*VŠECHNY ČLÁNKY OBSAHUJÍ VYZRAZENÍ DĚJE*

Nejlepší kamarádky

24. března 2012 v 10:03 | ČteníkLen |  Jacqueline Wilsonová

Nejlepší kamarádky

Autorka: Jacqueline Wilsonová

Děj: Alice a Gemma jsou nejlepší kamarádky na život a na smrt už od narození. Všechno do té nešťastné události dělali spolu, Alice byla vždycky vzorná a poslušná ale Gemma byla pravý opak. Ale Alici to nevadilo, vždycky se smála když Gemma provedla nějakou hloupost - třeba jí ostříhala její Barbie. Alice však vždycky říkala, že je alespoň s Gemmou sranda a nezlobila se na ni. Když však jednou byli holky u Gemmy doma byla Alice podivně zamlklá a když byla Alice na chvíli pryč z pokoje Gemma nahlédla do jejího deníku. Úplně jí to rozhodilo, nikdy před sebou neměli žádné tajemství ale teď Gemma viděla jasně úhledným písmem: Mám tajemství, ale Gemmě to nemůžu říct. Zanedlouho poté to Alice vyklopila a Gemma se přiznala, že se do jejího deníku koukala. Nad tím co ale Alice řekla se jí zastavil dech: BUDEME SE STĚHOVAT! Zprvu si sice myslela, že to není tak hrozné ale když jí Alice oznámila, že jedou až do Skotska tak dívky už najednou neměli téma k hovoru. O pár dní později to přišla říct rodičům Gemmy i "teta" Karen. Gemma se už neovládla a začala na ni ječet: To je všechno tvoje vina! Její bratr Callum ji musel odnést do pokoje. Na rozloučenou Alicina rodina uspořádala party. Když Gemma našla Alici jak se krčí ve skříni tak Alice řekla, že chce utéct. Gemma to nejdříve brala jako vtip ale pak jí došlo, že to Alice myslí vážně. Gemma ale souhlasila protože ji nechtěla zradit, utekly na nádraží a chtěli letenku do Londýna. Dívky ale včas dostihly jejich rodiče a Gemma měla pěkný průšvih, protože vždycky všechny šílenosti dělala ona a tak z útěku vinili ji. Gemma ale nic neříkala, nechtěla Alici prozradit. Gemma od té chvíle pořád brečela, i ve škole musela sedět vedle prázdné židle. Na svého kamaráda Piškota sváděla, že to on je vinen z toho, že je chytili(při útěku ho viděli a řekli mu kam mají namířeno) Od té doby byli úhlavní nepřátelé, a nepomohl tomu ani projekt který měli dělat ve dvojicích. Hádali o kom ho budou dělat a když se rozhodli tak se hádali kdo bude hrát tlusťocha Larryho(kuchaře z televize). Po nějaké době spolu ale začali mluvit.
Děda se Gemmě jednou nabídl, že pojede taxíkem(bývalý taxikář, občas vypomáhá) pro nějakou paní která žije ve Skotsku, Gemma měla rázem náladu jakou už dlouho ne. Napsala to Alici, která v jednom kuse mluvila o nové kamarádce Floře. Alice byla také šťastná. Když přijeli musela Gemma slíbit, že se bude chovat slušně. Alice s Gemmou si zase užívali jako dřív dokud nepřišla Flora. Gemma upekla dort protože s Alicí měli za pár týdnů narozeniny které vždy slavily spolu! Když teta Karen zdráhavě donesla dort, poprosila ji Gemma aby dort mohly rozkrojit s Alicí. Ona souhlasila ale řekla: Tak dobře, ať ho rozkrojí děvčata... ale nůž podala Floře! Gemma se naštvala a mrskla jí dortem do obličeje, tentokrát si to opravdu zavařila a bála se aby Alici neztratila ale ta se tomu zase jen smála.
V den dívčiných narozenin Gemma poslala Alici dárek a dopis ale čekala, že ona ho dostane taky. Ale marně, nic jí nedošlo. Ve škole jí popřáli kamarádi a večer měli u Gemmy oslavu. Pozvali Piškotovu rodinu a Gemma byla nakonec docela šťastná. Nakonec se však dopisu dočkala a s radostí roztrhla obálku stálo tam: Posílám ti spoustu a spoustu pusinek, Gemmo. Doufám, že máš hezké narozeniny. Našimi chtějí udělat party, ale bez tebe to vůbec nebude ono. Máma mě donutila pozvat Floru, ale mně už se nějak zprotivila. Ty jsi pořád moje nejlepší kamarádka, i když se už spolu nesmíme vídat. Táta řekl, že ti to přání pošle ale v balíčku, protože jsem ti chtěla poslat ještě jeden dárek. Pomohl mi vybrat ten nový kousek. Moc a moc pozdravů ti posílá tvoje nejlepší kamarádka Alice. Gemma potom roztrhla balíček s dárkem a tam byl její oblíbený šperk na kterém byli navěšená různá zvířata, věci atd. ale přibyla tam ještě jedna věc: Srdíčko ve kterém bylo napsáno: NAVŽDY NEJLEPŠÍ KAMARÁDKY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ooomarie ♥ Ooomarie ♥ | Web | 29. června 2014 v 11:17 | Reagovat

Četla jsem ji, moc se mi líbila :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama