*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Duben 2012

Diamantové holky

25. dubna 2012 v 16:49 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Diamantové holky

Autor: Jacqueline Wilsonová

Děj: Dixie, Rochelle, Jude a Marianna jsou Diamantové holky. Každá má jiného tátu, navíc máma dívek Sue Diamantová čeká další přírůstek - Sundance - prvního diamantového kluka. Kvůli blížícímu se porodu se rodina musí přestěhovat, dívkám se nechce! Obzvlášť Marianně protože na svém sídlišti má kluka Tonyho. Sue pořád dívkám říká jaké to bude super ale jen co tam přijedou spatří hrůzu! Dům má úplně zpustlou zahradu, nefunguje elektřina ani voda, zdi jsou počmárané a celý barák chátrá. Kvůli stěhování si Sue najala přítele táty Dixie Bruce. Ten pořád opakuje, že musí jet ale nakonec se přece rozhodne pomoct. Po chvíli co se nastěhují už Rochelle flirtuje s drsnými týpky, Jude se jí snaží ochránit ale jsou na ni příliš silní teprve když zasáhne Bruce vrátí se všechno k normálu. Když v jednu chvíli začne Sue rodit tak Bruce ji musí odvést do nemocnico ocitají se dívky samy a musí se o sebe postarat, k večeru přijede Marianna s Brucem.
Sue přiveze domů kluka ale chová se divně, nejenže ho nechce nikomu půjčit, je ale také velmi naštvaná a rozmrzelá. Dixie však přijde na to, že je to ve skutečnosti holka a její máma si jen přeje aby to byl kluk a tak to hraje. Jednou když si chce jít Dixie hrát se svou týranou kamarádkou Mary, vidí ji, že je zase zavřená. Najednou ale otevře okno a vyskočí z něj. (Vzpomene si totiž co ji Dixie tenkrát řekla: "Stačí skočit a Modrásek - Dixie plyšový pták - roztáhne křídla a oba mi vletíte do náruče.) Dixie se jí pokusí zachránit a skočí na zahradu, skončí v nemocnici s polámanými nohami ale Mary vyvázne se škrábnutím. Maryinu mámu pošlou pryč kvůli nemocným nervům a Mary tak má klid. Nakonec se zjišťuje, že Marianna čeká s Tonym dítě.

Prázdninová láska

12. dubna 2012 v 16:52 | ČteníkLen |  Zuzana Francková

Prázdninová láska

Autor: Zuzana Francková

Děj: Čtrnáctiletá Lenka má jet k babičce na zbytek prázdnin, potíž je v tom, že tam v té vesnici doslova chcípl pes. Ale mamku a tátu Lenky to absolutně nezajímá a tak jí nezbývá nic jiného. Když tam přijede čeká ji hned několik úžasných překvapení. Za prvé přijede sem alespoň někdo jejího věku, kluk Standa. Za druhé, pan Nývlt co tu koupil starodávný statek tu vybudoval jízdárnu a jelikož jsou koně Lenčinou vášní tak se hned nabízí, že se tam pojede podívat. Po seznámení se Standou, Lenka zjišťuje, že je do ní nejspíše zamilovaný. Lenka ale jeho lásku neopětuje. Po rozhovoru se vypraví na statek kde zjistí podmínky a ihned se nabízí, že zítra nastoupí do práce i se Standou, který zatím kolem koní nemá jedinou zkušenost, šéf ho ale přijímá. Na statku se Lenka také seznamuje s okouzlujícím Davidem, který ji dává najevo a docela jasně, že je to fain holka. Po tom co spolu jedou na vyjížďku a políbí se spolu začínají chodit. Lenka také učí Standu jezdit. Po nějakém čase ale na statek přijíždí turisti a jsou to manželé a jejich dcera. David se kolem ní ochomýtá a Lenka hrozně žárlí, když ji ale David ujistí, že ho absolutně nezajímá je zase všechno v klidu. Za týden přijíždí další rodina a to manželé se svými dvěma dětmi: Pavlou a Petrem. A Lenka zase začíná žárlit. Když k nim na statek potom přijíždí i početná rodina z Pardubic tak se rozhodnou uspořádat malou akci, o té se ale všichni dozvídají a rázem je z toho pořádně velká oslava. Lenka se seznamuje s Michalou. Po úspěšné oslavě kde proběhli různé ukázky ježdění ať už westernového, nebo anglického - parkur, drezura, rovinné dostihy... jde Lenka do stáje, co tam ale spatří ji vyrazí dech. David se tam líbá s Michalou, Lenka okamžitě opouští stáj a tvrdí, že se tam už nevrátí. Standa se o tom dozvídá a přednostně ji přiveze věci, moc se snaží jí zlepšit náladu. A když ji jednou konečně vytáhne ke mlýnu s velkými protesty protože tam chodili s Davidem aby je nikdo nespatřil užasne Lenka co pro ni Standa získal. Šéfova koně Kinga, černého arabského plnokrevníka na kterém se Lenka vždy toužila projet. Sice zjistí, že ho Standa vzal bez povolení ale to jí nevadí....Konečně se ji alespoň trochu spravila nálada.

Falešná stopa

7. dubna 2012 v 20:02 | ČteníkLen |  Edice - 100% Andělé

Falešná stopa

Autor: Annie Daltonová
Vysvětlení: Mel Beebyová je andělské děvče, když zemřela stala se andělem. Má dva kamarády: Lolu a Reubena. Také svého vysněného idola Orlanda. Chodí na školu: Andělská akademie. Nepřátelé andělů jsou ZST - Zlovolné síly temnot, snaží se jim všemožně překazit plány. Melino povolání zatím je mladý agent ve výcviku.
Díl v edici: 2.

Děj: Melanie, Reuben a Lola jedou na sólovou výpravu do Anglie, Michael - archaanděl - jim řekne, že tam mají jistý problém který by mohl být zádrhel. Nejsou zhmotnění takže je lidé nevidí. Když dorazí na místo každý se ocitne na jiném místě a Mel se vydává hledat sama "svého člověka". Dorazí do nějaké hospody kde slyší, že se mluví o dívce jménem Cat. Okamžitě pozná, že to je její člověk a vyleze za ní do schodů. Spatří ji jak přemlová svého tátu piráta aby mohla jet s ním na moře. Zjišťuje, že Cat je třináctiletá krásná dívka s karamelovou pletí. Po chvíli musela jít obsluhovat zákazníky. Zanedlouho do hospody přicházejí Nick a Štístko a s nimi i Lola a Reuben. Nick, Štístko a Cat vypadají jako když se navzájem znají a taky, že jo. Cat jim potají podstrčí něco k jídlu. A mezitím si Lola, Reuben a Mel stihnou říci informace o svých lidech. Najednou v hospodě vypukne rvačka protože tam přijde několik mužů a ti si sedají ke stolu k nějakému Francouzi. Chvíli je tam velká vřava ale nakonec vše uklidní Catin strýc. Mella pak všem vysvětluje proč se ta rvačka strhla, říká: "Španělé chtěli aby v Anglii vládl protestant. Totiž, myslím katolík...rozhodně chtěli, aby se z královny Alžběty stala katolička a mohla se provdat za jejich krále. Ale ona řekla: ,Ani náhodou!, takže intrikovali, aby se jí zbavili." Najednou začal Štístko předvádět různé akrobatické kousky a NIck se pak k němu přidal. Všichni byli udiveni. Cat ho pak zavolala k sobě a svým třem holkám co stály u ní. Nabídli mu, že může spát u nich-protože neměl kam jít. A Štístko souhlasil. Lola a Reuben odešli spolu s Nickem, Štístem a těmi holkami pryč. Ráno se k němu staví Cat i Nick a strhne se tam hádka. Mezitím Lola popisuje ale dost negativně Nicka. Myslí si, že ten zádrhel je on. Když trio Nick, Cat a Štístko provedou podfuk, vidí, že ulicemi prochází "cirkus" a chlap který mlátí medvěda. Nick mu sebere bič a Cat ho obdivuje, má v něm ale jisté pochybnosti. Andělští přátelé si myslí, že vše skončilo a vyřešili to. Nick to zakončí tím, že říká, že budou přátelé navždy. Mel, Reuben a Lola se vrací do Agentury ale je jim divné, že je nikdo nevítá. Potom si uvědomí, že Nick nebyl ta potíž a vrací se zpět, tentokrát o dva roky starší a Štístko s Cat spolu chodí. Nick vymyslí podfuk, kterým chce Štístka vyřídit je totiž spolčen s Agentem ZST Bricem. Díky Briceovi je zraněn Reuben a musí zpátky domů, Lola a Mel zůstávají aby vyřešili případ. Nick chce po Štístkovi aby donesl dopis nějakým lidem a on mu za to výborně zaplatí. Jenště, že Mella s Lolou Štístka andělskými vibracemi donutí aby dopis otevřel a taky otevřel oči! Je tam psáno, že je zapleten do vraždy královny. Štístko dopis přepíše a přechytračí Nicka. Ten je odsouzen na smrt. Cat odjíždí se svým otcem na moře a Štístko zůstává, nakonec jí prozradí i svoje pravé jméno - William Sheakspear. To vysvětluje ty jeho básničky a milostné dopisy skvěle napsané. Dívky se vrací domů z úspěšně splněné mise.

Vítěz bere vše

6. dubna 2012 v 8:42 | ČteníkLen |  Zuzana Francková

Vítěz bere vše

Autor: Zuzana Francková

Děj: Patnáctiletá dívka Linda je rozená vítězka ve stáji ale i v osobním životě. Není se proto čemu divit když ji zaskočí zpráva, že k nim do stáje přijede nová dívka. Všichni o ní mluví jako o strašném chudákovi. Její otec je profesionální trenér a také by tu chtěl pracovat. A navíc nebylo by to poprvé co k nim do stáje přijde nová holka. Tenkrát když bpřišla Bára jí Linda pěkně vyřídila, dělala jí naschvály a zakončila to tím že na slavnostní události vypustila igeliťák do arény a Báry kůň se splašil a když spadla zlomila si ruku. Pak odešla. Hned co k nim měla přijet tak si Linda osedlala koně a chtěla se co nejlépe předvést a tak skákala parkur. Když skončila tak elegantně přijela na dvůr je přivítat a když spatřila jak Katka(tak se jmenovala) vypadá pomyslela si, že to pro ni nebude žádná konkurence. Hned jí nabídla aby si spolu šly zaskákat. Když ale viděla koně Katky, překrásnou Lady nemohla na ni přestat koukat. Když skončili parkur tak se vraceli zpátky a Linda uslyšela jak se Katce nabízí Patrik - její vysněný kluk. "Jeslti chceš, já ti zatím koně odstrojím a odvedu na pastvu" Linda hned byla nabroušená, že se o ni tak zajímá. Když ale Linda zjistila, že Katka není taková chudinka začala ji dělat naschvály všemi dostupnými prostředky. Mezitím už byla taky pěkně drzá na Katčiného tátu, protože si věci chtěla dělat sama od sebe. Byla na něj čím dál tím víc naštvaná. A chtěla to dodělat na závodech, Linda i Katka se měli utkat v parkurových závodech a Linda si pěkně naplánovala jak to provede. Řekla si: "Vítěz bere vše!" V den závodů a startu Katky Linda podstrčila pod podsedlovou dečku malý kamínek a Katku diskvalifikovali protože si Lady dělala co chtěla. Jenomže pak se na to přišlo a Linda z toho měla pěkný průser. A navíc Katka vyhrála i Patrika i místo ve stáji.

V aréně

4. dubna 2012 v 21:10 | ČteníkLen |  Edice - 100% Andělé

V aréně

Autor: Annie Daltonová
Vysvětlení: Mel Beebyová je andělské děvče, když zemřela stala se andělem. Má dva kamarády: Lolu a Reubena. Také svého vysněného idola Orlanda. Chodí na školu: Andělská akademie. Nepřátelé andělů jsou ZST - Zlovolné síly temnot, snaží se jim všemožně překazit plány. Melino povolání zatím je mladý agent ve výcviku.
Díl v edici: 6.

Děj: Když Orlando shání tým dobrovolníků, kteří se s ním vypraví do Neronových časů, v Římě vybere speciálně Mel. Ta je z toho celá nadšená, jede totiž jako jediná dívka. Když ale tým dobrovolníků dorazí do Říma(Andělé jsou výjmečně viditelní) zjišťují, že je to opravdu zlá doba a úkol nebude snadný. Orlando zatím neřekl jaký je cíl mise a ostatní mu tedy musí plně důvěřovat. Na otročím trhu je "zatknou" a Orlando řekne Reubenovi a Mel ať jdou s bohatou dívkou jménem Aurélie. Ostatní si odkoupí na gladiátoří zápasy. Mel a Reuben mají poslání - ochránit Aurélii. Je to jedna z mála lidí která s otroky zachází jako s lidmi sobě rovnými a dokonce se ptá jestli jim nevadí něco udělat. Orlando se seznamuje s gladiátorkou Hvězdou. Společně se pak Orlando i celá skupina jdou podívat do gladiátorské arény kde je Hvězda velmi těžce zraněna a Mel vidí jak to působí na Orlanda, zlomí jí to srdce ale snaží se to přenést. Když Mel zjistí, že Aurélie má nápadníka jménem Titus Lucretius dává pozor na Aurélii ještě větší. Jednou večer se k nim vloupá a Aurélii si prohlíží - tehdy Mella ještě netuší kdo to je a Titus neví, že ho Mel viděla. Auréliin bratr Quintus jednou uspořádá hostinu a tam pozve Tituse a ostatní přátele samozřejmě i Aurélii, kterou tam naprosto znemožní. Mel poznává, že Titus byl tehdy večer u nich a připadá jí spíše jako agent ZST než jako člověk. Po té hostině Mella sleduje Aurélii, v noci se vydává na neznámé místo a dělá zakázanou věc. Přidává se ke křesťanům(poznámka-v té době bylo křesťanství trestné). Když se vrátí Mella jí řekne, že ji viděla ale, že se nemusí bát a oni ji ochrání. Jenže neplánovaně si všechno vyslechne Quintus posel Nerona - císaře - a řekne mu to. Okamžitě je všechny pozatýkají a odvádějí do cely. Na zítří je předhodí do arény smečce (cca. 30) hladovým lvům. Jenomže díky Reubenovi který to umí neskutečně se zvířaty je nesežerou. Dostanou milost. Jenomže pak císař zavelí ať je odvedou do gladiátorské školy, cestou tam Mel vidí podivný přízrak. Vestálku(dívku x ženu, co slouží v klášteře aby nevyhasl posvátný oheň, když vyhasne jsou popraveni) která vypadala úplně stejně jako Aurélie, okamžitě to vyklopí. Ten večer když je odvedli znovu je vysvobodil Orlando a Mel mu to řekla, nakonec si všimla, že Orlando to celou dobu věděl. Potom se vypraví za Hvězdou. Aurélie a Hvězda se potkají a zjišťují, že jsou úplně stejné - dvojčata. Ale Melle dochází a taky ví, že Orlando to už dávno věděl, že mají ještě jednu sestru a jsou trojčata. Další plán je vypravit se za Lucillou. Jenže ZST je předběhnou, a oheň vyhasne. Andělé se dozvídají, že Lucillu odvádějí na pole utrpení. Vydají se za ní, po boji se ZST nakonec vyhrají a získají Lucillu. Jenže když se vrátí zpátky za ostatními sestrami zjišťují, že Neron si odvedl Hvězdu. Orlando je odhodlaný ji zachránit za jakoukoli cenu. Vydávají se všichni společně do Neronova paláce. Tam vidí, že si postavil svojí vlastní arénu. A před očima všech tam stojí Hvězda, bez své gladiátorské masky a Neron vidí, že jsi jsou dívky hrozně podobné. Po dalším úporném boji svedou nakonec andělé ve výcviku sestry dohromady i když Hvězda zemře a odlétá do nebe dívky našli všechny samy sebe. Orlando vypráví o kletbě, která se o dívkách povídala. Že jestli chce matka se synem žít v radosti děvčata se nikdy nesmí setkat - byla odvezena do různých koutů světa - jinak Řím "zahyne". Ale kletbu zvrátili v požehnání. Všichni se vracejí zpátky na akademii a jsou rádi, že mise dopadla úspěšně. Když jde Mel do tzv. restaurace uvidí tam známou tvář. Hvězdu a s ní Orlanda který ji nakonec potichu řekne: "Máš dnes čas?" Mella to slyší ale kupodivu je skoro úplně v pohodě.

Průšvihářky

3. dubna 2012 v 19:13 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Průšvihářky

Autor: Jacqueline Wilsonová

Děj: Dívce Mandy Bílé se spolužáci posmívají snad od prvního dne kdy nastoupila do školy. Nejhorší je pro ni parta Kim, která ji často šikanuje. Patří do ní: Kim, Sára a Melanie. Melanie se dřív s Mandy kamarádila ale jakmile si ji Kim vybrala do své party tak neodmítla. Dokonce Mandy kvůli jim málem přejede autobus. Když se ale jednou kouká Mandy na ulici před svým domem, všimne si zrzavé krátkovlasé dívky. Zamává na ni, Mandy se zpočátku stydí ale pak jí zamává nazpět. Po několika dnech zjišťuje, že to je dívka z dětského domov. Jmenuje se Linda. Mandy se s ní okamžitě zkamarádí a jsou nejlepšími přítelkyněmi. Když ale jednou jdou do obchodu Linda pro Mandy ukradne gumičku. Mandy to celé týdny vrtá hlavou. Po pár jdou spolu nakupovat a Linda sebere vlněný svetr. Prodavač si ji ale všimne a dívky spolu utíkají, když se ale Mandy nemůže prodrat Linda zastaví a místo toho aby utekla pomůže jí. Následně jsou chyceni a odvádí je na policii. Není to poprvé co Linda udělala tento přestupek, taky je za to pořádně potrestána. Dovezou ji do dětského domova. Lindě se podaří ale z toho dostat Mandy. Její maminka od začátku říkala jak je nevhodné se s ní kamarádit. I když se s Mandy už nevídají, jsou navždy nejlepšími kamarádkami!