kteří ji chtějí odvézt, Zuza si neuvědomí, že to byl Staněk protože v té tmě ho nepozná. Nakonec za tátou do bytu dojde ale nachází jenom jeho novou ženu která s ním čeká dítě. Zavolá domů a jede zpátky. Dokonce se jedné klisně narodí hříbě a Zuzaně ho svěří do péče. Od té doby je s Markem častěji ale po své cestě má zaracha.
Na večerní zábavě se seznamuje s Ondřejem, který ji nabídne, že u jí bude učit jezdit. Tak se také stane.
Po té zábavě má máma se Staňkem nehodu a je v nemocnici. Není na tom nejlépe ale uzdravuje se. Musí místo mámy vařit a uklízet a dělat tyto domácí práce. Jednou jí Ondra vidí jak se objímá se Staňkem a myslí si, že je to její kluk. Přestane za ní jezdit. Až když jsou Vánoce, Zuzana dostává mobil a Ondra se objeví. Zapomíná na Marka a začíná se blíže seznamovat s Ondrou.

Šampionka

8. června 2012 v 19:39 | ČteníkLen |  Edice - Dívky v sedlech

Šampionka

Autor: Bonnie Bryantová
Poznámka: Doporučuji si přečíst předchozí díly abyste rozumněli některým věcem

Děj: Stefi dívkám oznámila, že už za několik dní se bude konat dlouho očekávaná ghymkana. Na připravování jim tedy už nezbylo moc času a tak sebou pořádně hodili a dokázali vymyslet zábavné i obtížné úkoly zároveň. Když to dívky měli hotové odevzdali seznam her Maxovi, který s tím byl velmi spokojený. Pak jde Carol s plukovníkem Hansonem na schůzku kde se má její otec setkat s dávným přítelem a jeho manželkou. Mají skoro stejně starou dceru jako je Carol a proto jde taky. Seznamuje se s dívkou Kate Devinovou, tehdy ještě netuší, že je to šampionka, která vyhrála spoustu stuh a pohárů. Ukáže ji stáje v Borovicovém údolí, poučuje ji o spoustě základních věcích o koních. Když to vykládá Lise a Stefi, tak odhalí, že je to šampionka a stydí se. Omluví se ji a ze všech se stanou kamarádky. Kate však už nechce jezdit, později jim řekne, že je to proto, že za ty roky co vyhrávala se nesoustředila na zábavu ale pouze na to aby vyhrála. Mezitím se do stáje přihlásí Chad, bratr Stefi. Není to však kvůli koním ale kvůli Lise. Očividně se do ní zamiloval. Společně se Lisa, Stefi a Chad účastní ghymkány a i přes nějaké problémy nakonec, všechny porazí. Dokonce i s Chadem, který si nevedl moc slibně. A tak se rozhodne, že s Lisou to nemá cenu a s ježděním skončí. Stefi i ostatním se uleví když mu nemusí věčně pomáhat. Kate nakonec začne jezdit díky dívkám z klubu Dívky v sedlech, dokonce se Kate přidá i do jejich týmu. Bohužel se ale musí přestěhovat na turistický ranč ale dívky se rozhodnou ji navštívit.

Na křídlech

1. června 2012 v 15:32 | ČteníkLen |  Edice - 100% Andělé

Na křídlech

Autor: Annie Daltonová

Díl v edici: 1.

Děj: Původně normální dívka, která žila na zemi se stala andělem. Je to Melanie Beebeová, která po nehodně kdy ji srazilo auto se ocitla v nebi. Myslela si, že si jí s někým spletli protože ona vždy byla roztržitá a neučila se moc dobře a teď ji přijali na andělskou akademii? Hned u brány se setkává s Lolou, která jí připadá od první chvíle jako její zpřízněná duše a také, že je. Seznamuje se se všemi andělskými věcmi, učiteli ale i s Opozicí - ZST( Zlovolné síly temnot) atd. Společně s Lolou se přihlásí - i když Melanie původně nechtěla - na Andělské Dějiny a díky tomu se za nedlouho vypraví na svoji první misi agenta ve výcviku. Společně s ostatními členy týmu včetně tak hezkého Orlanda. Vydávají se do Londýna kde se momentálně válčí. Šíří kolem sebe hezké andělské vibrace a pomáhají lidem, kteří trpí a schovávají se před bombami. Jednou se v úkrytu Mel seznámí s holčičkou Molly a její mamkou a když poté druhý den lidé utíkají do úkrytu ale Mel je nenachází rozhodne se je zachránit. I přes varování ostatních Melanie na vlastní pěst opouští úkryt a porušuje tím nejedno pravidlo Agentury. Holčičku najde ustrašenou a skrčenou, nejdřív se ale musí vypořádat s Agentem z Opozice který na sebe vzal podobu kluka který se Mel dřív ve škole líbil - na Zemi. Zvládne to dobře a holčičku zachrání ale když se vrací zpátky na zem musí předstoupit před hlavní radu z důvodu porušení vážných pravidel. Agentura nakonec schválí, že Mel na akademii zůstat může a ona je z toho celá štěstím bez sebe. Její kamarád Reuben složí za pomoci Mel i těžké opravné zkoušky ze života na zemi.