*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Květen 2012

Na útěku

13. května 2012 v 13:29 | ČteníkLen |  Edice - Zvířecí pohotovost

Na útěku

Autor: Brigitte Blobel

Děj: Bibmo a Boubelka, dvě sestry jsou dcery zvěrolékaře a spisovatelky. Jednoho dne se jede Bimbo na svém poníkovi Klárce podívat do ptačí rezervace a spatří tam stan. Jelikož je tam stanovat přísně zakázáno rozjede se ke stanu. Uvnitř nikoho nenachází ale vzápětí se za ní ozve hlas. Je to třináctiletý Bastian, Bimbo mu oznámí o zákazu stanování. Bastian se nechová moc přátelsky. Nakonec Bimbo jede domů a oznámí to sestře. K večeru se za ním stavují znova aby ho varovali před bouří a přílivem. Bastian je ale odbude a sestry naštvaně odjedou. Večer se dívají s rodiči na zprávy a to co vidí jim vyrazí dech: "Hledá se třináctiletý Bastian, utekl z domova..." a dají tam fotku. Dívky musí něco podniknout a tak druhý den ráno vyberou spíž a chtějí to Bastianovi donést ale nachytá je babička. K jejich štěstí ale není naštvaná a dívky se vydávají za Bastianem a tajně jdou za školu. Jídlo mu přinesou řeknou mu o té zprávě v televizi a nakonec ho vezmou s sebou na Jižní dvůr. Tam jeho celý příběh poví babičce, pak Bastian zavolá rodičům a oni si pro něj jedou. Dívky ho zatím provádí po statku a Bimbo Bastiana přemlouvá aby se svezl na Klárce. Když svolí konečně tak se stane tragédie, Klárka se splaší a skočí s Bastianem na hřbetě přes ohradu. Bimbo je z toho celá vedle a nadává na Bastiana. Když přivolají doktora Brendla (tatínka Bimbo a Boubelky) tak ten zjistí, že má Klárka přetrhlou šlachu. Následně ji operují. Všechno dopadne dobře a Bastianovi rodiče slíbí, že může Bastian někdy přijet.

Jezdecká akademie

10. května 2012 v 18:49 | ČteníkLen |  Lauren Brooke

Jezdecká akademi

Autor: Lauren Brooke

Děj: Dylan má strašně ráda koně a když se jí splní její největší sen dostat se na prestižní jezdeckou akademii, myslí, že nemůže být šťastnější. Navíc tam pracuje jako instruktorka ježdění na koni její teta Ali Carmichaelová. Na pokoji je ubytovaná s Lynsey Harrisonovou, která má vlastního koně Bluegrasse a Felicity Harperovou, které ale nikdo neřekne jinak než Honey. Brzy ale zjistí jak je těžké si najít ty správné kamarádky. Lynsey se pořád vytahuje, Malory je zase hrozný tajnůstkář. Dylan si v ježdění vede zatím velmi dobře a snaží se aby se dostala do reprezentačního týmu tak pilně trénuje na zkoušky na svém, vlastně tetiném poníkovi Morellovi. Jednou se ale večer koná hra na jednom z pokojů: Pravda úkol, kde Dylan přijme hloupou sázku od Lynsey, že vyjede ven na Morellovi(mimochodem byla tma) a přeskáče všechny překážky které nemohla dokončit na tréninku. Malory je zásadně proti ale Dylan se chce vytáhnout i když ví, že při tom poruší školní řád. Opravdu to udělá ale jakmile přeskočí první překážku přiběhnou instruktorky a dívky mají velký průšvih. Dylan zjišťuje, že to na ni musel někdo prásknout a obviní Malory protože ta byla zásadně proti. Druhý den jde Dylan do ředitelny a díky zásluze její tety jí dají druhou šanci a nepošlou ji domů. Od té doby se na ni Lynsey chová nějak divně hezky. Když ale Razina přivede Dylan na myšlenku, že ten kdo to na ni prásknul nebyla Malory ale Lynsey už si není jistá ničím. Dostala trest dva týdny zákaz ježdění, hned potom ale začala zase trénovat na zkoušky. Nakonec se dostala do reprezentačního týmu jako náhradník, na závodech ji ale zase Lynsey přivedla na myšlenku, že to byl někdo jiný kdo ji chtěl vyřadit ze hry aby neměl na závodech konkurenci.

Půlnoc

1. května 2012 v 20:53 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Půlnoc

Autor: Jacqueline Wilsonová

Děj: Třináctiletá Violet nemá moc kamárádů ale zato má bezva bráchu Willa. Teda vlastně nevlastního, Will je poněkud zvláštní - když má náladu s Violet si hraje, když ne straší ji a okřikuje. Je tak trochu samotář. Nedávno však babička Willovi prozradila, že je adoptovaný. Rodiče mu to nikdy neřekli. Od té doby se chová hůř než jindy. Will Violet ale neustále ovlivňuje a Violet se mu chce postavit. Jednou k nim do třídy přijde nová dívka. Jmenuje se Jasmine a její rodiče jsou poměrně slavní herci. Okamžitě se s Violet skamarádí a mluví spolu o všem, dokonce i o Willovi. Jasmine tvrdí, že je mnohem zajímavější než všichni ti kluci tady - tvrdí to polovina holek ve škole. Když jednou rodiče odjedou na návštěvu k babičce protože má narozeniny Will a Violet zůstávají doma. A je to jako za starých časů. Najednou ale zazvoní telefon a je to Jasmine, volá protože potřebuje pomoct s úkoly. Violet částečně chce aby přišla ale taky ne protože nechce narušit atmosféru kdy jsou s Willem zase jako za starých časů. Nakonec Jasmine ale má přijít. Willovi to kupodivu nevadí, přestože nesnáší Violetiny kamarádky. Když Jasmine přijde, Will se chová jako kdyby tam Violet vůbec nebyla a když si pak zahrají na pravdu a Violet odmítne říct otázku dostává fant od Willa aby šla na deset minut na půdu. Nejprve ho přemlouvá, že tam nechce ale nakonec musí. Mezitím najde na půdě album s rodinnými fotografiemi Willa ale jiného. Přijde na to, že je to její mrtvý bratříček, který zahynul tři měsíce po porodu. Když uběhne deset minut chce to Willovi říct ale najde ho jak se líbá s Jasmine. Nevydrží to a uteče, jede na adresu kterou ji Will objímá a Jasmine se jí omlouvá. Potom řekne Willovi o tom mrtvém bratříčkovi a když to nakousne i před rodiči nakonec ji vše vysvětlí.